Články k osobnosti

Ian Fleming

  námořní důstojník, bankovní úředník a novinář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ian Fleming »
 

James Bond na 25 způsobů: Jaký je a byl nejslavnější agent

 
Bezmála šedesát let uplynulo od chvíle, kdy nejslavnější literární postava spisovatele Iana Fleminga, James Bond, dostala tvář Seana Conneryho. A za necelý týden, 30. září, se čeští filmoví fanoušci dočkají již pětadvacáté bondovky nazvané Není čas zemřít.
25.09.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Sean Connery (118 článků) , Ian Fleming (7 článků) , James Bond (693 článků)

Další James Bond jako gay nebo žena? V žádném případě, říká Roger Moore

 
Bondová. Jamesa Bondová. Tak přesně tato věta by nikdy neměla zaznít ve filmu o agentovi 007. Uvedl to v rozhovoru pro The Daily Maily Roger Moore, který slavnou filmovou postavu ztvárnil v letech 1973 až 1985. Důležitá je pro něj především knižní předloha. "Nejde o to, že jsem homofob či rasista. Ian Fleming to takhle nenapsal a my bychom se toho měli držet," vysvětlil. Už v minulosti Moore ostře vystoupil proti myšlence, že by si agenta 007 mohl zahrát herec tmavé pleti. Čelil proto kritikám, které ho obviňovaly z rasismu. Ostatní herci včetně Daniela Craiga nebo Pierce Brosnana ale myšlenku na vytvoření "nového" Bonda podpořili. "Je mi fuk jestli Bond bude černoch nebo žena," dodal Craig.
28.10.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Pierce Brosnan (157 článků) , Roger Moore (35 článků) , Daniel Craig (382 článků) , Ian Fleming (7 článků) , Roger Moore (33 článků) , Ian Fleming (1 článek) , James Bond (693 článků) , Craig Moore (7 článků) , Craig Fleming (1 článek) , Daniela Moore (1 článek)

Sherlock, Fleming i Top of the Lake. Česká televize přinese výběr z tvorby BBC

 
Česká televize přinese na obrazovku výběr z produkce britské veřejnoprávní televize BBC. Na diváky tak čeká čtvrtá řada populární série Sherlock ale i seriál o spisovateli Ianu Flemingovi, autorovi knih o agentovi 007. Vedle hrané tvorby přinese Česká televize i nové dokumenty o přírodě, kultuře a pořady pro děti.
11.04.2015 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Ian Fleming (7 článků)

ČT uvede Sherlocka i příběh autora Jamese Bonda

 
Česká televize nakupovala u britské veřejnoprávní televize BBC a z „ostrovů“ přivezla českým divákům sérii Sherlock, seriál o spisovateli Ianu Flemingovi, který stvořil Jamese Bonda, nebo dokumenty.
10.04.2015 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Ian Fleming (7 článků) , James Bond (693 článků)

Elizabeth Taylorová, Páter Brown i život Iana Fleminga. ČT nakupuje na veletrhu nové pořady

 
Praha tento týden vůbec poprvé hostí významný světový veletrh televizní tvorby NATPE. Své projekty na něm prezentují i všechna hlavní americká studia. Česká televize se veletrhu aktivně účastní a se zahraničními partnery má již rozjednána práva na několik nových projektů – krimi seriálů, filmů, ale i pořadů pro děti či dokumentů. Českým divákům tak nabídne například životopisný snímek o Elizabeth Taylorové či seriál Kriminalista.
25.06.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Ian Fleming (7 článků)

James Bond je impotentní alkoholik, tvrdí vědci

 
Přestože je pověstný přesnou muškou, pevnou rukou a neúnavným štěstím, je James Bond ve skutečnosti alkoholik, jemuž se třesou ruce a nestojí penis. Tvrdí to vědci z Nottinghamu, kteří zkoumali příběhy Iana Fleminga a zjistili, že agent 007 pije čtyřikrát víc alkoholu, než doporučují zdravotníci.
19.12.2013 12:47 |

podobné články

Osobnosti: Ian Fleming (7 článků) , James Bond (693 článků)

Skyfall – nová bondovka přijde na podzim

 
Už jste slyšeli o pokračování trilogie filmových adaptací na romány Iana Fleminga? Máme pro vás první fotky nádherné nové bond girl a také několik zajímavostí ze zákulisí. Natáčení probíhalo od 7.listopadu 2011 v indickém Dillí, dále v Šanghaji, Istanbulu a také v Londýně.
27.01.2012 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ian Fleming (7 článků)
« Předchozí 1 Další »