Články k osobnosti

Emmanuel Macron

  politik, 25.prezident francie, bývalý investiční bankéř

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Emmanuel Macron »
 

Žluté vesty chystají další zteč Paříže

 
Francie, a zejména Paříž, se připravuje na pátou sobotu protivládních protestů hnutí žlutých vest. Demonstranty neuspokojily ústupky, které v pondělí oznámil prezident Emmanuel Macron.
14.12.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Macron toho nasliboval lidem tolik, že země možná přešvihne povolená procenta HDP. Zakročí EU, ptá se matematik Kechlibar

 
Pedagog Marian Kechlibar se vyjádřil k situaci ve Francii, konkrétně ke slovům hlavy státu Emmanuela Macrona. Ten v pondělním projevu slíbil řadu ústupků. Kechlibar se nyní ptá, jak je zafinancovat. Jeho text přinesl server NeviditelnýPes.cz.
13.12.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Foldyna dorazil do Sněmovny ve žluté vestě. Chtěl vyjádřit solidaritu s Francií

 
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) dorazil na čtvrteční jednání Sněmovny ve žluté vestě. Chtěl tak podle svých slov vyjádřit sympatie a solidaritu s lidmi ve Francii, kteří protestují proti prezidentu Emmanuelovi Macronovi a rostoucím životním nákladům.
13.12.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (520 článků) , Emmanuel Macron (338 článků)

Putin, Francii podpaluje Putin, padlo. Znalec teď tvrdě udeřil: Lid se vyslovil! A důrazně

 
Někteří čeští komentátoři, analytici a redaktoři si myslí, že francouzské protesty rozdmýchává či snad dokonce organizuje Rusko. Nicméně, podle Martina Hekrdly z webu A2larm jsou protesty ukázkou prozření z politiky Emmanuela Macrona. „Lid se vyslovil. V posledních týdnech to prostě jen učinil znovu, jenom důrazněji,“ připomíná Hekrdla slova Jacquese Chiraca.
12.12.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (23 článků) , Emmanuel Macron (338 článků)

Macronovy sliby nepomohly. „Žluté vesty“ dál blokují francouzské ulice

 
Na mnoha místech Francie v úterý pokračují blokády silnic na protest proti vládě prezidenta Emmanuela Macrona. Demonstrace neutichly ani po pondělním proslovu šéfa Elysejského paláce, v němž Macron slíbil hospodářská a sociální opatření, která by měla zmírnit dopad vládních hospodářských reforem na obyvatele a zamezit dalším protestům takzvaných žlutých vest. Levicoví poslanci oznámili, že dnes v parlamentu předloží návrh na hlasování o nedůvěře vládě. Nemají ale potřebnou většinu.
11.12.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Francie: Podělal ses, Macrone, padlo. Nové volby? Požadavky „žlutých vest“, které vyděsí pravici. Hajzlové od Putina, pravil český herec

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron vystoupil s projevem, ve kterém se vyjádřil k protestům statisíců Francouzů v rámci „hnutí žlutých vest“. Prezident uznal, že lidé se hněvají oprávněně a předložil sérii slibů, jak vláda hodlá řešit jejich situaci. Macronův projev některé nadchl, jiní se mu posmívají. A třeba Jan Hrušínský, si myslí, že celé protesty těch „hajzlů“ byly jen další ruskou operací proti Evropské unii.
11.12.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Hněv občanů je oprávněný, připustil v televizním projevu Macron. V zemi je prý „hospodářský výjimečný stav“

 
Pondělní projev francouzského prezidenta byl jeho prvním veřejným projevem za více než týden. Emmanuel Macron v proslovu k národu vyzval ke klidu a odsoudil násilí při demonstracích. Hněv občanů, kteří vyšli do ulic, označil za hluboký a oprávněný. Nikoho však neopravňuje k útokům na policisty. V reakci na protivládní protesty slíbil prezident řadu opatření, která by měla přispět ke zlepšení situace obyvatel země.
10.12.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Macron nabídl ústupky 'žlutým vestám'. Co slíbil?

 
V reakci na protesty hnutí takzvaných žlutých vest slíbil v pondělí francouzský prezident Emmanuel Macron řadu opatření v hospodářské a sociální oblasti, které by měly přispět ke zlepšení situace obyvatel země. Hněv občanů, kteří vyšli do ulic, označil za hluboký a oprávněný. Zároveň odsoudil násilí na demonstracích a slíbil, že obnoví v zemi pořádek.
10.12.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Macron ustupuje „žlutým vestám“. Slibuje zvýšení minimální mzdy i úlevy seniorům

 
V reakci na protesty hnutí takzvaných žlutých vest slíbil dnes francouzský prezident Emmanuel Macron řadu opatření v hospodářské a sociální oblasti, která by měla přispět ke zlepšení situace obyvatel země. Hněv občanů, kteří vyšli do ulic, označil za hluboký a oprávněný. Zároveň odsoudil násilí na demonstracích a slíbil, že obnoví v zemi pořádek.
10.12.2018 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

FOTO, které pošlete do Francie: Přátelé Miloše Zemana podpořili protesty proti Macronovi. A sdělili zajímavosti

 
REPORTÁŽ V prostorách Jazzové sekce na Malé straně se v neděli 9. listopadu vzpomínalo na setkání skupiny disidentů s francouzským prezidentem Francoisem Mitterrandem, ke kterému došlo před třiceti lety. Busta, kterou sekce na poctu Mitterrandovi v zahradě zařídila, měla oblečenou žlutou vestu coby gesto solidarity směrem k demonstrantům v Paříži, kde již několikátý den v řadě probíhají bouřlivé manifestace proti opatřením současného prezidenta země galského kohouta Emmanuela Macrona.
10.12.2018 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22288 článků) , Emmanuel Macron (338 článků)

VIDEO Tisícové protesty v Paříži: Stovky zadržených. Vandalové ničí majetek v ulicích

 
Na slavném bulváru Champs Élysées v Paříži se od sobotního rána scházejí stoupenci tzv. hnutí žlutých vest. Hlavní město Francie tak čelí už třetí týden za sebou vlně demonstrací. Protesty se podle vládnoucích francouzských politiků už dávno organizátorům z hnutí žlutých vest vymkly z rukou. Policie již použila během střetu s demonstranty slzný plyn. Protestující volají po konci prezidenta Emmanuela Macrona.
08.12.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Věří mu stěží každý pátý. Macron je na tom uprostřed vzpoury Francouzů stejně jako v Česku Gazdík

 
Z výsledků dotazníkového šetření výše důvěry v politiky, dle twitterového účtu Europe Elects, vyplývá, že současná důvěra ve francouzského prezidenta Emmanuela Macrona činí pouhých 18 %. Nedůvěra v něj dosáhla až 76 % a narostla o 7 %. V České republice bychom mohli Emmanuela Macrona popularitou přirovnat k politikům, jakými jsou předseda hnutí Starostové a nezávislí a zastupitel Zlínského kraje Petr Gazdík nebo bývalý statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola.
07.12.2018 21:42 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (922 článků) , Petr Gazdík (911 článků) , Emmanuel Macron (338 článků)

Žluté vesty: „Macronova arogance nás spojila.“ Od těžkooděnců to schytali i školáci

 
Francií otřásá vlna protestů, které vyvolalo tzv. hnutí žlutých vest. Hlavním spouštěčem nepokojů byl plán na zvyšování daně z pohonných hmot, která byla naplánovaná na leden. Přestože vláda prezidenta Emmanuela Macrona ustoupila, hnutí pokračuje ve své aktivitě. Jedna z jeho frakcí požaduje prezidentovu rezignaci. „Sjednotila nás jeho arogance, nemáme co ztratit,“ prohlásila členka žlutých vest. O situaci informoval deník Guardian.
07.12.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Francie: Lidi z vesnic trpí, už mají dost. Nové informace, proč je Macron v koncích. A silné VIDEO

 
Francouzské protesty proti politice Emmanuela Macrona stále plní stránky novin a mediálních serverů. Včera francouzská vláda ohlásila ústupky ve formě odložení zvýšení daně z nafty a i jiná zvýšení cen se mají odkládat. Ale bude to stačit? Ustanou demonstrace a vyřeší se tím palčivé problémy, které trápí zemi galského kohouta? Komentátor Matěj Široký, který ve Francii studoval, v komentáři na Novinkách tvrdí, že nikoliv. A režisér a publicista David Martínek zase komentuje chování francouzských policistů.
05.12.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

„Odstup!“ Tisíce školáků bouřily proti Macronovi, Francie žlutým vestám vyhoví

 
Tisíce středoškolských studentů se zapojily do protestů probíhajících po celé Francii. Vadí jim změna vysokoškolského zákona a reforma maturit, se kterou přišla vláda prezidenta Emmanuela Macrona. Studenti pro prezidenta měli jednoznačný vzkaz. „Macrone, odstup!“ vyzývali ho. Proti mladým lidem nastoupily zástupy policistů se slzným plynem a obušky. Výtržnosti ve Francii trvají už 17 dní, uvedla televizní stanice France 24.
04.12.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Půvabný Macron, uhranula moderátorka ČT. Ale docent Eichler se nedal: O Francii řekl informace, které se moc nenosí

 
Dnes na ČT24 hovořil s Jolkou Krásnou na téma francouzských protestů proti zvyšování daně u nafty a celkové politice Emmanuela Macrona analytik Ústavu mezinárodních vztahů Jan Eichler. Opřel se do Macrona, nazýval ho „Emánkem“ a popsal také boj policie u Vítězného oblouku: „Šestkrát museli ustoupit a šestkrát ho zase zpátky dobývali. To byl takový malý Stalingrad pro ně. Proti sobě měli nepřátele, kteří měli kladiva, sekery, lopaty.“ Moderátorka Krásná nazvala Macrona „půvabným“, Eichler ho přirovnal k Marii Antoinettě. Ale o krásu se rozhodně nejednalo.
04.12.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Jolka Krásná (2 články) , Emmanuel Macron (338 článků)

Protesty proti drahému benzinu: Tři mrtví, 900 zraněných a poničený Vítězný oblouk

 
Sobotní protesty proti zvyšování cen pohonných hmot ve Francii skončily velkými materiálními škodami a zraněním více než 130 lidí. Podle poslední bilance bylo od začátku protestů 17. listopadu celkově zraněno až 900 lidí, z toho 150 policistů. Během silničních blokád zemřeli při nehodách tři lidé. V Paříži byl kromě jiného  také poškozen interiér Vítězného oblouku a památka v neděli zůstane pro veřejnost zavřená. Prezident Emmanuel Macron svolal na neděli mimořádnou schůzi vládních činitelů a ihned po svém návratu ze summitu G20 v Argentině zamířil k Vítěznému oblouku, aby si prohlédl škody. Ministr vnitra Christophe Castaner nevyloučil vyhlášení výjimečného stavu, informoval francouzský tisk.
02.12.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Úklid spouště po demonstrantech v Paříži zabere až tři dny. Pomáhají i bagry

 
K úklidu „nejkrásnější ulice na světě“, pařížské třídy Champs-Elysées, bude zapotřebí dvou až tří dnů, uvedla francouzská stanice BFMTV na svém webu. Lidé tu v sobotu demonstrovali proti zvýšení cen pohonných hmot a ekonomickým reformám prezidenta Emmanuela Macrona. K úklidu trosek po potyčkách demonstrantů s policejními těžkooděnci byla v neděli nasazena i těžká technika.
25.11.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

VIDEO Emmanuel Macron má doma velké problémy: Hořící barikády, vodní děla, desítky tisíc lidí v ulicích

 
Do francouzských ulic vyšlo celkem na osmdesát tisíc lidí, aby se zúčastnili demonstrací „žlutých vest“ a protestovali tak proti vládě a prezidentu Emmanuelu Macronovi. Důvodem je zejména plánované zvýšení cen pohonných hmot. Ministerstvo vnitra ohlásilo osm zraněných lidí včetně dvou četníků.
24.11.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)

Masivní protest proti drahé naftě: Ve Francii demonstrovalo 106 tisíc lidí

 
Přibližně 106 tisíc účastníků napočítala francouzská vláda v sobotu večer na demonstracích „žlutých vest“. Jejich protestní hnutí je namířeno zejména proti plánu vlády zvýšit od ledna ceny pohonných hmot. Pětatřicet demonstrantů již bylo po celé Francii zadrženo a 22 skončilo ve vazbě. Osm lidí včetně dvou četníků utrpělo podle ministerstva zranění. Největší manifestace se koná v Paříži, podle vlády se jí stejně jako dopoledne účastnilo zhruba 8000 lidí. Jen v hlavním městě bylo zadrženo 18 z celkových 35 osob.
24.11.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (338 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »