Články k osobnosti

Egon Bondy

  básník a filosof

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Egon Bondy »
 

Žranice podle Bondyho: V Disku otevřou Masoráj

 
Nikdy neinscenovaná hra Egona Bondyho Ministryně výživy se stala inspirací pro třetí absolventskou inscenaci studentů 4. ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU. Hru s názvem Žranice připravili studenti 5. ročníku režie Adam Skala a Kamila Krbcová, kteří se zhostili i režie a dramaturgie projektu. Autoři se kromě díla filosofa a dramatika Bondyho inspirovali i filmem Velká Žranice Marca Ferreriho nebo dramatic-kými díly českých surrealistů. Ve dvojí premiéře uvede inscenaci s názvem Žranice ve dnech 16. a 17. listopadu divadlo DISK.
27.10.2017 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků)

Ivan Bednář: Pravidla slušného chování nebo cenzura?

 
Studentka brněnské konzervatoře Pavla Limmlová nacvičila báseň Egona Bondyho, obsahující množství nejhrubších vulgarit, z nichž často opakované slovo „prdel“ patří k těm nejmírnějším. Školní komise studentce vystoupení zakázala. Studentka však školní příkaz nerespektovala a na Poděbradských dnech poezie s básní Egona Bondyho vystoupila.
08.05.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků) , Ivan Ivan (986 článků)

Konzervatoř zatrhla dívce recitovat „vulgárního“ Bondyho! Její učitelka dostala vytýkací dopis

 
Studentka třetího ročníku herectví na brněnské konzervatoři Pavla Limmlová si vybrala jednu z básní Egona Bondyho, sestavila z ní koláž a vystoupila na Poděbradských dnech poezie, kde získala cenu Českého rozhlasu. Na truc škole, která s dílem plným vulgarismů, jak bylo pro undergroundového básníka typické, nechtěla mít nic společného.
03.05.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků)

V Praze byl odhalen poeziomat, první zazněly verše Bondyho

 
Na náměstí Míru v Praze byl dnes odpoledne odhalen automat na verše - poeziomat. Dílo podle návrhu Ondřeje Kobzy, autora projektu veřejně přístupných pian či šachových stolků v ulicích, odhalil ministr kultury Daniel Herman a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Jako první z jukeboxu zazněly verše básníka Egona Bondyho.
02.03.2015 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků) , Jana Černochová (422 článků) , Daniel Herman (604 článků) , Daniel Herman (1065 článků)

Když komsomolka onanuje. Vycházejí Básnické spisy Egona Bondyho

 
Unikátní filozof, spisovatel a básník Egon Bondy se dočkal díky péči editora Martina Machovce souborného vydání téměř všech svých básní, které dosud existovaly jen ve špatně dostupném a neúplném vydání.
18.02.2015 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků)

Který se vám líbí víc? Slavní čeští herečtí bratři si zahráli sourozence poprvé i ve filmu. A je to síla

 
Bratři Kryštof a Matěj Hádkovi už se stali stálicemi českého filmu. Devětatřicetiletý Matěj je nominován za svůj poslední herecký výkon vyšetřovatele ve filmu Pohádkář, kde zastínil hlavního hrdinu v podání Jiřího Macháčka, na Českého lva. O sedm let mladšího Kryštofa diváci poprvé výrazně zaregistrovali ve Tmavomodrém světě a svého Českého lva už dostal za 3 sezóny v pekle, kde si zahrál Egona Bondyho.
05.02.2015 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Hádek (71 článků) , Egon Bondy (11 článků) , Jiří Macháček (221 článků) , Kryštof Hádek (211 článků)

Nové knihy: Kallentoft, Bondy, Eliot, Vondruška a Gellner

 
Po krátké vánoční přestávce nabízejí nakladatelé opět své knižní novinky. Jsou to detektivka švédského mistra Monse Kallentofta, první díl spisů Egona Bondyho i portrét filmového herce a producenta Michaela Douglase. O připomenutí si rovněž říká několik dalších titulů, na komiks si ještě počkáme.
09.01.2015 07:12 |

podobné články

Osobnosti: Michael Douglas (429 článků) , Egon Bondy (11 článků)

Egona Bondyho oživili ve Švandově divadle

 
Režisérka a herečka Viktorie Čermáková uvede Šamana podle předlohy kultovní postavy undergroundu Egona Bondyho 15. února v suterénním Studiu Švandova divadla.
07.01.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků) , Viktorie Čermáková (3 články)

Bratři Mašínové půjdou do kin. Film o odbojové skupině natočí jejich příbuzný

 
JINÝMA OČIMA Skupina protikomunistických bojovníků Mašínů se dostane na plátna kin. Film by měl natočit jejich příbuzný Tomáš Mašín, jenž úspěšně debutoval filmem 3 sezóny v pekle, který je inspirován životem marxisty Egona Bondyho. Sám režisér k tomu říká, že bere scénář jako silný příběh a nemíchá do toho politiku. Sestra obou bojovníků Zdena Mašínová je ke vzniku filmu zdrženlivá.
19.03.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků) , Tomáš Mašín (18 článků)

Egon Bondy si potrpěl na to, aby vypadal extravagantně, říká editor Martin Machovec

 
Martin Machovec připravil k vydání svazek Ve všední den i v neděli..., výbor z celoživotní básnické tvorby spisovatele, básníka a filozofa Egona Bondyho. S Novinkami hovořil o tom, jak na něj Bondy od dětství působil, i o extravagancích a náladách jednoho z nejpozoruhodnějších autorů 20. století.
22.02.2010 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků)

Tichý underground na plátnech Martina Frinda je vystaven ve vysočanské radnici

 
Pražská čtvrť Vysočany není proslavená pouze nejdražší evropskou cyklostezkou. Na radnici v Galerii 9 vystavuje do 18. února svá mini a maxi plátna malíř Martin Frind. Expozice se nese pod názvem V tichu. Obrazy většinou zobrazují postavy undergroundového hnutí: Egona Bondyho nebo Čuňase. Vstup na výstavu je zdarma.
03.02.2010 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Egon Bondy (11 článků)
« Předchozí 1 Další »