Články k osobnosti

Emmanuel Macron

  politik, 25.prezident francie, bývalý investiční bankéř

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Emmanuel Macron »
 

Takto. Na rovinu. Drulák rozhání nesmysly o Francii po volbách

 
Co způsobí výsledky francouzských voleb a úspěch levicové koalice? Jde o nástup komunistů a anarchistů k moci? Podle profesora Petra Druláka, bývalého velvyslance v Paříži nikoliv. Moc si prý v rukou udrží Emmanuel Macron a levicoví extremisté do programu vlády nebudou mluvit. Drulák s detailní znalostí francouzské politické scény a praxe prezidenta Macrona popisuje, co všechno se po tamních volbách může stát, ale i to, co se nestane.
09.07.2024 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Vítězství Le Penové se nekoná. Levice ovládla volby

 
Nejvíce křesel ve druhém kole francouzských předčasných parlamentních voleb by podle předběžných průzkumů francouzských agentur a médií měla získat levicová koalice Nová lidová fronta. Mezi Národním sdružením (RN) Marine Le Penové, které zvítězilo v prvním kole, a vládní koalicí Společně francouzského prezidenta Emmanuela Macrona probíhá těsný boj o druhý nejvyšší počet křesel. První průzkumy tak naznačují, že v Národním shromáždění nezíská ani jedna ze stran absolutní většinu. Levicový lídr Jean-Luc Mélenchon již Macrona vyzval, aby levicovou koalici Nová lidová fronta pověřil sestavením vlády.
07.07.2024 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků) , Jean Jean (106 článků)

Koho si vybrat ve Francii? V ODS nejasno

 
Poslankyně vládní ODS Eva Decroix se pozastavila nad volbami ve Francii. Tam bojuje pravicová strana Národní sdružení Marine Le Penové, proti sobě má koalici levicových stran a hnutí, s kterými se předvolebně spojil i centristický prezident Emmanuel Macron ve snaze vyblokovat Le Penovou. „No ty kráso! Volit extrémní levici s komunisty, nebo extrémní pravici. Račte si vybrat,“ komentuje výběr poslankyně Decroix.
07.07.2024 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Obavy z Le Penové? I u Macrona jsou prvky extremismu, rozebírá profesor Drulák

 
Že je Národní sdružení Marine Le Penové extremistické? Už ne. Profesor Petr Drulák vidí extremismus u francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Národní sdružení v prvním kole voleb získalo 31,5 % hlasů, výrazně předstihlo Macronovo hnutí Obnova s 14,6 %. Podle Druláka, po druhém kole parlamentních voleb 7. července bude obtížné sestavit vládu. Senátor Pavel Fischer dodal, že nalezení konsenzu ve Francii je nadlidský úkol.
05.07.2024 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků) , Pavel Fischer (330 článků) , Petr Pavel (2948 článků)

Šok po francouzkých volbách: Oni už se nestydí volit pravičáky

 
Macron byl ponížen a poražen. Zachránit jej ještě může jeho plán s levicí, hodnotí analytici první kolo předčasných parlamentních voleb, které vyhlásil prezident Emmanuel Macron po neúspěchu v eurovolbách. První kolo voleb vyhrála krajně pravicová strana Národní sdružení v čele s Marine Le Penovou, za ní skončila radikální levice.
01.07.2024 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků) , Oni Oni (146 článků)

Od Le Penové: Odzbrojení policie. Migrace a terorismus. To bude, když nás nezvolíte

 
První kolo voleb ve Francii vyhrála pravicová strana Národní sdružení (RN) Marine Le Penové, která získala 29,25 % hlasů. Levicová koalice (UG) skončila druhá, zatímco centristická koalice prezidenta Emmanuela Macrona obsadila třetí místo s 20,04 % hlasů. Večer po volbách se na pařížském náměstí Republiky konaly protesty levicových voličů, kteří vyjádřili své zklamání nad výsledkem. Lídr RN Jordan Bardella ve svém projevu vyjádřil naději, že druhé kolo proběhne klidně a poctivě, a vyzval voliče, aby zůstali mobilizovaní. Marine Le Penová prohlásila, že výsledky RN téměř vymazaly macronistický blok, a varovala před snahami udržet současný systém pomocí neopodstatněného strachu.
01.07.2024 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

„Prakticky zlikvidovaný“. Ve Francii Macronova partaj až třetí. Ale levice chystá kulišárnu

 
Národní sdružení (RN) Marine Le Penové v prvním kole francouzských předčasných parlamentních voleb podle odhadů výsledků značně porazilo Spolu (Ensemble) prezidenta Emmanuela Macrona. Agentura Reuters uvádí, že podle exit pollů společností Ipsos, Ifop, OpinionWay a Elabe získala RN přibližně 34 % hlasů, zatímco Macronovo uskupení mělo obdržet pouze 20,5 až 23 %. Předběhla jej tak zřejmě i levicová koalice Nová lidová fronta. Le Penová výsledky komentovala s tím, že Francouzi Macronovu koalici „prakticky vymazali“.
30.06.2024 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Macron. Z Francie zní: „Francouzi už jeho pohrdání nesnesou.“

 
„Francouzi už déle nesnesou Macronovo pohrdání a aroganci,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslankyně Mathilde Androuët, která bude v Bruselu a Štrasburku už ve druhém funkčním obdodí hájit barvy Rassemblement National (RN), strany, kterou nyní vede mladý Jordan Bardella, ale v Česku je známá především díky Marine Le Pen. Emmanuel Macron vyhlásil v zemi předčasné volby, ve kterých RN směřuje k vítězství a možná i k sestavení vládního kabinetu. Co Francouzům vadí na Macronovi? Čeho se nyní obávají ve spojení s blížící se olympiádou? Jaké problémy nyní řeší na úrovni EU a proč je zneklidňuje vývoj kolem afrického uranu?
30.06.2024 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Rozjelo se násilí. Cíl: Kandidát Le Penové. Volby jsou přitom na spadnutí

 
Ve Francii byl napaden kandidát pravicové strany Národního sjednocení Herve Breuil. Šéfka strany Marine Le Penová prohlásila, že za útokem stojí „levicoví extrémisté“. Ve Francii aktuálně finišuje kampaň před předčasnými parlamentními volbami, které nechal vypsat prezident Emmanuel Macron po neúspěchu v evropských volbách.
21.06.2024 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Ani vojáka na Ukrajinu, slibuje Trump. Ať si to vyřídí Evropa

 
V rozhovoru pro The All In Podcast Donald Trump uvedl, že pokud by se stal prezidentem, neposlal by na Ukrajinu jediného vojáka. Pokud by se Francie v čele s Emmanuelem Macronem rozhodla zapojit do konfliktu, byla by v tom sama. Za hlavní příčiny konfliktu Trump označil vysoké ceny ropy a diskuse o vstupu Ukrajiny do NATO. Kritizoval Joea Bidena za podporu ukrajinského členství v NATO a varoval, že tato provokace zvyšuje napětí s Ruskem.
21.06.2024 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Rána do francouzských voleb: Znásilněna malá Židovka. Hrozby a řeči o Palestině

 
Znásilnění dvanáctileté židovské školačky na předměstí Paříže zasahuje kvůli antisemitskému podtextu do předčasných voleb ve Francii, které vyhlásil prezident Emmanuel Macron. Ten znásilnění odsoudil a vyzval, aby se téma rasismu a antisemitismu na francouzských školách akutně řešilo. Útok odsoudila také pravicová lídryně Marine Le Penová, která ho dává za vinu levicovým progresivistům, jejichž slovní útoky na Izrael kvůli konfliktu v Gaze prý způsobují rapidní nárůst antisemitismu.
20.06.2024 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Jdete si na radnici změnit pohlaví. To bylo moc i na Macrona. Ale se zlou se potázal

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron čelí obvinění z transfobie poté, co kritizoval manifest nové levicové koalice, která navrhuje možnost změny pohlaví na radnici. Kritici obvinili Macrona z využívání transfobie k politickým útokům na oponenty a zneužívání menšin v boji o moc. Proti jeho vyjádření vystoupil i poslanec Macronovy vlastní strany.
19.06.2024 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

U francouzských Republikánů bouchají dveře. Šéf vyzval ke spojenectví s Le Penovou

 
Předseda francouzské konzervativní strany Eric Ciotti před parlamentními volbami podpořil spojenectví se stranou Národní sdružení Marine Le Penové. Francouzi budou volit nové poslance během 30. a 7. července. Předčasné parlamentní volby vyhlásil prezident Emmanuel Macron, když rozpustil Národní shromáždění.
11.06.2024 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků) , Eric Emmanuel (1 článek) , Eric Marin (2 články)

Předčasné volby, debata bez lidí. Biden, Macron a Sunak sází na „dramatickou změnu“

 
Sunak, Biden a Macron se snaží řešit problémy s nespokojenými voliči, kteří čelí inflaci, imigraci a vysokým nákladům na bydlení. Dramatická změna je jejich jedinou šancí, píše americký zpravodajský server POLITICO. Britský premiér Rishi Sunak s francouzským Emmanuelem Macronem čekají na rozhodnutí voličů u voleb, Joe Biden se připravuje na první debatu se svým protikandidátem na post amerického prezidenta, Donaldem Trumpem.
11.06.2024 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Joe Biden (1257 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Krajní pravice v EP posílí, nejvíce si pohorší frakce Zelených, ukázaly odhady

 
Krajní pravice v Evropském parlamentu výrazně posílí, největší lidovecká frakce EPP zůstává zhruba na stejné podpoře a nejvíce si pohoršila frakce Zelených, vyplývá z odhadů po uzavření volebních místností a z částečných výsledků eurovoleb. Velkého úspěchu dosáhla krajní pravice zejména ve Francii, kde prezident Emmanuel Macron již oznámil rozpuštění parlamentu a vypsání nových voleb.
10.06.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Strmý pád. Francie a Itálie. Po výsledku voleb slábne měna i akcie

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron po volebním fiasku své strany Obnova ve volbách do Evropského parlamentu překvapivě vyhlásil předčasné volby na konec června. To vedlo k dramatickému poklesu cen francouzských státních dluhopisů, které sebou vzaly i dluhopisy ostatních zemí jako Itálie. Pokles zaznamenalo i euro a akcie velkých francouzských bank.
10.06.2024 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Euro oslabuje kvůli plánovaným předčasným volbám ve Francii

 
Euro zahájilo týden poklesem a sestoupilo až na měsíční minimum vůči dolaru. Pod tlak se dostalo kvůli zprávě, že francouzský prezident Emmanuel Macron se v reakci na jasnou porážku své strany v eurovolbách rozhodl rozpustit parlament a vypsat předčasné parlamentní volby. Krátce po 8:00 SELČ jednotná evropská měna ztrácela téměř půl procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0750 USD. Pokles vykazovaly rovněž takzvané futures na evropské akciové indexy.
10.06.2024 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Stíhačky pro Ukrajinu od Macrona. Jenže až v roce 2025

 
„Nemělo by existovat žádné tabu!“ Francouzský prezident Emmanuel Macron znovu promluvil o odeslání zbraní a francouzských vojáků na Ukrajinu. Chce Ukrajincům poslat jak francouzské stíhačky, tak francouzské vojáky. Mezitím ruský prezident Vladimir Putin zřejmě omylem přiznal, jak vysoké ztráty mají Rusové na Ukrajině. A kolik vojáků verbuje každý měsíc.
07.06.2024 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

„Ještě, že nosí pleny.“ Trapná chvíle Bidena na pódiu. Lidé se smějí

 
Americký prezident Joe Biden na sebe opět strhl pozornost během oslav připomínajících 80 let od spojeneckého vylodění v Normandii, kterých se účastnil. Na sociálních sítích koluje video, jak se Biden po přivítání francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem na pódiu začal sklánět k zemi. Podle všeho se snažil najít židli k sezení, lidé ale na sociálních sítích vtipkují, že vykonal ve stoje velkou potřebu. Agentura AP později upozornila, že video je takto cíleně sestříhané.
06.06.2024 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1257 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Francie a Německo v EU oslabují. Pozornost má Itálie. Zapláče Leyenová?

 
Blížící se volby do Evropského parlamentu mohou podle analytiků zamíchat mocenským postavením Německa a Francie v rámci unijního bloku. Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý zavítal do Berlína, aby s německým kancléřem Olafem Scholzem „stanovili strategické priority Evropy“. Jenže o jejich vize podle všeho už nikdo nestojí, a to nejen proto, že jejich stranám hrozí tvrdé porážky od pravicových stran. Novým lídrem Evropy by se proto mohla stát Itálie v čele s premiérkou Giorgií Meloniovou. Na místo předsedy Evropské komise je navíc stále hlasitěji zvažován Ital Mario Draghi, bývalý šéf Evropské centrální banky.
28.05.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Mario Draghi (32 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »