Články k osobnosti

Fridrich Falcký

  český král, vévoda a kurfiřt falcký

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Fridrich Falcký »
 

Chtěl přestavět Chrám sv. Víta: „Zimní král“ vládl Čechám jeden rok, před 385 lety zemřel jako štvanec

 
Ve středu si připomínáme úmrtí krále, který na českém trůnu setrval pouhopouhý rok. Přesto se nesmazatelně zapsal do českých dějin přezdívkou „Zimní král“. Fridrich Falcký 29. listopadu 1632 zemřel na mor. Chtěl se stát králem, nakonec zemřel jako štvanec ve vyhnanství.
29.11.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Fridrich Falcký (4 články)

Před 397 lety se v Praze bojovalo o osud Čech. Dnes by se na Bílou horu vojska ani nevešla

 
Před 397 lety kapitulovala Praha před vojsky císaře Ferdinanda II. Došlo k tomu 2 dny po všeobecně neblaze známé bitvě na Bílé hoře, která ukončila kratičké panování tzv. „zimního krále“ Fridricha Falckého a zároveň se díky ní „vrátili“ Habsburkové na český trůn, který obývali až do roku 1918. V dnešních podmínkách by se armády na Bílé hoře musely uskrovnit.
11.11.2017 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Fridrich Falcký (4 články)

Zavřou muzeum princezny Diany a cennosti vrátí princům

 
Bratr zesnulé princezny Diany Charles Spencer potvrdil, že příští rok skončí muzeum, které otevřel na památku své sestry. Osobní cennosti dostanou zpátky princové William a Harry, jak si to přála jejich matka. Další články k tématu: Bratr princezny Diany pojmenoval dceru po zesnulé sestře Bratr princezny Diany napsal knihu o synu Fridricha Falckého Dosud neznámý snímek princezny Diany s cizím mužem jde do dražby
07.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Fridrich Falcký (4 články) , Diana Spencer (43 článků)

Vědecká kniha roku byla napsána v Ústí nad Labem

 
Netradiční knižní zpracování rozporuplné osobnosti naší historie pod názvem Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky vyneslo historičku ústeckého muzea Janu Hubkovou do společnosti našich předních literárních autorů.
10.06.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Fridrich Falcký (4 články)
« Předchozí 1 Další »