Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Panika v Bílém domě: Trumpův osobní asistent má koronavirus. A co prezident?

 
U jednoho z osobních asistentů amerického prezidenta Donalda Trumpa byla potvrzena nákaza koronavirem. Ve čtvrtek o tom informovala televize CNN. Bílý dům zprávu potvrdil a uvedl, že Trump a také viceprezident Mike Pence měli test negativní a oba se těší dobrému zdraví.
07.05.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků) , Mike Mike (24 článků)

„To se můžu pominout. Jsme jako krmítko.“ Ekonomka Švihlíková zuří, když vidí, jak náš stát platí cizím

 
Ekonomka Ilona Švihlíková je přesvědčená, že éra globalizace je pomalu na ústupu a je potřeba najít politické lídry, kteří začnou prosazovat národní lokální ekonomiku. Podle Švihlíkové se v době globalizace „omezuje ekonomická suverenita státu a větší moc získávají nadnárodní korporace“. Jako příklad hodný následování uvádí národnostně zaměřenou politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa.
07.05.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

„Takový útok jsme ještě nezažili.“ Trump: Koronavirus je horší než Pearl Harbor

 
Ve Spojených státech za posledních 24 hodin zemřelo dalších 2073 pacientů nakažených koronavirem, což je o něco méně než předchozí den. Smrtelná bilance tak nyní podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse činí 73 095, informovala agentura AFP. Prezident Donald Trump epidemii nemoci covid-19 ve středu označil za „nejhorší útok“, jaký kdy USA zažily.
07.05.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Uplavala, guvernére. Trump řešil problém s podáním rukou

 
Americký prezident Donald Trump se v úterý setkal s arizonským guvernérem Dougem Duceyem. Při vystupování z letadla ve Phoenixu se nejdříve zdálo, že si prezident s guvernérem podají ruce, pak ale Trump na poslední chvíli uhnul. Ostatně i pozdravy dalších účastníků byly dost kostrbaté.
07.05.2020 05:31 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Povinné roušky? Ne pro Trumpa. V továrně na respirátory ji nenasadil

 
Prezident Spojených států Donald Trump si v úterý prohlédl továrnu na respirátory v americkém státě Arizona, ústa a nos si ale během inspekce rouškou nezakryl, ačkoli zaměstnanci je nosí. V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Ještě před odletem do Arizony Trump nevylučoval, že si roušku v továrně nasadí. Zakrývat si ústa a nos sice Američanům jako preventivní opatření před šířením koronaviru doporučuje federální vláda, Trump toto doporučení ale nedodržuje.
06.05.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Kristian Kodet s ženou pro PL: Virus změnil svět. Bude Čína platit? Právníci v USA se už chystají. Trump vs. Biden? Vítěz už je jasný

 
ROZHOVOR „Už se chystají právníci, kteří se budou zaviněním Číny z propuknutí pandemie zabývat, a i pozůstalí po zemřelých na COVID-19 budou požadovat odškodnění,“ zaznělo mimo jiné v rozhovoru, který manželé Kristian a Jana Kodetovi poskytli přes oceán ParlamentnímListům.cz. Mluví o „ohromné ráně celému světu“. Už od 18. 3. se snažili odletět z Floridy, kde mají svůj druhý domov, zpátky do ČR. Promluvili o opatřeních, která tam musejí dodržovat, a vyjádřili se i k opatřením v ČR. Prozradili také, jak vidí postoj Donalda Trumpa k epidemii i jeho šance v blížících se prezidentských volbách.
04.05.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Vy jste tvrdil, že pomůcek je dost, uhodil šéf lékařů na Vojtěcha. V té době to byla pravda, namítal ministr

 
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch a prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ten kroutil hlavou nad tím, jak se v časech koronavirové pandemie chovali britský premiér Boris Johnson či americký prezident Donald Trump. Vojtěcha pochválil za to, že si počínal jinak. Jenže pak ho, obrazně řečeno, začal cupovat na kousíčky za to, jak vláda rozvolňuje karanténní opatření. Prý to dělá naprosto chaoticky.
03.05.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků) , Vojtěch Adam (813 článků) , Adam Vojtěch (643 článků) , Johnson Johnson (149 článků)

Blondýna s roztomilou dcerou mluví nově za Trumpa. „Nikdy vám nebudu lhát,“ slíbila

 
Nová mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová (32) na své první tiskové konferenci novinářům slíbila, že jim nebude lhát. Po tiskovce se pak pochlubila svou rozkošnou dcerou Blake.
02.05.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Expertka o Melanii Trumpové: Nejdříve stín, teď…

 
Patří mezi nejsledovanější pár planety. Proto se v jejich případě nedá přehlédnout jistá proměna. Donald Trump (73) a jeho žena Melania  (49) sice nikdy nebyli bůhví jak kontaktní dvojicí, ale pozornému sledovateli neujde, že mezi první dámou a nejdůležitějším mužem USA je něco jinak.
02.05.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

WHO? PR agentura Číny! Trump má „vysoce přesvědčivé“ informace o původu koronaviru. Číně se líbit nebudou

 
Americký prezident Donald Trump během svého čtvrtečního brífinku prohlásil, že má informace, které naznačují, že nový koronavirus, způsobující nemoc covid-19, s největší pravděpodobností pochází z Virologického ústavu v čínském Wu-chanu. Nepáral se ani se Světovou zdravotnickou organizací (WHO).
01.05.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Zvěsti o smrti sílí: Kim Čong-un na 99 procent zemřel, tvrdí uprchlík ze Severní Koreje

 
Kim Čong-un (36) zemřel během minulého víkendu, tvrdí Ji Seong-ho (38). Známý severokorejský uprchlík, který se v minulosti setkal i s americkým prezidentem Donaldem Trumpem (73), prý k informaci přišel na důvěrných místech. "Na 99 procent je po smrti," prohlásil podle britského listu Daily Mail. Diktátor se od 11. dubna ani jednou neobjevil na veřejnosti.
01.05.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků) , Kim Kim (1602 článků) , Seong Kim (1 článek)

Mám informace o původu nákazy z laboratoře, šokoval Trump. Tajné služby si to nemyslí

 
Americký prezident Donald Trump tvrdí, že má informace, které mu dávají vysokou míru přesvědčení o původu koronaviru ve Virologickém ústavu v čínském Wu-chanu. Konkrétnější však na čtvrtečním tiskovém brífinku nebyl, uvedly tiskové agentury.
01.05.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Ivanka zářila v overalu za 80 tisíc. Do Trumpa se opřela herečka kvůli smrti a lžím

 
Prezident Spojených států Donald Trump je hojně kritizován za svůj laxní přístup ke koronaviru způsobujícímu nemoc covid-19, už několikrát se nechal slyšet, že to není o nic horší než běžná chřipka. Právě za tento výrok se do něj pustila oblíbená herečka Holly Marie Combsová, kterou čeští diváci znají ze seriálu Čarodějky. Její dědeček, Trumpův velký fanoušek, podlehl koronaviru, protože věřil slovům svého oblíbeného prezidenta. „Jste hanba lidské rasy,“ vzkázala Combsová Trumpovi na twitteru, uvedl list Daily Mail. Trump kritiku neřeší, potěšil ho návrat dcery Ivanky do Bílého domu.
30.04.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

V dovolenkovém ráji postříkali kvůli koronaviru pláž bělidlem. „Absurdní!“ zuří ochránci

 
Netradiční způsob ochrany obyvatel před koronavirem zvolil španělský úředník Agustín Conejo. Aby občanům přímořského letoviska Zahara de los Atunes zajistil, že se virem nenakazí, nechal místní pláž pokropit zředěným bělidlem. Látka má silné dezinfekční účinky, zároveň je ale velmi toxická, na což rychle začali upozorňovat ochránci přírody. Podle nich je nápad zcela absurdní a zní, jako kdyby s ním přišel americký prezident Donald Trump, informuje web listu The Guardian.
30.04.2020 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Lhala Čína? Expertka řeší zmizelé lidi i data o mrtvých, z Česka zní volání po vyšetřování

 
V průběhu pandemie koronaviru se objevily pochybnosti nad tím, zda Čína dodala reálná data o počtu nakažených a mrtvých na svém území.  Zapochyboval o tom i epidemiolog Roman Prymula, zatímco Miloš Zeman Číňany hájil. Nyní však o Číně pochybují další. Včetně prezidenta USA Donalda Trumpa či Australanů, kteří chtějí nezávislé vyšetřování. Volání po prošetření původu koronaviru a vzniku pandemie zaznívá i z Česka. Ondřej Benešík (KDU-ČSL) však u poslanců narazil. O postupu Číny pak pro Blesk Zprávy promluvila analytička Ivana Karásková.
30.04.2020 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků) , Miloš Zeman (23975 článků) , Ondřej Roman (26 článků)

Sprej do nosu, nitrožilně dezinfekci nebo pití alkoholu: Jak chtěli vědci "léčit" koronavirus?

 
Od nového roku, kdy se objevil nový typ koronaviru, vzniklo mnoho studií a různých teorií, jak se onemocnění Covid-19 dá léčit. Vědci, a nejen ti, přišli hned s několika řešeními. Mluvilo se o alkoholu, kdy u pijáků není tak vysoké riziko nakažení, prezident USA Donald Trump přišel s nápadem, že by si lidé mohli píchnout dezinfekci do žíly a nově vědci uvádí sprej do nosu jako slušnou prevenci.
29.04.2020 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Čína koronavirus tajila a musí nést odpovědnost, míní advokát Rozehnal. A co odškodnění?

 
Počínání Číny v reakci na epidemii koronaviru je trnem oku mnoha světových lídrů. Například americký prezident Donald Trump ve svém úterním prohlášení vyjádřil nutnost skutečného vyšetřování i požadavek na odškodnění. Český advokát Aleš Rozehnal věří, že Čína svým jednáním porušila mezinárodní právo a musí za to tedy nést odpovědnost. O tom, proč by měla nahradit všechny škody, které toto její porušení práva způsobilo, i jak chování Evropy Číně ideologicky přihrálo, promluvil Rozehnal pro Blesk Zprávy v pořadu Epicentrum.
29.04.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Remdesivir virologa Cihláře v USA úspěšně prošel testem. Fandí mu i Trumpův epidemiolog

 
Experimentální lék remdesivir americké společnosti Gilead úspěšně prošel testem a může být účinný už po pěti dnech podávání. Informoval o tom ve středu zpravodajský web Politico s odvoláním na tiskové prohlášení firmy. Pozitivní výsledky testu ve středu přivítal prezident Donald Trump. Remdesivir byl pokusně použit při léčbě pacientů s covidem-19 v řadě zemí včetně České republiky.
29.04.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Vysílali jsme: Za koronavirus z Číny tučné odškodné? Advokát nejen o plánu Trumpa

 
Je na místě vyšetřovat Čínu kvůli jejímu chování kolem propuknutí nemoci covid-19, případně vymáhat odškodnění, jak požaduje americký prezident Donald Trump? Nejen o tom byla řeč v Epicentru Blesku, hostem byl advokát Aleš Rozehnal.
29.04.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)

Ten virus je opravdu umělý? Profesor Höschl udeřil. A s Trumpem a dezinfekcí je to jinak

 
Psychiatr Cyril Höschl má za to, že čínský koronavirus mohl vzniknout uměle, kdesi v laboratoři. Zastal se také prezidenta USA Donalda Trumpa, který přišel s nápadem, zda by lidi trpící nemocí covid-19 nebylo dobré léčit dezinfekcí.
28.04.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5070 článků)