Články k osobnosti

Jan Fiala

  baskytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Fiala »
 

Řešte to, jinak přitvrdíme. Zdeněk Troška zasáhl proti Fialovi a spol.

 
Režisér Zdeněk Troška má tak velký strach ze sociálního výbuchu a ztráty potravinové bezpečnosti státu, že se rozhodl spolupodepsat veřejný dopis adresovaný premiéru Petru Fialovi (ODS), další list pak míří i k ministrovi zemědělství Zdeňku Nekulovi či prezidentovi Hospodářské komory Vladimíru Dlouhému i jeho viceprezidentovi Tomáši Prouzovi. Ten je právě v dopisech hojně kritizován – a právě on a Nekula jsou zároveň upozorňováni, že pokud nebudou brát dopis vážně a nezmění svoji „protizemědělskou politiku”, jsou připraveni se bránit i jinou cestou, než jsou otevřené dopisy. Spolu s Troškou dopisy, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, podepsali i herec Ivan Vyskočil, podnikatel Zdeněk Jandejsek a čestný prezident Agrární komory Jan Veleba. Všichni jsou sdružení v platformě Klub 2019.
18.08.2022 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (644 článků) , Ivan Vyskočil (344 článků) , Zdeněk Troška (528 článků) , Ivan Vyskočil (343 článků) , Petr Fiala (3918 článků) , Vladimír Dlouhý (644 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

„To je trochu výsměch.“ Vláda sedí a doporučuje dva svetry. Ani v druhé části Partie nebyl klid

 
Ve druhé hodině nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se před kamerami setkali ekonomka Jana Matesová, bývalá zástupkyně Česka při Světové bance, a ekonom Lukáš Kovanda. Debatovali o energetické krizi. Kovanda tady vládu Petra Fialy nešetřil. „Nevěřím výroku vlády, že nenechá nikoho padnout, Vláda by měla jasně říct, že někteří lidé padnou,“ zdůraznil Kovanda. A sáhl k příkladu babičky z Orlických hor. A nakonec Čechům vyčinil, že jsou ochotni platit vysoké ceny i za nekvalitní potraviny.
14.08.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

„Fiala je groteskní postava. Následky jeho vládnutí však tak veselé nejsou,“ říká místopředseda Trikolory

 
Místopředseda Trikolory Josef Sláma se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ostře obul do premiéra Petra Fialy z ODS. „Za chvilku vznikne nová analogie na Fialu, že nejen že je prázdnější než Topol, ale že je už dokonce prázdnější než plynové potrubí,“ neskrývá svou nespokojenost se současnou českou vládou Sláma. „To, co předvádí v kampani koalice Spolu, je úplné dno, a věřit tomu by snad nemohl ani Pepek Vyskoč z Haškova Švejka,“ reaguje na atak vládních stran na někdejšího premiéra Andreje Babiše.
10.08.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Petr Fiala (3918 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

„Vytáhněte hlavu z pr...“ Vládě přišel drsný vzkaz. Zevnitř ODS

 
Člen vládní ODS Jan Paluska už se nemohl dívat na to, jakou energetickou politiku kabinet premiéra Petra Fialy praktikuje. Paluska vysvětluje lidem, jak je to se státní půjčkou ve výši 74 miliard pro energetickou společnost ČEZ a jak nevýhodně je pro české občany a firmy nastaven trh s energiemi. „Stálo by za to si konečně vytáhnout hlavu z prdele,“ dodává na adresu pětikoalice, jež se podle něj k pomoci lidem staví příliš vlažně.
29.07.2022 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

„Lže Fiala, Pekarová, Rakušan... Nemohou jinak.“ Doktor Hnízdil zcela bez iluzí. I o Ukrajině

 
Věříme, že nějaká politická strana bude lepší než minulá, že se objeví osvícený vůdce. Nebude, neobjeví. Potvrzením budiž nynější vláda vytvořená pěti nesourodými subjekty. „Fiala mluví spisovněji než Babiš, Pekarová vypadá líp než Schillerová, Rakušan líp než Hamáček. Jinou změnu k lepšímu jsem nezaznamenal. SPOLU jede stejný ‚narativ‘ jako ANO a spol.,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz Jan Hnízdil, jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny a také autor odborných i popularizačních knih, jakou změnu slibovanou před volbami koalice pěti stran ve skutečnosti představuje.
22.07.2022 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Rakušan (39 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

Fialo, Lipavský, tolik vozí Čína do Evropy peněz. Bobošíková sečetla

 
O tom, jak v Německu, Velké Británii i ve Spojených státech vítají čínské investice, zatímco naši politici před Čínou varují, hovořila v pořadu Aby bylo jasno moderátorka Jana Bobošíková.
21.07.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (796 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Zbyněk Fiala: Co nás může potkat horšího?

 
Těžko hledat větší hrozbu české národní bezpečnosti než je ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
21.07.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (724 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Až Fialu zlomí... Keller varuje. Přijel z Francie. Veze info a předpověď

 
POLOČAS ROKU HRŮZY „Je to odporně socialistické, Francouzi na rozdíl od Čechů ještě nepochopili, jak má vypadat kapitalismus,“ říká známý sociolog, bývalý europoslanec a profesor Jan Keller po návratu z Francie. Popsal, o kolik je vyšší průměrná mzda, jaký osud potkal vyhlášenou francouzskou hořčici nebo kdo si v klidu kupuje pěstování a prodej těch nejlepších značek Bordeaux. V České republice předpokládá unikátní situaci. „Snad poprvé vůbec se budou politické strany ve volební kampani trumfovat, která z nich je kompetentnější k tomu, aby nám zajistila nejistotu a zchudnutí,“ uvedl. Profesor též varuje před tím, že by Fiala mohl podlehnout EU a kývnout na zrušení našeho práva veta. Pak by už prý byly zbytečné jakékoliv volby.
21.07.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Nejdražší armádní nákup v historii! Vláda pořídí americké stíhačky za desítky miliard

 
České vojenské letectvo by mělo být v budoucnu vyzbrojeno americkými bojovými letouny F-35 Lightning. Vláda dnes rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o jejich pořízení. Na tiskové konferenci to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Vláda rozhodla na základě vojenského doporučení armády, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Jednat bude do října 2023, a pokud by se dohody nepodařilo dosáhnout, mohou být přijaty další způsoby řešení. Ministerstvo obrany chce pořídit 24 letadel, dosud má armáda 14 stíhacích strojů. Americké letouny v armádě nahradí švédské gripeny. Na jejich využívání má Česká republika smlouvu do roku 2027, využít poté může dvouletou opci.
20.07.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jana Černochová (724 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Je tu boj o poslední zbytky naší suverenity! Bobošíková sleduje, co víří kolem Fialy. V Bruselu i doma

 
Tlak na likvidaci posledních zbytků státní suverenity členských států EU nabývá na síle, premiéra Fialu chtějí dokonce někteří zarytí eurofederalisté hnát před Evropský soudní dvůr, pokud nebude skákat, jak oni pískají, uvádí ve své relaci Aby bylo jasno moderátorka Jana Bobošíková. V rámci této skutečnosti pozornost směřuje na reakci českých europoslanců, kteří předsedu české vlády před útoky nebrání. Přitom se jedná i o existenci nebo neexistenci Temelína. Hovoří také o páté koloně v pětikoalici.
19.07.2022 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (796 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

„Chleba za 65, cibulový za 90? Na to lidi nebudou mít!“ Zástupci vlády i opozice u jednoho stolu. Strhla se rvačka

 
ODS se dovolávala firem, ale pak vymazala pomoc firmám. Já nakupuji chleba už za 65 korun. Cibulový chleba už stojí 90. Toto si lidé nebudou moct dovolit. Poslankyně Margita Balaštíková (ANO) se v Partii Plus na CNN Prima News rozjela. Poslanec Jan Hrnčíř (SPD) vládu také nešetřil. Vláda Petra Fialy (ODS) podle něj lidem ani v této krizi prakticky nepomáhá. „Ta vláda udělala co? Nechala drancovat peněženky lidí vysokými cenami za energie,“ zlobí se. A tady se ozvali dva vládní poslanci.
17.07.2022 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Ohryzaná Ukrajina. Američané vydělají. Jan Schneider nastínil scénář, který se v Kyjevě líbit nebude

 
Energie je klíčová, míní bezpečnostní analytik a chartista Jan Schneider. „Nebudou-li energie, nebude z čeho obnovovat Ukrajinu,“ říká a dodává, že bez energie nebude možné ani zbrojit. Připomíná také, jak Fiala kritizoval Evropskou unii v roce 2014 a vrací mu jeho slova. „Do této doby se evidentně nehodí,“ soudí pak o současné vládě. Pokud se má krize na Ukrajině vyřešit, je podle něho hlavní přestat válčit, což prý možná vyřeší zima, která v této oblasti už pár konfliktů zamrazila. Ale také to, že „vina Západu“ bude čím dál zřejmější.
15.07.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Odpovědnost Fialy a Černochové! Majerová bije na poplach

 
Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová před časem označila ministryni obrany Janu Černochovou za ministryni války. A teď zašla ještě dál. Nahlédněte.
15.07.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (724 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Premiér Fiala: Statečnost a svědomí jsou věci, které potřebujeme v každé době

 
Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Husa.
06.07.2022 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Česko: 11 procent nezaměstnanost, euro za 31 Kč. Nejhorší scénář ČNB rozmáznut

 
Jana Bobošíková ve svém internetovém pořadu Aby bylo jasno vyložila svůj pohled na to, jak Česká národní banka a česká vláda Petra Fialy (ODS) bojují, ale z pohledu Bobošíkové spíš nebojují, s inflací. Novému guvernérovi ČNB Aleši Michlovi, jenž svůj post zastává od 1. července tohoto roku, se vysmála a s pomocí citací zprávy národní banky varovala, co může v české ekonomice nastat.
06.07.2022 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jana Bobošíková (796 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Pradědu upálili bolševici. Ale Putin? Spisovatel Junek o Ukrajině, Fialovi a Husovi. Pestré

 
POLOČAS ROKU HRŮZY O Vladimiru Putinovi se toho napsalo hodně a jistě ještě víc napíše. Žádného Hitlera v něm však nevidím, jen pouhý pokus o orientálního despotu. To říká v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel Václav Junek, který má na svém kontě do šedesáti knih a pracoval dlouhá léta na vedoucím postu v pražské Lucerně. A když už je ten státní svátek, tak jsme se ho zeptali i na Jana Husa.
06.07.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Jan Hus (174 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Václav Fiala (137 článků)

Úřad vlády: Premiér Fiala se zúčastní summitu NATO v Madridu

 
Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve dnech 28. – 30. června zúčastní summitu NATO v Madridu. Premiéra na pracovní cestě doprovodí ministryně obrany Jana Černochová a ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Půjde o první řádný summit od roku 2018, k němuž jsou přizváni i prezidenti a premiéři z partnerských zemí aliance.
27.06.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jana Černochová (724 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)

Úřad vlády: Premiér Petr Fiala uctil památku československých parašutistů, hrdinů heydrichiády

 
Předseda vlády Petr Fiala s manželkou Janou, ministryně obrany Jana Černochová, ministr kultury Martin Baxa, ministr pro legislativu Michal Šalomoun, představitelé obou komor Parlamentu ČR a další čestní hosté vzdali v sobotu 18. června 2022 hold památce sedmi československých parašutistů, kteří před 80 lety padli po hrdinném boji s německou přesilou v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici. Pietního aktu se zúčastnil také ministr kultury Slovenské republiky Jaroslav Naď.
18.06.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jana Černochová (724 článků) , Martin Baxa (134 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jaroslav Fiala (125 článků)

Korupce, chování k menšinám... Ukrajina by neměla příliš jásat. Toto si o ni myslí v západních státech

 
Evropská unie, potažmo celý Západ rozhodně jednotně nepodporují plány premiéra Petra Fialy (ODS), aby se Ukrajina stala kandidátskou zemí EU a aby ruská agrese skončila vítězstvím Ukrajiny, říká moderátorka Jana Bobošíková ve své youtubové relaci Aby bylo jasno. Přinesla vyjádření některých západních politiků a komentátorů, podle nichž Ukrajina v EU nemá co dělat kvůli korupci, a její vítězství ve válce by znamenalo ohrožení celého světa.
17.06.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jana Bobošíková (796 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »