Články k osobnosti

George Osborne

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o George Osborne »
 

„Mayová je mrtvá žena,“ míní exministr Osborne. Premiérce nevěří část strany

 
Dny Theresy Mayové v úřadu britské premiérky jsou sečteny, řekl v neděli bývalý ministr financí George Osborne. Jako předsedkyně vlády je dlouhodobě neudržitelná, přisadila si Anna Soubryová, další členka premiérčiny Konzervativní strany. Oba konzervativci tak vyjádřili podobný názor jako některé komentáře britského tisku v těchto dnech, podle nichž Mayovou po ztrátě ve volbách nyní čeká boj o politické přežití.
11.06.2017 15:00 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků) , Theresa Mayová (157 článků)

Doktor Macek rozstřelil téma migrace a terorismu humornou poznámkou

 
Na podivuhodný názorový veletoč, který prodělal bývalý ministr financí Velké Británie George Osborne, upozornil ve svých dnešních glosách na webu Viditelny-macek.cz bývalý čelný politik ODS Miroslav Macek. Zaujala jej také česká lidová tvořivost, která si vzala na paškál nedávný teroristický útok v Londýně.
08.08.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků)

Brexit drtí Brity. „Přijde zvyšování daní i škrty,“ řekl tamní „Babiš“

 
Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC Radio 4 to v úterý řekl britský ministr financí George Osborne (45) – tedy protějšek šéfa české státní kasy Andreje Babiše (ANO). Podle ministra, který patřil mezi hlavní zastánce setrvání v EU, nebude nyní život v Británii tak růžový, jako byl za členství v evropském bloku.
28.06.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13737 článků) , George Osborne (14 článků)

Brexit: FOTO, které vyvolalo smršť i mezi souputníky. Také se nad ním otřesete hrůzou? A Cameron dostával otázky na tělo

 
Debata ohledně nadcházejícího referenda se začíná krajně vyostřovat: Jeden z nejhlasitějších zastánců brexitu Nigel Farage sklidil obrovskou kritiku za propagační plakát své strany pod názvem „Bod zlomu“. Na plakátu jsou zobrazeny stovky migrantů mířících do Evropy. Kancléř George Osborne jej dokonce přirovnal k nacistické propagandě a varoval před možnou ekonomickou katastrofou. Premiér Cameron se zas dostal pod palbu otázek v přímém přenosu BBC.
20.06.2016 09:05 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků) , Nigel Farage (98 článků)

Euroskeptik Farage dostal nakládačku za plakát „Bod zlomu." I příznivci brexitu se otřásají hrůzou

 
Debata ohledně nadcházejícího referenda se začíná krajně vyostřovat: jeden z nejhlasitějších zastánců brexitu Nigel Farage sklidil obrovskou kritiku za propagační plakát své strany pod názvem „Bod zlomu“. Na plakátu jsou zobrazeni stovky migrantů mířící do Evropy. Kancléř George Osborne jej dokonce přirovnal k nacistické propagandě a varoval před možnou ekonomickou katastrofou. Premiér Cameron se zas dostal pod palbu otázek v přímém přenosu BBC.
19.06.2016 22:55 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků) , Nigel Farage (98 článků)

Ani nejčernější scénář není dost černý: Brexit bude Británii bolet, říká ministr

 
Vystoupení Británie z Evropské unie by poškodilo hospodářství Spojeného království zřejmě více, než udávají vládní odhady. V rozhovoru s televizí ITV to v neděli řekl britský ministr financí George Osborne.
19.06.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků)

Taková propaganda. Británie žije sporem o to, zda vystoupit z EU

 
Britský ministerský předseda David Cameron a jeho ministr financí George Osborne varovali občany ostrovního království, že by jejich země mohla upadnout do hluboké recese, kdyby se přece jen rozhodli pro vystoupení z EU. O práci by poté mohlo přijít až 800 tisíc lidí. Někdejší londýnský starosta Boris Johnson, vášnivý zastánce odchodu Británie z EU, však okamžitě přešel do protiútoku. Obvinil vládu z neodpovědného šíření propagandy.
26.05.2016 06:40 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků) , George Osborne (14 článků) , David Cameron (205 článků) , David Cameron (180 článků)

Brexit poškodí britskou ekonomiku! Poklesne o 6%, tvrdí ministr financí

 
Pokud Britové v červnovém referendu podpoří vystoupení země z Evropské unie, způsobí to britské ekonomice trvalou újmu. Uvedl to podle agentury Reuters britský ministr financí George Osborne. Jestliže země vystoupí z EU, zmenší se její ekonomika do roku 2030 o šest procent, než kdyby zůstala součástí osmadvacítky, upozornil také.
18.04.2016 07:35 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků)

Kola a další slazené nápoje zdraží kvůli nové dani. Britové bojují s obezitou

 
Konzervativec George Osborne nasměroval Británii do boje s obezitou. Do výhledu rozpočtu na rok 2018 totiž zakomponoval také daň z cukrů použitých ve slazených nápojích. Daň bude na firmy uvalena během následujících dvou let, to by jim podle Osborna mělo dát čas změnit receptury a výrobu. Příjmy z této daně pak půjdou na financování sportovních aktivit ve školách.
17.03.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků)

Velký výprodej státního majetku. Británie potřebuje snížit obří státní dluh

 
Velká Británie má na procenta dvakrát vyšší státní dluh než Česko, kvůli děravé státní kase musí vyprodávat státní majetek. Škrty nestačí, je potřeba získat miliardy z privatizace, hlásí už druhé volební období britský ministr financí George Osborne.
15.03.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků)

Sobotka: Program, který by měl zachraňovat Řecko, je mrtvý

 
Česká republika si nepřeje, aby byl k případné překlenovací půjčce pro Řecko aktivován starší krizový fond, který společně vytvořily všechny země Evropské unie, známý jako Evropský finanční stabilizační mechanismus (EFSM). Novinářům to dnes v Bruselu řekl český premiér Bohuslav Sobotka. Podle ministra financí Andreje Babiše se na dnešním jednání šéfů státních pokladen celé evropské osmadvacítky podobně vyjádřil nejen on sám, ale také jeho kolegové ze zemí mimo eurozónu. Kritický byl veřejně například britský ministr George Osborne.
16.07.2015 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13737 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , George Osborne (14 článků)

Kočky britských politiků: PRSK! ŠKRÁB! To máš za tu reformu...

 
Britský premiér David Cameron (46) žije i s kocourem Larrym na tradiční londýnské adrese Downing Street 10, vedle něj - v čísle 11 - pak bydlí ministr financí George Osborne (46) s kočkou Freyou.
22.10.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků) , George Osborne (14 článků) , Larry David (2 články)

Bitka na nejvyšší úrovni: Kočky britského premiéra a ministra financí se popraly

 
Zatímco britský premiér David Cameron a ministr financí George Osborne působí jako přátelští sousedé, jejich kočky se v lásce nemají. Domácí zvířata prominentních obyvatel domů v londýnské Downing Street 10 a 11 se pustily do ostré šarvátky, uvedl zpravodajský server BBC.
17.10.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků) , George Osborne (14 článků)

BRITSKÁ KRÁLOVNA ZCHUDNE! Šéf britských financí jí ZMENŠÍ KAPESNÉ!

 
Úsporná opatření britské vlády se nevyhnou ani královně Alžbětě II. Ministr financí George Osborne ve čtvrtek navrhl změnit způsob financování královské rodiny, informuje agentura Reuters.
30.06.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: George Osborne (14 článků)
« Předchozí 1 Další »