Články k osobnosti

Igor Igor

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Igor Igor »
 

Hned mu začali nadávat. Opozice i novináři. Fico po atentátu poprvé promluvil

 
Slovenský premiér Robert Fico ve středu večer poprvé veřejně vystoupil od květnového atentátu. Útočníkovi, který jej několikrát postřelil, podle svých slov odpustil. V souvislosti s útokem nešetřil média a slovenskou opozici. Šéf nejsilnějšího opozičního hnutí Progresivní Slovensko Michal Šimečka a expremiér a lídr hnutí Slovensko (dříve OLaNO) Igor Matovič první vystoupení Roberta Fica po atentátu označili za politické zklamání. A nebyli jediní, kdo Fica za jeho výstup zkritizoval.
05.06.2024 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Když Jan Tříska odmítl spolupráci s StB, byl po emigraci označen za únosce vlastních dětí

 
Jana Třísku budeme mít navždy v paměti jako legendárního učitele z Obecné školy, kterého školní inspektor nedoporučoval do třídy, kde jsou děvčata. Igor Hnízdo toho sice v životě moc nezažil, ale měl velkou fantazii a dokázal si pestrý život vymyslet.
24.02.2024 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tříska (239 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Případ Aničky zneužívané otčímem, který otřásl Českem: Podmínka platí, nedá se s tím hnout

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž nepodá dovolání v kauze muže, kterému odvolací Krajský soud v Brně za dlouhodobé znásilňování nevlastní dcery Aničky uložil podmíněný trest. Zákonné podmínky mu neumožňují rozsudek napadnout. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) o tom informovalo na webu. Případ zhruba před měsícem vyvolal vlnu nevole a rozpoutaly se také demonstrace za práva obětí pohlavního zneužívání.
22.02.2024 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Jágr, Pouzar a Liba budou v květnu uvedeni do Síně slávy IIHF

 
Útočník Jaromír Jágr bude v květnu při mistrovství světa v Praze uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace. Stejného ocenění se dočkají i další útočníci, kteří sbírali úspěchy v československé reprezentaci, Jaroslav Pouzar a Igor Liba. Federace zveřejnila seznam osmi osobností, které v české metropoli ocení na závěr šampionátu, na svém  oficiálním webu .
15.01.2024 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3172 článků) , Jaroslav Pouzar (10 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Velké změny v pravidlech na silnicích: Úprava bodového systému i řidičák na zkoušku

 
Nový rok přinesl kromě jiných oblastí změny také řidičům. Novela zákona například umožní řídit i sedmnáctiletým, ovšem jen pod dohledem zkušenějšího mentora. Zavádí se také řidičák na zkoušku a mění se bodový systém. Ne všechny změny však jdou podle expertů správným směrem. "Třeba v Polsku mohou od března příštího roku za alkohol v krvi zabavit řidiči vůz. Také u nás tohle pásmo pokut mělo být daleko tvrdší," uvedl pro Seznam Zprávy mluvčí Ústředního automotoklubu ČR Igor Sirota.
02.01.2024 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

93,08 % na romském sídlišti Matovičovi. Za dítě dal 200 eur

 
Igor Matovič se nemůže radovat z volebního vítězství, ale do slovenské Národní rady se dostal. Mimo jiné i díky hlasům Romů. Ze statistik vyplývá, že v romských osadách dosahovala jeho koalice až neuvěřitelných výsledků, leckde i přes 90 %. Za OľaNO také v Národní rady zasednou tři romští poslanci a jedna poslankyně. Nicméně jedna věc jsou volební výsledky a druhá pak volební účast.
02.10.2023 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

„Však tomu naštvanému volovi ukaž průkaz, ty k****e.“ Ptali jsme se na slovenské volby v rodišti Jánošíka

 
„Přijde k pasákovi jakýsi pán a říká, že musí projít přes tuto louku plnou krav. Pasák odvětí, že by mu to neradil. Chlapík zvýší hlas s tím, že není jen tak někdo, a z kapsy vytáhne legitimaci se jménem Igor Matovič.“ Tak začíná politický vtip, který si ParlamentníListy.cz vyslechly v obci Terchová. Ta je bránou do pohoří Malá Fatra a rodištěm slavného slovenského zbojníka Juraje Jánošíka. Právě tam jsme dělali průzkum volebních preferencí.
29.09.2023 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

„Pokud uspějete, Slovensko má šanci.“ Fico dostal z Česka nečekanou podporu. Kvůli rvačce

 
Podporu v závěru předvolebního boje vyjádřil dopisem bývalý prezident Václav Klaus slovenskému expremiérovi Robertu Ficovi. Učinil tak poté, co se v rámci velmi vyostřené kampaně před předčasnými parlamentními volbami slovenský expremiér Igor Matovič (OLaNO) popral na tiskové konferenci strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) s jejími představiteli. „Ve Vašem úspěchu vidíme šanci, aby Slovensko zůstalo demokratickou zemí,“ píše Robertu Ficovi bývalý prezident České republiky.
13.09.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Robert Fico (1322 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Drsná předvolební bitka na Slovensku: Expremiér Matovič se popral s Kaliňákem, kopnul ho do hrudníku a vulgárně si nadávali

 
Slovenský expremiér a předseda hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO), Igor Matovič (50), a exministr vnitra, Robert Kaliňák (52) ze strany Směr-sociální demokracie, si utrhli pořádnou ostudu. Ve středu 13. září se do sebe pustili, a to doslova, před slovenským Úřadem vlády. Video bizarní potyčky, v níž došlo na kopy, nadávky i rány pěstí, momentálně koluje sociálními sítěmi.
13.09.2023 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Při odhánění Matoviče se bokem dělo toto. A teď přišel dojezd

 
Zatímco se někdejší expremiér a šéf hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič pral s exministrem vnitra Robertem Kaliňákem, šéf strany Směr-sociální demokracie Robert Fico vyčkával, co se před jeho zraky odehraje. K celému incidentu totiž došlo právě na tiskové konferenci strany Směr, týkala se migrace. Sám se vyjádřil až na sociální síti po skončení brífinku.
13.09.2023 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Šéfem státních zástupců v Olomouci má být ředitel GIBS Radim Dragoun

 
Vrchním státním zástupcem v Olomouci má být dosavadní ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Radim Dragoun. Výběrová komise jej dnes doporučila ze tří uchazečů a nejvyšší státní zástupce Igor Stříž jej navrhne v nejbližších dnech ke jmenování ministrovi spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS). ČTK to řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. NSZ nového šéfa státních zástupců na Vrchním státním zastupitelství v Olomouci vybíralo kvůli tomu, že k 31. červenci rezignoval dosavadní šéf Radim Daňhel.
26.08.2023 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Vyhraje Trump, bude katastrofa. Igor Lukeš naříká, co se s USA stalo

 
Igor Lukeš, historik žijící desítky let v USA, má za to, že kdyby příští americké prezidentské volby vyhrál Donald Trump, bude to doslova katastrofa. Už proto, jak se Trump staví k Ukrajině, kde se podle Lukeše hraje o budoucnost Evropy, zejména střední Evropy. Poté sáhl ke srovnání Německa a Ruska. Obě země podle ně dlouho řešily totožný problém. Nakonec konstatoval, že i Američané mají nemálo másla na hlavě.
18.08.2023 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6193 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Luxusní příjezd Gabriely Partyšové: Do Varů jedině v přepychovém Rolls-Royce za 10 milionů

 
Gabriela Partyšová ví, co je to stylový příjezd. Na filmový festival v Karlových Varech přijela totiž ve velkém stylu. Nejenže ji doprovázel její partner, miliardář Igor Fait, ale navíc se vezli v Rolls-Royce Dawn za více jak deset milionů korun. 
02.07.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Partyšová (400 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Zdeněk Jemelík: Výbuch ve Státním zastupitelství

 
Dne 9. června 2023 vzrušila veřejnost zpráva o resignaci vrchního státního zástupce v Olomouci Radima Daňhela, který ve funkci nepobyl ani rok. Vybral jej do ní nejvyšší státní zástupce Igor Stříž a jmenoval jej ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Jeho předchůdce Ivo Ištvan přitom působil v úřadě s krátkou přestávkou 21 let.
11.06.2023 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (841 článků) , Zdeněk Blažek (42 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Osudoví muži Gabriely Partyšové (45). Nevěry a rozvody, nyní znovu mluví o svatbě

 
Známá česká moderátorka Gabriela Partyšová slaví 45 let. Za sebou má dvě nepovedená manželství, která provázely nevěry. Teď je však znovu šťastná. Jak se svěřila pro web Super.cz, klidně by se vdávala znovu. Jejím vyvoleným mužem je podnikatel Igor Fait.
09.06.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Partyšová (400 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Reportáž z místa, kde se točila Obecná škola: Z budovy, kam chodil i Zdeněk Svěrák, nezbylo nic

 
Kulisy školy u bývalé chudinské kolonie v pražské Michli vstoupily do dějin. Nejenže tu vyrůstal a skutečně chodil do školy známý český herec Zdeněk Svěrák, ale odehrály se tu historky, které pak jeho syn Jan převedl do obrazů ve slavném českém filmu Obecná škola. Jak to vypadá tam, kde ještě před pár lety byla patrná třída, ve které učil filmový Igor Hnízdo? Pro nedočkavé prozradíme, že fanoušky filmu čeká hořké zklamání. Redakce eXtra.cz se na místo vyjela podívat.
27.05.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (386 článků) , Jan Svěrák (261 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Primátor Svoboda: Připomínáme si znovunabytí svobody i význam národních hodnot

 
Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda zasadil lípu na Petříně k připomínce 30. výročí samostatné České republiky. Na akci byli pozváni všichni porevoluční primátoři Prahy, osobně pak dorazil Igor Němec. Po vysazení národního stromu zazněla česká hymna v podání dětského souboru školy Jaroslava Ježka pro zrakově postižené.
29.04.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Ježek (69 článků) , Jaroslav Ježek (69 článků) , Bohuslav Svoboda (790 článků) , Jaroslav Svoboda (146 článků) , Jaroslav Němec (32 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Zdeněk Jemelík: Nátlaková skupina a ministr

 
Petr Dimun se dne 11.února 2023 rozepsal na serveru Česká justice o výměně nevlídných projevů mezi zájmovým sdružením Unie státních zástupců a ministrem Pavlem Blažkem. Pan ministr se na svém twitterovém účtu kriticky vyjádřil k jakýmsi nepřístojnostem státních zástupců, jež zastavil nejvyšší státní zástupce Igor Stříž zrušením a obsahovou kritikou usnesení o zahájení trestního stíhání dvou obviněných, které se na něj obrátily se stížností. Petr Dimun zprávu uvedl slovy „Nátlaková skupina uvnitř státního zastupitelství Unie státních zástupců (USZ) se ohradila vůči kritice orgánů činných v trestním řízení ze strany ministra spravedlnosti Pavla Blažka“. Doplnil je citací z výroků pana ministra, jenž napsal, že „k systémové nezákonnosti v práci některých represívních orgánů dochází, a proto se jím zabývají a zabývat budou vrcholné orgány veřejné moci“. Unie ministrovy výroky označila za „odborně nesprávný závěr“, neboť „stížnost je standardním prostředkem, kterým se může každý obviněný domáhat zrušení usnesení o zahájení „svého“ trestního stíhání z důvodu nezákonnosti nebo neodůvodněnosti“.
20.02.2023 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (841 článků) , Zdeněk Petr (202 článků) , Zdeněk Blažek (42 článků) , Petr Pavel (2918 článků) , Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Pod Putinem se kýve židle, říká jeho důvěrník. Prozradil jména jeho možných nástupců a kdo má největší šance

 
V Rusku začal závod o převzetí kremelské koruny. Alespoň to tvrdí válečný analytik a bývalý blízký Putinův přítel Igor Strelkov. Bývalý plukovník FSB tvrdí, že začíná boj o pomyslný politický Olymp. Strelkov kdysi pomáhal Putinovi s obsazením Krymu, teď je však zarytým odpůrcem války na Ukrajině, jak píše deník Metro.
07.01.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

Výbuchy na ruské základně stovky kilometrů od fronty

 
Na letecké základně Engels v Rusku se v neděli ráno ozývaly výbuchy. Několik vojáků mělo zemřít. Nebo alespoň o tom tak informují ukrajinská a ruská média. Základna je od bojové linie na Ukrajině vzdálená stovky kilometrů. Píše o tom agentura RBC-Ukrajine a Igor Sushko na twitteru.
26.12.2022 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »