Články k osobnosti

Emmanuel Macron

  politik, 25.prezident francie, bývalý investiční bankéř

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Emmanuel Macron »
 

Ivan David: Rozpad jádra a jádro rozpadu

 
Angela Merkelová a Emmanuel Macron dnes patrně podepsali v Cáchách smlouvu o integraci. Juncker prohlásil, že přátelství Německa a Francie je garantem míru v Evropě.
23.01.2019 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků) , Emmanuel Macron (362 článků) , Ivan Ivan (1153 článků) , David Angelo (2 články)

Erik Best se vysmál Francii a Německu za novou dohodu. A nebyl sám

 
Dohoda z Cách, kterou podepsal Emmanuel Macron za Francii a Angela Merkelová za Německo, už rozpoutala vír spekulací, zda se oba státy nechystají vytvořit jeden super stát. A nabízí se otázka, proč dohoda přišla tak znenadání, a dále, kdo bude v tomto „super státě“ tahat za delší provaz. K tématu si řekla své jak komentátorka Karolína Stonjeková, tak novinář Erik Best.
23.01.2019 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Hitler! Václav Klaus hrozivě o smlouvě, kterou právě podepsali Merkelová a Macron

 
Velká Británie se chystá na vystoupení z EU a Francie a Německo na užší spolupráci. Alespoň to vyplývá ze smlouvy, kterou Angela Merkelová a Emmanuel Macron podepsali v Cáchách. Co se v návrhu smlouvy řeší přinesla BBC. Na iDnesu tuto smlouvu nikterak pochvalně komentoval Václav Klaus starší. Varuje před ambicemi Německa a všímá si frází o „vnitřních nepřátelích“.
22.01.2019 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Angela Merkelová (2478 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Merkelová a Macron v Cáchách uzavřeli smlouvu o spolupráci 'pro zvláštní časy'

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v západoněmeckých Cáchách podepsali smlouvu o spolupráci a integraci. Jejím cílem je prohloubení vztahů v zahraniční politice, obraně, hospodářství nebo při integraci příhraničních regionů. Podle Macrona obě země takzvanou Cášskou smlouvou otevírají novou kapitolu spolupráce, Merkelová dnešek označila za důležitý den německo-francouzského přátelství.
22.01.2019 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Macronův „exmilenec“ ve vazbě. Dohnala ho kauza, která otřásla Elysejským palácem

 
Alexandre Benalla, bývalý blízký spolupracovník francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, skončil ve čtvrtek ve vazbě. Muž je vyšetřován kvůli zneužívání diplomatických pasů, které využíval ještě několik měsíců po odchodu z Elysejského paláce, oznámila kancelář pařížské prokuratury. Zprávu přinesl deník Le Parisien.
17.01.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

„Nesouhlasím s pokračováním demonstrací!“ Zakladatelka žlutých vest zásadně promluvila pro PL k tomu, co se právě děje ve Francii

 
EXKLUZIVNĚ Prezident Emmanuel Macron Francii vládne tak, jako by země byla nějakým malým začínajícím podnikem. V občanech z toho roste pocit velkého zklamání. To řekla ParlamentnímListům.cz jedenapadesátiletá Jacline Mouraudová, která stála u zrodu hnutí žlutých vest ve Francii a dnes je považována za zástupkyni umírněného křídla. Tato rozvedená matka tří dětí z bretaňského Ploërmél vystupuje jako hudebnice s tahací harmonikou, ale je i terapeutkou využívající hypnózu.
12.01.2019 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

Zmlácení odpůrců nestačilo? Macronův „exmilenec“ hasí další obří průšvih

 
Bývalý bezpečnostní poradce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Alexandre Benalla vydal policii diplomatické pasy, které po odchodu z Elysejského paláce dál neoprávněně používal. S odvoláním na své zdroje o tom ve středu informovala agentura AFP. Kauza kolem Benallových cestovních dokumentů na konci minulého roku otřásla pozicí francouzského prezidenta, již tak oslabenou protesty sociálního hnutí žlutých vest. Nepomohly tomu ani fámy, že Macron a Benalla udržovali milenecký poměr. To prezident několikrát popřel.
09.01.2019 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

Čtyři roky od masakru v redakci časopisu: „Svoboda projevu je silnější než kdy dřív,“ říká Macron

 
 Francie si dnes připomněla čtyři roky od teroristických útoků na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a obchod s košer potravinami, při kterých zahynulo sedmnáct lidí. Na místa tragédií na východě Paříže se obětem přišli poklonit ministr vnitra Christophe Castaner či pařížská starostka Anne Hidalgová. Prezident Emmanuel Macron na Twitteru napsal, že svoboda projevu, proti které útočníci bojovali, je silnější než kdy dřív.
07.01.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků) , Anne Anne (85 článků)

Elity se čím dál více zabývají jenom vlastním blahobytem. Drtivý rozbor současné oligarchie od Petra Robejška

 
Na Univerzitě Karlově hovořil o problematice elit a vztahu k nim Petr Robejšek, politolog a zakladatel Realistů. Má za to, že elity mají sklon používat své pozice k tomu, aby si přivlastňovaly vyšší podíl na společenském bohatství než ostatní, aniž by za to plnily svou „služební funkci vůči společnosti“ a nechaly toto plnění společností kontrolovat. „Když společnost elitu nebude uznávat a odmítne ji poslouchat, tak se přes noc z prezidenta Emmanuela Macrona stane pouhý pan Micron, ješitný mluvka,“ uvedl příklad politolog.
07.01.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

Macronovi potíže s „exmilencem“ škodí, varuje Schwarzenberg. Další si přisadili

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron čelí kritice ze strany demonstrantů z hnutí takzvaných žlutých vest. Kvůli reformám i tomu, že je údajně prezidentem bohatých. Jako kostlivec ve skříni se mu však opět vynořila kauza jeho někdejšího blízkého spolupracovníka Alexandra Benally. Macron u něj výslovně vyvracel loni i to, že by byl jeho „milencem“, v kontaktu jsou však oba dva dál.  Benalla čelí aféře se zneužitím diplomatického pasu, což český exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) označuje za „trapné“. A s kritikou není zdaleka sám.
03.01.2019 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3802 článků) , Karel Schwarzenberg (574 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Radek Rozvoral nakládá „kavárně“: Zeman je dobrá volba, ostatní by to měli respektovat. Macron a Merkelová ve svých zemích ztrácejí moc

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec hnutí SPD Radek Rozvoral se ohlíží za uplynulým rokem. Miloš Zeman byl podle něj dobrou volbou na post prezidenta. Domnívá se rovněž, že situace v Evropě není příliš stabilní. "Angela Merkelová a Emmanuel Macron ztrácí svůj vliv ve svých vlastních zemích, a proto chtějí posilovat vliv Evropské unie a její politiku řídit takovým směrem, který by jim co nejvíce vyhovoval," říká Rozvoral. Zájmové skupiny, které chtějí posilovat suverenitu svých národních států, jsou podle Rozvorala na vzestupu. Jako příklady zmínil například francouzskou prezidentskou kandidátku Marine Le Pen, či nizozemce Geerta Wilderse.
31.12.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

„Exmilenec“ promluvil a „zatopil“ Macronovi: Dál jsme v kontaktu, voláme si

 
 Bývalý bezpečnostní poradce francouzského prezidenta Alexandre Benalla dnes prohlásil, že i po svém propuštění z Elysejského paláce si pravidelně vyměňoval názory s Emmanuelem Macronem prostřednictvím aplikace Telegram. Důkazy o tom si podle svých slov uschoval ve svém mobilním telefonu. Elysejský palác podle agentury AFP ujišťoval, že neudržuje žádný kontakt s Benallou od jeho propuštění letos v létě poté, co začal být vyšetřován kvůli násilí spáchanému během prvomájové demonstrace v Paříži.
31.12.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

Macronův „exmilenec“ přiznal, že zneužil diplomatické pasy. Francie zuří

 
Bývalý bezpečnostní poradce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Alexandre Benalla přiznal, že i po odchodu z funkce v Elysejském paláci používal diplomatické pasy. Zároveň slíbil, že je v následujících dnech vrátí, informovala agentura AFP. Nové dějství aféry kolem Benally, který letos v létě musel odejít z Macronových služeb kvůli násilnostem na prvomájové demonstraci, znovu otřáslo prezidentovou pozicí. Objevily se navíc spekulace, že byl poradce prezidentovým milencem. To Macron vehementně popírá.
30.12.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

Byla to jízda: Rok 2018 přinesl tlustého rakeťáka, konec Merkelové i „milence“ Macrona

 
I rok 2018 byl ve světě nabitý důležitými politickými momenty. Asi tím největším byl historický summit mezi Spojenými státy a Severní Koreou, jejichž vůdci se ještě v lednu předháněli o to, kdo má větší a spolehlivější tlačítko k atomovým zbraním. Ochlazení vztahů od Západu se naopak dočkalo Rusko, a to v souvislosti s otravou bývalého exšpiona Sergeje Skripala. Ustláno na růžích neměl ani francouzský prezident Emmanuel Macron a krizí si prošla rovněž vláda německé kancléřky Angely Merkelové, která se rozhodla po 18 letech skončit v čele Křesťansko-demokratické strany.
30.12.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Rusko se ohradilo proti výzvám Macrona a Merkelové: Měli byste spíše sledovat, co s lidskými právy provádí Kyjev

 
Ruská diplomacie se ohradila proti výzvám francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německé kancléřky Angely Merkelové. Ty se týkaly rusko-ukrajinského incidentu v Kerčském průlivu a Ruskem okupovaného Krymu. Píše to server Novinky.cz.
29.12.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Potíže Macronova „exmilence“: Po vyhazovu měl navštívit i afrického prezidenta

 
Novou kapitolou aféry kolem bývalého bezpečnostního poradce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se bude zabývat justice. Ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian dnes totiž oznámil, že státnímu zastupitelství předloží případ možného zneužití diplomatických pasů, kterého se podle médií Alexandre Benalla dopustil. Informovala o tom agentura AFP. Elysejský palác musel Benalla opustit již letos v létě kvůli násilnostem na prvomájové demonstraci.
28.12.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

Macron s Merkelovou hřímají společně proti Rusku: „Propusťte uvězněné námořníky“

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron vyzvali dnes Rusko, ať propustí ukrajinské námořníky, které zajalo minulý měsíc i s jejich loděmi v Kerčském průlivu mezi Azovským a Černým mořem. Oznámila to agentura Reuters.
28.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Propusťte zajaté Ukrajince, žádají Rusko Macron a Merkelová

 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron vyzvali v pátek Rusko, ať propustí ukrajinské námořníky, které zajalo minulý měsíc i s jejich loděmi v Kerčském průlivu mezi Azovským a Černým mořem. Oznámila to agentura Reuters.
28.12.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků) , Emmanuel Macron (362 článků)

Kauza Macronova „exmilence“ ožívá. Zneužil diplomatický pas, který měl vrátit?

 
Ve Francii se opět rozhořela kauza kolem bývalého bezpečnostního poradce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, která pařížskou politikou otřásala už letos v létě. Alexandre Benalla, který musel Elysejský palác opustit kvůli násilnostem, jichž se dopustil na prvomájové demonstraci, používá podle médií k cestování i po odchodu z funkce diplomatický pas. Ministerstvo zahraničí chystá právní kroky, informovala dnes agentura AFP.
27.12.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (362 článků)

VIDEO Francouzi útočí na policisty, cítí se podvedeni. Vydrží Macron?

 
Francouzské protesty proti politice Emmanuela Macrona nepřestávají zaplňovat novinové stránky a mediální servery. Komentátor David Brown ve svém textu na webu amerického think-tanku Gatestone Institute poukazuje na to, že Macron, kterému nyní strmě propadá důvěra, je poprvé během svého prezidentství ve skutečném průšvihu a Francouzi se cítí napáleni. Pro českou verzi Gatestone Institute přeložili Brownův text Libor Popovský a Helena Kolínská.
25.12.2018 22:11 |

podobné články

Osobnosti: David Brown (9 článků) , David Brown (9 článků) , David Brown (1 článek) , David Brown (4 články) , David Brown (4 články) , David Brown (5 článků) , David Brown (4 články) , David Brown (1 článek) , David Brown (1 článek) , Emmanuel Macron (362 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »