Články k osobnosti

Emmanuel Macron

  politik, 25.prezident francie, bývalý investiční bankéř

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Emmanuel Macron »
 

Fiala selhal! Nejen ti s nižšími příjmy už se propadají do chudoby. Bolavé zprávy z naší země. V ČSSD to vře

 
POLOČAS ROKU HRŮZY „Ačkoliv nepatřím do fanclubu Miloše Zemana, jeho postoje po zahájení agrese považuji za naprosto správné,“ říká v souvislosti s událostmi na Ukrajině bývalý poslanec za ČSSD Ondřej Veselý a vysvětluje, co mu naopak vadí na počínání Emmanuela Macrona. „Česká vláda v řešení této krize hrubě zaspala a zatím využila pouze minima nástrojů pro pomoc českým domácnostem,“ podotýká pak ke zvyšování cen energií a přináší zajímavé informace nejen ohledně ČEZu. Prozradil také, kdo je v tuto chvíli jeho favoritem na příštího prezidenta.
04.07.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (154 článků) , Ondřej Veselý (154 článků) , Miloš Zeman (27348 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Macron vypustil tajemství. Ropa? Katar víc nedá, Saúdové možná trochu. Biden šel radši pryč

 
Uniklá slova Emmanuela Macrona na summitu G7 v Garmich Partenkirchenu zamávala se světovými cenami ropy. Francouzský prezident říkal americkému kolegovi Bidenovi, že jeho představa o možnostech těžby v Perském zálivu je mimo realitu a že ropy odtamtud bude mnohém méně, než si představuje. A trhy zareagovaly na jeho slova obratem.
28.06.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

„Náš drahý kolega Zelenskyj vám lže“. Ve Francii vyšel třaskavý přepis telefonu Macrona s Putinem

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron se opakovaně snaží vést dialog s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Nyní se na veřejnost dostala ukázka telefonátu, z něhož je patrné, jak si Putin Macrona „vodí za nos“. Píše o tom server Echo24.cz.
26.06.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4469 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Fiala uspořádá summit EU. Téma může být širší Evropa, doporučili mu v Bruselu

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron a předseda Evropské rady Charles Michel požádali českého premiéra Petra Fialu, aby v době českého předsednictví uspořádal neformální summit na téma širší spolupráce Evropské unie s nečlenskými státy. Fiala to řekl novinářům před začátkem druhého dne unijního summitu v Bruselu. V rámci podzimního jednání v Praze by lídři mohli řešit také otázku Ukrajiny, dodal premiér. Půlroční české předsednictví začíná za týden.
24.06.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3719 článků) , Emmanuel Macron (656 článků) , Michel Michel (67 článků) , Michel Michel (67 článků) , Michel Michel (67 článků)

Výprask Macronovy partaje. Ministři prohrávali volby, premiérka prošla jen těsně

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron ztratil kontrolu nad parlamentem a vládu čeká boj o důvěru, komentují vývoj poltické situace tamní politologové a média. Po ztrátě většiny bude při prosazování svého programu závislý na spolupráci s opozicí, informují Seznam Zprávy.
20.06.2022 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

To koukají. Jsou zděšeni. Po průlomu Le Penové se protrhla hráz

 
Včerejší francouzské volby do Národního shromáždění přinesly hned několik změn. Kromě ztráty parlamentní většiny koalicí francouzského prezidenta Emmanuela Macrona znamenaly také velký zisk hlasů pro levici či značný úspěch Národního sdružení Marine Le Penové. Právě její úspěch budí nejsilnější reakce. Zatímco část vítězství Le Penové oslavuje a očekává, že se „přehrada protrhne“ a přijdou změny, od druhé strany spektra se ozývají ohlasy hrůzy. „Extremismus v Evropě sílí,“ děsí se po úspěchu Le Penové novinářka Seznam Zpráv.
20.06.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Francouzská levice se v červenci pokusí vyjádřit nedůvěru vládě

 
Levicový blok NUPES (Nová lidová, socialistická a ekologická unie) podá návrh na vyslovení nedůvěry kabinetu premiérky Élisabethy Borneové. Blok to  ohlásil  na twitteru.
20.06.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Šok: Marine Le Penová uspěla, jak nikdo nečekal. Macron bez většiny

 
Koalice Ensemble (Společně) francouzského prezidenta Emmanuela Macrona nedokázala podle předběžných výsledků v druhém kole francouzských parlamentních voleb získat od voličů dostatek hlasů na složení většiny. Macronova koalice sice zřejmě podle odhadů bude na počty hlasů vítězem voleb do Národního shromáždění, budou jí však chybět desítky křesel do potřebných 289 na většinu. Za největšího vítěze voleb tak francouzská média označují Rassemblement national (Národní sdružení) Marine Le Penové, které zřejmě získá až jedenáctkrát více křesel než při minulých volbách v roce 2017.
19.06.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Jel do válečné zóny, nebo na otevření butiku? Vysmátý Macron si na Ukrajinu přišel pro okamžik slávy

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron opět sklízí za své angažmá na Ukrajině posměch. Vydal se tam ve společenství dalších evropských politiků na obhlídku zvěrstev, která způsobila ruská armáda. Ačkoliv došlo k několika příslibům pomoci a ujištění, že západní vůdci jsou spojenci Ukrajiny, mnoho lidí poukazuje na to, že v podání francouzského prezidenta šlo opět spíše o vlastní sebepropagaci.
17.06.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Diplomat Votápek v ČT: Už Rusko neberme jako civilizaci. Ohrožuje nám hodnoty

 
Bývalý generální konzul v Rusku Vladimír Votápek ocenil návštěvu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německého kancléře Olafa Scholze v Kyjevě jako výrazné politické gesto. Současně však Francii a především Německu vyčinil za to, jak málo vojenské pomoci Ukrajině poskytují. Kupříkladu ve srovnání s Českem je to podle Votápka opravdu hodně slabé. Nakonec popsal, jak se dnes chová Rusko. „Přestaňme Rusko vnímat jako civilizovaný, i když možná trochu divný evropský stát...“
17.06.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Přijeli premiéři, spustily sirény. „Nikdo se nezalekl,“ tvrdí Zelenský

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, popsal svůj dojem z návštěvy Emmanuela Macron, Olafa Scholze, Maria Draghiho a Klause Iohannise v Kyjevě. Prozradil, co všechno mu tito politici přislíbili a ocenil, že pochopili několik věcí. Pochopili, jak by mohla probíhat jednání o míru a proč zatím neprobíhají.
17.06.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Ukrajina: Scholz, Draghi a Macron vezou solidaritu. USA posílají 18 houfnic

 
Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda oznámilo, že do Kyjeva přijeli tři evropští lídři - francouzský prezident Emmanuel Macron, německý kancléř Olaf Scholz a italský premiér Mario Draghi. Přivezli poselství „evropské solidarity“. USA přislíbily Ukrajině další zbraně. Mimo jiné i 18 houfnic. A britští analytici popsali situaci na bojišti. Ukrajinská armáda je pod tlakem, ale způsobuje Rusům nemalé ztráty. Zazněl jeden konkrétní příklad.
16.06.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Mario Draghi (28 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Francouzští centristé v parlamentních volbách vítězí velmi těsně nad levicí

 
Centristická koalice Spolu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona ziskem 25,75 procenta hlasů těsně zvítězila v nedělním prvním kole francouzských parlamentních voleb před levicovou formací NUPES (Nová lidová, socialistická a ekologická unie), která dostala 25,66 procenta hlasů.
13.06.2022 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Zelenskyj nás nechtěl slyšet, pustil se do prezidenta Biden. Mezitím prý západní žoldáci čekají na popravu

 
Rusové decimují ukrajinské území už 108 dní a ukrajinští vojáci se i 108. den ruské agresi brání. Ale prezident Spojených států Joe Biden prozradil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nechtěl dlouho věřit, že Rusko svobodnou Ukrajinu skutečně napadne. A francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, čeho by rád dosáhl. Mezitím vychází najevo, co se teď děje v Mariupolu okupovaném Ruskem...
11.06.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (797 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Premiér Fiala: Francie je velkým partnerem České republiky v oblasti energetiky

 
Premiér Petr Fiala jednal v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem
08.06.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3719 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Neponižujme Rusko, vytáhla moderátorka ČT slova Macrona. Zaorálek a Decroix hned spustili

 
Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona by neměly západní země Rusko ponižovat. Ukrajinští představitelé tento výrok výrazně odsoudili. V pondělních Událostech, komentářích v ČT o tom diskutovali bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a členka zahraničního výboru Sněmovny Eva Decroix (ODS). Zaorálek tendence Macrona zasadil do historického kontextu a Decroix zdůraznila, že zatím nemáme s kým jednat, že otázka vyjednávání není aktuálně na stole.
07.06.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2839 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Úřad vlády: Premiér Fiala bude v Paříži jednat s prezidentem Macronem

 
Předseda vlády ČR Petr Fiala se v úterý 7. června 2022 sejde v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Tématem jednání bude zejména válka na Ukrajině a její dopad nejen na Evropskou unii.
06.06.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3719 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Dokud se ruští vojáci nestáhnou k hranicím, nemá podle Kyjeva smysl s Moskvou vyjednávat

 
S Moskvou nemá smysl vyjednávat, dokud nebudou ruské síly zatlačeny co nejvíc k ukrajinsko-ruské hranici. V reakci na nedávné prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona to dnes uvedl poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak.
04.06.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Krize? Všechno je to vaše chyba, vpálil Putin západním politikům

 
Ruský prezident Vladimir Putin se měl během rozhovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a s německým kancléřem Olafem Scholzem vyjádřit, že ruská strana „je otevřena k obnovení dialogu“ s Kyjevem. Vyjednávání podle něj zamrzla „vinou Kyjeva“. Potravinovou krizi, hrozící kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu, Putin přiřkl „chybám Západu“. Rusko je dle něj ochotné jednat o obnovení dodávek obilí z ukrajinských černomořských přístavů.
28.05.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4469 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)

Putin tvrdí, že je připraven znovu jednat s Kyjevem o míru

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes v osmdesátiminutovém telefonickém rozhovoru se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a s německým kancléřem Olafem Scholzem řekl, že je Moskva připravena pokračovat v mírových rozhovorech s Kyjevem.
28.05.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4469 článků) , Emmanuel Macron (656 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »