Články k osobnosti

František Marek

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o František Marek »
 

Když František Nedvěd zpíval, kolegovi tekly slzy: Bylo z něj cítit, jak moc chce hrát, vzpomíná Marek Ztracený

 
Zpráva o smrti Františka Nedvěda přišla jako blesk z čistého nebe a jeho fanoušky i kolegy hluboce zasáhla. Jedním z těch, kteří měli tu čest si s legendou české folkové a country hudby zazpívat, byl Marek Ztracený  (36) . Františka Nedvěda před dvěma lety pozval jako hosta na svůj koncert do vyprodané O2 areny.
19.07.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (155 článků) , Marek Ztracený (335 článků) , František Marek (46 článků)

Čaputová huj, Zeman fuj. Odvolávač prezidenta smíchal Mongolsko, papeže a telegramy

 
Politik TOP 09 Marek Ženíšek v minulém týdnu přiznal, že kandiduje do Poslanecké sněmovny proto, aby měl možnost odvolat prezidenta Miloše Zemana z funkce. Teď se mu zas nelíbilo to, že zatímco na Slovensko má přijet sám papež František, tak Zeman zaslal v pátek gratulační telegram Uchnágijnu Churelsuchovi, prezidentovi Mongolska. „Jedni na Slovensko jezdí a ten náš píše akorát telegramy,“ myslí si.
05.07.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25971 článků) , František Marek (46 článků) , František Ženíšek (6 článků)

Levičák ohromil Twitter: Daň sto procent, zcela seriózně. Ptali se ho, jestli to není ještě málo

 
„Myslím, že by dědická daň měla být ve výši 100 %,“ zaznělo v příspěvku silně levicově orientovaného studenta na Twitteru a rozhořela se diskuse, která široce přesahuje běžný dosah sledujících. Příspěvek šokoval nejednoho z komentujících, a na jednom místě se tak v diskusi potkali ekonom Pavel Kohout, bývalý místopředseda Svobodných František Matějka či jaderný inženýr Marek Ruščák. A přišly i další „zajímavé nápady“. „100% dědická daň je málo. Měla by být minimálně 150 %, takže lidi budou muset napracovat půlku svého života ještě po smrti,“ zaznělo.
04.07.2021 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (253 článků) , František Marek (46 článků) , Pavel Marek (300 článků) , Pavel Marek (316 článků)

Zachránit život se v drtivé většině nepodaří, říká nemocniční kaplan. Pomáhá s covidovými pacienty

 
Marek František Drábek je oficiálně kaplanem v Nemocnici milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. V současné době zuřící koronavirové pandemie však pomáhá tamnímu personálu, který je už na pokraji svých sil. Situace je podle něj náročná také proto, že zaměstnanci tuší, že většině pacientů bohužel nedokáží pomoci, a nemoc často postupuje velice rychle.
15.03.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: František Marek (46 článků)

Chcete vnadnou Natálii Mykytenko? Pak musíte splnit tyhle předpoklady

 
První představené nevěstě z reality show Svatba na první pohled Natálce Mykytenko (24) odborníci za pomoci vědy životní lásku sice nenašli, to ale neznamená, že Natálka zanevřela na muže. Po nevydařeném experimentálním vztahu s Františkem Gebrem (37) si našla politika Marka, se kterým se po nějaké době také rozešli. Půvabná blondýnka přesto neztrácí naději a dokonce se svěřila, jaké předpoklady by její vysněný muž do života měl mít.
24.02.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: František Marek (46 článků)

Pikantní zpověď Natálky ze Svatby: V posteli jsem měla i ženu!

 
První nevěsta ze show Svatba na první pohled Natália Mykytenko (24) je plná překvapení, už netvoří pár s politikem Markem, nechala si udělat silikonové poprsí a nyní se svěřila s faktem, že je bisexuálka. Natália také prozradila, zda měla sex s Františkem Gebrem (37) v době, kdy s ním tvořila v reality show manželský pár.
09.02.2021 19:51 |

podobné články

Osobnosti: František Marek (46 článků)

Vdovec Výborný má koronavirus. Tátu tří dětí trápí rýma, na testy čekají další lidovci

 
Bývalý předseda KDU-ČSL poslanec Marek Výborný onemocněl covidem-19. Na twitteru oznámil, že průběh onemocnění je u něj s drobnou rýmou a fakticky bezpříznakový. Kvůli nákaze se nezúčastní schůze dolní komory, která začne v úterý. Poslanci se mají sejít v polovičním počtu, chybět bude i další nakažený poslanec - Pirát František Navrkal a část jeho kolegů.
14.09.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: František Výborný (17 článků) , František Marek (46 článků)

Hilšer napsal, kam podle něj patří Koněv. A přidal něco o hybridní válce a roztahování ruských trollů

 
Neúspěšný prezidentský kandidát, senátor Marek Hilšer má za to, že si Rusové za odstranění sochy maršála Koněva na Praze 6 mohou sami. Euroskeptik František Matějka oponoval, že tomu, že Ruskou federaci dnes stále řídí Putin, může být zbytek světa rád.
04.04.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (190 článků) , František Marek (46 článků)

Hilšer napsal, kam podle něj patří Koněv. A přidal něco o hybridní válace a roztahování ruských trollů

 
Neúspěšný prezidentský kandidát, senátor Marek Hilšer má za to, že si Rusové za odstranění sochy maršála Koněva na Praze 6 mohou sami. Euroskeptik František Matějka oponoval, že tomu, že Ruskou federaci dnes stále řídí Putin, může být zbytek světa rád.
04.04.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (190 článků) , František Marek (46 článků)

Podvodník zvolený za ANO? Piráti ženou k soudu údajné okrádání postižených

 
Analytický tým Pirátů shromáždil celkově osm svědectví týkajících se možného podvodného vyvádění státních podpor určených na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Jedná se o případy zaměstnávání handicapovaných osob u společností ovládaných starostou města Hrčava Markem Sikorou zvoleným za hnutí ANO. Právě proto dnes pirátští poslanci Olga Richterová, František Navrkal a zastupitelka Pirátů v Karviné Zuzana Klusová podali trestní oznámení na Vrchní státní zastupitelství v Praze, které se týká rovněž podezřelého hospodaření obce Hrčava.
19.02.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Sikora (14 článků) , František Marek (46 článků)

Obviněný exposlanec ODS se basy bát nemusí. Žalobci Šnajdra po výslechu propustí

 
Státní zástupce nebude navrhovat vazbu pro bývalého poslance ODS Marka Šnajdra a další čtyři obviněné kvůli údajným manipulacím se zakázkami pražské Nemocnice Na Bulovce. Na dotaz ČTK to uvedla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Kvůli přidělování zakázek v pražských nemocnicích policie už dříve obvinila mimo jiné podnikatele Tomáše Horáčka, bývalou ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou nebo někdejšího ředitele nemocnice Františka Nováka.
19.11.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: František Novák (38 článků) , Marek Šnajdr (319 článků) , František Marek (46 článků) , Tomáš Marek (107 článků) , Tomáš Marek (107 článků)

„Víme, že globální změna přijde.“ Profesor z Akademie věd vystoupil na veřejnosti. Přidal také čísla z měření atmosféry v Česku

 
REPORTÁŽ V Americe krachují uhelné doly, ale u nás se těží a pálí „vesele“ dál. Čína je v nových technologiích – a nejen tam – dále, než si myslíme. Velkým problémem našich lesů je kůrovcová kalamita – a to se týká i koncentrace CO2. Nadějí pro budoucnost je nový pohled církve, encyklika papeže Františka. To bylo řečeno na besedě, kterou uspořádali plzeňští Mladí lidovci za podpory Nadace Hanse Seidla. Hostem byl mj. prof. Michal Marek, ředitel Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Ten šokoval dvacítku přítomných konstatováním, jaké bylo heslo dřívější ódéesky – nikoliv být hospodářem, ale „jdi a vykraď!“
13.11.2019 21:50 |

podobné články

Osobnosti: František Marek (46 článků) , Hans Hans (22 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 60. díl. Psychologie propagandy III.

 
Již potřetí se zastavujeme u studie Františka Marka (1913-1987) Psychologie propagandy.
16.01.2019 10:55 |

podobné články

Osobnosti: František Marek (46 článků) , Petr Marek (188 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 59. díl. Psychologie propagandy II.

 
Už v minulém díle jsme představili stěžejní práci Františka Marka, filosofa, sociologa, překladatele, spisovatele a VŠ pedagoga (1913-1987), s názvem Psychologie propagandy. Přetiskli jsme pasáže týkající se samé podstaty propagandy a jejího psychologického působení. Dnes z ní přinášíme část zabývající se tím, jak propaganda manipuluje veřejným míněním prostřednictvím selektivního a dezinterpretativního zpravodajství. Pokud vám tyto více než třicet let staré formulace připomenou něco velmi povědomého z vaší současnosti, vězte, že to není náhoda.
10.01.2019 11:35 |

podobné články

Osobnosti: František Marek (46 článků) , Petr Marek (188 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 58. díl. Psychologie propagandy I.

 
František Marek, původním jménem Müller (1913-1987) byl absolventem studia filosofie na Filosofické fakultě brněnské Masarykovy univerzity, ale jeho odborný zájem směřoval stejně tak do filosofie a jejích dějin, jako do sociologie, psychologie, sociální psychologie, etických a politických studií. Ale nejen tím se vyčerpával jeho neutuchající badatelský elán, stejně tak usilovně se věnoval studiím regionálně historickým, archivním a vlastivědným.
03.01.2019 20:00 |

podobné články

Osobnosti: František Marek (46 článků) , Petr Marek (188 článků) , František Müller (4 články)

Kalousek: To, že Klausovic teta už 20 let žije v Austrálii, jí podle ústavy nezbavuje volebního práva

 
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Markéty Pekarové Adamové, Dominika Feriho, Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy, Vlastimila Válka, Marka Výborného a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky zákon
13.11.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků) , Helena Langšádlová (279 článků) , Dominik Feri (334 článků) , Miroslav Válek (28 článků) , František Výborný (17 článků) , František Marek (46 článků) , Vlasta Vácha (5 článků)

Klaus (ODS): Já bych se rád vyjádřil proti korespondenční volbě, hlasovat mají lidé, kteří v té zemi žijí

 
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Markéty Pekarové Adamové, Dominika Feriho, Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy, Vlastimila Válka, Marka Výborného a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky zákon
13.11.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků) , Helena Langšádlová (279 článků) , Dominik Feri (334 článků) , Miroslav Válek (28 článků) , František Výborný (17 článků) , František Marek (46 článků) , Vlasta Vácha (5 článků)

Strýček (ANO): Nejsem příznivcem toho, aby zásadní volební zákony podávaly formou poslaneckých návrhů

 
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Markéty Pekarové Adamové, Dominika Feriho, Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy, Vlastimila Válka, Marka Výborného a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky zákon
13.11.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků) , Helena Langšádlová (279 článků) , Dominik Feri (334 článků) , Miroslav Válek (28 článků) , František Výborný (17 článků) , František Marek (46 článků) , Vlasta Vácha (5 článků)

Pekarová Adamová (TOP 09): Navrhujeme zavést možnost korespondenční volby

 
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Markéty Pekarové Adamové, Dominika Feriho, Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy, Vlastimila Válka, Marka Výborného a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky zákon
13.11.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků) , Helena Langšádlová (279 článků) , Dominik Feri (334 článků) , Miroslav Válek (28 článků) , František Výborný (17 článků) , František Marek (46 článků) , Vlasta Vácha (5 článků)

Jan Keller uhranul slovy o Jarku Nohavicovi. František Laudát přidal báseň

 
K předání ocenění z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina českému zpěvákovi Jarku Nohavicovi se v dnešním sloupku deníku Právo vyjádřil také sociolog Jan Keller. V Respektu se již v minulých dnech vyjádřil Marek Švehla a exposlanec za TOP 09 František Laudát složil dokonce báseň.
06.11.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3664 článků) , František Laudát (274 článků) , Jan Marek (427 článků) , František Marek (46 článků) , Jan Marek (175 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »