Články k osobnosti

Eduard Martin

  prozaik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Eduard Martin »
 

Ivo Fencl: Jak se Martin Petiška utkal se strachem a co z toho vzešlo pro nás

 
V právě vydané sbírce krátkých i velmi krátkých próz Neměj strach, řekl anděl, kterou na tento svět přivedly kooperujícími nakladatelské domy Nová vlna a Baset, navazuje známý spisovatel Martin Petiška pod pseudonymem Eduard Martin na řadu svých knih, o nichž jsme se nejednou zmiňovali.
06.10.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Martin (9 článků) , Martin Petiška (1 článek)

Kolomého zlobí spojka, ale na Dakaru si polepšil na druhé místo

 
Ve třetí extrémně náročné etapě Rallye Dakar si Martin Kolomý se svou tatrou polepšil na druhé místo a drží se i na druhé průběžné příčce. Nebýt tříminutové penalizace za nedodržení padesátky na jednom úseku, mohl být první. Na prvního Rusa Eduarda Nikolajeva totiž ztrácí jen 2.27 minuty.
05.01.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Martin (9 článků)

Autoři nejhorších literárních překladů získali anticenu Skřipec

 
Anticenu Skřipec, kterou každoročně udílí Obec překladatelů a která se předává nejhorším literárním překladatelům, si tento rok odnesli dva autoři, a sice Martina Černá za překlady divadelních her dramatiků Rafaela Spregelburda a Eduarda Pavlovskyho a Petr Polák za plagiát starých překladů děl Charlotte Brontëové a Roberta E. Howarda. Cena se jako tradičně udílela v rámci veletrhu Svět knihy.
16.05.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Polák (146 článků) , Petr Polák (92 článků) , Charlotte Brontëová (3 články) , Martina Černá (7 článků) , Eduard Martin (9 článků)

Do Rady ÚSTR by mohli zamířit Bartlová, Janderová nebo Stehlík

 
Sněmovna bude opět volit kandidáty do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Do volby půjdou historička umění Milena Bartlová, právnička Jaroslava Janderová a vojenský historik Eduard Stehlík, řekl ČTK po dnešním jednání sněmovní volební komise její předseda Martin Kolovratník (ANO). Kandidáty, které poslanci vyberou, bude za členy rady ÚSTR volit Senát.
18.03.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Martin (9 článků)

Nové knihy: Limonov, Glattauer, Vopěnka, Ondřej S. Nečas

 
Výběr novinek tohoto týdne bude z hlediska příběhů temnější. Začíná zpovědí kdysi sovětského-ruského bohéma Eduarda Limonova a pokračuje příběhem Rakušana Daniela Glattauera. Následuje přímo detektivní příběh Američana John SandForda. A jdeme k románu Martina Vopěnky, který je třetím dílem série, a ke sci-fi vyprávění Ondřeje S. Nečase. Následují thrillery Rakušanky Manuely Martiniové, Němky Ulrike Bliefertové a závěrečný díl čtyřdílné série Američanky Anny Godbersenové o nelehké cestě mezi smetánku.
12.04.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (121 článků) , Daniel Martin (122 článků) , John Martin (19 článků) , John Martino (8 článků) , Eduard Martin (9 článků) , John Martin (19 článků) , John Martin (9 článků)

Divadelní klobouk zase sežral ten mlsný kůň

 
Slaměný klobouk Eugéna Labicheho a Eduarda Martina oslavil v roce 2010 stošedesátku, je však stále fraškou nad jiné. Konkurovat mu mohou jen Charleyova teta nebo Jak je důležité míti Filipa. Klobouk uvedl nyní Milan Schejbal do Mostu.
02.06.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Martin (9 článků)

Ministr financí Janota dostal ochranku

 
Ministr financí Eduard Janota v úterý přišel na jednání dozorčí rady Českých aerolinií s ochrankou, což nebylo v minulosti zvykem. Šéf resortu vnitra Martin Pecina později řekl, že se na něj Janota obrátil s žádostí o ochranu a on žádost předal policejnímu prezidentovi, který Janotovi přidělil bodyguardy.
13.10.2009 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků) , Martin Pecina (407 článků) , Eduard Martin (9 článků)

Fischerova popularita dosahuje historických mezí

 
Premiér Jan Fischer se těší mimořádně vysoké oblibě. Málokterý šéf vlády se dosud mohl chlubit přízní více než 80 procent obyvatelstva. Z dalšího zářijového průzkumu společnosti STEM vyplývá, že Fischer v popularitě nechává s propastným odstupem za sebou i nejoblíbenější politiky. Slušně si vedou i jeho ministři, zejména Eduard Janota, Jan Kohout a Martin Pecina.
09.10.2009 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (183 článků) , Jan Fischer (1743 článků) , Eduard Janota (204 článků) , Martin Pecina (407 článků) , Eduard Kohout (1 článek) , Eduard Martin (9 článků)

Nová jména ministrů: Janota a Tlapa. Kocáb má naději

 
Už v pondělí by mělo být jasno o personálním složení vlády. Ministerstvo financí by měl řídit Eduard Janota, průmyslu by měl šéfovat Martin Tlapa.
04.05.2009 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků) , Eduard Martin (9 článků)
« Předchozí 1 Další »