Články k osobnosti

Igor Igor

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Igor Igor »
 

Zemanův nástupce – tohle vyplavalo. Kdo nechtěl na vojnu, měl problém

 
Už se ví, kdo bude pravděpodobným nejvyšším státním zástupcem. Chce ho ministryně spravedlnosti Benešová a hájí ho i šéf soudců. Prý zachová nezávislost. Má jím být Igor Stříž, bývalý vojenský prokurátor, který za komunistů opakovaně posílal lidi do vězení za odpírání vojenské služby. Promluvil ale i advokát, který si na něj z té doby pamatuje. Říká, že je těžké, aby se někdo takový změnil, přerodil a učinil pokání.
25.06.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Igor Stříž opravdu navržen na nejvyššího státního zástupce

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman končí k 30. červnu ve funkci. Odchází na vlastní žádost, i když ji doprovází výroky, že v poslední době musel čelit tlaku ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešové. Ta vládě navrhne na jeho místo Igora Stříže, bývalého komunistického vojenského prokurátora.
25.06.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (447 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Matovič se s tím nepáral: Podlá válka proti Sputniku, hlupáci. Ale těmto lidem se svědomí stejně neozve

 
Někdejší slovenský premiér Igor Matovič se na svém facebookovém profilu vyjádřil k ruské vakcíně Sputnik, jejíž dovoz na Slovensko de facto započal vládní krizi a následně přišel i o svou funkci. O vakcínu však lidé neměli takový zájem, jaký si představoval, tak nyní poputuje dál.
23.06.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Bostonský profesor Lukeš se prohlásil za přítele Ruska. A má na něj přátelskou prosbu

 
Profesor historie a mezinárodních vztahů Igor Lukeš se vyjádřil k prvnímu setkání americké hlavy státu Joea Bidena a ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle něj schůzka dopadla dobře, a to proto, že se lišila od všech předchozích. Píše o tom server iRozhlas.cz.
18.06.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5361 článků) , Joe Biden (1154 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Vysílali jsme: (Ne)úspěch očkování Sputnikem V na Slovensku. Kde skončí lahvičky s vakcínou?

 
Už týden se na Slovensku očkuje ruskou vakcínou Sputnik V. Kvůli ní si země prošla vládní krizí, Igor Matovič byl nucen vyměnit post předsedy vlády za křeslo ministra financí a nyní to vypadá, že o látku není valný zájem. Skončí lahvičky s vakcínou v koši? Nejen o tom jsme hovořili v pondělním Epicentru s předsedou lékařského odborového sdružení na Slovensku Peterem Visolajským.
14.06.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Malér v pravoslavné církvi na Moravě. Máme dokumenty naznačující podvody s majetkem za desítky milionů

 
Biskup Izaiáš, občanským jménem Igor Slaninka, se podle serveru Ikona press dopustil řady velice zvláštních přešlapů. Odborně laděný web se pustil do odhalení skutečností, jež se mezi laickou veřejnost dostanou málokdy. Krom toho se naší redakci od kolegů z olomouckých novinek podařilo zjistit, že na níže popsané věci byly tamní orgány upozorněny trestním oznámením.
20.05.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Ajaj, kostlivci vyplavali. Všichni? Kandidát na nejvyššího žalobce má vážný problém

 
Adept na post nejvyššího státního zástupce Igor Stříž měl již údajně od ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) dostat oficiální nabídku na post. Současný zástupce nejvyššího státního zástupce má přitom bohatou komunistickou minulost, kdy mu bylo přezdíváno „Rudá smrt z Olomouce“ či „Stříž – bolševický kříž“. Stříž navíc figuruje v kauze Masokombinátu Písek a stojí za zproštěním viny mafiánského podnikatele 90. let Tomáše Linharta.
19.05.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Linhart (9 článků) , Marie Benešová (447 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Benešová vybírá nástupce šéfa žalobců Zemana. Objevují se první jména

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pátek rezignoval, v křesle šéfa žalobců skončí k 30. červnu. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) v případě, že od července nebude okamžitě jmenován Zemanův nástupce, povede jako jeho statutární zástupce současný náměstek na NSZ Igor Stříž. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) chce - navzdory výzvám opozice - nového šéfa vybrat ještě do podzimních voleb. Jako o možném kandidátovi se spekuluje i o Střížovi.
15.05.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (447 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Nabídka pro Klause a režisérka jako nevěrná žena tramvajáka: Znáte pozadí legendární Obecné školy?

 
Svérázný kantor, zmrzlé zábradlí a přilepené jazyky, tramvajákova nevěrná žena, chybějící blatníky u kola a zablácený tatínek… A také: „Kdo z rodičů chce vidět Idiota, nechť se dostaví do ředitelny“, „Nebij ho do hlavy, bude hloupej“, „Nějakej blbeček nám tu pískal pod oknem, tak jsem vzal šutr…“ a hlavně: „Jmenuji se… Igor Hnízdo!“ Legendární scénky i hlášky z filmu Obecná škola (1991), od jehož premiéry uplyne právě 30 let, známe všichni.
06.05.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Kauza Bereta: Obžalovaní se k únikům z policejních spisů neznají, v červnu promluví svědci

 
V projednávání kauzy Bereta, která se týká údajného vynášení informací z trestních řízení, bude Okresní soud Praha-východ pokračovat v červnu, kdy má v plánu začít vyslýchat svědky. V případu jsou obžalováni někdejší policisté Igor Gáborík a Vladimír Zmrhal, pražská žalobkyně Dagmar Máchová, policista Radek Holub a celník Pavel Šíma. Soud od pondělka, kdy hlavní líčení začalo, vyslechl obžalované, dnes dokončil svou výpověď Gáborík. Vypovídal v neveřejném režimu, po jednání uvedl, že obžaloba je vykonstruovaná a nemá oporu v důkazech.
28.04.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek Holub (42 článků) , Pavel Šíma (11 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Kauza Bereta: Spletitý případ úniku z policejních spisů začal rozplétat soud, co řekli obžalovaní?

 
Státní zástupkyně Dagmar Máchová v úterý u Okresního soudu Praha-východ odmítla obžalobu, která tvrdí, že soukromému detektivovi Igoru Gáboríkovi předávala neveřejné dokumenty nebo informace z trestních řízení. Podle ní je postavena na dedukcích a spekulacích. V takzvané kauze Bereta čelí obžalobě vedle Máchové a Gáboríka ještě policista Radek Holub, celník Pavel Šíma a bývalý policista Vladimír Zmrhal.
26.04.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek Holub (42 článků) , Pavel Šíma (11 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Jednotný hlas bylo jen Hamáčkovo přání. Exodus z kandidátek ČSSD pokračuje

 
Po víkendovém sjezdu ČSSD, na němž Jan Hamáček obhájil křeslo předsedy, přibývají členové strany, kteří odstupují z kandidátek pro podzimní parlamentní volby. Po pardubickém hejtmanovi Martinu Netolickém (3PK/ČSSD) požádal o vyškrtnutí svého jména z kandidátky místostarosta Bohumína a neúspěšný kandidát na post místopředsedy ČSSD Igor Bruzl.
14.04.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Ratlíku, štěkáš na Sputnik? Matovič udeřil přímo z Moskvy

 
Slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv ve čtvrtek zveřejnil stanovisko k vakcíně Sputnik V. Podle něj vakcíny v různých zemích spojuje jen název. Píše o tom mimo jiné DenníkN.sk. K věci se důrazně vyjádřil expremiér a nyní ministr financí Igor Matovič. A to přímo z Moskvy.
08.04.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Matovič skončí jako premiér, koalice souhlasí. Vymění si křeslo s ministrem financí?

 
Vytvořením nového kabinetu v čele s dosavadním ministrem financí Eduardem Hegerem chtějí všechny čtyři koaliční strany na Slovensku vyřešit téměř měsíc trvající vládní krizi. Cestu z napjatých vztahů v koalici dnes otevřel návrh Igora Matoviče, že skončí jako premiér a do čela vlády se postaví Heger. Matovič termín své demise neuvedl, návrh však uvítali koaliční partneři SaS, Za lidi a Jsme rodina. Do vlády by se měli vrátit někteří bývalí ministři, kteří dříve kvůli vládní krizi rezignovali. Z Matovičova vyjádření také vyplynulo, že v novém kabinetu si s Hegerem chce vyměnit funkce a stát se ministrem financí.
28.03.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Matovič dostal nůž na krk, vláda se hroutí. Sulíkova strana pozastavila účast v koalici

 
Menší slovenská vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) pozastavuje v probíhající vládní krizi svou účast v dosavadní čtyřčlenné koalici, dokud premiér Igor Matovič nepodá demisi. Novinářům to ve čtvrtek řekl předseda SaS Richard Sulík poté, co z kabinetu odešli i poslední dva ministři za jeho stranu. Zbylé tři vládní strany si bez SaS udrží ve sněmovně jen těsnou většinu. SaS už dříve podmínila své setrvání ve vládě tím, že Matovič rezignuje do této středy. Slovenský premiér už o víkendu vyjádřil ochotu rezignovat, krok ale podmínil splněním několika požadavků.
25.03.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (38 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Epicentrum: Expert o rozpadu slovenské vlády. Předčasné volby uprostřed pandemie?

 
Vládní krize na Slovensku pokračuje. Ke čtveřici ministrů se během středečního dopoledne přidali další dva se svou rezignací. Svůj post už tak opustili ministr zdravotnictví, ministr práce a sociálních věcí, ministryně spravedlnosti a šéfové resortů hospodářství, školství a zahraničních věcí. Premiér Igor Matovič má do dneška oznámit, jestli také odstoupí. K tomu ho ostatně včera vyzvala i prezidentka Zuzana Čaputová. Dopadne to rekonstrukcí vlády nebo předčasnými volbami? Nejen o tom byla řeč ve středečním Epicentru Blesku se slovenským politickým komentátorem Grigorijem Mesežnikovem.
24.03.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Slovenský premiér Matovič připustil demisi. Ministr hospodářství Sulík už rezignoval

 
Slovenský premiér Igor Matovič vyjádřil ochotu podat demisi v zájmu řešení vládní krize. Svou rezignaci podmínil splněním několika požadavků zbylými koaličními stranami, včetně personálních. Matovič to řekl novinářům v něděli večer, v den prvního výročí jmenování svého kabinetu. Demise premiéra znamená podle ústavy pád vlády. Z vyjádření Matoviče ale vyplynulo, že současná čtyřčlenná koalice by měla pokračovat, sestavit nový kabinet a on sám bude členem vlády. Jedna z menších koaličních stran už některé z Matovičových podmínek odmítla. Slovenský ministr hospodářství Richard Sulík, šéf koaliční strany Svoboda a solidarita, už rezignoval.
21.03.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Jiří Paroubek: Proč naši a slovenští "liberálové" nechtějí ruskou vakcínu?

 
Na Slovensku vznikla politická krize, která se může vyvinout dokonce v pád vlády. Co se vlastně stalo? Slovenský premiér Igor Matovič, kterého jsem měl až doteď za třtinu ve větru se klátící, se pochlapil.
05.03.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4819 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Konec Matoviče na dohled? „Vládnout se nedá přes facebook,“ zuří koaliční partneři

 
Po propuknutí koaliční krize na Slovensku čelí premiér Igor Matovič sílící kritice části vládních politiků za způsob, jakým řídí kabinet a vládne zemi. Sám Matovič napjaté vztahy uvnitř koalice zdůvodňuje pouze spory ohledně ruské vakcíny Sputnik V proti nemoci covid-19, jejíž nákup nepodpořila celá koalice. Nově slovenský premiér popudil partnery také vzkazem přes sociální síť, aby se vyjádřili k možnosti zrušení nákupu Sputniku V, jehož průběžné hodnocení podle dnešního oznámení zahájila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA).
04.03.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Bratrovi zavražděného Kuciaka (†27) ruply nervy: Tvrdě se opřel do premiéra Matoviče!

 
Od vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) uplynuly už tři roky. V poslední době jeho jméno neustále zmiňuje premiér Igor Matovič. A to se nelíbí bratrovi popraveného žurnalisty Jozefu Kuciakovi.
03.03.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)