Články k osobnosti

George Lucas

  scénárista, režisér, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o George Lucas »
 

Nejbohatšími americkými celebritami jsou George Lucas a Steven Spielberg

 
Žebříček nejbohatších amerických celebrit ovládají dva hollywoodští režiséři a mediální magnátka Oprah Winfrey. Jedničkou podle magazínu Forbes je režisér George Lucas, jenž si svými činnostmi dokázal nahromadit 5,4 miliardy dolarů – asi 122 miliard korun.
21.12.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Steven Spielberg (161 článků) , Oprah Winfrey (154 článků) , George Lucas (47 článků)

Star Wars Film in Concert poprvé v České republice

 
Legendární filmová série z dílny George Lucase Star Wars baví malé i velké fanoušky na celém světě. Již 15. října se O2 arena promění v kosmickou loď, která odnese fanoušky na pořádný hudebně filmový výlet.
21.09.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

George Lucas slaví 74 let: Otec Hvězdných válek prý není dobrý režisér, jak se mu tedy podařilo uspět?

 
Otec kultovní série Hvězdné války, režisér George Lucas, dnes slaví 74. narozeniny. Ačkoliv za svůj život natočil jen pár filmů, jeho majetek čítá několik miliard dolarů. Podle mnohých není příliš dobrým scenáristou, natož režisérem. Jak je tedy možné, že jeho snímky slavily takový úspěch?
14.05.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

Bál jsem se vrátit do dalších dílů Star Wars, přiznal Mark Hamill

 
Americký herec Mark Hamill (66) se v roce 1977 stal téměř přes noc hvězdou, když získal roli Luka Skywalkera v původní trilogii Hvězdných válek režiséra George Lucase. Za svůj výkon získal i řadu cen. Do zatím poslední trilogie se ale bál znovu vstoupit kvůli možné reakci fanoušků.
19.02.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Mark Hamill (16 článků) , George Lucas (47 článků) , Mark Lucas (2 články)

Luku Skywalkerovi chybí v nových Star Wars George Lucas

 
Mark Hamill, představitel legendárního klaďase Luka Skywalkera, si v rozhovoru postěžoval, že byla škoda ignorovat nápady tvůrce celé vesmírné ságy, George Lucase.
13.12.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Mark Hamill (16 článků) , George Lucas (47 článků) , Mark Lucas (2 články)

Tohle je opravdu něco! Fanoušci Hvězdných válek si na plakátu všimli neuvěřitelného detailu. Vidíte ho také?

 
Milovníci Star Wars si všimli neuvěřitelného detailu, který je na plakátu k filmu The Last Jedi. Všichni fanoušci jsou v očekávání prosincového pokračování sci-fi ságy George Lucase Hvězdné války. Jakou hrozbu nový plakát skrývá?
11.10.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

4 osudy slavných celebrit, které vám připomenou, jak jste staří

 
Další rok se s rokem sešel, pokud se však chcete cítit ještě starší, než je v lednu zvykem, nemusíte nutně koukat na kalendář! Třeba tohle čtvero slavných herců a zpěváků, které jistě znáte z mladších let, se totiž svými pozdějšími osudy dostali do končin, které jste jistě nečekali. Čtěte, jak dopadl Kevin Sorbo, nebo George Lucas, a vzpomeňte si na jejich optimističtější éru.
12.01.2017 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Sorbo (7 článků) , George Lucas (47 článků)

4 reálné pomsty, které znějí jako z filmu

 
Pomsta je téma, které mají filmoví scenáristé často v oblibě. Vyskytne se ostatně i v příštím díle Hvězdných válek, jež nese jméno Rogue One: Star Wars Story a míří do kin na 15. prosince. I sám George Lucas, původní tvůrce této filmové ságy, má však ironicky na triku jednu dokonalou pomstu v reálném životě. Čtyřem skutečným příběhům o pomstě sice trestuhodně chybí krev, vše ale nevyhrazují humorem.
15.12.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

Filmová recenze Rogue One: Star Wars Story: Slabá hudba, fajn efekty a nic pro nováčky

 
V roce 1977 natočil režisér George Lucas film Star Wars, který se okamžitě stal legendárním a ovlivnil celý filmový průmysl. Následně vznikla další dvě pokračování a v roce 1999 se Lucas ke Star Wars vrátil a natočil další trilogii, která dějově předcházela původním filmům. Nakonec Lucas prodal licenci společnosti Disney za pohádkovou cenu a minulý rok tak vstoupil do kin další film s označením Epizoda VII: Síla se probouzí. Do českých kin v těchto dnech přichází další film s názvem Rogue One: Star Wars Story. Jak do celé ságy zapadá tento snímek? Potěší skalní fanoušky Star Wars a řekne něco těm, kteří byli tímto fenoménem dosud nedotčeni?
15.12.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

Slzy ve Hvězdných válkách: Jejich nejmenší herec zemřel!

 
Britský herec Kenny Baker, známý především jako představitel robota R2-D2 v šesti filmech série Hvězdné války, podlehl pár dní před 82. narozeninami vleklé nemoci. Do poslední chvíle se ale podílel na přípravě osmého dílu slavné série George Lucase.
15.08.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Kenny Baker (3 články) , Kenny Baker (3 články) , George Lucas (47 článků)

Ať poslední epizodu Star Wars natočí George Lucas, vybízí petice

 
Na stránce Change.org vznikla petice, která požaduje, aby režisérem devátého dílu Star Wars byl George Lucas, ne Colin Trevorrow (Jurský svět). Autor výzvy, Brazilec Yuri Luiz, získal již přes 20 tisíc podpisů. Cílem je 25 tisíc podpisů. Podle něj je Lucas lepší variantou a coby duchovní otec ságy by byl ideální volbou na její uzavření. Trevorrow se k petici vyjádřil v tom duchu, že je to zábavné, protože v den, kdy si ji četl, měl v Lucasfilm proslov o tom, jak chce navázat na Lucasovu kreativitu a odvahu, kterou do filmů vložil. "Když Lucas film tehdy představoval, lidi si mysleli, že je blázen. Je to ale nejlepší příběh vůbec," uzavřel Trevorrow.
13.01.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Colin Trevorrow (5 článků) , George Lucas (47 článků)

Síla se znovu probudila: Do českých kin vstoupila sedmá epizoda Star Wars

 
Když v 70. letech natočil George Lucas film s názvem Star Wars (Hvězdné války), nikdo z herců a štábu ještě netušil, že se podílel na fenoménu, který ovlivní několik generací. 17. prosince brzy ráno vstoupil do kin nový díl této mega úspěšné ságy s podtitulem Epizoda VII.: Síla se probouzí. Distributor a majitelé českých kin se shodují na tom, že takovou hysterii ještě nezažili. Lístky mizely světelnou rychlostí a některá kina mají až do konce roku vyprodáno. Budou skalní fanoušci odcházet z kina spokojení?
17.12.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

Vzpomínáte na lásku Indiany Jonese? Je to manželka Spielberga a takhle vypadá po 31 letech

 
Los Angeles v pondělí zažilo jednu přímo grandiózní premiéru. A není divu, když patřila sedmému pokračování legendárních Star Wars pojmenovaných Síla se probouzí. Velký den to nebyl jen pro ústřední postavy snímku, ale nepochybně i pro George Lucase, jehož přišel podpořit jeho kamarád a kolega Steven Spielberg (68). Toho na červený koberec doprovodila manželka Kate Capshaw (62).
15.12.2015 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Steven Spielberg (161 článků) , Kate Capshaw (3 články) , George Lucas (47 článků) , Star Jones (12 článků)

Obrazem: Síla se probudila! Premiéra Star Wars patřila k největším v dějinách Hollywoodu

 
V Hollywoodu proběhla světová premiéra sedmého dílu sci-fi ságy Star Wars. Na červeném koberci před slavným kinem TCL Chinese Theatre nechyběli Harrison Ford, George Lucas, Mark Hamill nebo Carrie Fisher.
15.12.2015 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Harrison Ford (154 článků) , Mark Hamill (16 článků) , Carrie Fisher (42 článků) , George Lucas (47 článků)

George Lucas: 'Nové Hvězdné války jsem ještě neviděl'

 
Jednasedmdesátiletý americký režisér se rozpovídal o svém nejslavnějším duchovním dítku. Co všechno řekl?
01.12.2015 12:06 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

Lucas skoncoval s Hvězdnými válkami. A jeho oblíbenou postavu neuhodnete

 
Hollywoodský režisér George Lucas už má dost Hvězdných válek, které sám přivedl na svět. Zatímco se do kin chystá sedmá epizoda filmové ságy s podtitulem Síla se probouzí, Lucas řekl v rozhovoru pro americký magazín Vanity Fair, že už žádné další Hvězdné války režírovat nebude. Nikdy. Skalní fanoušky „uzemnil“ jménem své oblíbené postavy: Jar Jar Binks. Dětinského nešiky z planety Naboo.
20.11.2015 21:30 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

Šokující odhalení: Michael Jackson si chtěl zahrát ve Hvězdných válkách! Proč to nevyšlo?

 
Režisér Hvězdný válek George Lucas prozradil, že si zesnulý popový král velmi přál zahrát si v ikonické hexalogii. Dokonce o tom prý spolu jednali, ale ze všeho nakonec sešlo. Co si chtěl MJ zahrát?
28.07.2015 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1695 článků) , Michael Jackson (630 článků) , Michael Jackson (630 článků) , George Lucas (47 článků)

Slavný režisér George Lucas si nebere servítky: Oscaři jsou fraška!

 
Režisér George Lucas zaútočil na Americkou filmovou akademii, která každoročně na sklonku zimy uděluje Oscary. Podle slavného filmaře se z této události stala čistě politická kampaň, která nemá nic společného s oceňováním umělců a pozoruhodných výkonů a počinů ve filmovém umění. Režiséra Lucase dopálilo, že nominaci nezískali herec David Oyelowo a režisérka Ava Duvernay.
21.01.2015 11:01 |

podobné články

Osobnosti: David Oyelowo (4 články) , George Lucas (47 článků)

Slavný režisér George Lucas se »obul« do filmových studií: Tohle si za rámeček nedají...

 
Režisér George Lucas už několikrát během posledních dvou let oznámil, že nehodlá točit žádné další filmy. Teď vysvětlil, proč se rozhodl z Hollywoodu odejít. Do výroby snímku totiž mluví nejvíce velká studia, která ovlivňují výběr hlavních hrdinů i děj samotného filmu. Mezi současnými hvězdami je však podle Lucase jen málo opravdových hereckých talentů a producenti nevědí o filmařině nic.
21.10.2014 09:05 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (47 článků)

Kdyby Návrat Jediho natočil David Lynch, vypadalo by to takhle

 
Epizodu VI - Návrat Jediho mohl točit David Lynch. Jenže on nabídku George Lucase odmítl. A tak si fanoušci Hvězdných válek léta lámou hlavu, jak by asi vypadala Lynchova verze. S tím je ovšem konec, aspoň tedy částečně. Na internetu se totiž objevil epický sestřih sedmé epizody v lynchovském hávu. 
23.05.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: David Lynch (66 článků) , David Lynch (66 článků) , George Lucas (47 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »