Články k osobnosti

František Fajtl

  Spisovatel, stíhací pilot

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o František Fajtl »
 

Nech se očkovat, dostaneš jedničku. Nápad učitelky z Loun budí rozpaky

 
Žáci Obchodní akademie a Střední odborné školy generála Františka Fajtla v Lounech by si mohli vysloužit lepší známky, když se nechají očkovat proti koronaviru. Nabízí jim to zdejší učitelka občanské výchovy. Vedení školy o tom prý nevědělo, ale když si učitelka klasifikaci obhájí, problém s tím mít nebude. Podle Ministerstva školství jde ale o špatný nápad, protože klasifikace nemůže probíhat na základě mimostudijních aktivit.
30.07.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: František Fajtl (4 články)

Veřejný záchod za 3,5 mega! Praha 6 zaplatila za plechovou boudu jako za garsonku v hlavním městě

 
Městská část na západě Prahy si prostě nedá říct a nedá říct. Výsměch a nevěřícné kroucení hlavou sklidila po zakoupení červené lavičky Ferdinanda Vaňka za 850 tisíc, za uschnutí travnatého pomníku letce Františka Fajtla za 900 tisíc nebo za „pláž číslo 6“, na níž nebyl žádný písek. Poslední „zářez“ do série nesmyslných investic si radnice zapsala koncem října – tehdy totiž zprovoznila veřejný záchod u Anastázovy ulice, za nějž zaplatila neskutečných 3,5 milionu korun!
31.10.2019 06:15 |

podobné články

Osobnosti: František Fajtl (4 články)

Hnutí STAN zahájilo kampaň připomínkou Peroutky či Havla. Rakušan se převlékl za Masaryka

 
Hnutí STAN dnes v Kolíně zahájilo celostátní kampaň před komunálními a senátními volbami připomínkou významných osobností novodobých českých dějin. Pozornost přitahoval hlavně první místopředseda Vít Rakušan, který se v souvislosti se stým výročím založení republiky převlékl za prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Další představitelé hnutí se na pódiu zmiňovali o osudech publicisty Ferdinanda Peroutky, legendárního stíhacího pilota Františka Fajtla, herečky Vlasty Chramostové nebo prvního polistopadového prezidenta Václava Havla.
04.09.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6451 článků) , František Fajtl (4 články) , Vlasta Chramostová (64 článků) , Vít Rakušan (722 článků) , Václav Masaryk (162 článků)

Ministr Vondra: Generál Fajtl je symbolem nejlepších vojenských ctností

 
Důstojná a emotivní. Tak lze krátce, ale výstižně charakterizovat vzpomínku na sté výročí narození legendárního československého stíhacího pilota generálporučíka Františka Fajtla. Sobota 18. srpna 2012 se stala pro malou obec Donín na Lounsku výjimečným dnem. Uskutečnila se zde oslava 100. výročí narození generálporučíka Františka Fajtla. Nad akcí převzal záštitu ministr obrany Alexandr Vondra a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
19.08.2012 21:40 |

podobné články

Osobnosti: František Fajtl (4 články) , Alexandr Vondra (1392 článků)
« Předchozí 1 Další »