Články k osobnosti

Frederick Forsyth

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Frederick Forsyth »
 

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 199. Výsada

 
Frederick Forsyth (*1938) je britský spisovatel a novinář, který je znám jako autor světových politických bestsellerů. Řadu let pracoval podle některých zdrojů i jako agent MI6. Jako sedmnáctiletý zanechal studia a okouzlen toreadorským řemeslem odešel do Španělska. Zde studoval na univerzitě v Granadě. O dva roky později se stal nejmladším pilotem Britského královského letectva. Poté pracoval jako korespondent pro agenturu Reuters ve Východním Berlíně a v Paříži a jako reportér BBC v Africe. V důsledku jeho příliš kritického postoje okolo dramatických událostí v republice Biafra (1967-1970 tam probíhala de facto vyhlazovací válka nigerijské vládnoucí diktatury s odpadlickými oblastmi obývanými kmenem Igbu – zde se nabízí zajímavá podrobnost. Zatímco povstalecké Igby podporovala například Francie, Španělsko či JAR, genocidně se chovající vládu podporovaly společně USA a SSSR i se svými satelity) Forsytha propustili z práce. Do Londýna se vrátil bez peněz a právě finanční tíseň ho přivedla ke psaní. Velký úspěch zaznamenal už jeho první román Den pro Šakala o fiktivním atentátu na Charlese de Gaulla, který byl později i zfilmován.
31.07.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Frederick Forsyth (11 článků)

Zemřel John le Carré, mistr špionážního románu

 
Ve věku 89 let zemřel v sobotu po krátké nemoci britský spisovatel a jeden z nejznámějších autorů špionážních románů John le Carré. Spolu s Grahamem Greenem, Frederickem Forsythem a Normanem Mailerem patřil ke klasikům tohoto žánru.
14.12.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Graham Greene (1 článek) , Graham Greene (1 článek) , Norman Mailer (4 články) , Frederick Forsyth (11 článků) , John Forsythe (6 článků) , John Frederick (1 článek)

Frederick Forsyth je stále dobrý vypravěč

 
Dvaaosmdesátiletý britský spisovatel a novinář Frederick Forsyth ve svém novém románu Liška (Kalibr, 264 stran, 288 Kč) dokazuje, že ani ve zralém věku neztratil nic ze svého talentu. Talentu strhnout čtenáře příběhem už na první stránce a schopností udržet jeho pozornost až do konce knihy.
04.10.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Frederick Forsyth (11 článků)

Nové knihy: Forsyth, Kundera, Wilde, Chbosky či Horníček

 
Nový špionážní román Fredericka Forsytha vévodí nabídce knih tohoto týdne. Kromě něj čeká na čtenáře i dílo Milana Kundery, které autor dovolil přeložit do češtiny, publikace klasika Oscara Wilda, spisovatele dobrodružství Jamese Olivera Curwooda a vítěze Literární ceny Knižního klubu Čarostřelec.
04.09.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Oliver James (6 článků) , Milan Kundera (143 článků) , James Oliver (6 článků) , Frederick Forsyth (11 článků) , James Oliver (6 článků) , Wilde Oscar (7 článků) , Oscar Oscar (352 článků)

Rady do epidemie od odborníka na přežití: Co naši předkové věděli a my si musíme znovu uvědomit

 
ROZHOVOR Každý stát v Evropě si pandemii koronaviru řeší po svém, což není zrovna prozíravé. Podle mě by právě kroky proti ní měly být po celé Evropě koordinovány, aby nařízení byla jednotnější. To říká odborník na přežití z firmy Outdoor Survival Amar Ibrahim. Narodil se v Československu, ale jeho předci z otcovy strany pocházejí z Persie. Při určité míře představivosti ho lze vizáží přirovnat k Mikeu Martinovi, plukovníkovi SAS ve výslužbě, ze špionážních románů Fredericka Forsytha.
21.03.2020 15:26 |

podobné články

Osobnosti: Frederick Forsyth (11 článků) , Ibrahim Ibrahim (17 článků)

Byl jsem agent MI6, přiznal spisovatel Frederick Forsyth

 
Autor slavného špionážního románu Den pro Šakala, britský spisovatel Frederick Forsyte, se ve své autobiografii přiznal, že byl více než 20 let agentem britské rozvědky MI6. Není se tak čemu divit, že dokázal svět agentů vykreslit tak realisticky. 
30.08.2015 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Frederick Forsyth (11 článků)

Forsythovy Bondovky jsou vlastně autobiografie: Spisovatel byl tajný agent MI6

 
Britský spisovatel Frederick Forsyth byl více než 20 let agentem britské rozvědky MI6. Autor proslulého špionážního románu Den pro Šakala svou činnost v tajné službě veřejnosti odhalil ve své nové autobiografii The Outsider: My Life (Outsider: Můj život), informoval zpravodajský server BBC.
30.08.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Frederick Forsyth (11 článků)

Skutečný James Bond řádil v Čechách: Vyspal jsem se s agentkou STB

 
Novinář Frederick Forsyth na konci šedesátých let na sebe upozornil jako autor politických akčních románů. Z jeho pera vzešlo několik světových bestsellerů, letos v září vydává vlastní biografii. A z ní vyplývá, že pokud na zemi někdy chodil skutečný James Bond, byl jím právě on sám. V šedesátých letech jako agent britské MI6 zavítal do Československa. A přesně v Bondově stylu svedl krásnou agentku STB a pomiloval se s ní za svitu hvězd u jezera.
28.07.2015 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Frederick Forsyth (11 článků) , James Bond (700 článků)

RECENZE Forsyth je znovu na lovu. Šakala s kefijou na hlavě

 
Kdysi strhující vypravěč politických thrillerů Frederick Forsyth se vrátil v románu Seznam smrti v plné síle, jakou měly jeho knihy v době, kdy napsal Den pro Šakala.
26.06.2014 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Frederick Forsyth (11 článků)

Nové knihy: František Niedl, Frederick Forsyth, Jo Nesbø, Bernard Cornwell i Asfa-Wossen Asserate

 
Výběr nových knih zahajuje román českého autora Františka Niedla, prvotina anglického klasika Fredericka Forsytha, další detektivka norského bestselleristy Jo Nesbøa a historický román britského prozaika Bernarda Cornwella. Za pozornost stojí další dívčí příběhy Američanky Sary Shepardové i zápisky Asfy-Wossena Asserateho, prasynovce posledního etiopského císaře. Nádavkem první komiksový sešit série Ultimate Spider-Man a spol.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Bernard Cornwell (13 článků) , Frederick Forsyth (11 článků) , Bernard Cornwell (9 článků)

Nové knihy - Jack Kerouac, Iva Pekárková i Frederick Forsyth

 
Mezi knižními novinkami poslední doby najdete například dosud u nás nevydanou první verzi Kerauacova románu Na cestě: Rukopisný svitek, sbírku povídek Ivy Pekárkové Jaxi taksikařím, nebo nové vydání špionážního příběhu Spis Odessa od Fredericka Forsytha.
17.07.2009 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jack Kerouac (27 článků) , Frederick Forsyth (11 článků)
« Předchozí 1 Další »