Články k osobnosti

Igor Igor

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Igor Igor »
 

Smutné, kam to ODS dopracovala. Řeknou heslo, obléknou triko jako Zelenskyj. Igor Němec je zklamán

 
Politika dnes spočívá v tom, že se vysloví hesla, která přijímá mainstream, jako například „Jsme ve válce“ nebo „Patříme na Západ“. A politici soupeří v tom, kdo to řekne hlasitěji, kdo ten prapor zvedne výše třeba tím, že si oblékne triko jako Volodymyr Zelenskyj, nebo zbourá, dojat svým hrdinstvím, sochu. To si myslí Igor Němec, bývalý politik, který právě před dvaceti lety zažíval jako primátor Prahy jedny z nejdramatičtějších dnů svého života. S odstupem času vychází najevo, že všechny měřící přístroje byly nejspíš povodní strženy a čísla o tom, na kolik ještě Vltava stoupne, byla cucaná z prstu.
13.08.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Potěšující vidět krutý omyl Putina. NATO se rozšiřuje, mne si ruce profesor Lukeš

 
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl profesor Igor Lukeš, historik a politolog z Bostonské univerzity. Jak silné a jednotné jsou západní země v podpoře Ukrajiny? Mohou se Ukrajinci spolehnout na vytrvalou pomoc USA? Jak dlouho dokáže prezident Biden obhajovat výdaje na zbraně pro ukrajinskou armádu?
08.07.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

V Moldavsku zatkli bývalého proruského prezidenta. Otevřeli již uzavřený soud

 
Bývalý prezident Moldavska Igor Dodon byl v úterý zatčen kvůli podezření z korupce a vlastizrady. Dodon vinu odmítá, jde podle něj jen o snahu současné moldavské vlády zničit opozici.
24.05.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Gazdíkovo oznámení ke kauze Bečva smeteno ze stolu. Ani zásah Stříže nepomohl

 
Krajští žalobci při posuzování trestního oznámení, které v případu otravy řeky Bečvy podal loni tehdejší člen sněmovní vyšetřovací komise a současný ministr školství Petr Gazdík (STAN), nepochybili. Uvedl to ředitel odboru trestního řízení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Radek Bartoš. Vrchním žalobcům nařídil přezkoumat postup olomouckého krajského státního zastupitelství nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.
02.05.2022 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek Bartoš (26 článků) , Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Městská část Mariupolu „vyčištěna“, hlásí Rusko. Starosta: Zabitých civilistů může být i 20 tisíc

 
Rusko tvrdí, že již „zcela vyčistilo“ městskou část přístavního Mariupolu od ukrajinských obránců. Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov však zároveň přiznává, že ani po necelých dvou měsících od napadení Ukrajiny ruská armáda stále nedokázala dobýt Mariupol celý a stále naráží na odpor Ukrajinců. Ve městě již Rusové podle odhadů starosty zabili přes 10 tisíc civilistů.
17.04.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Rusko tvrdí, že sestřelilo ukrajinské letadlo plné zbraní od západních zemí

 
Rusko v sobotu večer uvedlo, že sestřelilo ukrajinský transportní letoun, který měl převážet zbraně ze západních zemí. Tvrzení o sestřelení ukrajinského vojenského stroje zveřejnil podle agentury TASS mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov. Zdali je ruská zpráva pravdivá, či nikoliv, zatím nebylo možné ověřit.
17.04.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Lesy ČR mají správního a obchodního ředitele

 
Dva ze čtyř postů v top managementu Lesů ČR jsou od 1. dubna obsazené. Správním ředitelem byl na základě výsledků výběrového řízení, kterého se zúčastnilo 29 uchazečů, jmenován Igor Kalix, obchodním ředitelem Radovan Srba.
01.04.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Rusové bombardovali výcvikové středisko na západě Ukrajiny: 80 mrtvých?!

 
Moskva tvrdí, že střelami s plochou dráhou letu zasáhla výcvikové středisko v Rovenské oblasti na západě Ukrajiny. Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov podle agentury TASS prohlásil, že při úderu bylo „zlikvidováno přes 80 žoldnéřů a nacionalistů“.
21.03.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Ivan Vyskočil se odmlčí. Ale ne proto, že by se bál Střížových paragrafů...

 
„Není to proto, že bych se zalekl drakonických trestů, kterými hrozí pan Igor Stříž. Jsem po operaci očí,“ vysvětluje oblíbený herec Ivan Vyskočil čtenářům ParlamentnichListů.cz, proč se teď nějakou dobu musí obejít bez Nedělního rána. Čtenářům vzkazuje, že se těší na shledanou „snad v lepších časech“.
19.03.2022 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (344 článků) , Ivan Vyskočil (343 článků) , Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Novinky v kauze Bečva: Nejvyšší státní zástupce přezkoumá postup vyšetřování, závěry čeká v květnu

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž nařídil prověřit způsob, jakým žalobci naložili s trestním oznámením na postup vyšetřovatelů případu otravy řeky Bečvy. Oznámení loni podal člen sněmovní vyšetřovací komise a současný ministr školství Petr Gazdík (STAN). O Střížově rozhodnutí dnes informoval web iROZHLAS.cz. Ekologickou havárii, která na podzim 2020 postihla Bečvu, způsobily podle České inspekce životního prostředí kyanidy. Jedovaté látky poškodily biotop asi na 40 kilometrech řeky.
12.03.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Abramovičovi zbyly jen oči pro pláč: Británie oligarchům zmrazila majetek za 450 miliard!

 
Marně se snažil vyhnout sankcím ze strany Západu ruský oligarcha Roman Abramovič. Po vypuknutí války na Ukrajině prohlásil, že hodlá prodat fotbalový kub Chelsea a výtěžek prodeje daruje obětem války rozpoutané Ruskem. Nicméně Británie rozšířila sankční seznam o dalších sedm ruských oligarchů včetně Abramoviče. Na seznamu se nově ocitl podnikatel Oleg Děripaska, šéf ropného koncernu Rosněfť Igor Sečin a blízcí spolupracovníci ruského prezidenta Vladimira Putina. Británie jim zmrazila pořádně tučné majetky!
10.03.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Roman Abramovič (91 článků) , Oleg Děripaska (8 článků) , Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Veterán popsal smrt kamaráda Igora (†35): Rusové ho i se psem zabili na procházce

 
Při rusko-ukrajinské válce přišel o svého kamaráda Igora Icaruse Bakuna (†35) bývalý britský voják Tom Bell. Igor žil se svým tátou blízko Kyjeva, kde ho na procházce zabili ruští vojáci. Zabili i jeho tátu a rodinného psa. Jejich mrtvoly nalezli záchranáři a Tom popsal dojemnou scénu, kdy jeden z rodinných psů seděl věrně u těla svého pána. Cvičitel psů pro armádu se zapojil do humanitární činnosti a pomáhá uprchlíkům.
06.03.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Tom Bell (3 články) , Tom Bell (1 článek) , Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Čech souhlasí, jinak půjde sedět? Nahráli jste Putinovi. Protest proti trestům za slova

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž upozornil všechny ty, kdo by chtěli veřejně schvalovat ruskou agresi vůči Ukrajině, že je to může dovézt až za mříže. To zvedlo ze židle advokáta Jindřicha Rajchla. A nejen jeho. O slovo se přihlásila také advokátka Monika Čírtková a poslala Střížovi ostrý vzkaz.
28.02.2022 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Za schvalování útoku hrozí až tři roky

 
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.
26.02.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Schovaný Putinův účet, velké tajemství. Odhalil ho Igor Lukeš na ČT

 
Profesor Igor Lukeš se ve svém rozhovoru pro vysílání ČT24 vyjádřil k sankcím a vůbec k dění v Rusku a na Ukrajině. „Pan Putin, pokud vím, je druhým nejbohatším mužem v Evropě, takže on se určitě o svůj bankovní účet trápit nemusí. Má ho schovaný někde v Panamě nebo v nějakých jiných bankách, kam americké sankce nezasáhnou, ale samozřejmě především jsme ještě ty skutečné sankce neviděli,“ uvedl Lukeš překvapivou informaci.
23.02.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Ukrajina? Upadající Rusko chce vzbudit strach. Profesor Lukeš má jasno. A Čechy zfackoval vlastní historií

 
Ani středeční jednání mezi představiteli NATO a Ruska nevedlo k posunu řešení situace na ukrajinsko-ruské hranici. Bez hmatatelného výsledku skončilo i pondělní setkání amerických a ruských vyjednavačů. Zbývají už jen dnešní rozhovory pod hlavičkou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, po kterých se chce Rusko rozhodnout, jestli bude v těchto jednáních se Západem pokračovat. Kreml na ruské hranici s Ukrajinou v posledních týdnech soustředí desetitisíce vojáků, ze strany západních zemí proto zaznívají obavy, že Rusko chystá invazi. Je pravděpodobné, že Rusko, i když to nyní popírá, napadne Ukrajinu, pokud jednání selžou? O tom v Interview Plus Českého rozhlasu hovořil profesor historie a mezinárodních vztahů na univerzitě v Bostonu Igor Lukeš.
13.01.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Exministryně Parkanová: Úleva po téměř deseti letech soudních tahanic. Kauza CASA končí

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž se rozhodl nepodat dovolání v kauze nákupu armádních letounů CASA. Uvedl to ve čtvrtek v tiskové zprávě. Stíhání bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) i jejího podřízeného Jiřího Staňka tak definitivně končí. Soudy loni dvojici pravomocně osvobodily, podat dovolání navrhovalo pražské vrchní státní zastupitelství. Trestní kauza se táhla téměř deset let. Parkanová i Staněk mohou po státu žádat odškodné za nezákonné stíhání. Parkanová ve čtvrtek ČTK bez dalších podrobností řekla, že vedle odškodného se bude domáhat omluvy. Úřad pro ochranu osobních údajů také Parkanové vrátil pokutu, kterou jí uložil za zveřejnění svědeckých výpovědí.
13.01.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (722 článků) , Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Velké pátrání: Igor (40) z Prahy zmizel na Silvestra, jeho auto našli na Šumavě

 
Desítky lidí hledají na Šumavě ztraceného Igora Kassla (40) z Prahy. Tam jej naposledy viděli na Silvestra v poledne, v pondělí se pak objevil jeho ford odstavený v Modravě na Klatovsku. Muž zmizel.
05.01.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Plastiková dvojčata Grichka a Igor Bogdanoffovi (†72) zemřela 6 dní po sobě: Takhle se měnila v průběhu let!

 
Výrazné lícní kosti, ostře řezané brady. Těmi se vyznačovala dvojčata Igor a Grichka Bogdanoffovi (†72). Tito fešáci se však postupem času přeměnili v živoucí karikatury sebe sama, jelikož propadli plastickým operacím. Dlouhá léta přitom popírali, že by se kdy svěřili rukám chirurgů…
05.01.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)

Očekávaná schůzka Stříže s Blažkem: Šéf žalobců se seznamoval s ministrem, „padáka“ nedostal

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž řešil na pondělní schůzce s novým ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) základní koncepci novely zákona o státním zastupitelství. Za důležitý úkol pokládá také organizační podíl ministerstva a Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) na blížícím se českém předsednictví v Evropské unii, sdělil dnes.
04.01.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (656 článků) , Igor Igor (162 článků) , Igor Igor (291 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »