Články k osobnosti

Donald Tusk

  politik, 2. předseda Evropské rady

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Tusk »
 

EU vyzvala Rusko, aby pustilo ukrajinské lodě i námořníky

 
Evropská unie vyzvala Rusko, aby se v Azovském moři zdrželo dalších provokací a propustilo zadržovaná ukrajinská plavidla i námořníky. Na Twitteru to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk. Zprávu přinesla ČTK.
26.11.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Premiér Babiš bude v Bruselu jednat o dlouhodobém rozpočtu EU i migraci

 
Dlouhodobý rozpočet Evropské unie po roce 2020, migrační problematika a spolupráce s africkými zeměmi, ale také prodej hutí ArcellorMittal Ostrava budou mezi tématy dnešních jednání českého premiéra Andreje Babiše v Bruselu. Šéf vlády se kromě jiného setká s předsedy Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem a Evropské rady Donaldem Tuskem.
16.11.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15442 článků) , Donald Tusk (164 článků)

V Británii už kvůli brexitu padají hlavy. Tusk svolal mimořádný summit EU

 
Mimořádný summit Evropské unie k brexitu bude v neděli 25. listopadu, oznámil ve čtvrtek předseda Evropské rady Donald Tusk. Šéfové států a vlád unijních zemí by na schůzce měli „finalizovat a formalizovat“ text dohody o britském odchodu z EU, který ve středu podpořila britská vláda. A který následně zveřejnila Evropská komise. Britský ministr pro brexit Dominic Raab odstoupil z funkce, svůj krok oznámil na Twitteru a rozhodnutí zdůvodnil nesouhlasem s návrhem dohody o odchodu Británie z Evropské unie. Skončila i ministryně práce Esther McVeyová.
15.11.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Mayovou opouštějí ministři, premiérka žehlí, co se dá

 
Britský ministr pro brexit Dominic Raab dnes odstoupil z funkce. Svůj krok oznámil na twitteru a rozhodnutí zdůvodnil nesouhlasem s návrhem dohody o odchodu Británie z Evropské unie. Dohodu přitom ve středu podpořil kabinet premiérky Theresy Mayové. Regulační opatření pro Severní Irsko považuje Raab za ohrožení územní celistvosti Spojeného království. Z funkce odchází i ministryně práce Esther McVeyová. Mayová dnes zdůraznila, že návrh dohody není konečnou verzí. 
15.11.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Pozvracené záchody a extremisté? Jiné informace o pochodu v Polsku, než přinesla média. A VIDEO

 
V neděli, čtrnáct dní po České republice, slavili i v Polsku sto let od obnovení státnosti. V zemi, kde se opozice nedokáže shodnout s vládou prakticky na ničem a díky svým konexím v Bruselu v čele s Donaldem Tuskem úspěšně vykresluje dnešní Polsko jako ukrutnou pravicovou diktaturu, však ani toto výročí neproběhlo v klidu.
12.11.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

„Objednal jsem se.“ Babiš bude v Bruselu jednat s Junckerem, Tuskem a Vestagerovou

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude příští pátek v Bruselu jednat se šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem a s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. O prodeji hutního podniku ArcelorMittal Ostrava má v plánu hovořit s komisařkou pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerovou. O programu cesty dnes řekl ČTK. S evropskými politiky chce probrat například směrnici o copyrightu, evropskou debatu o přechodu na jednotný zimní, nebo letní čas, či téma migrace.
09.11.2018 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15442 článků) , Donald Tusk (164 článků)

To je panečku evropský prezident. Přečtěte si, co všechno vyplavalo na Donalda Tuska

 
V Polsku vyšla nová kniha o prezidentu Evropské unie Donaldu Tuskovi. Příliš velkou radost z ní mít ale nejspíš nebude. Její autor nezastírá, že chce Tuskovi zhatit jeho plány stát se prezidentem Polska.
18.10.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

To je panečku evropský prezident. Přečtěte si, co všechno vyplavalo na Donalda Tuska. Kamarád- sponzor se zpronevěřenými miliardami je ještě to nejmenší

 
V Polsku vyšla nová kniha o prezidentu Evropské unie Donaldu Tuskovi. Příliš velkou radost z ní mít ale nejspíš nebude. Její autor nezastírá, že chce Tuskovi zhatit jeho plány stát se prezidentem Polska.
18.10.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Lídři EU budou u večeře v Salcburku řešit migranty i brexit. Tusk chce zmírnit spory

 
Debata o migraci bude dominovat středeční večeři šéfů států a vlád zemí Evropské unie v Salcburku. Předseda vrcholných schůzek EU, šéf Evropské rady Donald Tusk chce rakouského setkání především využít k uklidnění sporů mezi členskými zeměmi, které migrační problematika v posledních měsících opakovaně vyvolává navzdory tomu, že počty příchozích se dostaly na úroveň před krizí z let 2014 či 2015.
19.09.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Rakousko žádá celoevropský strop pro příjem uprchlíků. Německo je proti

 
Rakousko, které nyní předsedá Radě EU, navrhuje Evropské unii, aby stanovila horní hranici pro příjem uprchlíků a zároveň vybudovala centra k vracení migrantů ve třetích zemích. O plánu, který již neobsahuje znalost evropských hodnot jako podmínku pro udělení azylu, informoval německý magazín Der Spiegel. Předseda Evropské rady Donald Tusk chce raději migraci řešit posílením pohraniční stráže EU.
17.09.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Polský senátor dal rozhovor Sputniku a pochválil Putina. Za pár hodin už letěl ze strany a na cestu se dozvěděl, že je idiot

 
Ve straně evropského prezidenta Donalda Tuska není radno chválit Vladimíra Putina. Její (teď už bývalý) senátor Maciej Grubski za to byl během několika hodin potrestán přerušením členství a k tomu se od stranického mluvčího pro disciplinární otázky dozvěděl, že jeho slova byla idiotská.
09.09.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Okupaci Československa připomínají i Tusk nebo Juncker

 
Touha po svobodě a demokracii přežila i vpád vojsk Varšavské smlouvy a je jádrem toho, co dnes spojuje Evropu. V den 50. výročí invaze do Československa to na Twitteru napsal předseda Evropské rady Donald Tusk. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v prohlášení označil konec pražského jara za jednu z nejtragičtějších epizod v dějinách novodobé Evropy. Události srpna 1968 připomínají také předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani nebo lídr největší europarlamentní lidovecké frakce Manfred Weber.
21.08.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Manfred Weber (12 článků) , Antonio Tajani (23 článků) , Donald Tusk (164 článků)

Tusk míří k výslechu parlamentní komise kvůli pyramidovému fondu. Ten okradl tisíce Poláků

 
Předseda Evropské rady Donald Tusk bude 2. října vypovídat před parlamentní vyšetřovací komisí jako svědek v případu pyramidového fondu Amber Gold. Agentuře PAP to dnes řekla předsedkyně komise Malgorzata Wassermannová.
10.08.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Brusel a Japonci si „plácli“ na volný obchod. Ceremoniál zdržely záplavy

 
Evropská unie dnes podepsala s Japonskem svou dosud největší dohodu o volném obchodu. Oznámili to podle agentury DPA japonský premiér Šinzó Abe i předsedové Evropské rady a Evropské komise Donald Tusk a Jean-Claude Juncker. Dohoda, která odstraní téměř všechna cla ve vzájemném obchodu, pokrývá zhruba třetinu globálního hrubého domácího produktu a 600 milionů lidí. Cílem dohody je podpořit hospodářský růst a tvorbu pracovních míst.
17.07.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Tusk se obul do USA, Ruska a Číny. Ničíte světový řád, vytkl jim v Pekingu

 
Předseda Evropské rady Donald Tusk se bojí, že světu hrozí vyhrocené obchodní války a chaos. Své obavy vyjádřil při důležité obchodní schůzce mezi Evropskou unií a Čínou v Pekingu. Kromě Číny směřoval svá slova i vůči Donaldu Trumpovi a Vladimiru Putinovi, kteří se dnes sešli v Helsinkách.
16.07.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Donald Trump (4420 článků) , Donald Tusk (164 článků)

„Ještě je čas zabránit chaosu.“ Tusk burcuje mocnosti ke spolupráci s EU

 
Předseda Evropské rady Donald Tusk v pondělí vyzval prezidenta USA Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a Čínu ke spolupráci s Evropou. Prohlásil, že by se měli vyhnout obchodním válkám a předcházet konfliktům a chaosu. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.
16.07.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3307 článků) , Donald Trump (4420 článků) , Donald Tusk (164 článků)

Porošenko se hrozí německo-ruské spolupráce. Zastavte Nord Stream, žádá

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes varoval Evropskou unii před nebezpečím, kterého se dopouští výstavbou plynovodu Nord Stream 2. Způsob dopravy zemního plynu z Ruska do Německa po dně Baltického moře má podle něho za cíl oslabit Ukrajinu, navíc prý postrádá i ekonomický smysl. Oznámil to při setkán í s předsedou Evropské komise (EK) Jeanem-Claudem Junckerem a Evropské rady Donaldem Tuskem.
09.07.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (155 článků) , Donald Tusk (164 článků)

Bruselská dohoda o migrantech nestačí. Merkelová řekla, kde je háček

 
Teprve skutečná změna situace kolem migrace ve Středozemním moři dokáže, že dohoda, které šéfové států a vlád zemí EU dosáhli na summitu v Bruselu v noci na dnešek, byla úspěšná. Novinářům to po konci unijní vrcholné schůzky řekl předseda těchto setkání Donald Tusk. Německá kancléřka Angela Merkelová před novináři upozornila, že při vzniku středisek mimo EU, kde by měli být vyloďovaní na moři zachránění migranti, bude třeba spolupráce příslušných zemí.
29.06.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků) , Donald Tusk (164 článků)

Je to průlom, jásal Donald Tusk po nočním maratónu v Bruselu. Spokojen byl Conte i Merkelová

 
Summit na téma migrace za účasti všech osmadvaceti členských států Evropské unie skončil po mnohahodinových vyjednáváních úspěchem. V časných ranních hodinách oznámil předseda Evropské rady Donald Tusk, že došlo k průlomovému posunu.
29.06.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (164 článků)

Láska mezi Evropou a USA? Z Bruselu přišlo šokující prohlášení

 
Donald haněl Donalda. Polský předseda Evropské rady Donald Tusk se obul do amerického prezidenta Donalda Trumpa na začátku summitu EU v Bulharsku. „Když máte takové přátele, kdo potřebuje nepřátele?“ tlumočí jeho slova britský deník Guardian.
28.06.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4420 článků) , Donald Tusk (164 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »