Články k osobnosti

Falcon Falcon

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Falcon Falcon »
 

Loď miliardáře Muska míří k vesmírné stanici. Start brzdilo počasí i technické potíže

 
Z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě dnes (1:27 SEČ) odstartovala raketa Falcon 9 soukromé společnosti SpaceX. Na palubě vesmírné lodi Crew Dragon jsou čtyři astronauti, kteří by po 27hodinovém letu měli dorazit na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS).
16.11.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Falcon Falcon (3 články) , Dragon Dragon (18 článků)

Počasí překazilo start astronautů. Přijel Trump i Melania a Ivanka s Muskem si vzali roušky

 
Nosná raketa Falcon 9 a loď Crew Dragon z Kennedyho vesmírného střediska na floridském Mysu Canaveral ve středu neodstartovala. Astronauti amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley už byli na palubě, ale 16 minut před plánovaným startem se dozvěděli zprávu o špatném počasí. První let amerických astronautů americkou lodí z území Spojených států od roku 2011, kdy NASA ukončila program raketoplánů, má tak třídenní odklad. Úřad událost označil jako Launch America (Start Amerika). Na místo dorazil prezident Trump a jeho choť Melania - bez roušek. Ivanka Trumpová s dětmi pak i s rouškou.
27.05.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Douglas (6 článků) , Douglas Kennedy (1 článek) , Robert Douglas (6 článků) , Douglas Kennedy (1 článek) , Robert Douglas (4 články) , Douglas Douglas (22 článků) , Douglas Douglas (28 článků) , Falcon Falcon (3 články) , Douglas Douglas (22 článků) , Dragon Dragon (18 článků)

Rekord mířil od kostiček ke hvězdám

 
Největší v Česku a druhý největší na světě je model hvězdné lodi Millenium Falcon, který z dílků stavebnice Lego postavil Radek Popík z Meziny u Bruntálu. Certifikát o rekordu obdržel v Pelhřimově ještě před českou premiérou deváté epizody Star Wars, které se fanoušci kultovní ságy ve čtvrtek dočkají.
19.12.2019 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Falcon Falcon (3 články)
« Předchozí 1 Další »