Články k osobnosti

Henry Ford

  zakladatel automobilky ford

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Henry Ford »
 

„Od smrti ho dělily dny.“ Kluk (17) si zničil plíce vapováním, zachránila ho transplantace

 
Lékaři ze zdravotnické společnosti Henry Ford Health System (HFHS) se sídlem v americkém Detroitu odtajnili, že provedli oboustrannou transplantaci plic u prvního pacienta trpícího „záhadnou“ plicní nemocí, kterou podle odborníků způsobuje kouření e-cigaret, tzv. vapování. Pacientem byl sedmnáctiletý kuřák, který byl hospitalizován v září s příznaky zápalu plic a jehož stav se rychle zhoršoval. Plicními obtížemi spojenými s vapováním trpí ve Spojených státech přes 2 tisíce lidí, nemoc si vyžádala už 40 obětí. Zprávu přinesl deník Daily Mail.
13.11.2019 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Henry Ford (7 článků)

1.DÍL – Jak poznat, že marníte život?

 
Existuje mnoho lidí, kteří přesto, že si splnili určitý sen, mají v záloze další. Zkrátka se nikdy nezastaví a snaží se o svůj osobní růst. Učí se nové věci, poznávají nové lidi, staví se výzvám a hlavně se nikdy nevzdávají bez boje. To neznamená, že jim pokaždé vše vyjde, ale rozhodně je případný neúspěch nezastaví. Klíč ke spokojenému životu drží každý ve svých rukou. My vám ve dvoudílném seriálu přinášíme 12 znamení, že marníte svůj život. Nerozvíjíte se Pokud nerostete, nerozvíjíte se a nepracujete na své osobnosti – zakrníte. Pomaličku obrostete mechem. Jestli chceme mít pěkné tělo, musíme sportovat, a stejně tak je to s naším mozkem. Bez procvičování doslova zamrzne. Potíže, kterým člověk během plnění svých cílů čelí, nutí kreativně přemýšlet, jak to udělat jinak, když to takhle nejde. Necháte-li svůj mozek ladem, nic nového od života nemůžete očekávat. Věnujete se špatným věcem Mnoho jídla, alkohol, cigarety, televize, videohry a další. Zkuste se na svůj život podívat očima pozorovatele, sami pak posuďte, zda chcete takto žít. Jak trávíte svůj volný čas? Dal by se využít i lépe? Zkuste své každodenní činnosti přehodnotit a změňte je. Naříkáte na svůj život Patříte mezi ty, kteří neustále nadávají, jak těžké to mají? Šéf je totální hňup, práce vás nebaví, naštval vás soused. Jenže všechny tyto stížnosti vedou jen do slepé ulice. Přemýšlejte nad tím, co máte rádi, co se vám povedlo, za co jste vděční a vyprávějte o tom. Pro vás i okolí to bude mnohem lepší a brzy se dočkáte i pozitivního výsledku. Negativní myšlenky Lidská mysl funguje, jako zahrádka. Pokud nahradíte negativní myšlenky těmi pozitivními, brzy se začnou dít věci! V jiném případě vyroste plevel a hojně se rozšíří. Zkuste si více věřit. Již Henry Ford řekl: Ať si myslíte ano nebo ne, vždy máte pravdu. Jestli si říkáte, že jste na nějaké... Čtěte více Příspěvek 1.DÍL – Jak poznat, že marníte život? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
25.12.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Henry Ford (7 článků)

Atlanta urazila památku Dr. Ferdinanda Porsche

 
Porsche v Severní Americe investovalo 100 milionů dollarů při vybudování nového sídla společnosti a nové zkušební dráhy na 26 akrové ploše v blízkosti mezinárodního letiště v Atlantě. Podivný osud ale zařídil, že se místo nachází u ulice, jež se jmenuje Henry Ford II Avenue. Chtěli ji přejmenovat na ulici Ferdinanda Porsche a úřady jim to schválily, jenže pak se vše obrátilo.
11.10.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Henry Ford (7 článků) , Ferdinand Porsche (10 článků)

STORY: Alois Samohýl

 
Vzpomínka na Aloise Samohýla, který na konci loňského roku, dva měsíce po tvorbě tohoto článku odešel ve věku 82 let do automobilového nebe: Za 65 let, kdy se pohyboval v automobilovém businessu, prodal na Moravě 180 000 škodovek, úspěšně vychoval dva syny a po revoluci postavil velké automobilové impérium, které prodává a servisuje hned několik prestižních značek. Během svého života také shromáždil přes 160 automobilových a přes 100 motocyklových veteránů. A navíc až do svých 82. narozenin, dál svou Škodou Fabia denně dojížděl do práce a ve Zlíně se dokonce chystal otevřít největší české automobilové muzeum. Není tohle náhodou český Henry Ford?
16.08.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Henry Ford (7 článků)

Barvy Fordu B-MAX – v čem se inspirují?

 
Henry Ford, zakladatel Ford Motor Company, kdysi slavně napsal, že zájemci o původní Model T mohou zvolit jakoukoli barvu, „pokud to bude černá“.
21.02.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Henry Ford (7 článků)

Na Jobsovu smrt reagovali politici, odborníci i obyčejní lidé

 
Politici, odborníci i obyčejní fanoušci informačních technologií dnes reagovali na zprávu o středečním úmrtí spoluzakladatele společnosti Apple Steva Jobse. Někteří se snažili najít v dějinách srovnatelnou osobnost a pak nejčastěji padala jména Thomase Edisona nebo Henryho Forda. Agentura Reuters nabídla výběr těchto reakcí.
06.10.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Henry Ford (7 článků) , Henry Thomas (7 článků)
« Předchozí 1 Další »