Články k osobnosti

Dwight Eisenhower

  34. prezident usa

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Dwight Eisenhower »
 

Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Rudá vlajka s nápisem

 
V roce 1959 navštívil sovětský vůdce Nikita Chruščov USA a vedl "přátelské rozhovory" s tehdejším prezidentem USA, Dwightem Eisenhowerem. Setkání mélo vést ke snížení napětí mezi oběmi velmocemi. Výsledek byl ovšem opačný.
10.07.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Dwight Eisenhower (7 článků)

Summit Putin-Biden: Setkání v Ženěvě připomnělo časy Stalina, Chruščova a Eisenhowera

 
Joe Biden a Vladimir Putin se coby prezidenti USA a Ruska za velkých očekávání poprvé setkali na summitu v Ženevě. Schůzka za zavřenými dveřmi netrvala ani tři a půl hodiny, byla podle serveru NPR kratší, než Bílý dům očekával. Po vládě Donalda Trumpa se opět vztahy Ruska a USA napínají, summit tak v mnohém připomínal vzácná setkání za studené války. Ostatně zrovna v Ženevě, v neutrálním Švýcarsku, se setkal Nikita Chruščov s Dwightem Eisenhowerem a Ronald Reagan s Michailem Gorbačovem.
17.06.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4502 článků) , Ronald Reagan (122 článků) , Dwight Eisenhower (7 článků) , Donald Trump (5889 článků) , Joe Biden (817 článků)

Ivan David: Trump poslal Řekům na pomoc letadlovou loď Dwight Eisenhower

 
Do východního Středomoří opět dorazila část 6. námořní flotily USA. Skupina vojenských plavidel vedená letadlovou lodí Dwight Eisenhower provádí společně s řeckým letectvem a námořnictvem vojenské cvičení s ostrými střelbami. Palubní letouny F-18 v součinnosti s řeckými stíhačkami útočí raketami a laserem naváděnými bombami na polygon v pohoří Karavia. Podle zprávy libanonské agentury Al-Masdar cvičí američtí a řečtí piloti i spolupráci při vzdušeném boji.
28.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dwight Eisenhower (7 článků) , Ivan Ivan (2451 článků) , David David (1321 článků) , David David (990 článků)

Melania Trumpová se oháněla lopatou. V lodičkách sázela strom u Bílého domu

 
První dáma USA Melania Trumpová společně s vnoučaty prezidentů Dwighta Eisenhowera a Jamesa Monroa zasadila strom v zahradě Jacqueline Kennedyové u Bílého domu. Své oblíbené lodičky s vysokými podpatky neodložila, ani když se sama chopila lopaty. Téhož dne spolu s prezidentem Donaldem Trumpem uvítala ve Washingtonu keňského prezidenta Uhuru Kenyattu a jeho manželku Margaret, informoval deník Daily Mail.
28.08.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Dwight Eisenhower (7 článků) , Donald Trump (5889 článků)

Hlavní konkurent Donalda Trumpa má velký problém. Ve svém životopise lhal, a dost okatě

 
Republikánský kandidát na prezidenta USA Ben Carson se nikdy nehlásil na prestižní vojenskou akademii ve West Pointu, a nebyl na ni tudíž nikdy přijat, ačkoli to ve svém životopise tvrdil. Podle agentury Reuters to dnes na základě odhalení serveru Politico přiznalo vedení Carsonovy volební kampaně. West Point je vážená vzdělávací instituce, kde studovala řada pozdějších amerických prezidentů včetně Ulyssese Granta či Dwighta Eisenhowera.
07.11.2015 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Dwight Eisenhower (7 článků) , Donald Trump (5889 článků) , Ben Carson (10 článků)

Avantgardní návrh na Eisenhowerův památník rozladil jeho rodinu

 
Netradiční památník někdejšího amerického prezidenta Dwighta D. Eisenhowera, který navrhl architekt Frank Gehry, rozladil Eisenhowerovu rodinu. Ta namítá, že projekt je příliš avantgardní a neuctivý. Komise, která stavbu památníku ve Washingtonu připravuje, ale přesto doufá, že úřady jeho realizaci ještě letos odsouhlasí.
13.01.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Dwight Eisenhower (7 článků)

Exnáměstek ministra obrany: Globální válka s terorismem byla chyba

 
Nejdůležitějším ponaučením z 11. září 2001 je přinejmenším pro Ameriku poznání, že zahraniční politika země by se měla řídit padesát let starou radou prezidenta Dwighta Eisenhowera. Bývalý náměstek amerického ministra obrany Joseph S. Nye v úvaze zveřejněné v magazínu Víkend Dnes připomíná, že zněla: Neplést se do okupačních válek na pevnině a soustředit se na udržování síly americké ekonomiky.
11.09.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Dwight Eisenhower (7 článků)
« Předchozí 1 Další »