Články k osobnosti

Igor Girkin

  velitel Doněcké lidové republiky a Novoruska, válečný veterán

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Igor Girkin »
 

Budu mluvit otevřeně. Rodák z Donbasu s pasem USA nám dodal přesné informace o stavu na východě Ukrajiny, padla ostrá slova na obě strany

 
ROZHOVOR Ukrajinské vojenské síly se připravují na silovou operaci na Donbasu. Režim Vladimira Putina tamní lidi ale již několikrát zradil. V samotném Rusku se však nyní kolem Igora Strelkova alias Girkina formuje nová politická síla, která by mohla po nadcházejících masových nepokojích vládnout a spravedlivě řešit i situaci Donbasu. Tak hovoří odborník na mezinárodní vztahy Alexandr Fedorovski, který musel před sovětským režimem emigrovat do USA. V Praze založil Mezinárodní diskusní klub Academia Socrates.
23.08.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3341 článků) , Igor Girkin (10 článků)

Už je to rok od sestřelení boeingu na Ukrajině. A pořád není jasné, kdo to byl

 
Pozůstalí po obětech havárie malajsijského boeingu, který loni spadl na východě Ukrajiny, podali žalobu na bývalého velitele separatistů Igora Girkina, známého také jako Igor Strelkov, kterého viní ze zodpovědnosti za sestřelení stroje. Pozůstalí po něm žádají odškodnění ve výši 900 milionů dolarů (asi 22,3 miliardy dolarů). 
16.07.2015 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Igor Girkin (10 článků)

Pozůstalí po obětech letu MH17 žalují velitele separatistů

 
Pozůstalí po obětech z malajsijského boeingu z letu MH17, který se před rokem zřítil na východní Ukrajině, podali žalobu na bývalého ruského velitele separatistů Igora Girkina, zvaného Igor Strelkov, jako na člověka zodpovědného za sestřelení civilního stroje. Pozůstalí požadují 900 milionů dolarů (asi 22,3 miliardy dolarů), napsal dnes britský list The Telegraph na svém webu.
16.07.2015 11:32 |

podobné články

Osobnosti: Igor Girkin (10 článků)

Sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou: Je tu průlomový konkrétní čin

 
Na někdejšího vůdce proruských separatistů Igora Girkina alias Strelkova byla podle britského deníku The Telegraph u soudu v Chicagu formálně podána žaloba, která jej viní z nehody malajsjiského letadla na východní Ukrajině, při kterém vloni v létě zemřelo 298 cestujících.
16.07.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Igor Girkin (10 článků)

Já jsem začal válku na Ukrajině, pronesl hrdě Igor Strelkov ze svého ,,bunkru". A jel dál: Donbas jsme očistili. Teď je čas udělat pořádek v Kremlu

 
Reportér německého týdeníku Spiegel Benjamin Bidder navštívil v Moskvě Ivana Girkina alias Strelkova, který byl do loňského srpna vojenským velitelem Doněcké lidové republiky a Novoruska. Strelkov tvrdí, že to byl on, kdo přesvědčil prezidenta Putina k vojenské intervenci na Ukrajině.
19.03.2015 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Girkin (10 článků)

Proruský rebel Strelkov přiznal barvu: Na Krymu jsme přinutili lidi volit!

 
Od návratu Krymu do náručí Ruska už uplynul skoro rok, ale vášně ohledně znovusjednocení poloostrova s Ruskem stále neutichají. Západ mluví o anexi a tenhle názor nyní překvapivě podpořil muž, který doposud loajálně sloužil Kremlu – agent GRU Igor Strelkov – Girkin (44)!
12.02.2015 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Igor Girkin (10 článků)

Bývalý povstalecký vůdce poslal varování Putinovi: Skončíš před soudem v Haagu

 
Igor Girkin-Strelkov býval vůdcem doněckých separatistů, v srpnu se objevily zprávy, že byl těžce zraněn, a později se spekulovalo o tom, že byl uklizen do Moskvy. Teď tento muž vyjadřuje obavu, že skončí před soudem v Haagu a za mřížemi. Podobný osud podle jeho názoru čeká i ruského prezidenta Vladimira Putina, pokud bude pokračovat v dosavadním směřování.
14.12.2014 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3341 článků) , Igor Girkin (10 článků)

Putin skončí u soudu v Haagu! Budeme vedle sebe v cele, prohlásil vůdce separatistů

 
Igor Girkin-Strelkov, bývalý vůdce doněckých separatistů, se opřel do ruského prezidenta a svého spojence Vladimira Putina. Pokud Rusko nezasáhne do ukrajinského konfliktu, skončí prý spolu před Mezinárodním soudním dvorem v Haagu.
14.12.2014 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3341 článků) , Igor Girkin (10 článků)

Svobodná Evropa hlásí, co prý ruská státní televize vystřihla z rozhovoru se Strelkovem: Věci, které Kreml neslyší rád

 
Rádio Svobodná Evropa poukazuje na rozhovor bývalého vůdce proruských povstalců Igora Girkina alias Strelkova, ve kterém pro ruská státní média přiznal svoji minulost v tajných službách a odsoudil útok rebelů na doněcké letiště. Tyto pasáže však byly údajně kvůli cenzuře z rozhovoru vypuštěny.
03.12.2014 17:37 |

podobné články

Osobnosti: Igor Girkin (10 článků)

Válku na Ukrajině jsem rozpoutal já: Otevřená zpověď velitele vzbouřenců!

 
„Válku na Ukrajině jsem rozpoutal já!“ S takovou otevřenou zpovědí o svém podílu na rozpoutání války na východě Ukrajiny se ruskému ultrakonzervativnímu listu Zavtra svěřil Igor Girkin-Strelkov, do konce srpna hlavní velitel vzbouřeneckých sil Doněcké oblasti. V dnešním vydání listu Strelkov uvádí, že zvrat ve válečných událostech, které koncem srpna zastavily ofenzivu ukrajinské armády, zajistily dodávky z Ruska a přísun ruských posil.
20.11.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Igor Girkin (10 článků)
« Předchozí 1 Další »