Články k osobnosti

Giacomo Puccini

  operní skladatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Giacomo Puccini »
 

Osudová princezna Turandot v Národním divadle

 
Je to téměř sto roků ode dne, kdy italský genius Giacomo Puccini usedl s perem v ruce, aby napsal, avšak nikdy nedokončil operu Turandot. Dílo je to rozsáhlé a celosvětově uznávané. Národní divadlo v Praze letos přichází s jeho premiérou. Na programu je 23. ledna. O nové nastudování se postaral Jaroslav Kyzlink.
21.01.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Giacomo Puccini (2 články)

Basbarytonista Bryn Terfel a Pražský filharmonický sbor vystoupí společně v Praze

 
Pražský filharmonický sbor vystoupí v úterý 22. listopadu 2016 s největší hvězdou britské operní scény: velšským basbarytonistou Brynem Terfelem. Koncert se koná ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Na programu jsou árie a sbory z oper několika skladatelů, mezi kterými nechybí jména jako Gioachino Rossini, Charles Gounod, Giuseppe Verdi, Richard Wagner, Giacomo Puccini či Modest Petrovič Musorgskij. V závěru koncertu zazní také několik čísel populárnějšího charakteru, jako je například píseň z muzikálu Šumař na střeše či spirituál Deep River. Bryna Terfela a Pražský filharmonický sbor doprovodí PKF - Prague Philharmonia s dirigentem Garethem Jonesem. Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval asistent hlavního sbormistra Jakub Zicha.
20.11.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (18 článků) , Richard Wagner (31 článků) , Bryn Terfel (1 článek) , Giacomo Puccini (2 články) , Richard Wagner (1 článek) , Charles Gounod (2 články)
« Předchozí 1 Další »