Články k osobnosti

Igor Igor

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Igor Igor »
 

Čaputová jmenovala Matoviče i novou vládu. Dala jim úkol kvůli koronaviru na Slovensku

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes jmenovala předsedu protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče premiérem nové koaliční vlády, která vzešla z únorových parlamentních voleb. Do 30 dnů bude muset jeho kabinet předstoupit před parlament s programovým prohlášením a požádat poslance o vyslovení důvěry. Koalice má ve sněmovně pohodlnou většinu.
21.03.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)

Matoviče do vlády doprovodí 3 ženy, nový ministr musí do karantény. Kiska zcela chybí

 
Slovensko se chystá vykročit do nové doby - výraznou změnu poněkud zakryly potíže s koronavirem. Vítěz voleb Igor Matovič (OLaNO) se však již chystá na svůj velký den. V sobotu jeho vládu jmenuje prezidentka Zuzana Čaputová. Převažují v ní muži, jsou v ní pouze tři ženy. Šéfem diplomacie se stane nynější velvyslanec v USA Ivan Korčok, který však musí zamířit do karantény. „Pánskou jízdu“ nabourává Veronika Remišová a Mária Kolíková ze strany Za lidi exprezidenta Andreje Kisky a Natália Milanová z OLaNO. S rouškou na tváři a s ochrannými rukavicemi dnes noví slovenští poslanci skládali slib na ustavující schůzi Národní rady.
20.03.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1377 článků) , Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Čaputová v roušce k národu: Zvládneme to! Myslím na vás

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová promluvila s rouškou ke slovenskému národu v podobný čas jako ve čtvrtek její český protějšek Miloš Zeman. Své spoluobčany chválila za jejich přístup k této těžké situaci a dávala jim naději. „V tichu těchto dnů se můžeme společně hodně naučit. Můžeme se zastavit a vrátit se sami k sobě,“ věří Čaputová, která nyní podle svých slov očekává, že vláda Igora Matoviče provede Slovensko těžkými dny.
20.03.2020 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků) , Igor Igor (41 článků)

Hanba! Je to jinak. Vzteklý Matovič prozradil, co Pellegrini vyvedl Slovákům. Jde o roušky, které s velkou slávou dovezli do země

 
S koronavirovou infekcí bojuje celý svět a různé státy volí různé přístupy. Jak se s nemocí vypořádává Slovensko, které má navíc ztíženou situaci v tom, že ho zastihla v době střídání vlád? To ve čtvrtečních Událostech, komentářích prozradil budoucí slovenský premiér Igor Matovič (OLaNO).
20.03.2020 07:26 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Panika na sociálních sítích kvůli řízení v roušce: Experti na dopravu i infekci řekli, jak to je!

 
Bez roušky už teď venku povinně neuděláme ani krok, jaká je ale situace, pokud řídíme auto? Musíme si i ve svém voze zakrývat nos a ústa? Kolem jízdy autem v rouškách se na sociálních sítích strhla velká debata a lidé v tom nemají jasno. Blesk.cz se zeptal Igora Siroty z Ústředního autoklubu ČR (ÚAMK) a také epidemiologa Rastislava Maďara.
20.03.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)

Velká změna na Slovensku: Matovič si plácl se třemi partnery, Fico míří do opozice

 
Necelé dva týdny po parlamentních volbách na Slovensku se čtyři politické formace dohodly na vytvoření nové vládní koalice. Novinářům to v pátek řekl šéf protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič, kterého prezidentka Zuzana Čaputová dříve pověřila sestavením kabinetu. OLaNO, jež volby přesvědčivě vyhrálo se ziskem 25 procent hlasů, vytvoří vládu spolu s hnutím Jsme rodina, dále s liberální stranou Svoboda a solidarita (SaS) a se stranou Za lidi exprezidenta Andreje Kisky.
13.03.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

V Česku chybí dialog s radikály, říká po slovenských volbách sociolog Fedor Gál

 
"Udělám všechno pro to, aby Slovensko v dohledné době mělo vládu, na kterou učebnice dějepisu budou vzpomínat, že to byla ta nejlepší vláda, jakou kdy Slovensko mělo," řekl ve středu vítěz slovenských parlamentních voleb Igor Matovič po schůzce s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. O rizicích, která Slovensko v Matovičově éře čekají, mluví v rozhovoru pro HlídacíPes.org sociolog Fedor Gál.
05.03.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (19 článků) , Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Fedor Gál: Demonstrace proti Babišovi? Sejdeme se, ale...

 
Fedor Gál nehodnotil poslední volby na Slovensku jen v Prostoru X. Rozhovor poskytl i HlídacímuPsu.org. Opět se radoval z toho, jak byla na Slovensku oživena občanská společnost. Srovnávat Igora Matoviče s Andrejem Babišem nebo s Vítem Bártou není prý namístě. V Čechách se dle něho válčí s liberální demokracií. A chybí tu dialog s radikály.
05.03.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17946 článků) , Vít Bárta (2842 článků) , Igor Igor (41 článků)

Matovič může sestavit vládu, rozhodla Čaputová. Vyjde z „hry o trůny“ jako premiér?

 
Předseda slovenského protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič ve středu dostal pověření od prezidentky Zuzany Čaputové k sestavení vlády po sobotních volbách, které OLaNO přesvědčivě vyhrálo. Matovič usiluje o koalici čtyř stran, která by měla ústavní většinu v parlamentu. Její vytvoření zatím ale vzhledem k programovým rozdílům není jisté.
04.03.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

„Matovič bude slovenským premiérem,“ míní politolog. Vidí v něm Čižinského

 
Milionář Igor Matovič, lídr hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které o víkendu zvítězilo v parlamentních volbách, se stane novým premiérem Slovenska. Řekl to v úterý v Epicentru Blesku politolog Marián Sekerák s tím, že vše nasvědčuje tomu, že slovenská prezidentka Zuzana Čaputová Matoviče pověří sestavením vlády. Není prý divu, že mnoho Slováků Igora Matoviče označuje za Jánošíka 21. století. Sám ale Matoviče kvůli jeho aktivistickým krokům přirovnává spíše ke starostovi Prahy 7 Janu Čižinskému.
04.03.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Čaputová pověří milionáře Matoviče sestavením vlády. Zamíchat karty může Kiska

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová ve středu pověří Igora Matoviče sestavením nové vlády po sobotních parlamentních volbách, které Matovičovo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhrálo. Čaputová to oznámila poté, co se v úterý setkala se šéfy tří stran, kteří podle hlavy slovenského státu vyjádřili připravenost jednat s Matovičem o vytvoření kabinetu.
03.03.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)

Ženy po boku Matoviče: Manželka s podmínkou, lídryně po operaci páteře i pohledná tenistka

 
Igor Matovič je král slovenských voleb. Za jeho úspěchem stojí i domácí pohoda s manželkou Pavlínou a dvěma dcerami. Žen má však po boku více. Jedničkou kandidátky byla krátkovlasá blondýnka Mária Šofranko, která však chyběla během triumfu OLaNO ve volebním štábu. Je upoutaná na lůžko po operaci páteře, i proto chyběla při finále kampaně. Spolu s vítězem voleb nyní do slovenské sněmovny míří i další nové tváře. Matovičovi však jeho žena dala ultimátum. Musí si vyhradit čas na rodinu.
03.03.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Vysílali jsme: Volby na Slovensku. Skončila vítězstvím Matovičova hnutí vláda zla?

 
Konec vlády zla – tak označují některá média výsledek parlamentních voleb na Slovensku. Přichází s politickou změnou tamní mafie o moc? Je milionář Igor Matovič novodobým Jánošíkem? Téma úterního Epicentra, hostem byl politolog Marián Sekerák z VŠ Ambis a Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku.
03.03.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Neziskovky a Soros? Takto... Milan Žitný po volbách: Migrace, Visegrád, EU a pravá tvář Slovenska

 
ROZHOVOR Co přinese Slovensku nový parlament, vzešlý z víkendových voleb? Končí éra Roberta Fica? A hrozí, že bývalého prezidenta Andreje Kisku odvedou z parlamentu v želízkách? Znalec slovenské politiky Milan Žitný zasvěcuje české čtenáře taky do toho, kdo vlastně je vítěz voleb a pravděpodobně příští premiér Igor Matovič, a rovněž se zamýšlí, co bude nová vládní koalice znamenat pro Visegrádskou skupinu.
03.03.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (932 článků) , Andrej Kiska (347 článků) , Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Čaputová po volbách s dcerami: Podmínka pro milionáře, který okouzlil Slovensko

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sestavením nové vlády po sobotních parlamentních volbách pověří šéfa vítězného hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, má ale podmínku. Učiní tak tehdy pokud vznikající koalice bude mít potřebnou většinu ve sněmovně. Matovič postup Čaputové, kterou v sobotu k volbám doprovázely dcera Emma a Lea, uvítal.
02.03.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)

Zahradil se vysmál Čaputové a slovenské TOPce. Už ví, co bude dál, kavárna nezajásá

 
Poslanec Evropského parlamentu Jan Zahradil (ODS) se už nemohl dívat na to, jak je každý „chytrý“ ohledně vývoje dění na slovenské politické scéně. Jde o sobotní slovenské volby, které suverénně vyhrál Igor Matovič se svým hnutím Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a ke kterým europoslanec přidal pár svých postřehů.
02.03.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (568 článků) , Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Zdeněk Zbořil: Češi, jste stádo? Zásah ČT na Slovensku. Milione chvilek, tady bys prosoudil miliony!

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Zdá se, že na sobě nenechá dříví štípat.“ Vítězství Igora Matoviče v parlamentních volbách na Slovensku komentuje politolog Zdeněk Zbořil: „Myslím si, že vyhrál díky prezentaci své osobnosti a že to byly jeho volby a nikoli OĽaNO. Má samozřejmě i své charisma, nemá tvář a výraz člena bývalého SSM s prošlou garanční lhůtou.“ V dnešním Rozjezdu se Zbořil věnuje také demonstracím Milionu chvilek nebo informování o šíření koronaviru: „Žijeme ve světě, ve kterém je informací jenom informace neúplná a zraňující. Bránit se jistě lze všelijak, mj. také tím, že na sebe nebudeme kašlat, a to dokonce i na náměstích.“
02.03.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (41 článků)

Vítěz „války milionářů“ Matovič: Mix populisty a showmana, Babiše s Novotným, míní experti

 
Hned několik milionářů se utkalo o to, kdo nasměřuje sousední Slovensko k novým časům. Sesadit Směr-SD z pozice dlouholetého vládce se podařilo muži, který bývá označován různě - jako nový Jánošík, ale i populista, či dokonce šílenec. Igor Matovič, někdejší mediální byznysman, který svůj majetek přepsal před vstupem do politiky na svou ženu (a jehož rodina vlastní nejednu nemovitost v Trnavě), je pro některé neřízenou střelou, byť se před volbami zklidnil. Jak jej vidí čeští politologové? Našli i přirovnání k Andreji Babišovi (ANO) či Pavlu Novotnému (ODS).
02.03.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (837 článků) , Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)

Překvapení na Slovensku: Vládní strany propadly

 
Výrazné změny na politické scéně! Tak dopadly sobotní parlamentní volby u našich východních sousedů. Po 14 letech vítězství neobhájila strana Směr-SD Roberta Fica (55) a míří do opozice. Porazilo ji hnutí OLaNO Igora Matoviče (46), které tak bude sestavovat vládu!
02.03.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (932 článků) , Igor Igor (41 článků)

Igor Němec: Otázka pro Václava Moravce - Kdy pozvete Petra Hampla do vysílání?

 
Proč jste ve svém pořadu označil příspěvek sociologa Hampla v Učitelských novinách za manipulativní? Vždyť jste ho odsoudil jako nepatřičného šiřitele pro společnost škodlivých názorů. Navíc obsah článku diváci neznají.
01.03.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (848 článků) , Petr Němec (27 článků) , Igor Igor (26 článků) , Igor Igor (41 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »