Články k osobnosti

George Washington

  1. prezident usa

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o George Washington »
 

Rudolf Mládek: Nesnesitelná bělost bytí... Joe Biden

 
„Po mnoha týdnech hanebného využívání tragické smrti George Floyda pro vlastní politické štěstí, pan Biden konečně identifikoval zdroj, ba přímo samotné prameny Bílých privilegií v Americe. Našel to v zrcadle,“ píše Chartler Hurt, komentátor The Washington Times.
13.07.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (601 článků) , George Washington (23 článků) , George George (819 článků) , Washington Washington (135 článků) , Washington Washington (135 článků)

,,Obsazená" část USA: Pif, pif, jeden mrtvý. A pak přijely buldozery

 
V Seattlu rebelové posilnění protesty po smrti George Floyda vyhlásili autonomní zónu. Donald Trump už do státu Washington vzkázal, že pokud s tím místní samospráva něco neudělá, udělá to on. A včera se začaly sjíždět bagry. Zatím jen kvůli barikádám. Ale protestující se jen tak nedali.
01.07.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5783 článků) , George Washington (23 článků) , George George (819 článků) , Washington Washington (135 článků) , Washington Washington (135 článků)

„Milujeme tě.“ Trumpovi přály děti, Ivanka ukázala fotku z dětství. Proč chyběla první dáma?

 
Prezident Spojených států Donald Trump v neděli 14. června oslavil 74. narozeniny, o víkendu si na oslavu zaletěl zahrát milovaný golf a na chvíli opustil Washington, který stejně jako další americká a světová města zmítají masivní protesty proti rasismu a policejní brutalitě. Vlnu nepokojů vyvolalo zabití Afroameričana George Floyda (†46), ten zemřel po brutálním zákroku bělošského policisty během zatýkání. Trumpova popularita mezi Američany klesá, je kritizován za svůj postoj k protestům, narozeniny si ale prezident nenechal zkazit, všechny jeho dospělé děti mu přály na twitteru. Většina z nich doplnila blahopřání o fotku z Bílého domu, Ivanka Trumpová „vytáhla“ snímek z dětství, uvedl list Daily Mail.
15.06.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5783 článků) , George Washington (23 článků) , George George (819 článků) , Washington Washington (135 článků) , Washington Washington (135 článků)

Lékař popsal utrpení lidské kůže pod rouškou a štítem. „Musíme chránit své brnění,“ varuje

 
Před pandemií nemoci covid-19 nosil Adam Friedman, profesor a prozatímní vedoucí katedry dermatologie na Univerzitě George Washingtona, ochrannou roušku nebo chirurgickou masku jen zřídka. Nyní, kdy slouží plné směny v univerzitní nemocnici, ji má na obličeji až osm hodin denně. Výsledek? Tvář má zanícenou jasně červenou vyrážkou, napsal server deníku The Washington Post.
10.05.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků) , Adam Friedman (1 článek) , Adam Friedman (1 článek) , Adam Friedman (1 článek)

Odstrašující video odhaluje poškození plic koronavirem: Tuhle nákazu lidé nesmí podceňovat

 
Doktor Keith Mortman z nemocnice George Washington University Hospital zveřejnil záběry, na nichž je jasně vidět, co koronavirus udělal s plícemi jinak zdravého muže (59). Pacientův stav se navíc zhoršoval z hodiny na hodinu a zatímco jeden den ještě nevykazoval žádné příznaky, o dalších pár dnů později už musel být připojen na plicní ventilaci.
27.03.2020 12:31 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Washington se rozloučil s bývalým prezidentem Georgem Bushem starším

 
Rakev s bývalým americkým prezidentem Georgem Bushem starším ve středu na palubě prezidentského speciálu odletěla z Andrewsovy letecké základny u Washingtonu zpět do Houstonu. Tam se bude ve čtvrtek konat další smuteční obřad a ještě téhož dne bude exprezident v texaském městě College Station pohřben.
05.12.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5783 článků) , George Washington (23 článků) , George George (819 článků)

Nejen volby. Ruští trollové se snažili v USA ovlivnit i diskuse o očkování

 
Softwaroví boti a ruští internetoví trollové nešířili dezinformace jen v souvislosti s americkými prezidentskými volbami v roce 2016, ale ovlivnit se snažili i debatu o očkování ve Spojených státech. Vyplývá to ze studie týmu vědců univerzity George Washingtona, o které dnes informovala agentura AFP. Dezinformace šířili trollové a boti, tedy programy vykonávající rutinní činnost, na sociální síti Twitter a do debaty vnášeli i kontroverzní témata, jako jsou hospodářská nerovnost či rasismus.
24.08.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Vaše Věc: Zemřel bývalý panamský diktátor Noriega

 
Nebyl to pouze diktátor, ale jeden z hlavních aktérů boje proti komunismu, který Washington vedl v osmdesátých letech v Latinské Americe. Noriega zemřel ve věku 83 let. Není to náhoda, že se prezident George Bush o něj přestal zajímat několik týdnů po pádu Berlínské zdi, když komunismus již nebyl hrozbou pro svobodný svět. Noriega to byla latinsko – americká karikatura: zkorumpovaný, agent CIA, ale také sloužící tajným službám kubánským, spojený s prodejem drog a mučením.
09.06.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků) , George George (819 článků)

Český korzár v Novém světě: Získal jmění a pochvalu od George Washingtona

 
Škoda, že nemáme moře! A piráty a korzáry, povzdechne si možná nejedno dítko. Omyl. Jeden by se našel. Augustin Heřman, obchodník, diplomat a kartograf, tvůrce první mapy Virginie a Marylandu. A korzár, tedy alespoň na chvíli. V pohnutém sedmnáctém století brázdil s lodí jménem La Grace vody Karibiku i Atlantiku.
08.12.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Že je Amerika „za vodou“? Nová fakta o nebezpečných muslimech

 
Ve Spojených státech byla zveřejněna studie univerzity George Washingtona, která se zabývala příznivci Islámského státu v zemi. Je jich prý sice méně než v Evropě, ale přesto představují vážnou hrozbu pro národní bezpečnost.
07.12.2015 08:31 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Symbol americké demokracie se zmenšuje. Už je o 25 centimetrů kratší

 
Jeden ze symbolů americké metropole Washingtonu už není vysoký 169,3 metru, jak stojí stále v učebnicích dějepisu. Monument na počest prvního prezidenta Spojených států George Washingtona je dle nových měření o 25,4 centimetrů nižší. Obelisk ale i po přeměření zůstává nejvyšší stavbou centra federální vlády.
17.02.2015 09:50 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Vědci nalezli »vypínač« v mozku

 
Vědci z Univerzity George Washingtona zřejmě objevili vypínač mozku. Stimulací specifické oblasti v řídícím nervovém centru lze člověka zcela zbavit vědomí. Ale možná také přivést k životu z kómatu. Při pokusech s epileptickými pacienty se jim podařilo člověka zcela vypnout. Když vědci systém opět „nahodili“, pacientka si nic nepamatovala.
10.07.2014 08:10 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Americký tisk: Za útokem 11. září stojí spojenec USA Saúdská Arábie a přítel George Bushe

 
Americké noviny New York Post napsaly, že za teroristickým útokem z 11. září 2001 stál spojenec USA, Saúdská Arábie, která teroristům pomáhala. Na útoku se prý měl podílet i přítel rodiny tehdejšího prezidenta USA George Bushe, šéf saúdskoarabské rozvědky a někdejší velvyslanec v USA Bandar bin Sultan, který byl i jedním z hlavních podporovatelů amerického útoku na Irák a angažmá USA v Sýrii. Zprávu citoval i server listu Washington Times.
02.01.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků) , George Washington (23 článků)

Máte miliony navíc? Prominentní výtisk americké ústavy je na prodej

 
Do dražby míří osobní exemplář ústavy a listiny základních práv a svobod prvního prezidenta USA George Washingtona. Zhruba stostránkový v kůži vázaný výtisk se bude dražit v aukční síni Christie's v New Yorku 22. června a očekává se, že jeho cena dosáhne tří milionů dolarů (56 milionů korun).
27.04.2012 22:15 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Tři roky starý kousek smaženého kuřete se prodal za 150 tisíc korun!

 
Tři roky starý kuřecí nuget, který svým tvarem připomíná profil prvního amerického prezidenta George Washingtona, se v internetové aukci prodal za 8100 dolarů (více než 150.000 Kč).
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Žena prodala tři roky starou kuřecí nugetu za 151 tisíc korun

 
V dnešní době se dá vydělat skoro na čemkoliv. Důkazem je i případ ženy z americké Nebrasky, která přes aukční portál eBay prodala kuřecí nugetu od McDonald's za 8100 dolarů, tedy asi 151 tisíc korun. A co bylo na tři roky starém smaženém kusu kuřete tak výjimečného? Podle všeho měl připomínat tvář amerického prezidenta George Washingtona.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

NEJ zahrady světa: George Washington tu svou budoval 50 let!

 
Výborný voják, dokonalý stratég nebo pečlivý zahradní architekt. I takový byl George Washington, první prezident USA. Se stejnou precizností, se kterou na bojištích porážel Angličany, vybudoval na svém sídle v Mount Vernonu jednu z nejkrásnějších zahrad Ameriky.
23.02.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků)

Havel byl český George Washington, píše premiérův Joch

 
Poradce premiéra Petra Nečase Roman Joch bilancuje působení Václava Havla v české politice. Jeho působení se prý nedá vyložit jednoznačně jako úspěch, přesto mu ale patří velký obdiv. Byl prý takovým českým Georgem Washingtonem.
18.12.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6100 článků) , George Washington (23 článků) , Petr Nečas (9373 článků)

Amerika chce dál válčit! Ovšem ZA MÉNĚ PENĚZ!

 
Americký prezident Barack Obama podepsal novou protiteroristickou strategii, která už nepočítá s rozmisťováním početných jednotek v zahraničí, jak to dělala vláda jeho předchůdce George Bushe. Píše o tom ve čtvrtek deník Washington Post.
30.06.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků) , George H.W.Bush (59 článků) , George Washington (23 článků)

Budoucí anglická princezna je příbuznou George Washingtona!

 
Kate Middletonová, která se za necelý měsíc vdá za britského prince Williama, má příbuzenské vazby na prvního prezidenta Spojených států George Washingtona i autora americké národní hymny Francise Scotta Keye.
03.04.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: George Washington (23 článků) , Kate Middleton (1023 článků)
« Předchozí 1 2 Další »