Články k osobnosti

Francois Villon

  Básník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Francois Villon »
 

Jukněte: Takové erotické hrátky se odehrávají při hudbě Ondry Brzobohatého

 
Tohle si vychutnal opravdu každý, kdo zavítal na křest nové desky z muzikálu Já, Francois Villon. Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský totiž připravil na jevišti ukázku, která vzbudila zejména u pánů bujné erotické fantazie.
28.10.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Francois Villon (3 články) , Ondřej Brzobohatý (660 článků)

Nuzota z lidí lotry činí, vzkazuje Villon z Jezerky

 
Nestává se naštěstí příliš často, aby autoři uměleckého díla umřeli při jeho přípravě. V oblasti muzikálové tvorby je nejznámější tragédie Jonathana Larsona, který skonal na tepennou výduť čtrnáct dnů před premiérou kultovního Rent na Broadwayi. „S Jiřím Hubačem a Pavlem Vrbou jsme připravovali projekt Já, Francois Villon skoro dva roky,“ svěřil se po premiéře posmutněle principál a producent Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Autor hudby Ondřej Brzobohatý a režisér, choreograf Radek Balaš pracovali už jenom s Hubačovým a Vrbovým odkazem.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Francois Villon (3 články) , Ondřej Brzobohatý (660 článků) , Jiří Hubač (41 článků) , Jonathan Larson (3 články) , Pavel Vrba (398 článků) , Pavel Vrba (392 článků) , Radek Hubač (5 článků) , Jan Vrba (24 článků) , Jan Vrba (24 článků)

Františka Čížková: Pavle, dej si v nebi dvojku červeného

 
Co napsat k smrti člověka, který vám byl svého času velmi blízký? Co napsat k smrti geniálního básníka, mistra slova Pavla Vrby, jehož jste občas chtěli zabít, ale stejně ho museli milovat? Jeho skon musí kdekoho dostat. Z tohoto světa totiž odešel poeta, legendární textař, ale také chlap s velkým srdcem. Tak trochu Francois Villon českých rockerů…
08.09.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Francois Villon (3 články) , Pavel Vrba (398 článků) , Pavel Vrba (392 článků)
« Předchozí 1 Další »