Články k osobnosti

Giorgio Napolitano

  prezident itálie

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Giorgio Napolitano »
 

Italský prezident končí, kvůli svému vysokému věku ve středu rezignuje

 
Devětaosmdesátiletý italský prezident Giorgio Napolitano ve středu podá rezignaci. O plánech rezignovat se zmínil již prosinci. Důvodem je jeho vysoký věk a rostoucí zdravotní potíže, které mu komplikují výkon funkce.
13.01.2015 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Giorgio Napolitano (9 článků)

FOTOGALERIE: V čem se vozí prominenti a státníci

 
Vrcholní světoví politici si někdy vybírají podivuhodné dopravní prostředky: nadmíru luxusní, i překvapivě skromné, extravagantní i naprosto obyčejné. Severokorejský diktátor Kim Čong-un tak tráví s přáteli volný čas na své šedesátimetrové jachtě, i když více než polovina jeho spoluobčanů trpí hladem. Italský prezident Giorgio Napolitano se zase po zahradě prohání v prastaré trojkolce Piaggio Ape
27.12.2013 09:02 |

podobné články

Osobnosti: Giorgio Napolitano (9 článků) , Kim Kim (1602 článků)

Napolitano bude prezidentem do 94 let. Znovu ho zvolili!

 
Italským prezidentem zůstane i na dalších sedm let Giorgio Napolitano. Jako prvního prezidenta v historii země jej dnes parlament zvolil do prezidentského úřadu podruhé.
20.04.2013 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Giorgio Napolitano (9 článků)

Italský prezident Napolitano zůstane v úřadu na další období

 
Italským prezidentem zůstane i na dalších sedm let Giorgio Napolitano. Jako první hlava státu v historii země byl dnes zvolen do prezidentského úřadu podruhé. Ke kandidatuře jej přiměli politici po pěti neúspěšných pokusech zvolit jeho nástupce. 
20.04.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Giorgio Napolitano (9 článků)

Italský prezident pověřil sestavením vlády Berlusconiho oponenta

 
Italský prezident Giorgio Napolitano dnes pověřil lídra středolevé koalice Piera Luigiho Bersaniho sestavením nové vlády. Tento krok se očekával, neboť středolevá koalice kolem Bersaniho Demokratické strany (PD) vyhrála únorové volby. Vítězství ale Bersanimu nezaručuje úspěch, protože nemá dostatečnou podporu v parlamentu. Levice totiž získala potřebnou většinu pouze v Poslanecké sněmovně, nikoli v Senátu. 
22.03.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Giorgio Napolitano (9 článků)

Německo se směje výsledkům italských voleb: Jste klauni!

 
Možný budoucí německý kancléř Peer Steinbrück si svým komentářem k výsledku italských parlamentních voleb zadělal na nepřátelství s Římem. Kandidát opozičních německých sociálních demokratů (SPD) na nejvyšší vládní úřad označil za vítěze voleb v Itálii "dva klauny", čímž měl na mysli bývalého komika Beppeho Grilla a expremiéra Silvia Berlusconiho. V reakci na to zrušil italský prezident Giorgio Napolitano dnešní dlouho naplánovanou schůzku se Steinbrückem v Berlíně. 
27.02.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Peer Steinbrück (5 článků) , Giorgio Napolitano (9 článků) , Silvia Napolitano (1 článek)

Nový italský premiér Monti zahájil jednání. Jak si povede "nudný" patron?

 
AKTUALIZOVÁNO. Nový italský premiér Mario Monti, kterého v neděli prezident Giorgio Napolitano pověřil sestavením dočasné vlády, dnes zahájil jednání o novém kabinetu, který má zemi vyvést z krize.
14.11.2011 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Giorgio Napolitano (9 článků)

"Super Mario" musí rychle sestavit novou italskou vládu

 
Italský prezident Giorgio Napolitano dnes pověřil sestavením nové vlády uznávaného ekonoma Maria Montiho. Očekává se, že ten oznámí složení celého kabinetu "národní jednoty" do pondělního otevření burz. Dosavadní premiér Silvio Berlusconi podal v sobotu demisi poté, co ztratil většinu ve vládní koalici.
13.11.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Berlusconi (220 článků) , Maria Monti (9 článků) , Giorgio Napolitano (9 článků)

Trhy i Italové přestali věřit Berlusconimu. Zrazený premiér podá demisi

 
Italský premiér Silvio Berlusconi odstoupí, jakmile parlament schválí plán hospodářských a rozpočtových reforem, které požaduje Evropská unie. Oznámil to dnes večer italský prezident Giorgio Napolitano po konzultaci s předsedou vlády.
08.11.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Giorgio Napolitano (9 článků)
« Předchozí 1 Další »