Články k osobnosti

Jan Fiala

  baskytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Fiala »
 

Hamplové zrušili Facebook. A zase ho obnovili. „Kdyby tu byla nezávislá média, Fialova vláda by už dávno skončila,“ říká

 
Sociální sítě o sobě dávají vědět zajímavou formou. Dostaly se do našich životů a teď vypovídají službu. O tom, jak mohu „nebezpečně ovládat obrovské masy lidí“ hovoří Jana Zwyrtek Hamplová ve svém komentáři. „Kdyby tu byla nezávislá média, a Česká televize plnila svou roli, vláda Petra Fialy už dávno skončila,“ vzkázala.
21.09.2023 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

A tohle řekl Fiala v jediném rozhovoru, pár řádků od sebe! Hrnčíř se drží za hlavu

 
„Z Evropské unie se stává druhý Sovětský svaz, místo původní myšlenky svobodné spolupráce suverénních států se setkáváme s agresivním prosazováním čím dál šílenějších směrnic a nařízení,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř. Kriticky se vyjádřil i k nedávnému rozhovoru premiéra Fialy, který vyšel na iDnes.cz. „Pokud se někdo podivoval extrémně nízké důvěře občanů v pana premiéra a tuto vládu, po přečtení tohoto rozhovoru se tomu divit nebude,“ míní. Dostal se i ke koncesionářským poplatkům a přímo k ČT.
17.09.2023 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

10,68 Kč dovoz, Čechovi za 35 Kč. „Nový Mnichov. Fiala a Pavel mlčí.“

 
„Má naše zemědělství a potravinářství budoucnost, je o něj vůbec zájem, sehrává Agrární komora ČR důstojnou roli?“ ptá se exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba a vypočítává. „Poprvé v novodobé historii Země živitelky nebyl přítomen prezident. Předseda vlády, politolog Petr Fiala nemá zájem o prosperující české zemědělství a potravinářství produkující kvalitní české potraviny…“ Nešetřil ani předsedu Senátu Vystrčila a ministra zemědělství Výborného. Toho především kvůli nechtěnému „dárku“ pro zemědělce ohledně zrušení programu podpory například na chov dojnic. Rozebral neradostný stav českého zemědělství a prezidentovi Agrární komory Doležalovi vzkazuje: „Postavte se proti tomu, nebo se zemědělci postaví proti vám“. A připomněl Caesara.
13.09.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Pavel Fiala (331 článků) , Jan Čech (278 článků) , Jan Doležal (36 článků) , Pavel Čech (182 článků) , Pavel Doležal (11 článků)

Němci spěchají s rozjetím ekonomiky. Fiala? Jde opačným směrem. Porovnání zde

 
Dění na německé politické scéně a zaseklé německé ekonomice se věnovala Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno. Fialova vláda by se podle ní měla inspirovat návrhy prorůstových opatření spolkové vlády, která na rozdíl od té naší snižuje daně, zrychluje odpisy a odpouští živnostníkům povinnost přiznávat DPH.
07.09.2023 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (975 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Zdeněk Lanz: Jak to vidí premiér Fiala a prezident Pavel?

 
„Pravidelná porada vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v?zahraničí se uskuteční 28. až 31. srpna 2023 v?Černínském paláci. Poradu zahájí předseda vlády Petr Fiala a ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Představitelé české diplomacie a pozvaní hosté budou hovořit o řadě zahraničně politických, bezpečnostních, konzulárních, unijních a ekonomických témat, včetně války na Ukrajině a jejích dopadů na Evropu a svět.“
05.09.2023 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Hrdý na své IQ 107... Babošíková a hradní „tým pro ochytřování“

 
Uplynulé dny přinesly závažné informace o současné politické reprezentaci. Už i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek je šokován přístupem premiéra Petra Fialy k hospodářské politice, když ten nerozumí podstatě tržní ekonomiky. Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno vyzdvihla několik výroků a situací, kterým média nevěnovala příliš pozornost, byť nad jejich obsahem zůstává rozum stát. V hlavní roli je i občany na veřejnosti vypískaný prezident Petr Pavel a jeho manželka, které pomáhají externí poradci na sociální média.
31.08.2023 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Miroslav Kalousek (7794 článků) , Jana Bobošíková (975 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Pavel Fiala (331 článků)

Stovky miliard za F-35 z USA: Černochová veřejně nadává generálovi

 
Od chvíle, kdy se Jana Černochová ujala MO ve vládě Petra Fialy (oba ODS), oznámila, že se zasadí o modernizaci armády. Vrátila se k nákupu bojových vozidel pěchoty, které Česko podle všeho koupí ze Švédska a vedle toho se rozjela jednání o nákupu stíhaček F-35. Podle někdejšího velitele vzdušných sil generálmajora Petra Mikulenky je reálné, že celková cena nákupu a provozu F-35 vzroste až o stovky miliard korun a není si jist, zda takové stíhačky potřebujeme. A ministryně obrany Jana Černochová (ODS) se ozvala. Důrazně.
29.08.2023 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jana Černochová (912 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Dva dvojníky Nejedlého a vyřídí celou koalici, směje se Jan Schneider. Bizár jak od Václava Havla

 
„Připomíná mi to bonmot, jak šitý na Fialu: Lže tak, že ani opak není pravdou.“ Bezpečnostní analytik a signatář Charty 77 Jan Schneider sleduje současné „výstřednosti takzvané politické garnitury exekutivní i zákonodárné. „Těch škůdců je opravdu hodně. Nejedlý je jeden případ za všechny. Stačí teď, aby byl viděn s dalším z koaličních politiků, a dotyčný bude vyřízen,“ směje se Schneider. „Být dnes, podobně jako kdysi za ‚totality‘, předmětem zájmu politické části kontrarozvědky, může být později docela dobře vykládáno jako osvědčení mravní zachovalosti sledovaného,“ podotkl.
23.08.2023 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6425 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Havel (17 článků)

Na sankční seznam ČR přibyl ruský podnikatel Obnosov a manželé Zorikovovi

 
Počet lidí na vnitrostátním sankčním seznamu se dnes zdvojnásobil ze tří na šest. Vláda na něj na návrh ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) zařadila ruského podnikatele Borise Obnosova a jeho příbuzné, manžele Rostislava a Olgu Zorikovovy. Vyplývá to z informací na  webu  ministerstva zahraničí a vyjádření premiéra Petra Fialy (ODS) na tiskové konferenci. Ministerstvo zahraničí zároveň navrhuje zařazení jmen na sankční seznam Evropské unie.
16.08.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Piráti bouchají dveřmi ve vládě. A lidovci a starostové... Rok 2024. Kubáček tuší

 
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) řeší konsolidační balíček i důchodovou reformu, řada věcí však není jasná a podle některých expertů ani dostatečně doladěná, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima News politolog Jan Kubáček. „Dovedu si představit, že možná v příštím roce Piráti začnou hlasitě bouchat dveřmi,“ očekává Kubáček, že Piráti se budou chtít tak trochu z odpovědnosti této nepopulární vlády vyvázat.
20.07.2023 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Pokud lidé nebudou mít na potraviny... Jan Veleba varuje Fialu: Sledujte dění v zahraničí!

 
„Hodně to připomíná dobu šedesátých let, kdy museli být hospodářští pracovníci ‚politicky na výši‘, jak se tehdy říkalo, a odbornost byla druhořadá,“ říká k odbornosti současné vlády bývalý senátor, exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba. Ptá se, zda nový ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), který vystudoval teologii a historii, dokáže zázrak. A nejen vládě, ale i některým šéfům agrárních svazů, doporučuje nastudování slov Jana Wericha. V komentáři vzpomněl i legendární Jakešův projev. Přidal i růženec ve slevě a cenu třešní v Brně. Vládě doporučuje nahlédnout do zahraničí. Více v komentáři Jana Veleby.
08.07.2023 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (470 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Marek (196 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Všimněte si toho jazyka... Fialu dohnala jeho vlastní minulost. Vytaženo z archivu

 
MONITORING SÍTÍ Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová už Fialovi nevěří ani pozdrav. Ve facebookovém příspěvku připomněla jeho výrok z roku 2016 o migračních kvótách. Tehdy lidi, kteří je prosazovali, odsoudil s tím, že nemají zdravý rozum a nemají úctu k suverenitě národů. Obrat premiéra Fialy se během let konal nejen ve vztahu ke kvótám, ale k celé Evropské unii. Tehdy byl názoru, že „bruselské recepty“ nefungují.
06.07.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Vztyčený prostředníček... Stanjura místo hájení balíčku vyrazil za zábavou. Dusno už i v koalici

 
Vláda ve středu schválila konsoilidační balíček. Na tiskové konferenci jej hájil premiér Petr Fiala. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), který tou dobou seděl na Shakespearovských slavnostech na Hradě. To rozlítilo řadu občanů, podle politologa Jana Kubáčka je to „trapas.“ Nad fotografií z představení zuří už i koaliční politici.
29.06.2023 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Zbyněk Stanjura (514 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Psal jsem Válkovi, co to vlastně do lidí pícháme? Z ministerstva prof. Žaloudíkovi přišla zajímavá odpověď

 
MONITORING Bývalý senátor Jan Žaloudík tvrdí, že dodnes pořádně nevíme, jaký vliv můžou mít vakcíny proti covidu-19 na lidské tělo a neexistují žádní konkrétní odpovědní lidé, kteří by za to měli nést odpovědnost. Sám se prý na žádné další dávky očkování nechystá. Žaloudík se rozhovořil také o válce na Ukrajině, umělé inteligenci nebo o vládě Petra Fialy. Tu označil za plnou příliš slušných lidí, kteří tak vlastně nedokážou nic prosadit.
26.06.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Vláda schválila Istanbulskou smlouvu. Rakušan jásá, bude potírat domácí násilí

 
MONITORING AKTUALIT Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) schválila předběžný návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 235 miliard korun, na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Vláda také souhlasila s pokračováním procesu ratifikace takzvané istanbulské úmluvy. „Vláda úmluvu schválila. Byla na tom politická dohoda,“ uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).
21.06.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Zbyněk Stanjura (514 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Rakušan (72 článků)

Černochová si pochvaluje blahodárný vliv Putina na rozvoj NATO

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) je podle svých slov hrdá na to, že se Česká republika postavila čelem k ruské agresi a že vláda Petra Fialy má správný a zodpovědný přístup k otázkám obrany a bezpečnosti. Černochová to uvedla na konferenci s názvem „Naše bezpečnost není samozřejmost“.
20.06.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jana Černochová (912 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Tato čísla se neukazují: Vláda projedla za jediný den 130 tisíc. Dobrou chuť!

 
MONITORING SÍTÍ Vláda v rámci hledání úspor a ozdravení veřejných financí zvyšuje daně a slibuje, že na sobě bude šetřit také. Daří se jí to? Na to znají odpovědi v Aby bylo jasno. Zjistili, že vláda premiéra Petra Fialy (ODS) např. za jeden den projí 130 tisíc korun a že vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) se neobejde bez tří fotografů. „Vláda nám arogantně ukazuje, že na sobě šetřit rozhodně nebude a že je jí úplně jedno, v jaké situaci se nacházejí veřejné finance,“ uvádí moderátorka pořadu Jana Bobošíková.
15.06.2023 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Jana Bobošíková (975 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Ivan Ivan (2796 článků) , Ivan Ivan (374 článků)

Babiš může být po debatě spokojen, Fiala taky. Ale jednu slabinu premiéra Kubáček viděl

 
„Nabití argumentačního střeliva.“ „Vzkaz širokým voličským armádám jak ODS, tak hnutí ANO.“ Podle politologa Jana Kubáčka šel do nedělního televizního boje na Primě předseda vlády Petr Fiala (ODS) ze složitější pozice jednoho z nejkritizovanějších premiérů v dějinách České republiky. „V debatě Petra Fialu neradno podceňovat,“ podotýká. Jeho soupeř, expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, potvrdil, že je lídrem opozice. „Duel říká: jediným aktuálním vyzyvatelem premiéra je Andrej Babiš.“ Kubáček také konstatuje: „Velké uznání Terezii Tománkové, jejímu způsobu moderování, přístupu k oběma zúčastněným a k divácké komunitě.“
04.06.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Petr Fiala (5708 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Babiš může být po debatě spokojen, Fiala taky. Ale jednu slabinu premiéra Kubáček voděl

 
„Nabití argumentačního střeliva.“ „Vzkaz širokým voličským armádám jak ODS, tak hnutí ANO.“ Podle politologa Jana Kubáčka šel do nedělního televizního boje na Primě předseda vlády Petr Fiala (ODS) ze složitější pozice jednoho z nejkritizovanějších premiérů v dějinách České republiky. „V debatě Petra Fialu neradno podceňovat,“ podotýká. Jeho soupeř, expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, potvrdil, že je lídrem opozice. „Duel říká: jediným aktuálním vyzyvatelem premiéra je Andrej Babiš.“ Kubáček také konstatuje: „Velké uznání Terezii Tománkové, jejímu způsobu moderování, přístupu k oběma zúčastněným a k divácké komunitě.“
04.06.2023 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Petr Fiala (5708 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Pekarová, Pavel a Babiš pod drobnohledem: Jazykový odborník zhodnotil jejich mluvu

 
Naši politici na tom s rodným jazykem nejsou vůbec špatně. Alespoň to tvrdí známý český jazykovědec Karel Oliva, bývalý ředitel Ústavu pro jazyk český, který byl hostem talkshow 7 pádů Honzy Dědka. Jak dopadly naše politické špičky v hodnocení jejich slovního projevu? Jaký největší prohřešek trápí třeba jak prezidenta Petra Pavla, tak premiéra Petra Fialu? 
31.05.2023 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5708 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Karel Fiala (252 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Karel Fiala (158 článků) , Pavel Fiala (331 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »