Články k osobnosti

Ljuba Hermanová

  herečka, zpěvačka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ljuba Hermanová »
 

Hana Hegerová slaví 85 a přiznává: Nepoznala samu sebe!

 
Neutuchajícím smíchem začaly včerejší 85. narozeniny Hany Hegerové. První dáma českého šansonu nepoznala samu sebe. „Myslela jsem, že jsem Ljuba Hermanová!“ svěřila Blesku.
21.10.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Hana Hegerová (148 článků) , Ljuba Hermanová (10 článků)

Zemřel klavírista, dramaturg, redaktor a publicista Milan Jíra. Bylo mu 81 let

 
Ve věku 81 let zemřel v pondělí ráno v Praze po těžké nemoci klavírista, dramaturg, hudební redaktor a publicista Milan Jíra. ČTK o tom informoval novinář Jan Petránek, autor textů k některým Jírovým skladbám. "Byl to virtuózní skladatel a klavírní šéf spolku Šanson - věc veřejná, který byl založen měsíc po smrti Jana Palacha s tím, že by se Československo mělo bránit proti sovětské okupaci alespoň na kulturní frontě," uvedl Petránek. Jíra složil desítky opusů z oblasti vážné hudby, asi stovku šansonů v interpretaci zejména Aleny Havlíčkové a Ljuby Hermanové či Rudolfa Pellara, Jana Faltýnka a dalších. K hlavním textařům Jírových písní patřili Ivo Štuka, Jan Petránek a Jaroslav Jakoubek.
11.07.2016 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Ljuba Hermanová (10 článků) , Jan Faltýnek (28 článků) , Jaroslav Faltýnek (220 článků)

Baarová s Mandlovou a Hermanovou byly pařmenky! Mrkněte, jak probíhaly jejich mejdany

 
Jde sice o film, tohle však prý není žádná fikce, ale čistočistá pravda! Ve snímku Lída Baarová jsou scény, při kterých obrovské prvorepublikové hvězdy v čele s Lídou Baarovou  (✝86) , Adinou Mandlovou  (✝81) a Ljubou Hermanovou propaří noc. A podle pamětníků podobných zábav tehdy skutečně zažily nepočítaně, takže od současných celebrit se vůbec nelišily!
03.02.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Adina Mandlová (104 článků) , Lída Baarová (428 článků) , Ljuba Hermanová (10 článků)

Neuvěřitelné! Ljuba Hermanová si ubrala pět let života! Víme proč!

 
Tak a je to venku! Na oslavě hereckých narozenin padnou často úsměvné i zajímavé drby... Podle Luby Skořepové si zpěvačka Ljuba Hermanová (†83) z ješitnosti nechala upravit rok narození. Místo 1908 uváděla 1913.
27.09.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Ljuba Hermanová (10 článků) , Luba Skořepová (78 článků)

Slavný český herec se s tím nepáral: Když se poprvé miloval se svou budoucí ženou, jeho otec ležel vedle něj a spal

 
Huga Haase provází až do dnešních dnů pověst skvělého herce, vtipného společníka, milovníka hezkých žen i života se vším, co k němu patří. Mezi slavné ženy, které prošly jeho postelí, patřily Adina Mandlová, Ljuba Hermanová, Jiřina Šejbalová nebo Olga Scheinpflugová. Svůj život nakonec slavný herec spojil s o šestnáct let mladší Marií von Bibikoff, které po zbytek života neřekl jinak než Bibi.
16.01.2015 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Adina Mandlová (104 článků) , Ljuba Hermanová (10 článků) , Jiřina Šejbalová (9 článků) , Olga Scheinpflugová (7 článků)

Šňupaly spolu kokain a po letech si nemohly přijít na jméno: Poznáte ve stařenkách někdejší kámošky a krásky z plátna

 
Na začátku let třicátých coby mladé holky patřily jako filmové adeptky toužící po slávě ke zlaté pražské mládeži. Společně vymetaly večírky, střídaly milence a opájely se filmovou slávou. Řeč je o Ljubě Hermanové a Lídě Baarové.
07.09.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Lída Baarová (428 článků) , Ljuba Hermanová (10 článků)

Hvězda Vyprávěj Kerestešová: Nosí šaty mrtvé herečky!

 
Vstoupil do ní duch zemřelé! Hvězda seriálů Vyprávěj a Cesty domů Andrea Kerestešová (29) se poprvé objevila na divadelních prknech, a byla jako vyměněná! Mohly za to snad šaty z pozůstalosti herečky Ljuby Hermanové (†83)?
28.04.2014 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Růžičková (328 článků) , Ljuba Hermanová (10 článků)

Kabátová má rezervaci na hrob

 
Zita Kabátová je v devětadevadesáti letech stále při síle a do nemocnice, kde léta „žije,“ si ráda zve návštěvy. Nyní prozradila, že si pro sebe rezervovala místo na hřbitově. Jedná se o vícečetný hrob na Vyšehradě, který spravuje nadace Život umělce. Tam jsou pohřbeni například Ljuba Hermanová nebo Karel Vlach.
11.05.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Zita Kabátová (58 článků) , Ljuba Hermanová (10 článků) , Karel Vlach (8 článků)

Rebelka Ljuba Hermanová: Kokain si chodila kupovat oblečená jen v kožichu

 
Nenapravitelná životní optimistka Ljuba Hermanová (✝83) si svůj život užívala opravdu plnými doušky. O divokých dámských jízdách, mejdanech a bouřlivých mileneckých vztazích temperamentní hvězdy kolují dodnes po Praze legendy. Na společné chvíle zavzpomínala později ve své knize například její herecká kolegyně a někdejší kamarádka Adina Mandlová: „Ljuba u mne často spala a pořádaly jsme večírky, střídaly milence jednoho za druhým, pily a flámovaly. Jednou, když jsme byly samy mezi námi děvčaty, někdo přinesl balíček s kokainem a všecky jsme to vyzkoušely. Věděla jsem, že Lída a Ljuba si to zprubly už před tím a že to na ně mělo ten správný účinek, neboť je to povznášelo – i když jenom na chvilku a inspirovalo je to k lepšímu výkonu.
05.07.2011 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Adina Mandlová (104 článků) , Ljuba Hermanová (10 článků)

Bohdalové syn by ztratil panictví s její kolegyní

 
Herečka Jiřina Bohdalová má zvláštní výchovné metody. V Show Jana Krause prohlásila, že když byla těhotná, přála si, aby se jí narodil kluk a první sexuální zkušenost mu vybavila u kolegyně Ljuby Hermanové.
17.06.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (831 článků) , Jan Kraus (1026 článků) , Ljuba Hermanová (10 článků)
« Předchozí 1 Další »