Články k osobnosti

George Orwell

  prozaik, esejista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o George Orwell »
 

Evropská komise má autoritu, jde o peníze Unie, říká opozice k auditu k možnému střetu zájmů Babiše

 
Jde o evropské finance, oponuje opozice tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO), že Evropská komise nemá v případě auditu jeho střetu zájmů autoritu pro výklad českého práva. Na společném postupu se opoziční strany domluví v úterý ráno na společné schůzce, kterou svolali Piráti. „EU je kompetentní, neboť jsou to evropské peníze – v opačném případě by to znamenalo, milá EU plať, my si to tu rozdělíme (rozkrademe), jak nás napadne,“ řekl ČTK předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Šéfovi ODS Petru Fialovi výrok Babiše připomenul autora alegorických antiutopických románů George Orwella.
02.12.2019 19:15 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků) , Andrej Babiš (18419 článků) , Petr Fiala (1644 článků) , Vít Rakušan (76 článků)

Jan Vítek: Co mají John F. Kennedy a Donald Trump společného?

 
«Jestliže svoboda něco vůbec znamená, je to právo říct lidem, co nechtějí slyšet.» George Orwell
01.01.2019 18:50 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků) , Donald Trump (4978 článků) , John Kennedy (103 článků) , John Kennedy (103 článků)

Udělají vám ze života peklo a ještě na vás pošlou těžkooděnce, stěžovala si dáma a Facebook jí to smazal. Věci se ale ujal Klaus mladší...

 
Poslanec Václav Klaus mladší vyrazil do boje za svobodu slova na sociálních sítích. Pokud budeme tolerovat mazání statusů či skupin, k jakému v poslední době dochází poměrně často, jednoho dne se probudíme v totalitě, jak popsal v románu 1984 George Orwell.
02.09.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9868 článků) , George Orwell (27 článků)

Facebook zcenzuroval americkou Deklaraci nezávislosti. Marian Kechlibar přináší velké varování. Tohle se prý může brzy stát

 
Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost. Tak zní citát George Orwella a tak také vyznívá text Mariana Kechlibara na serveru neviditelnypes.lidovky.cz. Že Facebook zavedl cenzuru a maže „nenávistné“ komentáře skrz algoritmy, to už je většinou lidem známo. Ale že algoritmy vyhodnotí jako nenávistnou i americkou Deklaraci nezávislosti, to ještě nikdo netušil.
06.07.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Čichám, čichám novičok. Propaganda přitvrzuje, za každým keříčkem vidíme zakleknutého Rusa s kalašnikovem. Ostrá slova biologa Jírovce

 
ROZHOVOR Syrská válka trvá již sedm let a USA s Francií se v ní angažují od začátku. Bráno do důsledku, mají zájem o to, aby zabíjení probíhalo civilizovaně. Přírodovědec Jiří Jírovec se svou sžíravou ironií hodnotí klíčové mezinárodní události posledních měsíců. Srovnává je s příběhem Zvířecí farmy George Orwella.
28.04.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Václav Klaus ml. jako pokrytecký bojovník proti politické korektnosti

 
Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. Tuto známou hlášku z alegorie George Orwella Farma zvířat znají snad i ti, kdo knihu nečetli. Tímto heslem, jak se zdá, by se u nás chtěl částečně řídit i kontroverzní poslanec za ODS Václav Klaus ml. - aspoň, co se politické korektnosti týče.
12.04.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9868 článků) , George Orwell (27 článků)

Automatické tísňové volání fízluje a slídí - a snad i pomáhá

 
Toho se ani chudák George Orwell nenadál! Od prvního dubna začal v ostrém provozu fungovat systém automatického tísňového volání eCall. Ten má zkrátit dobu mezi ohlášením autonehody a příjezdem záchranářů, a tím pádem chránit lidské životy. To je jistě bohulibý záměr, zároveň to ale dává provozovatelům do ruky mocnou zbraň. Máme se připravit na další fízlování a kšeftování s našimi osobními daty?
05.04.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Novela o zbraních hladce prošla vládou a zvedla ze židle podplukovníka a experta na zbraně. Ten nám tedy prozradil, co chce Brusel dále zakázat

 
ROZHOVOR „Omezováním držení zbraní rozhodně nelze terorismus zastavit. Takovým krokům se teroristé jenom vysmějí, nebo jim to paradoxně jejich činnost jen lépe umožní, protože my neodzbrojujeme teroristy nebo zločince, ale jejich potencionální oběti,“ vysvětluje Pavel Černý, policejní podplukovník ve výslužbě. Sám je iniciátorem petic, které jsou proti zákazům zbraní pro bezúhonné obyvatele. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz varoval, že se kvůli bezpečnosti připravujeme o svobodu a neustálou kontrolou se přibližujeme k románu 1984 od George Orwella.
11.02.2018 08:20 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků) , Pavel Černý (75 článků) , Pavel Černý (75 článků)

Jiří Bátěk: Cesta malého prince nejen k obrazům nepřítele

 
„Žurnalistika znamená otištění toho, co si někdo jiný nepřeje vidět otištěné. Všechno ostatní je public relations.“ George Orwell
12.12.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Jan Vítek: Dřív za kacířství upalovali

 
„Svoboda je smět říci, že dvě a dvě jsou čtyři. Když to je zaručeno, vše ostatní následuje.“ George Orwell
22.08.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 22 - Věštba, která se plní

 
PŘÍBĚHY S OTEVŘENÝM KONCEM Je jen málo knih ve světové beletrii, o nichž lze bez obalu říci, že jejich autor předjal dobu a události, které se, původně jako součást jeho autorské fikce, posléze staly realitou. Dokonce takovou, že si ji čím dál méně lidí uvědomuje jako něco nepřirozeného, umělého, vnuceného. Přijali jsme virtuální svět za svůj a žijeme ho. Přesně tak, jak předvídal třeba Aldous Huxley už v roce 1932 ve svém románu Brave New World (u nás vyšel jako Konec civilizace), po něm třeba Jevgenij Zamjatin (v románu My), a v jejich šlépějích jdoucí Eric Arthur Blair, celosvětově známý jako George Orwell.
09.06.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Aldous Huxley (3 články) , George Orwell (27 článků)

Konec srandy, jde o hodně. Markéta Šichtařová zásadně k Chovancovu ,,úřadu pravdy"

 
Konec srandy, ministerstvo pravdy přichází, varuje na svém blogu ekonomka Markéta Šichtařová, tentokrát společně se svým manželem Vladimírem Pikorou. Následuje citát z románu George Orwella 1984, kde se tato instituce objevila poprvé.
17.01.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Kniha technologického odborníka: Stojíme na prahu společenské revoluce

 
Svět ovládaný informačními korporacemi se může rychle stát noční můrou, která svou strašidelností předstihne vize z románů Železná pata Jacka Londona nebo 1984 George Orwella.
25.11.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jack London (12 článků) , George Orwell (27 článků)

Jiří Bátěk: Opravdu podivné pořady aneb Blahodárnost fakt jen pro někoho

 
„Žurnalistika znamená otištění toho, co si někdo jiný nepřeje vidět otištěné. Všechno ostatní je public relations.“ - George Orwell
11.10.2016 07:35 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Orwellizace společnosti pokračuje! Ministryně Kateřina Valachová nás bude za 100 milionů ročně učit, JAK MÁME MYSLET! Proč ty peníze nedá na základní školy?

 
GLOSA: Ministerstvo školství pod vedením Kateřiny Valachové nás bude za 100 milionů korun ročně učit, jak máme myslet. Kdyby žil spisovatel George Orwell, tak by v Česku našel materiál na další knížku. My všichni ostatní máme radost, že tropické počasí v Česku nekončí.
23.08.2016 18:00 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Ransdorf účtuje s výrokem „v Oděse je prostě upálili“ a směje se Slonkové

 
I George Orwell, autor románu 1984, by prý užasl nad propagandou, kterou dnes u nás můžeme slyšet. Miloslava Ransdorfa naposledy zaujala slova Michaela Kocába pro ParlamentníListy.cz.
28.04.2015 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (707 článků) , George Orwell (27 článků) , Miloslav Ransdorf (587 článků)

Konečná (KSČM): Orwell by se divil. Jeho Velký bratr je dnes realitou!

 
„Nic nepatřilo člověku osobně, kromě několika kubických centimetrů uvnitř jeho lebky.“ Přesně tuto větu nalezneme v románu George Orwella s názvem 1984.
20.03.2015 10:06 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

Paul Greengrass se chystá oživit Orwellova Velkého bratra

 
Tvůrce nezaměnitelných příběhů o elitním ex-agentovi Jasonu Bourneovi vrátí na filmová plátna ikonický román George Orwella.
22.11.2014 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Paul Greengrass (8 článků) , George Orwell (27 článků)

Britská policie bude sledovat údaje o telefonování i internetové komunikaci

 
Britové vzpomínají na George Orwella a jeho 1984. Velký bratr se totiž budí k životu s výmluvami na současnou situaci v Sýrii a Iráku. Britská vládá připravuje zákon, který by měl být schválen ve zrychleném řízení. Poté by jíž mohla tajná služba a dokonce i policie shromažďovat data o telefonátech i internetové komunikaci.
10.07.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)

RECENZE: Kostičas. George Orwell třikrát jinak

 
Absurdnost světa, v němž člověk musí bojovat o prosté přežití, inspirovala londýnskou rodačku Samanthu Shannonovou (1991) k napsání zamýšlené sedmidílné série, z níž vyšel zatím první díl, v češtině pojmenovaný Kostičas.
09.06.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: George Orwell (27 článků)
« Předchozí 1 2 Další »