Články k osobnosti

Gerald Ford

  38. prezident usa

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Gerald Ford »
 

Chtěl odposlouchávat návštěvy i protivníky: Dodnes se Nixonovi kvůli aféře Watergate lidé smějí

 
Je 9. srpna 1974 a Richarda Nixona v prezidentském křesle střídá Gerald Ford. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Forda na tuto pozici nikdo nezvolil a výměna prezidentů neproběhla pouhý rok a půl po zvolení Nixona do druhého volebního období. Ten totiž jako vůbec první prezident Spojených států odstoupil, aby se vyhnul impeachementu, který mu hrozil kvůli aféře Watergate.
10.08.2021 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Gerald Ford (6 článků) , Richard Nixon (18 článků)

Exploze v Atlantiku. Americká armáda testuje novou letadlovou loď

 
Americké námořnictvo zveřejnilo  záběry  ze zkušební exploze více než 18 100 kilogramů trhaviny umístěné nedaleko nejmodernější americké letadlové lodi USS Gerald Ford.
22.06.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Gerald Ford (6 článků)

P. C. Roberts: Washington vzkřísil přízrak Armageddonu

 
V roce 1976 americký prezident Gerald Ford společně s ředitelem CIA Georgem H.W. Bushem zorganizovali panel expertů, jehož úkolem bylo vyhodnotit, do jaké míry odpovídají informace amerických bezpečnostních složek o ohrožení západního světa Sovětským svazem pravdě. Tato expertní skupina se stala proslulou jako B tým USA a výsledkem jejího zkoumání byl názor, že jedno z oken pomyslné budovy USA je“ zranitelné“.
20.03.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Gerald Ford (6 článků) , Washington Washington (190 článků) , Washington Washington (190 článků)

Nejdražší válečná loď vyrazila na moře. Američany stála 325 miliard

 
Americké námořnictvo představilo nejdražší válečnou loď, do které kdy USA investovaly. Jmenuje se USS Gerald R. Ford a její konečná cena je 13 miliard dolarů (zhruba 325 miliard korun). Poprvé vyplula na moře o víkendu.
10.04.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Gerald Ford (6 článků)

Bývalý spolupracovník prezidenta USA Schoolland: Trump je velmi nepředvídatelný populista, občas připomíná Mussoliniho. Davy sice milují jeho nekonvenční přístup, ale až přijde hospodářská krize…

 
ROZHOVOR Až Donald Trump vstoupí do Bílého domu a následně dojde k hospodářskému úpadku, bude obviňovat své předchůdce ze zvýšení inflace a nezaměstnanosti. Část jeho obdivovatelů a sympatizantů se k němu nicméně otočí zády. Je těžké odhadnout, kdo ho pak nahradí. To předpovídá spolupracovník osmatřicátého prezidenta USA Geralda Forda a ceněný ekonom Ken Schoolland.
09.12.2016 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Gerald Ford (6 článků) , Donald Trump (5889 článků)

Strejček (ODS): Kalouskovy vysoké daně

 
Když americký ekonom Arthur Laffer vysvětloval jistému zaměstnanci administrativy amerického prezidenta Geralda Forda podstatu tzv. ekonomie strany nabídky, nakreslil prý na kousek ubrousku průběh křivky, která podle něho vyjadřovala vliv zvýšení mezních daňových sazeb na daňové příjmy státu.
08.08.2012 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Gerald Ford (6 článků)
« Předchozí 1 Další »