Články k osobnosti

George H.W.Bush

  Bývalý 41. prezident Spojených států, velvyslanec USA při OSN, viceprezident USA, kongresman

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o George H.W.Bush »
 

Americký tisk: Za útokem 11. září stojí spojenec USA Saúdská Arábie a přítel George Bushe

 
Americké noviny New York Post napsaly, že za teroristickým útokem z 11. září 2001 stál spojenec USA, Saúdská Arábie, která teroristům pomáhala. Na útoku se prý měl podílet i přítel rodiny tehdejšího prezidenta USA George Bushe, šéf saúdskoarabské rozvědky a někdejší velvyslanec v USA Bandar bin Sultan, který byl i jedním z hlavních podporovatelů amerického útoku na Irák a angažmá USA v Sýrii. Zprávu citoval i server listu Washington Times.
02.01.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků) , George Washington (23 článků)

Když politika zradí mikrofony: Rusnokovo ty vo*e není jediné, ztrapnila se i světová esa!

 
Premiér Jiří Rusnok svým proslovem "ty vo*e, zemřel Mandela" vzbudil rozruch nejen u nás. Jeho faux pas si všimli i ve světě, včetně USA. Jenže i světové velmoci mají své momenty, kdy čelní představitele zradily mikrofony a voliči zaslechli, co nebylo určeno pro jejich uši. Ostudu si utrhli i takoví velikáni, jako George Bush mladší, Nicolas Sarkozy, či Vladimir Putin!
08.12.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3629 článků) , Nicolas Sarkozy (310 článků) , George H.W.Bush (59 článků) , Jiří Rusnok (1899 článků) , Jiří Rusnok (715 článků)

Bush starší byl svědkem na homosexuální svatbě

 
Bývalý americký prezident George Bush starší byl ve středu svědkem na homosexuální svatbě. Spolu s manželkou Barbarou svědčil ve městě Kennebunk (stát Maine) „jako soukromá osoba a přítel” dvěma místním podnikatelkám, oznámil Bushův mluvčí.
26.09.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků) , Barbara Bushová (12 článků)

Nelson Mandela je mrtvý, šokoval George Bush! Omyl nebo krutý vtip?

 
George Bush starší, bývalý prezident USA, se o víkendu postaral o pořádné pozdvižení. V sobotu totiž rozeslal kondolenční e-mail, ve kterém pohřbil světovou ikonu Nelsona Mandelu.
02.09.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků) , Nelson Mandela (205 článků)

V Americe Bush, v Čechách Norbert: Hvězdy po celém světě ukazují rakovině prostředníček a stříhají se dohola

 
Jakmile se bývalý americký prezident George Bush starší dozvěděl, že syn jednoho z jeho bodyguardů bojuje s leukémií, neváhal a ukázal solidaritu, jakou by mu mohli závidět hrdinové všech amerických filmů. Na podporu Patricka, kterému po chemoterapii vypadaly vlasy, si spolu s celým svým týmem vyholil hlavu 'na koleno'.
31.08.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

Exprezident Goerge Bush mladší: Prodělal operaci srdce!

 
Bývalý prezident USA George Bush mladší dnes v nemocnici v texaském Dallasu podstoupil operaci, při níž mu lékaři zprůchodnili srdeční tepnu zablokovanou sraženinou.
06.08.2013 23:20 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

V OHROŽENÍ života! Americký exprezident Bush měl neprůchodnou srdeční tepnu

 
Bývalý americký prezident George Bush mladší dnes v nemocnici v texaském Dallasu podstoupil operaci, při níž mu lékaři zprůchodnili srdeční tepnu zablokovanou krevní sraženinou. Listu Dallas Morning News to sdělil Bushův mluvčí Freddy Ford.
06.08.2013 23:05 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků) , George Ford (2 články)

Dojemný, nebo vypočítavý kousek? Bývalý prezident George Bush starší si oholil hlavu kvůli chlapci s leukémií

 
Bývalý 41. prezident Spojených států amerických sám ví, jaké je to mít dítě nemocné leukémií. Jeho dcera zvaná Robin, vlastním jménem Pauline, onemocněla, když byla ještě batole, a nedožila se ani čtyř let, jinak se mu narodilo pět zdravých dětí a mezi nimi vynikl hlavně George W. Bush, který se také na dvě funkční období zabydlel v Bílém domě, proti sobě si poštval celou zemi a tisk bavil svými hloupostmi a trapasy.
25.07.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: George W. Bush (7 článků) , George H.W.Bush (59 článků)

Skinhead George Bushe starší: Oholil si hlavu kvůli chlapečkovi (2) s leukémií!

 
George Bush starší se na stará kolena rozhodl pro změnu účesu. Není to ale letní počasí, které ho přivedlo na nápad oholit si hlavu. Byla to solidarita a podpora, kterou chtěl vyjádřit dvouletému chlapci, který bojuje s leukémií.
25.07.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

Amerika běduje. Jeb Bush se pokusí o pokračování prezidentské dynastie

 
Jeb Bush, šedesátiletý bratr a syn bývalých prezidentů USA George Bushe mladšího a staršího, podnítil spekulace o své možné kandidatuře na nejvyšší úřad v roce 2016. Zasloužila se o to jeho kniha věnovaná problémům přistěhovalectví, která vyšla v úterý. Kontroverzní téma imigrace vyvolalo nejen nové debaty o podmínkách přistěhovalectví, ale i úvahy o Bushových politických záměrech.
06.03.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

Hacker napadl e-mail experzidenta Bushe staršího: Unikly snímky z nemocnice

 
Americký exprezident George Bush (88) čelí nepříjemnému útoku na jeho email. Neznámý počítačový pirát ukradl nejen došlou poštu ale i fotografie. Na jedné z nich je dokonce osmaosmdesátiletý Bush na lůžku v nemocnici.
08.02.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

Hacker ukradl emaily George Bushe staršího

 
Počítačový pirát ukradl elektronickou poštu a fotografie patřící bývalému americkému prezidentovi Georgi Bushovi staršímu a jeho rodině. Uvedla to ve čtvrtek americká média. Na jedné fotografii, která se objevila na internetu, je osmaosmdesátiletý Bush na lůžku v nemocnici, kde byl nedávno kvůli bronchitidě. Ukradené e-maily prý také obsahují adresy a podrobnosti o několika členech jeho rodiny. 
08.02.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

Za Bushe na mě posluchači bučeli, vzpomíná hvězda Colours Rufus Wainwright

 
Rufuse Wainwrighta si vybrali organizátoři festivalu Colours of Ostrava, aby ve čtvrtek zahájil program prvního večera. Intimně křehký i rozmáchle excentrický kanadský zpěvák, pianista a kytarista, jenž je také autorem opery, v rozhovoru Novinkám popsal, jak je těžké hledat správná slova, a jak se ho pravičáci v USA v době vládnutí George Bushe snažili dostat pryč z pódia, když zpíval, že už má Ameriky dost.
12.07.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Rufus Wainwright (13 článků) , George H.W.Bush (59 článků)

Bush se krátce po 11. září dozvěděl, že byl otráven a zemře

 
Několik týdnů po teroristických útocích proti USA z 11. září 2001 se tehdejší americký prezident George Bush dozvěděl, že je možná otrávený a hrozí mu smrt. V rozhovoru pro televizní stanici ABC News to uvedla bývalá americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová, jež tehdy v Bílém domě působila jako národní bezpečnostní poradkyně.
01.11.2011 19:40 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

12 nejhledanějších teroristů je stále na útěku

 
Zhruba měsíc po teroristických útocích z 11. září 2001, které si vyžádaly na 3000 lidských životů, zveřejnila administrativa tehdejšího amerického prezidenta George Bushe mladšího seznam nejhledanějších teroristů světa. Byla na něm jména 22 osob. Deset let poté zůstává 12 z nich stále na útěku, tři se podařilo zatknout a sedm bylo zabito, včetně vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina.
08.09.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků) , George H.W.Bush (59 článků)

Bývalý prezident USA George Bush o 11. září: Právě četl dětem pohádku, když se to stalo!

 
V pozici nejmocnějšího muže světa zažil absolutní bezmoc. „V televizi jsem sledoval, jak stovky lidí skáčou z mrakodrapů do náruče smrti a já nemohl nic dělat,“ vzpomíná bývalý prezident USA George W. Bush (65) na 11. září 2001, kdy teroristé zbořili letadly Světové obchodní centrum (WTC) v New Yorku.
07.09.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: George W. Bush (7 článků) , George H.W.Bush (59 článků)

CIA a MI6 dřív velmi úzce spolupracovaly s libyjskou rozvědkou

 
AKTUALIZOVÁNO. Zpravodajské služby libyjského vůdce Muammara Kaddáfího kolem roku 2004 úzce spolupracovaly s americkou Ústřední zpravodajskou službou (CIA) a s britskou tajnou službou MI6. Spolupráce byla natolik velká, že Washington posílal podezřelé z terorismu do Libye k výslechu a navrhoval otázky, které jim mají Libyjci klást. Britové zase pro Libyjce sledovali určitá telefonní čísla.
03.09.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)

V USA zemřel malíř českého původu Kamil Kubík

 
Ve Spojených státech zemřel malíř českého původu Kamil Kubík, jehož obrazy mimo jiné vlastní bývalý americký prezident George Bush, realitní magnát Donald Trump či někdejší starosta New Yorku Rudolph Giuliani.
11.08.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5711 článků) , George H.W.Bush (59 článků)

Amerika chce dál válčit! Ovšem ZA MÉNĚ PENĚZ!

 
Americký prezident Barack Obama podepsal novou protiteroristickou strategii, která už nepočítá s rozmisťováním početných jednotek v zahraničí, jak to dělala vláda jeho předchůdce George Bushe. Píše o tom ve čtvrtek deník Washington Post.
30.06.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2488 článků) , George H.W.Bush (59 článků) , George Washington (23 článků)

VTÍPEK: Zazpívejte si s Georgem Bushem a Hillary Clinton

 
Bývalý americký prezident George Bush a Hillary Clinton jsou nyní k dostání jako zpívající a tančící panenky. Vyrobila je firma Gemmy.
15.06.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »