Články k osobnosti

Igor Igor

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Igor Igor »
 

„Vrať nám svobodu!“ Kvůli covidovým zákazům to Matovič schytal od tisícovek Slováků

 
Odhadem tisíce lidí přišly v úterý do centra Bratislavy na demonstraci proti vládě premiéra Igora Matoviče a proti karanténním omezením, která úřady zavedly v zájmu zpomalení šíření koronaviru. Podobné menší akce se navzdory platnému zákazu shromažďování více než šesti osob konaly i v několika dalších slovenských městech. Šlo o největší protivládní demonstrace od březnového nástupu Matovičovy vlády do úřadu. Ministerský předseda v reakci uvedl, že část lidí si myslí, že svoboda je absolutní.
17.11.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (137 článků)

„Čipování lidí“ při plošném testování na Slovensku: Ze lží si střílí premiér i policisté

 
Slováci mají za sebou dva víkendy plošného testování na koronavirus. Ještě před uskutečněním ambiciozního plánu se ale zemí začala šířit řada dezinformací. Lži dál posílal třeba i poslanec Marian Kotleba. Ten mluvil o čipování lidí prostřednictvím očkování, největší „úspěch“ ale měla teorie čipování lidí pomocí výtěrů z nosohltanu. Slováci ji však obrátili a začali proti ní bojovat humorem. Stejnou strategii zvolil mimo klasická varování před dezinformacemi i premiér Igor Matovič a slovenská policie.
14.11.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Karanténa zabrala? Druhá vlna plošného testování odhalila na Slovensku jen zlomek pozitivních

 
Celkem 13 509 nakažených odhalilo o uplynulém víkendu na Slovensku druhé kolo testování obyvatel na koronavirus. Ze 2,04 milionu zúčastněných to představuje 0,66 procenta, řekli dnes novinářům premiér Igor Matovič a ministr obrany Jaroslav Naď. Otestování obyvatel se v sobotu a v neděli uskutečnilo zejména v takzvaných červených regionech, kde o týden dříve při podobné celostátní akci podíl pozitivních případů přesáhl hranici 0,7 procenta.
09.11.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Premiér Matovič je v karanténě, během dne byl s Čaputovou a účastnil se jednání vlády

 
Slovenský premiér Igor Matovič bude kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus v domácí karanténě. Matovič to napsal na sociální síti. Dříve během dne předseda slovenské vlády vystoupil spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou na tiskové konferenci a také se zúčastnil jednání kabinetu, který podle očekávání do 14. listopadu prodloužil platnost omezení volného pohybu pro lidi bez negativního výsledku testu na koronavirus.
04.11.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (32 článků) , Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Lukeš: Trumpa volí lidé bez vzdělání. Na farmách, v zeleném údolí. Mladí vzdělaní ne!

 
„Tohle by bylo čiré šílenství. Historik Igor Lukeš, působící na univerzitě v Bostonu, se pro ČT vyjádřil k americkým prezidentským volbám. Na definitivní výsledky si podle něj bude muset svět počkat, a to možná i pár týdnů. Konstatoval také, že současného prezidenta Donalda Trumpa často volí nevzdělaní lidé a ti vzdělanější volí proti němu. Dal příklad státu Vermont.
04.11.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5486 článků) , Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Profesor Lukeš z Bostonu jede bomby: To Amerika ještě nezažila. Rozvrat, ruští špioni, bankrotář Trump. Teď to nebude slušné

 
Historik a univerzitní profesor žijící v Americe Igor Lukeš napsal esej pro Forum24. Napjatých voleb prý Amerika zažila už hodně, ale to, co se děje teď, ještě nezažila. Ruští špioni prý podkopali legitimitu amerických voleb a postupují úplně stejně jako KGB nebo Stasi. Trump podvodně sliboval. USA jsou rozdělené. Vzdejme se iluze, že se oba tábory budou chovat slušně.
03.11.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Plošné testování na Slovensku odhalilo jedno procento nakažených

 
Na Slovensku se o víkendu otestovalo antigenními testy na covid-19 3 625 332 lidí. Ty ukázaly, že nakažených je 38 359, tedy jedno procento. V pondělí to oznámil slovenský předseda vlády Igor Matovič. V souvislosti s konspiračními teoriemi, které se šíří po internetu, na sociální síti zavtipkoval, že Slováci byli při testování očipováni.
02.11.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Covid? Pro mladé lehčí než chřipka, napsal profesor. Nadávali mu. Ale on jede dál

 
Řecko-americký lékař, vědec, spisovatel a profesor John P. A. Ioannidis se ohradil proti slovům slovenského premiéra Igora Matoviče (OLaNo), který jeho odbornou studii věnovanou koronaviru nazval hoaxem. "Nechápu, jak je to možné," uvedl Ioannidis.
02.11.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (137 článků)

Plošné testy na Slovensku: 2,5 milionu lidí, procento nakažených a fronty opadly

 
Celostátní testování Slováků na koronavirus odhalilo za sobotu 25.850 nakažených, testů se zúčastnilo 2,58 milionu lidí, uvedl ministr obrany. Sdělil to  ministr obrany Jaroslav Naď. Navzdory počátečním problémům při spuštění největší logistické akce v novodobých dějinách země se podle Nadě postupně podařilo zajistit provoz 99,2 procenta plánovaného počtu testovacích míst. Dvoudenní testování skončí v neděli večer.
01.11.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (137 článků)

Profesor: Bez těch opatření? Totální kolaps. Pamatuji si, jak mluvila paní Němcová... Proč, když tomu nerozumí?

 
ROZHOVOR Jan Blatný jde do ministerského křesla spáchat sebevraždu, premiér měl ve funkci nechat Romana Prymulu. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý rektor Vojenské vysoké školy pozemního vojska a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Igor Hoza, profesor biochemie a mikrobiologie. Opozice se podle něho chová nezodpovědně. “Ta děcka nemají zkušenosti,” říká nekompromisně. Bez vládních opatření by prý kolaps ekonomiky přišel stejně a ještě horší.
30.10.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Slováky s negativním testem čeká opět volný pohyb, pro další se zákaz vycházení protáhne

 
Slovenská vláda podle očekávání do 8. listopadu prodloužila faktický zákaz vycházení. Výjimku z výrazného omezení volného pohybu osob získají kromě jiného lidé s negativním výsledem testu na koronavirus. Vyplývá to z usnesení kabinetu premiéra Igora Matoviče, které bylo zveřejněno na vládním webu. O nadcházejícím víkendu se na Slovensku uskuteční dobrovolné plošné testování obyvatel starších deseti let na koronavirus. Následovat bude po pilotní fázi testů z minulého týdne ve čtyř epidemií nejpostiženějších okresech na severu a východě země.
28.10.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (137 článků)

Děsivá nehoda šéfa parlamentu: Má zlomený krční obratel, v péči lékařů bude týdny

 
Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár měl v Bratislavě v sobotu vážnou dopravní nehodu, informoval o ní premiér Igor Matovič. Politik je v nemocnici, podle své mluvčí má zlomený obratel a v péči lékařů bude týdny.
24.10.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

U sousedů přitvrdili: Slovensko zakázalo vycházení, Matovič chce přimět lidi k testování

 
Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to dnes premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Testování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční po celé zemi.
22.10.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Jestli nastoupí do Bílého domu Biden s ideoložkou Harrisovou... Ján Čarnogurský podporuje Trumpa, jinak má obavy

 
ROZHOVOR Ján Čarnogurský, někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje především okolnosti boje proti koronavirové epidemii na Slovensku, hovoří o pozici premiéra Igora Matoviče, detailně rozebírá vojenský spor o Náhorní Karabach mezi Arménií a Ázerbájdžánem a vysvětluje, proč bude v amerických prezidentských volbách fandit Donaldu Trumpovi.
20.10.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5486 článků) , Igor Igor (137 článků)

Slováky čeká plošné testování o dvou víkendech. Kdo se nepodvolí, skončí v karanténě?

 
Připravované plošné opakované testování obyvatel pětimilionového Slovenska na koronavirus bude patrně dobrovolné. Kdo se ale žádným testem neprokáže, bude muset pod hrozbou pokuty nastoupit do karantény. Novinářům to dnes řekl premiér Igor Matovič. Prezidentka Zuzana Čaputová by naopak uvítala, pokud by za neúčast na testech nehrozily sankce. Pilotní fáze otestování lidí ve vybraných regionech země je naplánována už na konec tohoto týdne, hlavní část se pak uskuteční zejména o dalších dvou víkendech. Na zorganizování největší akce svého druhu v novodobé historii Slovenska bude stát potřebovat pomoc asi čtvrtiny z celkového počtu zdravotníků a mediků v zemi.
20.10.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Slovenská armáda zajistí plošné testy obyvatel na koronavirus

 
Slovensko plošně otestuje na koronavirus své obyvatele starší deseti let. Přípravu a samotné testování pod názvem Společná zodpovědnost provede armáda, zapojeny budou do něj i další složky státu. Rozhodla o tom vláda premiéra Igora Matoviče, který zmíněný krok označil s ohledem na stávající šíření nákazy za poslední možnost před celostátní karanténou, takzvaným lockdownem. Zatím nebylo rozhodnuto, zda podstoupení testu bude povinné.
18.10.2020 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (137 článků)

Slovensko má plán: Chtějí otestovat úplně všechny obyvatele, příští týden a zdarma

 
Slovensko plánuje otestovat na koronavirus všechny obyvatele, patrně s výjimkou dětí do deseti let. Zatím ale nebylo rozhodnuto, zda test bude povinný. Vyplývá to z prohlášení premiéra Igora Matoviče. V nejrizikovějších okresech by se bezplatné testování mělo konat příští víkend, v ostatních regionech za dva týdny, tedy na Dušičky. Následně by se testy měly jednou zopakovat. Pětimilionové Slovensko v posledním období zaznamenává rekordní přírůstky nakažených, za poslední den přibylo 1968 případů.
17.10.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (137 článků)

Slováci chtějí otestovat všechny občany s výjimkou dětí do 10 let. Bude to povinně?

 
Slovensko chce plošně otestovat na koronavirus své obyvatele starší 10 let. Přípravu a samotné testování pod názvem Společná zodpovědnost provede armáda, zapojeny budou do něj i další složky státu. Rozhodla o tom v neděli vláda premiéra Igora Matoviče, který zmíněný krok označil s ohledem na stávající šíření nákazy za poslední možnost před celostátní karanténou, tzv. lockdownem. Zatím nebylo rozhodnuto, zda podstoupení testu bude povinné.
17.10.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (137 článků)

VIDEO Trapas slovenského premiéra v Bruselu. V přímém přenosu

 
Slovenský premiér Igor Matovič má z ostudy kabát. Ušil si ho v přímém přenosu.
16.10.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)

Slovenský premiér Matovič se v Bruselu ztrapnil v živém přenosu

 
Nepříjemné chvilky zažil slovenský premiér Igor Matovič na klimatickém summitu v Bruselu, když v živém přenosu přerušil svůj proslov a požádal o možnost opakování. Když zjistil, že se to vysílá živě, chytil se za hlavu, proslov zopakoval ve zkrácené formě a odešel.
16.10.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (80 článků) , Igor Igor (137 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »