Články k osobnosti

George Clinton

  producent, zpěvák, skladatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o George Clinton »
 

Clinton, Merkelová či princ Charles se loučili s Bushem. Trump vynechal smuteční projev

 
Spojené státy ve středu státním smutečním obřadem ve washingtonské Národní katedrále uctily památku George Bushe staršího, který zemřel minulý týden ve věku 94 let. Piety se zúčastnili americký prezident Donald Trump i jeho demokratičtí předchůdci Barack Obama, Bill Clinton a Jimmy Carter. Bushe, který bude ve čtvrtek uložen do rodinného hrobu v Texasu, si dnes státním smutkem připomínají celé Spojené státy.
05.12.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5783 článků) , George Clinton (10 článků) , George George (819 článků)

Móda na summitu APEC: Clinton v kožené bundě, Putin v kroji nebo Medveděv v ponču

 
Členské státy Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APEC) každoročně organizují summit, na kterém se sejdou jejich lídři. Už několik let panuje tradice, že pořádající země připraví pro přijíždějící státníky tradiční oděv. Tak se lidem naskytne nevšední pohled například na ruského prezidenta Vladimira Putina v korejském kroji hanbok nebo na amerického exprezidenta George Bushe v ponču.
08.11.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3678 článků) , George Clinton (10 článků) , George George (819 článků)

Obama byl slaboch. Clintonovi přišli do Washingtonu chudí a odešli se 400 miliony. Takto to před lidmi rozbalila znalkyně amerických prezidentů

 
REPORTÁŽ „Obama nebyl dobrý prezident, byl to slaboch, který udělal řadu špatných rozhodnutí v domácí i v zahraniční politice,“ prezentovala se v ostravském Knihcentru s řadou zasvěcených názorů Eliška Hašková-Coolidge, která pracovala jako ředitelka jedné z kanceláří v Bílém domě a také jako zvláštní asistentka u pěti amerických prezidentů. A to od éry Johna F. Kennedyho až po Ronalda Reagana. Před penzí pak ještě devět let působila na americkém ministerstvu zahraničí na významných úřednických postech díky doporučení George Bushe staršího. Jak na besedě úspěšná krajanka uvedla, při posledních prezidentských volbách dala svůj hlas raději Donaldu Trumpovi. Podle jejího názoru se totiž manželé Clintonovi přišli do politiky především obohatit na úkor státu.
16.05.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (121 článků) , Donald Trump (5783 článků) , George Clinton (10 článků) , George Kennedy (6 článků) , John Kennedy (114 článků) , John Kennedy (114 článků) , John Bush (7 článků) , George George (819 článků)

Kultovní George Clinton, který inspiroval Monkey Business, natáčí s Rudimental

 
Britská elektronická partička Rudimental se pustila do spolupráce s nejkultovnější žijící postavou funku, Američanem Georgem Clintonem. Ten je zakladatelem skupin jako Funkadelic a Parliament Funkadelic, které silně inspirovaly spoustu umělců včetně českých Monkey Business.
14.08.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: George Clinton (10 článků)

Funkový guru přivezl do Prahy nálož energie

 
V pražské Lucerně vystoupil ve středu George Clinton, zakladatel skupin Funkadelic a Parliament, který už dávno vstoupil do dějin díky tomu, jak před 40 lety spojil funky, soul a psychedelický rock. Později ovlivnil i hip-hop.
23.06.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: George Clinton (10 článků)

George Clinton vystoupí v pražské Lucerně

 
Ve Velkém sále pražské Lucerny ve středu večer vystoupí americký zpěvák a hudebník George Clinton, jeden z průkopníků funku.
22.06.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: George Clinton (10 článků)

George Clinton: Král, který na pódiu dlouho vydrží

 
George Clinton (69) je král. Umí funky i rhythm blues, je vzorem dalším generacím, jeho koncerty začínají pozdě a trvají nekonečně dlouho. To jeho divákům ale dochází až nad ránem, kdy je po všem, o slovo se hlásí první proužky přirozeného světla a Clinton a jeho parta balí nástroje.
10.06.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: George Clinton (10 článků)

Bůh funku George Clinton zavítá v červnu do Prahy

 
Dne 22. června 2011 bude koncertovat v pražské Lucerně funkující a rapující legenda George Clinton. Po smrti Jamese Browna se stal nejvýznamnějším žijícím funkerem na světě.
11.04.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: James Brown (20 článků) , George Clinton (10 článků)

VIDEO: Bush si utřel ruku o Clintona. Před tím se pozdravil s Haiťanem

 
Bývalého amerického prezidenta George Bushe zachytila v trapné situaci kamera.
25.03.2010 16:25 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků) , George Clinton (10 článků)

Neodolatelná ulítlost funkových Was (Not Was)

 
Kdyby Frank Zappa vstoupil do Funkadelic George Clintona, asi by to znělo podobně jako americká skupina Was (Not Was), která právě vydává kompilaci Pick of the Litter (1980-2010) shrnující necelých třicet let na scéně. Jejich styl zvaný art-funk čerpá z rocku, funku, jazzu a samplů, ale především vyniká nádherně vtipnou hudební potměšilostí či, chcete-li, úchylností, kterou mainstream nikdy nepochopí.
11.03.2010 13:20 |

podobné články

Osobnosti: George Clinton (10 článků) , Frank Zappa (14 článků)
« Předchozí 1 Další »