Články k osobnosti

Džamila Stehlíková

  lékařka, politička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Džamila Stehlíková »
 

Horník a držitel ekoceny přitakává Džamile Stehlíkové. O Havlovi i Křečkovi

 
REPORTÁŽ Někdejší starosta Hory Svaté Kateřiny Petr Pakosta, který v 90. letech přivedl prince Charlese na Jezeří, na něj opět čeká. Původem horník z Ostravy zažil zvůli rudé partaje. Za zrůdné zlikvidování obce po revoluci ale nemohli jen komunisté, prohlásil letos. Chvíli předtím poslouchal slova Havla, se kterým se znal: „Vašim dětem teče hnis z očí.“ S bývalou ministryní bědovali nad stále hořkým tématem severu. „Svobodu máme, ale stále jsme v ohrožení,“ zaznělo. Vloží se do toho princ?
21.02.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pakosta (32 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků)

Za Šabatové se tunelovalo, udeřil Křeček a Džamila Stehlíková nadskočila. Havlisti budou nosit odznak jako Židi? pálila. Skončí to u soudu, musíte vidět

 
Stanislav Křeček má být dnes uveden do funkce Veřejného ochránce práv. Ještě předtím se ve studiu Českého rozhlasu střetl s Džamilou Stehlíkovou. Někdejší Topolánkova ministryně pro lidská práva dnes působí jako členka Rady vlády pro sexuální menšiny a do Křečka se pustila od samého počátku.
19.02.2020 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků) , Stanislav Křeček (442 článků)

Křeček? Ožebračil lidi. Viděla jsem to, řekla PL exministryně Džamila Stehlíková

 
ROZHOVOR „Nejsme žádný vykořeněný kraj. To je výmluva,“ říká Džamila Stehlíková k regionu pod Krušnými horami, na který většina politiků hudruje. „Krize je především účast komunistů na vládě. Jednoho dne povstaneme,“ říká také v rozhovoru pro PL. Třicet let od revoluce pro ni znamená i vzpomínku na nelegálně zlikvidované Libkovice, které zastupoval Stanislav Křeček: Lidé přišli o domy, a k těžbě pak nedošlo. Proč bývalá ministryně "opěvuje" Němce a v čem měl Havel pravdu?
18.02.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků) , Stanislav Křeček (442 článků)

Křeček? Ožebračil lidi. Viděla jsem to, řekla PL exministryně Džamila Stehlíková

 
ROZHOVOR „Nejsme žádný vykořeněný kraj. To je výmluva,“ říká Džamila Stehlíková k regionu pod Krušnými horami, na který většina politiků hudruje. „Krize je především účast komunistů na vládě. Jednoho dne povstaneme,“ říká také v rozhovoru pro PL. Třicet let od revoluce pro ni znamená i vzpomínku na nelegálně zlikvidované Libkovice, které zastupoval Stanislav Křeček: Lidé přišli o domy, a k těžbě pak nedošlo. Proč bývalá ministryně opěvuje Němce a v čem měl Havel pravdu?
18.02.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků) , Stanislav Křeček (442 článků)

Křeček? Ne, dáme výpověď! Někteří nového ombudsmana nerozdýchali. Džamila Stehlíková má také strach

 
Exministryně pro lidská práva ve vládě Mirka Topolánka Džamila Stehlíková má obavy, že nový ombudsman Stanislav Křeček bude na oblast lidských práv hledět jako na cosi zbytečného, co k nám bylo importováno ze Západu. A neobává se toho sama. Někteří zaměstnanci úřadu Veřejného ochránce práv proto teď hrozí výpověďmi.
15.02.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2270 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků) , Stanislav Křeček (442 článků)

Jak jsme s Havlem hledali hospodu, problém pro „cikány“, nebo honičky s policisty. Schwarzenberg bavil historkami

 
REPORTÁŽ / FOTOGALERIE Jako sjezd pravdoláskařů to na valentýnský večer vypadalo v kadaňském domě Orfeum. Senátor Přemysl Rabas na svou akci pozval knížete Schwarzenberga. Džamila Stehlíková objímala muže, který dotáhl prince Charlese na Jezeří. První porevoluční starosta Chomutova mluvil o „trochu jiných lidech“. Proč se parket pomaloval barvou exkrementů? O „sametovém prezidentovi“ promluvil i bývalý tibetský láma. Místní výtvarník přišel s darem. O euforické době, kdy Václav Havel objížděl republiku, je stále co nečekaného říci, jak jsme zjistili.
15.02.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5574 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků) , Přemysl Rabas (38 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků)

Stehlíková (LES): Naše spolupráce vyplývá ze zásady společně hájit demokratické hodnoty

 
Zdravice první místopředsedkyně Liberálně ekologické strany Džamily Stehlíkové
24.11.2019 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků)

Stehlíková (LES): Naše spolupráce vyplývá ze zásady společně hájit demokratické hodnoty

 
Zdravice první místopředsedkyně Liberálně ekologické strany Džamily Stehlíkové
23.11.2019 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků)

Nečekali byste, kdo se vynořil u Nory Fridrichové, když šlo o Babiše. To jméno tu dlouho nebylo

 
V pořadu 168 hodin se tentokrát Nora Fridrichová zaměřila na psychiatrickou péči o Babiše mladšího. K tématu promlouvali odborníci jako Cyril Höschl z NÚDZ nebo Džamila Stehlíková. Jeden z nich současnou situaci označil jako „absurdní drama od Václava Havla“ a tvrdí, že se z Česka aférou stala banánová republika. Reportérům se podařilo získat krátký rozhovor i s psychiatričkou, která se o Babiše juniora starala, ale Dita Protopopová příliš sdílná nebyla.
26.11.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků) , Nora Fridrichová (276 článků)

Psychiatrička udeřila: O Babiše ml. se neměl starat řidič. A škodí mu i otec

 
Pokud má Andrej Babiš mladší duševní chorobu, měli by se o něj starat odborníci, ne náhodní lidé, povoláním řidiči. To si myslí psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. V pořadu Blesku Epicentrum tak narážela na fakt, že se o premiérova nejstaršího syna staral Petr Protopopov, který byl manželem psychiatričky Dity Protopopové. To, že se o pacienta staral člen rodiny ošetřujícího lékaře, považuje Stehlíková za porušení lékařské etiky. Uvedla i to, že schizofrenie není překážkou v běžném životě a definování člověka na základě jeho duševní choroby je diskriminace.
20.11.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17489 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků)

Džamila Stehlíková se rozohnila kvůli Babišovi ml.: Cestou na Krym mu šlo o zdraví

 
Dlouholetou práci psychiatrů může zničit jediný výrok politika, řekla psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková v pořadu Blesku Epicentrum. Podle ní je největším mýtem o schizofrenii to, že si veřejnost myslí, že lidé trpící schizofrenií jsou nebezpeční. Naopak, ti jsou často oběťmi trestných činů a stávají se bílými koňmi. Odbornici navíc zarazilo, že byl Andrej Babiš mladší poslán do země, kde není standardní psychiatrická péče. Jako matka stejně starých dětí se navíc domnívá, že muž je bezradný a volá o pomoc.
19.11.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17489 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků)

Epicentrum: Babiš ml. a jeho údajná schizofrenie: Je schopný vypovídat?

 
Je Andrej Babiš ml. schopný vypovídat na policii? A jak mu je překážkou jeho schizofrenie? Poškodí kauza Čapí hnízdo a premiérovy výroky duševně nemocné lidi v Česku? Odpovídat bude psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. EPICENTRUM vysíláme živě od 15:00.
19.11.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17489 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků)

Srpen 1968 v Československu a únor 2014 na Krymu. Džamila Stehlíková se pořádně opřela do Rusů

 
Půlstoletí po invazi vojsk Varšavské smlouvy do samostatného Československa se nelze ubránit pocitu déja vu, říká bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Ta na svém blogu na serveru Aktuálně.cz poukázala na to, že nezaměnitelný rukopis beztrestného sprostého útoku, který zažilo Československo v roce 1968, měly okupace Podněstří po rozpadu SSSR, vpád ruských vojsk do Gruzie v srpnu 2008 nebo zábor Krymu na jaře 2014. „Rusko sice nemá ve svém názvu označení ‚sovětské‘, nadále ale používá sovětské metody potlačování svobodného a demokratického vývoje,“ říká.
23.08.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků)

Babiš má dost času, aby se vyrovnal Putinovi. Nadání má obdobné, ne-li větší, píše Džamila Stehlíková

 
Exministryně pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková naříká, že se Babiš zbavil některých pracovniků Úřadu vlady, kteří hlídali nedotknutelost lidských práv pro každého. „Babišova vláda má pramalou šanci získat legitimní důvěru parlamentu, přesto v pátek ráno spěchala ‚začistit‘ svěřené území tak, aby premiérovi nikdo nekoukal pod prsty,“ říká.
24.12.2017 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků)

Dvě dámy si tvrdě vjely do vlasů: Občan je slabej jako nikdy! Babiš vykuchal Úřad vlády!

 
V pořadu Pro a proti na Českém rozhlase se pohádaly dvě dámy – bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková (LES) a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková z hnutí ANO. Důvod? Babiš.
23.12.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků) , Helena Válková (423 článků)

Džamila Stehlíková burcuje: Když se občanská společnost nepostaví extremistům, spadneme zpět do područí Ruska

 
Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková vidí hlavní problém nedávných projevů nenávisti vůči lidem jiné rasy, odlišné pleti a jiného náboženství v samotných politicích. Podle ní právě oni vytvářejí negativní, nenávistnou atmosféru.
14.11.2017 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků)

A kdo vás platí? Dorážel Plesl na Džamilu Stehlíkovou, když vykládala, jak brání lidská práva a nese odkaz Havla

 
Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková by se podle všeho ráda vrátila do vysoké politiky. V nadcházejících sněmovních volbách kandiduje za TOP 09 v Ústeckém kraji. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si dámu pozval do pořadu Rozstřel a dozvěděl se od ní celou řadu věcí. Třeba to, že prezident Miloš Zeman nehájí ani tak svou zemi jako spíše Rusko, čímž se dopouští vlastizrady.
04.10.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (299 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků) , Miloš Zeman (23487 článků)

Žádný teror tu za komunistů nebyl, vystoupila francouzská historička. Nakládá jí za to Džamila Stehlíková

 
Někdejší ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se pustila do francouzské historičky Muriel Blaive. Francouzka by podle Stehlíkové neměla zpochybňovat činy, které mají komunisté na svědomí. Sama si žila ve svobodné Francii a nemuselo ji trápit, co se v Československu děje, ale jako Francouzka by si nepochybně nedovolila zpochybňovat nacistické zločiny v její vlasti. Neměla by to proto dělat ani s komunistickými zločiny v Československu.
10.09.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (85 článků)

A jejda, zazněl výsměch Kalouskovi za „spáření se“ s Bursíkem. Někteří si dali záležet

 
ANKETA Co přinese spojení TOP 09 a Bursíkovy strany LES? „Alespoň se zřetelně ukázalo, že jedinou opravdu pravicovou alternativou na české politické scéně je ODS,“ sdělil redakci předseda ODS Petr Fiala. Nedokážu si představit jediného voliče pravice, který by strávil ultrasocialistické názory Džamily Stehlíkové, řekl redakci další z pravicových politiků. Získali jsme i vyjádření Hradu.
17.07.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1594 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků)

Bursíkova parta pomůže Kalouskovi. Do voleb jdou Džamila Stehlíková i režisérka

 
Kalouskova TOP 09 sehnala do voleb posily. Jde o bursíkovce, členy strany LES, kterou vede exministr Martin Bursík. On ani jeho žena Kateřina Jacques, která vyměnila politiku za profesionální vaření, kandidovat nechtěli. Hlavním tahákem na voliče z tohoto nového partnerství tak má být režisérka Olga Sommerová, která půjde do volební bitvy na pražské kandidátce Topky.
13.07.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (109 článků) , Džamila Stehlíková (85 článků) , Kateřina Jacques (123 článků) , Martin Bursík (310 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »