Články k osobnosti

Giuseppe Verdi

  hudební skladatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Giuseppe Verdi »
 

Národní divadlo přispěje provedením Verdiho Requiem na nové varhany svatovítské katedrály

 
Opera Národního divadla se provedením Requiem Giuseppe Verdiho připojí k podporovatelům stavby nových varhan. Ve spolupráci s Nadačním fondem Svatovítské varhany a Bohemian Heritage Fund uspořádá 12. dubna od 19:30 v katedrále svatého Víta na Pražském hradě benefiční koncert ve prospěch nových varhan, a to v hvězdném obsazení.
09.04.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Zemřel přeživší holocaustu Eda Krása. Zpíval v Terezíně a uprchl z pochodu smrti

 
Přežil holokaust i pochod smrti, v koncentračním táboře Terezín také zpíval ve sboru v Requiem Giuseppe Verdiho. Vyučený kuchař Edgar (Eda) Krása, který žil od 60. let 20. století v USA, zemřel v pondělí 6. února ve věku 93 let. Oznámila to Židovská tisková agentura JTA.
11.02.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Basbarytonista Bryn Terfel a Pražský filharmonický sbor vystoupí společně v Praze

 
Pražský filharmonický sbor vystoupí v úterý 22. listopadu 2016 s největší hvězdou britské operní scény: velšským basbarytonistou Brynem Terfelem. Koncert se koná ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Na programu jsou árie a sbory z oper několika skladatelů, mezi kterými nechybí jména jako Gioachino Rossini, Charles Gounod, Giuseppe Verdi, Richard Wagner, Giacomo Puccini či Modest Petrovič Musorgskij. V závěru koncertu zazní také několik čísel populárnějšího charakteru, jako je například píseň z muzikálu Šumař na střeše či spirituál Deep River. Bryna Terfela a Pražský filharmonický sbor doprovodí PKF - Prague Philharmonia s dirigentem Garethem Jonesem. Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval asistent hlavního sbormistra Jakub Zicha.
20.11.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Richard Wagner (26 článků) , Bryn Terfel (1 článek) , Giacomo Puccini (1 článek) , Richard Wagner (1 článek) , Charles Gounod (2 články)

Proslulý tenorista José Cura přijíždí do Prahy jako Otello

 
José Cura vystoupí dvakrát v Praze ve své nejoblíbenější roli v opeře Giuseppe Verdiho Otello.
27.01.2015 16:02 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , José Cura (6 článků)

V pražském Rudolfinu vystoupí operní hvězdy Velkého divadla z Moskvy

 
Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se ve středu 10. září 2014 v 19 hodin představí sólisté operního souboru Velkého divadla z Moskvy. Na galavečeru zazní nejznámější árie z děl Gioacchina Rossiniho, Gaetana Donizettiho, Wolfganga Amadea Mozarta, C. Saint-Saënse, Charlese Gounoda, Léa Delibese, Giuseppe Verdiho, George Bizeta a Petra Iljiče Čajkovského.
27.08.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Charles Gounod (2 články)

Giuseppe Verdi dvousetletý, ale stále oslavovaný

 
Existuje pár jmen, bez nichž si lze historii i současnost operního umění jen těžko představit. Patří k nim především Giuseppe Verdi, od jehož narození uplyne ve čtvrtek 10. října dvě stě let.
08.10.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Fabio Luisi: Moderní muzika přibližuje vážnou hudbu

 
Šéfdirigent Metropolitní opery v New Yorku Fabio Luisi přijede 15. září do Prahy, aby ve spolupráci s Českou filharmonií a Pražským filharmonickým sborem předvedl unikátní nastudování Requiem od Giuseppe Verdiho. V rozhovoru pro Právo se zamyslel také nad spojením vážné a moderní hudby.
13.09.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Proč a jak vlastně (ne)hrát Dona Carlose

 
Operní soubor pražského Národního divadla (ND) uvedl na scéně Státní opery italskou čtyřaktovou verzi opery Giuseppe Verdiho (1813–1901) Don Carlo jako poctu ke 200. výročí narození skladatele.
02.04.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Don Carlos (1 článek)

Nejsem příliš dobrá tanečnice, přiznala Bond girl před Plesem v Opeře

 
Sobotní pražský Ples v Opeře, věnovaný tvorbě geniálního Giuseppe Verdiho, zahájí herečka Tonia Sotiropoulou. Řekyně žijící v Londýně, známá z poslední bondovky Skyfall, se před galavečerem přiznala, že si na parketu není moc jistá. Další články k tématu: Řecká kráska z bondovky Skyfall přijede na pražský Ples v Opeře RECENZE: Se Skyfall skončil sen. Bond, jak jsme ho znali, je mrtev Craig kývl na další dva Bondy. Aby ne, když filmu vydělal 1,5 miliardy Poprask na Plese v Opeře: Ornellu nechali vyvést, Partyšová se bavila Když Ples přihmouří oči: Kohák bez lakovky, partner Smetany v kravatě MÓDNÍ POLICIE: V Opeře zářila Řekyně, Domanská to s hadím stylem přehnala Ples v Opeře na vlastní kůži. Nervy kvůli šatům i společenské faux pas
02.02.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Tonia Sotiropoulou (14 článků)

Newyorskému Otellovi vévodil Jago

 
Druhým přenosem v nové sezóně z newyorské Metropolitní opery byla v sobotu první ze čtyř inscenací oper Giuseppe Verdiho uváděných v MET ke 200. výročí narození skladatele. Hrálo se zpracování Shakespeara, čtyřaktová opera Otello, jak se v italštině na scénách uvádí dramatikův Othello.
29.10.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Carmina Burana a pocta Verdimu v jednom speciálním koncertu

 
5. ledna 2013 se v Kongresovém centru Praha odehrají dva jedinečné novoroční koncerty. Ty spojí monumentální kantátu Carla Orffa Carmina Burana a unikátní pásmo skladeb Giuseppe Verdiho k uctění jeho 200. výročí narození. „Bude se jednat skutečně o unikátní koncerty, které nabídnou klasickou hudbu ve světové špičkové kvalitě,“ říká jednatelka pořádající společnosti ArtTriton Pavla Filipová.
22.10.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Carl Orff (4 články)

Na Moravu se vrátil korzár Simon Boccanegra

 
Dluhy v reflexích olomouckého Moravského divadla mám začít napravovat pokusem o ohlédnutí za premiérou opery Giuseppe Verdiho Simon Boccanegra. S libretem Franceska Marii Piaveho; v upravené verzi Verdiho souputníka Arriga Boita.
22.12.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Maria Verdi (1 článek) , Maria Simon (8 článků)

Milovníky opery potěší "zámecké provedení" Verdiho Nabucca!

 
Operu Giuseppe Verdiho Nabucco uvede v létě celkem devět českých a moravských zámků, informoval Jan Lepša z Ticket Art Praha.
21.06.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Státní opera Praha zahajuje Verdim

 
Státní opera Praha zahájí ve čtvrtek 19. srpna již tradičně novou sezónu přehlídkou svých inscenací oper Giuseppe Verdiho. Během letošního již osmnáctého ročníku verdiovského festivalu (do 29. srpna) se divákům představí opery Aida, Nabucco, Rigoletto, Otello a La traviata, ve kterých vystoupí sólisté a hosté Státní opery Praha.
19.08.2010 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Tenorista Domingo je přesvědčivý i jako baryton

 
Sobotní přenos z newyorské Metropolitní opery ukázal v 19 kinech u nás nepříliš hranou operu Giuseppe Verdiho Simon Boccanegra. Kuriozitou inscenace italského režiséra Giancarla del Monaca bylo obsazení legendárního tenora Plácida Dominga do titulní barytonové role janovského dóžete ze 14. století.
09.02.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Plácido Domingo očaroval Berlín

 
Publikum Berlínské státní opery uchystalo triumfální přijetí opernímu pěvci Plácidu Domingovi, světoznámému tenoristovi, který tam v sobotu debutoval jako barytonista v opeře Giuseppe Verdiho Simon Boccanegra. Dirigoval ji Daniel Barenboim.
26.10.2009 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Plácido Domingo (16 článků)

Státní opera Praha otevírá sezónu festivalem italských oper

 
Festival italských oper otevře ve čtvrtek 20. srpna novou sezónu Státní opery Praha (SOP). Jeho sedmnáctý ročník nabídne do 5. září představení oper Giuseppe Verdiho (Nabucco, Rigoletto, Aida a La traviata), Giacoma Pucciniho (Madam Butterfly a Tosca) a Gioacchina Rossiniho (Lazebník sevillský).
19.08.2009 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)
« Předchozí 1 Další »