Články k osobnosti

Helena Válková

  politička, ministryně spravedlnosti

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Helena Válková »
 

Vláda projedná vznik funkce dětského ombudsmana

 
Zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) předloží do léta vládě zákon, díky kterému by vznikl samostatný post dětského ombudsmana, jenž by prosazoval práva dětí. Podle Válkové má novela podporu napříč politickými stranami ve Sněmovně, a proto by mohl být první ombudsman zvolen ještě v tomto volebním období.
01.06.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Válková napsala ostrý dopis Vojtěchovi. Děti podle ní mají nárok na rodičovský doprovod i v časech karantény

 
Objevily se situace, kdy zdravotnická zařízení odmítla přítomnost zákonných zástupců coby doprovodu dětí. Na to se však zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních nevztahuje. Média upozorňují i na případy, kdy nemocniční personál reagoval arogantně či až agresivně. Na to, že některé nemocnice nedodržují základní práva dětských pacientů, upozornila zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková v dopise ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ministerstvo zdravotnictví v reakci vydává doporučení.
27.04.2020 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1139 článků) , Helena Válková (429 článků)

Nezapomeňme kvůli koronaviru na ohrožené děti, upozorňuje vládní výbor

 
Pandemie koronaviru a karanténní opatření s ní spojená tvrdě dopadají nejen na podnikatele, ale také na rodiny s dětmi, zejména na ty znevýhodněné. Řada z nich se ocitá v hmotné nouzi či čelí výpadkům sociálních služeb pro práci s dětmi. Tyto služby jsou přitom pro sociálně slabší rodiny zásadní.
16.04.2020 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Obětem domácího násilí mají pomoct pošťáci a kurýři, navrhuje Válková. Projdou kurzem

 
Obětem domácího násilí by mohli začít v době nouzového stavu pomáhat i poštovní doručovatelé a kurýři. Při předání zásilky by mohli nabídnout pomoc. Plán ve čtvrtek na tiskové konferenci představily šéfka vládního výboru pro prevenci domácího násilí Branislava Marvánová Vargová a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO). Organizace na pomoc ohroženým osobám upozorňují na to, že v čase mimořádných opatření může násilných výpadů za dveřmi bytů přibývat.
16.04.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Den zrady. Poslanci žádají, abychom si připomínali německou okupaci

 
Poslanci Leo Luzar (KSČM), Helena Válková (ANO) a Jiří Mihola (KDU-ČSL) mají za to, že by si čeští občané měli připomínat Den zrady, den, kdy bylo definitivně zničeno Masarykovo Československo.
09.03.2020 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků) , Leo Leo (52 článků) , Leo Leo (52 článků)

Trestní oznámení Válkové kvůli šikaně disidentů už řeší policie

 
Trestním oznámením, které podala poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) v souvislosti s článkem poukazujícím na její autorskou spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, začala řešit policie. Ve čtvrtek to potvrdila dozorová státní zástupkyně Helena Strnadová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 9.
13.02.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

No a co? Stanislav Křeček setřel Milion chvilek, které mu vyhrožují demonstrací. A něco přidal

 
Minářův spolek Milion chvilek prý půjde do ulic, pokud poslanci zvolí ombudsmanem Stanislava Křečka. Podle nich je “stejně hrozný” jako Helena Válková. Co na to doktor Křeček říká? Redakce se ho zeptala. Milion chvilek se dle jeho slov plete do politiky. “Půjdou do ulic a co? Taky bych šel do ulic, že nejsou byty pro lidi, ale tím se nic nevyřeší,” říká.
12.02.2020 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (501 článků) , Helena Válková (429 článků)

Válková? Má rezignovat. Bývalá ministryně spravedlnosti má jasno. A nepotěší feministky, vůbec ne

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová tvrdí, že zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková by měla z úřadu rezignovat. „Mně by se moc líbilo, kdyby lidská práva představoval, zastupoval a hájil někdo, kdo s nimi v minulosti neměl problém,“ prohlásila Kovářová. Jako rodinná advokátka také tvrdí, že feminismus posunul vnímání ženy ve společnosti, což ale přineslo mnoho problémů, které musí každodenně v práci řešit.
29.01.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (224 článků) , Helena Válková (429 článků)

Nešikanovala jsem disidenty, tvrdí Válková a žene na historika policii. Práci s „katem“ Horákové nepopírá

 
Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku serveru Info.cz o své někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Uvedl to v úterý server Deník N. Válková tvrdí, že se nepodílela na šikaně disidentů, jak se píše v článku. Žádá také omluvu od historika Petra Blažka, který je v článku citován. Vydavatel a šéfredaktor Info.cz Michal Půr i historik Blažek řekli Deníku N, že si za informacemi v článku stojí.
28.01.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Válková podala trestní oznámení kvůli článku o práci s Urválkem

 
Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku serveru Info.cz o své někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Uvedl to dnes server Deník N. Válková tvrdí, že se nepodílela na šikaně disidentů, jak se píše v článku. Žádá také omluvu od historika Petra Blažka, který je v článku citován. Vydavatel a šéfredaktor Info.cz Michal Půr i historik Blažek řekli Deníku N, že si za informacemi v článku stojí.
28.01.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

 
Stanislav Křeček se stal kandidátem prezidenta pro úřad Veřejného ochránce práv. Právě o tomto tématu s ním hovořil Martin Veselovský z DVTV. Řekl, že nevidí věcné důvody k tomu, aby Helena Válková nemohla být ombudsmankou a dodal, že funkce ombudsmana je špatně chápána. Stížnosti na diskriminaci prý netvoří ani 5 % podnětů, přesto se jim věnuje nejvíce právníků z úřadu. A Romové by se podle Křečka měli více zasazovat o svá práva sami.
22.01.2020 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (501 článků) , Helena Válková (429 článků)

TOP 09: Helena Válková by neměla být zmocněnkyní pro lidská práva

 
TOP 09 navrhne zařazení mimořádného bodu na jednání Sněmovny k odvolání Heleny Válkové z postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva.
21.01.2020 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

TOP 09: Helena Válková by neměla být zmocněnkyní pro lidská práva

 
TOP 09 navrhne zařazení mimořádného bodu na jednání Sněmovny k odvolání Heleny Válkové z postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva.
21.01.2020 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Pindy, podraz! Dusno kvůli Křečkovi v ČSSD, bude veselo

 
Poté, co se poslankyně ANO Helena Válková vzdala nominace na ombudsmanku, navrhl prezident Miloš Zeman na tento post bývalého zástupce ombudsmanky Stanislava Křečka, jenž má podle jeho názoru ty nejlepší předpoklady pro tuto funkci, jelikož mu nechybějí potřebné zkušenosti. Křeček, jenž byl dvacet let členem ČSSD, však na sociální síti poukázal, že stejný názor rozhodně nesdílí ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), pro něhož by nebyl právě tím nejlepším ombudsmanem. Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna jej však ujistil, že on jej ve volbě veřejného ochránce práv rozhodně podpoří a nebude sám.
19.01.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2651 článků) , Stanislav Křeček (501 článků) , Miloš Zeman (24265 článků) , Jaroslav Foldyna (645 článků) , Helena Válková (429 článků) , Jaroslav Zaorálek (57 článků)

Válkovou neodvolali, tak rezignoval. Nyní se pustil do Babiše

 
Právník a bývalý člen Rady vlády pro lidská práva Tomáš Němeček odstoupil z postu člena Rady na protest proti tomu, že někdejší ministryně spravedlnosti Helena Válková z hnutí ANO zůstává i nadále zmocněnkyní vlády pro lidská práva. Šokovalo ho totiž, jak se bývalá ministryně stavěla ke kauze „Urválek“.
19.01.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Zaorálek: Pokud je někdo spojen s Urválkem, je to do nebe volající

 
Ministr kultury a poslanec soc. dem. Lubomír Zaorálek trvá na tom, že Helena Válková by neměla být zmocněnkyní vlády pro lidská práva kvůli kauze spojené s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem.
18.01.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2651 článků) , Helena Válková (429 článků)

Helena Válková ustála i krvelačného Urválka: Překvapivě ji podrželi disidenti!

 
Ombudsmankou sice nebude, ale vládní zmocněnkyní pro lidská práva zůstává. Helenu Válkovou (69, ANO) ve čtvrtek podpořila vládní rada pro lidská práva. Dva členové na protest odstoupili. Ale zastali se jí překvapivě disidenti!
18.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Romové jsou předurčeni ke zločinu! Na Válkovou vyplaval další text z minulosti

 
Poslankyně ANO Helena Válková, jež zůstává ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva i po napsání článku, který v minulém režimu vytvořila s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, má další problém. Server Seznam Zprávy dnes publikoval text o tom, jak se ve sborníku, na němž Válková pracovala, píše o tom, že Romové jsou předurčeni ke zločinu.
18.01.2020 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Romové jsou předurčeni ke zločinu! Na Válkovou vyplaval další text z minulosti

 
Poslankyně ANO Helena Válková, jež zůstává ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva i po napsání článku, který v minulém režimu vytvořila s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, má další problém. Server Seznam Zprávy dnes publikoval text o tom, jak se ve sborníku, na němž Válková pracovala, píše o tom, že Romové jsou předurčeni ke zločinu.
17.01.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »