Články k osobnosti

František Skála

  hudebník, tanečník, malíř, sochař, ilustrátor dětských knih

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o František Skála »
 

Prastánek Františka Skály otevřeli v Karlíně. Můžete si u něj opéct buřty

 
Podzimní sezona šestimetrového Prastánku z 350 let starého dubu autora Františka Skály byla zahájena. Z Malostranského náměstí se přesunul do Kasáren Karlín v Praze 8. A jelikož už není pod správou Ondřeje Kobzy, kabát zůstává, ale doplňky už si kasárny volí jiné. Čeká vás jiné pivo, víno i buřty nad ohněm.
12.09.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Kavárník Kobza přišel o Prastánek. Nově ho teď objevíte v Kasárnech Karlín

 
Prastánek na Malostranském náměstí už neobjevíte. Dílo Františka Skály má totiž zbrusu nový domov – pod svá křídla jej vzal hipsterský vnitroblok Kasárna Karlín. S novým místem navíc přichází i nový majitel. Co s ním má v plánu?
06.09.2017 07:30 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Národní galerie: Výstavy Richtera a Skály vidělo už téměř 100 tisíc lidí, skončí za tři týdny

 
Už jen tři týdny lze navštívit v paláci Kinských a Valdštejnské jízdárně návštěvnicky nejoblíbenější výstavy Národní galerie v Praze letošního roku. Výstavy Gerhard Richter a František Skála Jízdárna budou až do 3. září otevřeny denně do 20 hodin.
15.08.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Kobza ve svém živlu: Na Malostranském náměstí otevřel Prastánek

 
Prastánek navržený Františkem Skálou ve čtvrtek 15. června odstartoval sezonu. V podvečer se kolem tři sta let starého dubového kmene semklo na tři sta lidí, které nadchl tento letní projekt v rámci výstavy Scuplture Line.
15.06.2017 20:50 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Kavárník Kobza už má klíče od Prastánku Františka Skály: Večer ho slavnostně otevře

 
Už od čtvrtečního večera si můžete začít užívat plnými doušky letní projekt Prastánek na Malostranském náměstí. Ten vznikl pod rukama umělce Františka Skály, který se spojil s kavárníkem Ondřejem Kobzou, aby ho rozjel a provozoval. Slavnostně ho oetvřou 15. června v 18 hodin.
15.06.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

František Skála zahájil svou výstavu. Hvízdal jako pták, mluvil jako Zeman

 
Vystoupit ve čtvrtek kolem 18. hodiny z metra Malostranská směrem k Valdštejnské jízdárně bylo oříškem. V zahradě se totiž nedalo takřka hnout. Dav několika stovek lidí tu čekal na vernisáž sochaře, malíře a hudebníka Františka Skály.
09.03.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Národní galerie: František Skála představuje ve své Jízdárně muzea v muzeu

 
František Skála připravil návštěvníkům Valdštejnské jízdárny komplexní zážitek. Nová výstava Národní galerie v Praze představuje jeho práce od roku 2004 včetně těch, které umělec připravil přímo pro prostor Jízdárny. Výtvarník, performer, loutkář, divadelník či zpěvák je zároveň výstavním architektem a představuje návštěvníkům svá díla v neobvyklé koncepci „muzeí v muzeu“.
06.03.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Skála (KSČM): S gustem se připojuji. Špičky Turecka blouzní. Doba houstne

 
To, co teď, se zatím stává jen velice zřídka. Prezidentův návrh, aby tureckou genocidu na Arménech odsoudila i česká exekutiva a legislativa, podpořili lidovecký ministr Daniel Herman a šéf poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.
09.06.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (239 článků) , Daniel Herman (628 článků) , Daniel Herman (1093 článků) , František Skála (17 článků)

Skála (KSČM): Dvě kule v Sarajevu, sto let masakrů

 
„Před sto lety, 28. června 1918, zavraždil devatenáctiletý bosenský Srb Gavrilo Princip, člen skupiny ´Černá ruka´, arcivévodu Františka Ferdinanda a jeho ženu,“ připomíná William Rivers Pitt na americkém portálu Truthout (S pravdou ven).
03.07.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků) , František Srb (4 články)

Hanák, Najbrt, Skála. Sklepácká kapela řádí v Lucerně

 
Pokud je ještě neznáte, kapela složená z výtvarníků, herců a muzikantů divadla Sklep se jmenuje MTO Universal Praha a vystoupí 14. února v Lucerna Music Baru. Účinkují Tomáš Hanák, František Skála, Lenka Vychodilová, Aleš Najbrt a další.
08.02.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hanák (132 článků) , František Skála (17 článků) , Lenka Vychodilová (1 článek)

Monografie umělců Skály a Sušky si oblíbí každý milovník umění

 
Proměnlivé léto vybízí nejen k četbě knih, ale také k návštěvám galerií. Zdařilé přehlídky Františka Skály v olomouckém Muzeu umění (do 19. srpna) a Čestmíra Sušky v Ostravě (do 16. září) podpořily podobně vydařené monografie.
27.07.2012 08:15 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Skáloviny, opičiny a krása dávno zapomenutého podle Františka Skály

 
Jsou lidé, kteří vidí v kapce vody nekonečný vesmír, v kusu dřeva pradávné civilizace, v odhozené PET lahvi tajemného tvora. A někteří ještě dokážou svou fantazii uchvátit a přetavit do díla, ukazujícího těm se zavřenýma očima netušené světy. Tak silné je umění Františka Skály.
23.05.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Sochař a malíř Jaroslav Róna: Člověk má významné poslání. Jen nevím jaké

 
Spoluzakládal Tvrdohlavé, společně s Františkem Skálou a Alešem Najbrtem působí v komickém uskupení Tros Sketos, vyučuje na Akademii výtvarných umění. Sochař, malíř a v neposlední řadě básník Jaroslav Róna (53) vydal nedávno svou první velkou monografii, realizoval tři nové sochy ve veřejném prostoru – Dítě z Marsu na Ještědu nebo Mýtickou loď v Bratislavě – a do 6. března vystavuje v ostravském Domě umění.
12.02.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků) , Jaroslav Skála (11 článků)

Festival ve Varech skončil, Saigon Team Františka Skály ale zůstává

 
Rozdáváním Křišťálových glóbů vyvrcholil v sobotu Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Za 45. ročníkem se sice dveře zavřely, ale výstava Františka Skály a jeho přátel nazvaná Saigon Team v lázeňském městě zůstává. Do 12. září okupují Galerii umění Karlovy Vary saigonáři - padesátka vyšperkovaných automobilů vyrobených z rozmanitých materiálů.
11.07.2010 10:10 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků) , Saigon (1 článek)

František Skála: Auta protahujeme blátem, nacpeme suchou trávou a zapálíme

 
Do detailů vyšperkovaný auťák hraje jednu z důležitých rolí v obrázkové knize Skutečný příběh Cílka a Lídy, kterou před třemi lety vydal sochař, ilustrátor i hudebník František Skála a jež sloužila jako inspirační zdroj pro snímek Kuky se vrací. Výstavu svých proslulých aut zahájí František Skála 3. července, během karlovarského filmového festivalu. Trvat by měla do konce léta.
21.06.2010 09:55 |

podobné články

Osobnosti: František Skála (17 článků)

Františka: Co se to děje s krásnou Kuchařovou?!

 
Královna krásy Taťána Kuchařová změnou svého vzhledu dost šokuje. Na snímku z nedávné party na zámku Hrubá Skála by ji nikdo nepoznal. Její tvář jako by ztratila rysy, opuchla. Ani líčení a outfit neodpovídaly image chladně elegantní lady, který si dosud přísně hlídala.
09.03.2010 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Taťána Kuchařová (920 článků) , František Skála (17 článků)

Chalupeckého cena: nákladní loď s chatkou i obousměrná řeka

 
Vyhlášení Ceny Jindřicha Chalupeckého pro výtvarníky do 35 let patří každý rok k těm sledovanějším v oblasti výtvarného umění. Má se za to, že laureátovi nebo laureátce otevře dveře do světa umění pěkně doširoka a zajistí pozornost veřejnosti i médií. Důkazem budiž pár jmen ze seznamu vítězů ročníků minulých: Vladimír Kokolia, František Skála, Petr Nikl nebo David Černý.
02.11.2009 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Kokolia (21 článků) , František Skála (17 článků) , David Černý (278 článků) , František Černý (18 článků) , František Černý (18 článků)
« Předchozí 1 Další »