Články k osobnosti

Horst Seemann

  scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Horst Seemann »
 

Richard Seemann: Proces s neonacistou ve Frankfurtu zahájen

 
Před frankfurtským okresním soudem začal dnes proces s autorem výhružných dopisů nazvaných „NSU 2.0“ s rasistickými urážkami a výhrůžkami smrtí. Bylo zahájeno čtení dlouhé obžaloby proti 54letému Alexandru Horstovi M., kterého Státní zastupitelství viní z urážek, pokusů o nátlak a vyhrožování i z veřejného podněcování k trestné činnosti. Dále vyvolávání nenávisti, držení dětské a mladistvé pornografie a porušení zákona o zbraních. Podle obžaloby byl jediným pachatelem, který zaplavoval Německo výhružnými dopisy s nacistickým podtextem.
17.02.2022 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Horst Seemann (4 články)

Richard Seemann: Počet extrémistů v Německu se zvýšil

 
Covidová pandemie zvýšila nebezpečí pravicového extremismu, prohlásil spolkový ministr vnitra Horst Seehofer při prezentaci zprávy o ochraně ústavy. Zvýšil se však i počet levicových extremistů, ale největší hrozbou je stále ten pravicový.
18.06.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Horst Seemann (4 články)

Richard Seemann: V Německu vzrostl počet politických kriminálních činů

 
Počet politicky motivovaných trestných činů v Německu v uplynulém roce významně vzrostl. Spolkový úřad kriminální policie zaznamenal obzvláště velký počet případů násilí v souvislosti s koronavirovou pandemií. Spolkový ministr vnitra a domoviny Horst Seehofer vyjádřil včera nad tím znepokojení a konstatoval, že v zemi existují jasné tendence k brutalitě, Vedoucí politik bavorských křesťanských sociálů CSU označil pravicový extremismus za největší hrozbu pro vnitřní bezpečnost. Uvedl, že v loňském roce bylo zaznamenáno přibližně 44 600, tedy 8,5 procenta více politicky motivovaných trestných činů než v předchozím roce. U násilných činů, které byly politicky motivovány, je to o téměř pětinu procent více.
05.05.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Horst Seemann (4 články)

Richard Seemann: Mnoho povyku pro nic aneb Německá vládní krize

 
Německá vládní krize, která vznikla po sto dnech ustavení velké koalice křesťanských stran CDU/CSU a sociální demokracie se rozhořela po té co spolkový ministr vnitra, šéf bavorské CSU Horst Seehofer spojil svůj další politický osud se svým plánem hermeticky uzavřít německé hranice před nelegálními imigranty. Pokud se mu to nepodaří prohlásil 69letý politik je připraven složit vládní i stranickou funkci.
09.07.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Horst Seemann (4 články)
« Předchozí 1 Další »