Články k osobnosti

Edvard Kožušník

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Edvard Kožušník »
 

„Přežil jsem!“ Tusk běžel ve vedru 20 kilometrů, Dzurinda byl rychlejší

 
„Nakonec to bylo mnohem snazší, než řídit některé summity.“ Takový komentář dal šéf Evropské rady Donald Tusk (61) ke zprávě, že v Bruselu v neděli znovu běžel závod na 20 kilometrů. Polský závodník se na start postavil mimo jiné po boku milovníka běhu a bývalého slovenského premiéra Mikuláše Dzurindy (63). V Bruselu nechyběl ani někdejší europoslanec Edvard Kožušník, který radil s kampaní v prezidentských volbách Mirku Topolánkovi a jenž zvažuje kandidaturu na svůj někdejší post.
28.05.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2358 článků) , Edvard Kožušník (74 článků) , Mikuláš Dzurinda (40 článků) , Donald Tusk (187 článků)

„Mirek skočil ze skály a vzal mě s sebou.“ Kdo stojí za Topolánkem, Drahošem a spol.?

 
Necelé dva měsíce před prvním kolem prezidentských voleb se krystalizuje čtveřice favoritů. Vedle Miloše Zemana favorizují průzkumy Jiřího Drahoše, Michala Horáčka a také na poslední chvíli přihlášeného Mirka Topolánka. Tomu stojí po boku bývalý europoslanec Edvard Kožušník, který se proslavil třeba tím, že na zasedání do Štrasburku vyrazil z Prahy na kole. Každý z kandidátů má ale kolem sebe někoho takového – kdo jim radí, informuje nebo je třeba drží nohama na zemi. O koho jde?
16.11.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (839 článků) , Mirek Topolánek (2358 článků) , Miloš Zeman (26358 článků) , Edvard Kožušník (74 článků) , Jiří Drahoš (1192 článků)

Výprask od europoslance Kožušníka: Bruselská bublina. Juncker je horší než Barroso. EU teď není schopna reformy

 
ROZHOVOR „Evropská integrace probíhala strašně rychle. To znamená, že je potřeba zastavit se a vrátit zpátky k tomu, co fungovalo. K prosazování čtyř společných svobod a nezasahování do věcí, které se týkají jednotlivých regionů, měst a občanů. Myslím, že to je největší chyba evropské integrace. Schulzové, Verhofstadtové, kteří to chtějí urychlit,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý eurosposlanec Edvard Kožušník (ODS) žijící v Bruselu.
09.07.2016 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Kterak chudý (bývalý) europoslanec žebral peníze na svůj koníček

 
Bývalý europoslanec Edvard Kožušník – rád si říká Eda – si chce splnit svůj sen a vy mu s tím můžete pomoct. Není to však sen o nápravě věcí veřejných, o což by se teoreticky ze své politické pozice měl ze všech sil pokoušet, ale sen literární. Nebo přesněji literárně-běžecký. 
25.01.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Euro je mrtvé, říká europoslanec ODS. Systém byl podle něj postavený na toku peněz od zodpovědných k těm druhým

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Europoslanec Edvard Kožušník (ODS) bojuje o obhájení mandátu z 10. místa kandidátky své strany. Začátkem roku upoutal pozornost tím, že ve svém rodném městě Olomouci aspiroval na volebním kongresu o post předsedy ODS. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje postoj k Evropské unii i euru. „V posledních letech je tlak na to, aby se EU změnila na federaci. Což není dobře. Projekt eura považuji za mrtvý,“ vysvětlil.
18.05.2014 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Na sociálních sítích vede mezi kandidáty do Europarlamentu Edvard Kožušník z ODS

 
Nadcházející  volby do Evropského Parlamentu jsou další příležitostí pro sledování věčné otázky na téma „Jak sociální sítě ovlivňují volby”. Svět Facebooku, Twitteru, LinkedIn, YouTube a dalších sociálních sítí je neoddělitelnou součástí životů více než 4 milionů českých uživatelů Internetu (z celkových více než 7 milionů). A jak prokázaly volby v letech předchozích, veškerá volební klání se odehrávají velmi výrazně na sociálních sítích, které se tak staly důležitým komunikačním kanálem kandidátů a politických stran.
28.04.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Kožušník (ODS): Skryté vady nařízení o roamingu

 
Evropský parlament na svém zasedání v Bruselu zrušil k polovině prosince 2015 účtování roamingových služeb. Podle českého europoslance Edvarda Kožušníka se však jedná o populistické gesto, kterým se europarlament snaží před blížícími se volbami zvýšit svou popularitu.
03.04.2014 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Kožušník (ODS): Budeme platit výpalné za kopírování?

 
Český europoslanec Edvard Kožušník dnes vyzval své kolegy v Evropském parlamentu, aby nehlasovali pro zprávu o poplatku za kopírování pro osobní potřebu z pera poslankyně Françoise Castex. Podle Kožušníka je tato zpráva předstupněm k legislativnímu návrhu na povinné zpoplatnění kopírování digitálního obsahu pro osobní potřebu v online světě.
27.02.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Françoise Castex (1 článek) , Edvard Kožušník (74 článků)

Kožušník: Těžiště soukromého práva by mělo i nadále zůstat na úrovni členských států

 
Návrh Evropské komise na přijetí jednotné unijní úpravy kupní smlouvy na zboží, digitální obsah a související služby odmítnul poslanec Evropského parlamentu Edvard Kožušník (ODS).
26.02.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Předsedou ODS byl drtivě zvolen Fiala, chce změnit kulturu ve straně

 
Předsedou ODS byl podle očekávání zvolen exministr školství, poslanec Petr Fiala. Dostal 437 hlasů. Porazil europoslance Edvarda Kožušníka, který získal 32 hlasů, a místopředsedkyni Miroslavu Němcovou s 66 hlasy. ODS byla bez předsedy od loňské rezignace Petra Nečase. Stranu dosud vedl první místopředseda Martin Kuba. Kongres v Olomouci bude nyní volit prvního místopředsedu a řadové místopředsedy strany. 
18.01.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2175 článků) , Miroslava Němcová (1648 článků) , Petr Nečas (9373 článků) , Edvard Kožušník (74 článků) , Martin Kuba (494 článků) , Petra Němcová (649 článků)

Modrá strana bude Fialova. Exministra zvolili předsedou ODS

 
Předsedou ODS byl podle očekávání zvolen exministr školství, poslanec Petr Fiala. Dostal 437 hlasů. Porazil europoslance Edvarda Kožušníka, který získal 32 hlasů, a místopředsedkyni Miroslavu Němcovou s 66 hlasy.
18.01.2014 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2175 článků) , Miroslava Němcová (1648 článků) , Edvard Kožušník (74 článků)

Kožušník: Aktuální situace ODS? Jsme na vedlejší koleji a do vagónu zatéká

 
Projev kandidáta na předsedu ODS Edvarda Kožušníka na kongresu v Olomouci.
18.01.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

ODS si volí předsedu. Chce Fialu

 
Státní hymnou začal dnes v Olomouci kongres Občanské demokratické strany, na němž si bývalá vládní strana zvolí nové vedení. O funkci předsedy se utká exministr školství a poslanec Petr Fiala, europoslanec Edvard Kožušník a místopředsedkyně strany Miroslava Němcová. Favoritem je Fiala, který dostal nominaci z 12 krajů. Úřadující předseda ODS Martin Kuba o místo ve vedení usilovat nebude. 
18.01.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2175 článků) , Miroslava Němcová (1648 článků) , Edvard Kožušník (74 článků) , Martin Kuba (494 článků)

ODS zvolila předsedu: Kapitánem potápějící se lodi je Fiala

 
Kdysi jedna z nejsilnějších politických stran v zemi ODS, má za sebou katastrofální rok. Ze dne ji má zvednou nový předseda. Tím byl dnes zvolen bývalý ministr školství Petr Fiala, který porazil jak Miroslavu Němcovou, tak europoslance Edvarda Kožušníka.
18.01.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2175 článků) , Miroslava Němcová (1648 článků) , Edvard Kožušník (74 článků)

ODS si dnes na kongresu zvolí nového předsedu. Favoritem je Fiala

 
Bývalá vládní strana ODS si dnes na kongresu v Olomouci zvolí nového předsedu. Favoritem je bývalý ministr školství Petr Fiala, který dostal nominaci z 12 krajů. O post předsedy se pravděpodobně utká s europoslancem Edvardem Kožušníkem a dosavadní místopředsedkyní Miroslavou Němcovou.
18.01.2014 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2175 článků) , Miroslava Němcová (1648 článků) , Edvard Kožušník (74 článků)

ODS si o víkendu zvolí nového předsedu, favoritem je Fiala

 
Občanská demokratická strana si o víkendu na kongresu v Olomouci zvolí nové vedení. Favoritem na předsedu strany je bývalý ministr školství Petr Fiala, který dostal nominaci na většině krajských sněmů. Utká se pravděpodobně s europoslancem Edvardem Kožušníkem, kterého na předsedu nominoval jeho domovský Liberecký kraj. Kandidaturu před časem ohlásila i dosavadní místopředsedsedkyně Miroslava Němcová. Úřadující předseda ODS Martin Kuba na žádné posty ve vedení kandidovat nebude.
16.01.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2175 článků) , Miroslava Němcová (1648 článků) , Edvard Kožušník (74 článků) , Martin Kuba (494 článků)

ODS v Ústeckém kraji nominovala na předsedu strany Petra Fialu

 
Občanští demokraté z Ústeckého kraje podpoří ve volbě o post předsedy strany Petra Fialu. Bývalého ministra školství ve středu v noci nominoval regionální sněm ODS. Fiala získal 52 hlasů z 61. Nepodpořila ho pouze ODS z Loun, která na oblastním sněmu nominovala Edvarda Kožušníka. Dnes to řekl krajský předseda stany Vladislav Raška. 
16.01.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2175 článků) , Edvard Kožušník (74 článků)

ODS v Ústeckém kraji nominovala na předsedu strany Petra Fialu

 
Občanští demokraté z Ústeckého kraje podpoří ve volbě o post předsedy strany Petra Fialu. Bývalého ministra školství ve středu v noci nominoval regionální sněm ODS. Fiala získal 52 hlasů z 61. Nepodpořila ho pouze ODS z Loun, která na oblastním sněmu nominovala Edvarda Kožušníka. ČTK to řekl krajský předseda stany Vladislav Raška.
16.01.2014 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2175 článků) , Edvard Kožušník (74 článků)

Kuba vzdal kandidaturu, v ODS před kongresem létají jiskry

 
Pár dní před kongresem ODS, který se koná 18. a 19. ledna v Olomouci, propukl mezi jejími představiteli boj. Proti pověřenému předsedovi Martinu Kubovi se ostře vymezil kandidát na šéfa, europoslanec Edvard Kožušník. Kuba zareagoval podobně a na kongresu kandidovat nebude.
09.01.2014 01:50 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Kožušník: ODS má poslední šanci na reparát

 
Pokud neuspěje na kongresu ODS, nebude už znovu kandidovat v květnu v evropských volbách. Své rozhodnutí Edvard Kožušník, který kandiduje na post šéfa občanských demokratů, oznámil ve středu. Současně delegáty dopředu varoval, že pokud by zvítězil, stal se předsedou ODS a do vedení strany by se dostal Martin Kuba, okamžitě by funkci položil.
08.01.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků) , Martin Kuba (494 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »