Články k osobnosti

Helena Válková

  politička, ministryně spravedlnosti

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Helena Válková »
 

Žádost o Babišovo stíhání: Spis ke kauze Čapí dorazí do zabezpečené místnosti Sněmovny

 
Státní zástupce Jaroslav Šaroch povolil převoz spisu ke kauze Čapí hnízdo do Sněmovny, do speciálně zabezpečené místnosti výboru má dorazit 7. prosince. Dnešnímu Právu to řekla šéfka mandátového a imunitního výboru Helena Válková (za ANO). Členové výboru budou mít na prostudování spisu ohledně údajného padesátimilionového dotačního podvodu, kde byl původně obviněn mimo jiné premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), tři týdny. Babiš byl v říjnových volbách znovu zvolen poslancem, čímž se mu obnovila imunita v plném rozsahu. Výbor vydává doporučení plénu, zda má poslance k stíhání vydat, nebo ne.
03.12.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Helena Válková (435 článků)

„Bezpohlavní“ občanky a ženské příjmení běžně bez koncovky –ová? Poslanci řeší novou podobu průkazů

 
Občanské průkazy by mohly doznat značných změn. Pirátský poslanec Ondřej Profant chce z průkazu úplně vymazat údaj o pohlaví. A to prý o z důvodu ochrany osobních údajů. Z občanek by měly zmizet také tituly, nebo hodnosti a v budoucnu i rodní čísla. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) chce zas umožnit všem ženám, aby mohly využít možnosti neužívat u svého příjmení koncovku -ová a užívat mužský tvar.
16.05.2021 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Pandemie postihla víc ženy, varuje Válková. Problémem zavření škol i domácí násilí

 
Ženy jsou více zasaženy pandemií covidu-19, zejména z hlediska ekonomického postavení. Uvedla to zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková. Přes 33 tisíc žen přišlo o práci, problém pro ně představuje i zavření škol a školek. Víc roste nezaměstnanost žen, víc jsou doma se školáky, přibylo domácí násilí. Vláda dnes schválila návrh strategie rovnosti žen a mužů do roku 2030. Symbolicky se tak stalo právě v den, kdy Česko slaví Mezinárodní den žen. Česko je dlouhodobě kritizováno mezinárodními a evropskými institucemi za nerovnosti mezi muži a ženami, v žebříčku se propadáme na poslední příčky. Válková se domnívá, že v tento den nemůže vláda strategii smést ze stolu.
08.03.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Přihlásit se k Romům přináší výhody, nabádá před sčítáním lidu vládní zmocněnkyně Válková

 
Romové by se neměli bát poukázat na svoji národnost v blížícím se sčítání lidu. Pokud ze sčítání vyplyne, že je více lidí romské národnosti, než bylo před lety, čeká na romskou menšinu spousta výhod. „Máte tedy nárok mít zastoupení svého zmocněnce. Být přítomni ve samosprávách. Dostávat přímo dotační prostředky,“ pověděla zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. „Přihlásit se k romské národnosti je důležité proto, že tu léta nefunguje integrace romské menšiny,“ myslí si Štefan Oláh z rady vlády.
11.02.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

„Hnusný věci“ od Benešové, řekl Pithart. A jel dál. Krutá diskriminace, 20 let

 
V Událostech, komentářích České televize se střetli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), bývalý předseda Senátu za KDU-ČSL Petr Pithart a poslankyně hnutí ANO Helena Válková. Debatovali o změně volebního zákona. Podle Pitharta je ostuda, že bude změněn až po 20 letech, protože po těch 20 let v Česku platil „krutě diskriminační“ volební zákon. Sedněte si do hospody a proberte to, žádal poslance a senátory.
05.02.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (230 článků) , Helena Válková (435 článků)

Vláda: Konference Násilí na ženách a pandemie covid-19

 
Odbor rovnosti žen a mužů Úřadu vlády ČR zve na mezinárodní odbornou online konferenci k problematice domácího a genderově podmíněného násilí v souvislosti s pandemií covid-19. Záštitu nad konferencí převzaly vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská.
20.11.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Vláda projedná vznik funkce dětského ombudsmana

 
Zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) předloží do léta vládě zákon, díky kterému by vznikl samostatný post dětského ombudsmana, jenž by prosazoval práva dětí. Podle Válkové má novela podporu napříč politickými stranami ve Sněmovně, a proto by mohl být první ombudsman zvolen ještě v tomto volebním období.
01.06.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Válková napsala ostrý dopis Vojtěchovi. Děti podle ní mají nárok na rodičovský doprovod i v časech karantény

 
Objevily se situace, kdy zdravotnická zařízení odmítla přítomnost zákonných zástupců coby doprovodu dětí. Na to se však zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních nevztahuje. Média upozorňují i na případy, kdy nemocniční personál reagoval arogantně či až agresivně. Na to, že některé nemocnice nedodržují základní práva dětských pacientů, upozornila zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková v dopise ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ministerstvo zdravotnictví v reakci vydává doporučení.
27.04.2020 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1739 článků) , Helena Válková (435 článků)

Nezapomeňme kvůli koronaviru na ohrožené děti, upozorňuje vládní výbor

 
Pandemie koronaviru a karanténní opatření s ní spojená tvrdě dopadají nejen na podnikatele, ale také na rodiny s dětmi, zejména na ty znevýhodněné. Řada z nich se ocitá v hmotné nouzi či čelí výpadkům sociálních služeb pro práci s dětmi. Tyto služby jsou přitom pro sociálně slabší rodiny zásadní.
16.04.2020 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Obětem domácího násilí mají pomoct pošťáci a kurýři, navrhuje Válková. Projdou kurzem

 
Obětem domácího násilí by mohli začít v době nouzového stavu pomáhat i poštovní doručovatelé a kurýři. Při předání zásilky by mohli nabídnout pomoc. Plán ve čtvrtek na tiskové konferenci představily šéfka vládního výboru pro prevenci domácího násilí Branislava Marvánová Vargová a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO). Organizace na pomoc ohroženým osobám upozorňují na to, že v čase mimořádných opatření může násilných výpadů za dveřmi bytů přibývat.
16.04.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Den zrady. Poslanci žádají, abychom si připomínali německou okupaci

 
Poslanci Leo Luzar (KSČM), Helena Válková (ANO) a Jiří Mihola (KDU-ČSL) mají za to, že by si čeští občané měli připomínat Den zrady, den, kdy bylo definitivně zničeno Masarykovo Československo.
09.03.2020 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků) , Leo Leo (78 článků) , Leo Leo (78 článků)

Trestní oznámení Válkové kvůli šikaně disidentů už řeší policie

 
Trestním oznámením, které podala poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) v souvislosti s článkem poukazujícím na její autorskou spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, začala řešit policie. Ve čtvrtek to potvrdila dozorová státní zástupkyně Helena Strnadová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 9.
13.02.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

No a co? Stanislav Křeček setřel Milion chvilek, které mu vyhrožují demonstrací. A něco přidal

 
Minářův spolek Milion chvilek prý půjde do ulic, pokud poslanci zvolí ombudsmanem Stanislava Křečka. Podle nich je “stejně hrozný” jako Helena Válková. Co na to doktor Křeček říká? Redakce se ho zeptala. Milion chvilek se dle jeho slov plete do politiky. “Půjdou do ulic a co? Taky bych šel do ulic, že nejsou byty pro lidi, ale tím se nic nevyřeší,” říká.
12.02.2020 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (544 článků) , Helena Válková (435 článků)

Válková? Má rezignovat. Bývalá ministryně spravedlnosti má jasno. A nepotěší feministky, vůbec ne

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová tvrdí, že zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková by měla z úřadu rezignovat. „Mně by se moc líbilo, kdyby lidská práva představoval, zastupoval a hájil někdo, kdo s nimi v minulosti neměl problém,“ prohlásila Kovářová. Jako rodinná advokátka také tvrdí, že feminismus posunul vnímání ženy ve společnosti, což ale přineslo mnoho problémů, které musí každodenně v práci řešit.
29.01.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (245 článků) , Helena Válková (435 článků)

Nešikanovala jsem disidenty, tvrdí Válková a žene na historika policii. Práci s „katem“ Horákové nepopírá

 
Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku serveru Info.cz o své někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Uvedl to v úterý server Deník N. Válková tvrdí, že se nepodílela na šikaně disidentů, jak se píše v článku. Žádá také omluvu od historika Petra Blažka, který je v článku citován. Vydavatel a šéfredaktor Info.cz Michal Půr i historik Blažek řekli Deníku N, že si za informacemi v článku stojí.
28.01.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Válková podala trestní oznámení kvůli článku o práci s Urválkem

 
Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku serveru Info.cz o své někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Uvedl to dnes server Deník N. Válková tvrdí, že se nepodílela na šikaně disidentů, jak se píše v článku. Žádá také omluvu od historika Petra Blažka, který je v článku citován. Vydavatel a šéfredaktor Info.cz Michal Půr i historik Blažek řekli Deníku N, že si za informacemi v článku stojí.
28.01.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

 
Stanislav Křeček se stal kandidátem prezidenta pro úřad Veřejného ochránce práv. Právě o tomto tématu s ním hovořil Martin Veselovský z DVTV. Řekl, že nevidí věcné důvody k tomu, aby Helena Válková nemohla být ombudsmankou a dodal, že funkce ombudsmana je špatně chápána. Stížnosti na diskriminaci prý netvoří ani 5 % podnětů, přesto se jim věnuje nejvíce právníků z úřadu. A Romové by se podle Křečka měli více zasazovat o svá práva sami.
22.01.2020 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (544 článků) , Helena Válková (435 článků)

TOP 09: Helena Válková by neměla být zmocněnkyní pro lidská práva

 
TOP 09 navrhne zařazení mimořádného bodu na jednání Sněmovny k odvolání Heleny Válkové z postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva.
21.01.2020 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

TOP 09: Helena Válková by neměla být zmocněnkyní pro lidská práva

 
TOP 09 navrhne zařazení mimořádného bodu na jednání Sněmovny k odvolání Heleny Válkové z postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva.
21.01.2020 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »