Články k osobnosti

Jan Fiala

  baskytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Fiala »
 

Jan Keller: Jak to ten Fiala vlastně myslel?

 
Český premiér v jednom ze svých posledních rozhovorů zaujal výrokem: „Jsme předurčeni k tomu dovládnout, udělám pro to všechno.“ Nemálo diskutujících spojilo tento výrok rovnou s Adolfem Hitlerem. To je ovšem krátké spojení a očividný nesmysl. Pokud by Hitler hovořil o nějaké předurčenosti, týkalo by se to celého národa nikoliv jedné vlády poskládané z kdekoho. V této rovině by mohl Petr Fiala přemítat jedině o tom, jak se vlastně stalo, že náš národ byl předurčen k vysoké inflaci, rostoucímu zadlužení, postupné likvidaci průmyslu i zemědělství a k zatahování až na samotný okraj války. Jedině v těchto souvislostech by mohl konstatovat, že pro to udělal opravdu všechno. Pan premiér to tak však určitě nemyslel a my musíme hledat jinde.
16.05.2024 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (827 článků) , Petr Fiala (6391 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

Fialovy miliony: ODS, knihy, rodina. „Skutečné financování voleb.“

 
V roce 2023 rozjela vláda pětikoalice kampaň Restart Česka. Kampaň se objevila napříč Českem, ale i na webech a sociálních sítích. Kampaň organizoval Pravý břeh – institut Petra Fialy. Jak server ParlamentníListy.cz upozornil už na podzim loňského roku, nebylo jasné, jak přesně byla kampaň financována. Zato publicistka Jana Bobošíková teď zjistila, jak to bylo s financováním podle Bobošíkové neprodejných knih členů ODS. Jistou roli tu prý hrají i čeští daňoví poplatníci.
15.05.2024 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Jana Bobošíková (1038 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

Novinářka ukázala na podivnosti kolem studia Fialova syna. Toto se stalo poté

 
Na Masarykově univerzitě v Brně, kde byl premiér Fiala rektorem a jeho žena je tam prorektorkou, studují všechny premiérovy děti. Někteří studenti kritizují protlačování vládní politiky ODS do vědecké diskuse, ohrazují se proti zasahování do akademických svobod, na univerzitě vládne strach. Po odvysílání reportáže v Aby bylo jasno o poněkud zvláštním doktorském studiu Fialova syna se začaly dít zajímavé věci, uvádí Jana Bobošíková v novém díle svého pořadu.
13.05.2024 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1038 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

Fiala. Fialův přítel. Fialův syn. Odkryty vazby z Brna

 
Syn premiéra Petra Fialy letos bude obhajovat svou doktorandskou práci. Je doktorand Martin Fiala pilný student, který si svou práci obhájí před kýmkoliv? Nebo za ním stojí osoby napojené na premiéra Fialu? Druhá možnost je správně. Jana Bobošíková se v Aby bylo jasno pustila do pitvání studia Martina Fialy. A nevyšla z úžasu.
08.05.2024 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Jana Bobošíková (1038 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

Ruský velvyslanec opět předvolán Lipavským

 
V případě, že by přišla informace o přímém ohrožení České republiky, jsme schopni reagovat, uvedl pro CNN Prima News premiér Petr Fiala (ODS). Reagoval tak na článek Financial Times, podle kterého tajné služby v různých evropských zemích varují vlády, že Rusko plánuje sabotážní akce napříč kontinentem včetně bombových a žhářských útoků. Kvůli kyberútokům v Česku si šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) nechal předvolat ruského velvyslance v Praze Alexandra Zmejevského.
06.05.2024 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

„Omlouvám se všem, že jsem Vás volil.“ Slavný profesor si „odplivl“ nad Fialou

 
Jana Černochová věnovala několik mikin potištěných motivy na podporu Ukrajiny těm, kteří mají zásadní podíl na české muniční iniciativě. Na jedné z mikin český lev – státní znak – skládá na jednu hromadu munici mířící na Ukrajinu. Profesor Milan Knížák v reakci na fotografii Černochové a Petra Fialy v mikinách zaslal premiérovi otevřený dopis s výtkou.
04.05.2024 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jana Černochová (987 článků)

„Víme prd, ale jsme si jistí.“ Vrbětice, Ukrajina, Rusko a válka. Zlá slova k vládě od veterána

 
Ukrajina vyjednávala, protože věděla, že sama Rusko neporazí. A vyjednávání ukončila, protože si myslela, že se Západem to půjde, míní analytik, bývalý voják a účastník zahraničních misí Dominik Ticháček. Fiala, Rakušan i Jana Černochová pak podle něho přispěli k masakru Slovanů na Ukrajině a měli by být hnáni k odpovědnosti. A Vrbětice? „Víme prd, ale jsme si jistí, zahájíme – věc odložíme, protože nic nevíme, nejsme si jisti a víme prd,“ komentoval kauzu, ve které se policie nerozhodla údajné strůjce výbuchu stíhat.
02.05.2024 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (987 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Rakušan (85 článků)

Kavij (KSČM): Česká republika směřuje do války

 
Česká republika směřuje do války. Žene jí tam svými projevy a svými činy prezident Petr Pavel, premiér Fiala s celou „pětidemoliční vládou“, a hlavně ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. To vše za masivní podpory českých veřejnoprávních, ale i soukromých médií, ovládaných pravicí a liberály.
25.04.2024 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2890 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Pavel Fiala (373 článků)

Premiér Fiala: Místa, spojená s romským holocaustem, překryl nezájem

 
Premiér Petr Fiala se s ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským a ministrem kultury Martinem Baxou zúčastnil v úterý 23. dubna slavnostního otevření Památníku holocaustu Romů a Sintů v Letech u Písku. Dokončením památníku vyvrcholily dlouholeté snahy o důstojné uctění památky obětí holocaustu Romů a Sintů v místě bývalého koncentračního tábora.
23.04.2024 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Martin Baxa (175 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

Fiala, Lipavský i Pavel zmínili v přání Pellegrinimu pokračování dobrých vztahů

 
Premiér Petr Fiala (ODS) pogratuloval Peteru Pellegrinimu k vítězství ve slovenských prezidentských volbách. Na síti X  uvedl , že věří v další rozvíjení výborných a hlubokých vztahů mezi Českou republikou a Slovenskem. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti)  věří , že Pellegrini bude v nové pozici plně podporovat česko-slovenskou spolupráci a bude zárukou pevného zakotvení Slovenska v evropských a transatlantických strukturách. Prezident Petr Pavel pak  věří , že s novým slovenským prezidentem navážou na tradici mimořádně dobrých sousedských vztahů, česká hlava státu bude se těšit na konstruktivní spolupráci.
08.04.2024 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Petr Pavel (2890 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Pavel Fiala (373 článků)

Fialův kamarád z Polska... S komandem na opozici, ale Bruselu to nevadí

 
Čistky v polských veřejnoprávních médiích i razie v domě členů bývalé polské vlády. Na praktiky vlády Donalda Tuska, přítele Petra Fialy, upozornila v novém díle Aby bylo jasno Jana Bobošíková. Jestli bude Petr Fiala s polským přítelem Donaldem Tuskem sdílet společné hodnoty i nadále a bude se jezdit učit do Varšavy, jak s opozicí zúčtovat, čekají podle ní Českou republiku hodně těžké časy.
04.04.2024 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Jana Bobošíková (1038 článků) , Donald Tusk (214 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

„Nějaký pan Fiala je nemůže pokazit.“ Babiš si na Slovensku pustil pusu na špacír. O vztazích

 
Zásah premiéra Petra Fialy (ODS) do česko-slovenských vztahů souvisí se slovenskými prezidentskými volbami. Společně s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti) a prezidentem Petrem Pavlem dělají aktivistickou politiku. Vše by mělo skončit spolu s koncem slovenských prezidentských voleb, řekl expremiér a šéf parlamentního opozičního hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru pro soukromou slovenskou televizi TA3 na téma současných česko-slovenských vztahů. Vzpomněl, jak prezidentka Čaputová místo něj jako premiéra navštěvovala raději pražskou kavárnu.
03.04.2024 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26298 článků) , Petr Fiala (6391 článků) , Petr Pavel (2890 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

Morbidní historka Kateřiny Marie Fialové: Mrtvého tatínka hodila do řeky i s urnou

 
Herečka Kateřina Marie Fialová je známá z mnoha českých seriálů nebo ze snímku Franta mimozemšťan. V talk show 7 pádů Honzy Dědka se však rozmluvila o nelehkých situacích ve svém životě. Rozpovídala se o posledních chvílích svého tatínka a přidala morbidní historku.
02.04.2024 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Kateřina Fialová (17 článků)

Smrt tatínka jsme čekali, ale maminčin odchod bolel, říká herečka Fialová

 
Herečka a zpěvačka Kateřina Marie Fialová (27) přišla v šestnácti letech o oba rodiče. Její otec prohrál dlouhý boj s rakovinou a maminka si potom sama vzala život. V primáckém pořadu 7 pádů Honzy Dědka Fialová prozradila, jak jejich odchod snášela a přidala i lehce morbidní historky.
02.04.2024 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Kateřina Fialová (17 článků)

Nechceme na vás útočit, vzkázal Putin. Nevěříme ani slovo, zaznělo sborem z koalice

 
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že si dobře uvědomuje vojenskou sílu NATO a proto rozhodně nikdy nemá v plánu zaútočit na členské státy jako Polsko, Česko nebo pobaltské státy. „Je to nesmysl, vůči těmto státům nemáme žádné agresivní úmysly,“ řekl Putin. Premiér Petr Fiala (ODS) ale reagoval, že Putinova tvrzení nelze brát vážně. Podobně se vyjádřila i ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a další členové Fialova kabinetu.
28.03.2024 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5357 článků) , Petr Fiala (6391 článků) , Jana Černochová (987 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

„Traktory byly mimo Prahu.“ Fiala, Výborný a Agrární komora. Jan Veleba tuší, co se stalo

 
„U nás místo Prahy manifestační jízdy po regionech, v Polsku generální stávka!“ srovnává exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 a není nadšen z protestní akce českých zemědělců, která se místo 21. března v Praze konala o den dříve v regionech. Zmínil „kabaret“. Upozornil také na to, že stále prý nemá legitimní odpověď na požadavky, které dali zástupci zemědělců ministru Výbornému 19. února v Praze. Situaci českých zemědělců přirovnal k bajce filozofa Ezopa o fůře prasátek. „Na čele zákonné organizace musí stát někdo, kdo má vizi, pevnou ruku a za sebou tvrdou práci v terénu,“ vzkazuje pak v souvislosti s Agrární komorou.
24.03.2024 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

Fiala zrušil všechna jednání se slovenskou vládou. A Bartoš zítra přivítá opozici

 
Česká vláda se v reakci na rozdílné názory slovenského kabinetu Roberta Fica na zahraničněpolitická témata rozhodla pro změnu ve vztazích obou zemí a dočasně ruší česko-slovenské mezivládní konzultace. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) podotkl, že jej mrzí, že „kolegové na Slovensku nevidí úplně stejně“ to, čemu rozumějí čeští partneři „doslova na druhé straně zeměkoule“. Mezitímco vláda takto utnula jednání se slovenskou vládou, se šéf Pirátů Ivan Bartoš chystá, že zítra ve Sněmovně přivítá slovenskou opozici.
06.03.2024 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1292 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Ivan Ivan (2942 článků) , Ivan Ivan (520 článků)

Jan Keller: Česká politika nemá tvář

 
Ve čtvrtek 29. února prohlásil premiér České republiky Petr Fiala, že žádný z evropských států se nechystá vyslat své vojáky na Ukrajinu. K tomu dodal, že existuje naprostá shoda zemí, že o tomto tématu se nebude vůbec diskutovat. Potvrdil tím své stanovisko, že také pro Českou republiku je tato myšlenka nepřijatelná.
06.03.2024 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků) , Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

,,Tajná záchrana Fialy?” Šéf FBI v Praze. Expert hovoří

 
O válce na Ukrajině se mluvit moc nedá, jde o vykrvácení Ukrajiny a nikoli z ruské strany, ale z té západní strany, nálada se blíží hysterii, ale jde o jakousi hru a byznys, uvedl v Aby bylo jasno bezpečnostní analytik Jan Schneider, který tak reagoval na slova šéfa CIA. Hovořil také o možné přípravě provokace ze strany FBI s cílem zabránit předčasným volbám v Česku.
27.02.2024 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)

„Takový hloupý útok, to čekal málokdo.“ Fiala přihrál zemědělcům lidi

 
„Zemědělci se dali do pohybu a těžko je co zastaví,“ říká k pondělnímu protestu v Praze exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba. Kroutí hlavou nad premiérovým výrokem ohledně „proruských sil“ a podotýká. „Tím přihrál váhající a přiklonil na naši stranu tisíce a tisíce občanů.“ Zmínil i postoj vedení Agrární komory a Zemědělského svazu a upozorňuje. „Jsme zřejmě jedinou zemí, kde pondělní akci shora uvedení představitelé nepodpořili, veřejně se od ní distancovali a v kuloárech přímo vyzvali k neúčasti.“ Na závěr nechybí vzkaz pro premiéra.
18.02.2024 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (514 článků) , Jan Fiala (514 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »