Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Tvrdá rána pro Trumpa: Exporadce může vydat paměti, rozhodl soud. Prezidenta nelíčí lichotivě

 
Federální soudce dnes rozhodl, že bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa John Bolton může vydat své paměti, informovala agentura AP. Bílý dům se vydání knihy, která podle úryvků zveřejněných médii Trumpa líčí ve značně nelichotivém světle, snažil zabránit, neboť prý obsahuje utajované informace.
20.06.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , John Bolton (21 článků) , John Bolton (21 článků)

První syn se zase vytáhl! Barron Trump (14) je čahoun, už přerostl i prezidenta

 
Barron Trump (14) po svém otci, americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi, nepodědil jen blonďatou kštici, ale také jeho výšku. První syn Spojených států a jediné dítě z prezidentova třetího manželství se slovinskou exmodelkou Melanií Trumpovou, je pod drobnohledem novinářů, které nepřestává udivovat jeho úctyhodná výška. Neví se, kolik teenager přesně měří, jistě se dá říct, že už přerostl hranici 190 centimetrů.
20.06.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , Barron Trump (6 článků)

Tohle nesmí vyjít! Jediný správný názor v New York Times?! Kamberský varuje

 
Šéf názorové rubriky listu New York Times (NYT) James Bennet pod tlakem rezignoval. Stalo se tak poté, co nechal vyjít komentář senátora USA, v němž podporoval postoje prezidenta Donalda Trumpa. „V New York Times se objevil mor jediného správného názoru, jenž může brzy dorazit i do Evropy,“ upozorňuje komentátor Lidových novin Petr Kamberský.
20.06.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Trump znovu přestřelil. Twitter mu „zamázl“ falešné video s dětmi a hrubkami

 
Společnost Twitter na své síti označila za manipulativní čtvrteční příspěvek amerického prezidenta Donalda Trumpa, v němž prezident sdílel video, na kterém černošské a bělošské dítě běží po chodníku. Do záběru je však vloženo falešné logo televizní stanice CNN s titulkem „Vystrašené batole utíká před rasistickým dítětem“, v němž je navíc pravopisná chyba. Účelem videa bylo obvinit „falešná média“, jak Trump často nazývá mimo jiné právě CNN, že šíří nepravdivé informace. Záběry použité ve videu přitom pocházejí ze zářijové reportáže CNN, která pojednávala o vřelých vztazích těchto dvou dětí.
19.06.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Policista zastřelil Afroameričana, zastání našel u Trumpa: „Nemůžete se takhle vzpouzet“

 
Americký prezident Donald Trump ve středu v televizním rozhovoru na stanici Fox News prohlásil, že se s policií v USA zachází nespravedlivě. Podle agentury AFP se přitom jeho slova dala vyložit jako obhajoba bělošského policisty Garretta Rolfeho, který minulý týden po krátké šarvátce zastřelil Afroameričana Brookse.
18.06.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Donaldovy „sr*čky“: „Vy máte atomovky? Finsko, to je v Rusku?“ Tuhle knihu Trump na pultech nechce

 
Někdejší poradce pro národní bezpečnost prezidenta USA Donalda Trumpa, jehož prezident zbavil úřadu v září 2019, prozradil informace ze zákulisí Trumpovy administrativy. Sepsal knihu o tom, o co se Trump pokoušel a jak velké mezery měl v informacích o tom, jak pracuje úřad prezidenta. Trump se teď snaží vydání knihy zabránit. Obrátil se na soud.
18.06.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Libor Rouček pro PL: Historie světa? Kolonialismus, imperialismus. V Americe zabíjí policisté 70× více lidí, než třeba v Británii

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Na papíře jsou si všichni rovni, ale když se podíváme na běžný život…“ Podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka Amerika potřebuje rozsáhlé reformy např. v policejním nebo zdravotnickém systému. Donald Trump zrušil Obamacare a teď se mu to vrací. „Strategie Trumpa do volebního boje je ukázat demonstranty jako anarchisty, teroristy placené ze zahraničí a na tom postavit slogan Právo a pořádek,“ podotýká s tím, že v drtivé většině protestují normální lidé všech etnických skupin proti sociální a ekonomické nerovnosti. K ničení soch podotýká: „Do poloviny 20. století byla historie světa historií kolonialismu a imperialismu.“
17.06.2020 21:56 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , Libor Rouček (248 článků)

Melania říká nevlastní dceři „princezna“. Nová kniha odhaluje, proč se s Ivankou „nemusí“

 
Vztah mezi současnou první dámou Spojených států Melanií Trumpovou (50) a její nevlastní dcerou Ivankou Trumpovou (38) je ostře sledovaným tématem všech novinářů. Zvláště protože v počátku vlády prezidenta Donalda Trumpa to vypadalo, že se funkce první dámy ujme právě Ivanka. Nová biografie slovinské exmodelky, která to z přehlídkových mol dotáhla až do Bílého domu, detailně rozebírá, jak to Trumpovy ženy mezi sebou mají, informoval list Daily Mail.
17.06.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Generál Šedivý: Kdyby afroamerický policista klečel na krku bělocha a zabil ho, nikdo by si toho ani nevšiml

 
ROZHOVOR Hlavně chladný rozum a střízlivé hodnocení situace, radí někdejší náčelník Generálního štábu Armády České republiky a nynější pedagog Vysoké školy CEVRO Institut, armádní generál v záloze Jiří Šedivý, pokud jde o vlnu afroamerických protestů v USA. Pro ParlamentníListy.cz také interpretuje slova Donalda Trumpa pronesená na vojenské akademii ve West Pointu a vyjadřuje se i k situaci v severní Africe.
17.06.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Zákaz škrtících chvatů. Nejvyšší profesní standardy. Donald Trump podepsal nařízení týkající se policie

 
Prezident USA Donald Trump po třech týdnech trvání rasových nepokojů podepsal exekutivní nařízení, které má za cíl přimět policejní sbory po celých Spojených státech k „osvojení nejvyšších profesních standardů a k posílení transparentnosti“. Policie nebude smět například používat škrtící chvaty, informuje Aktuálně.cz.
16.06.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Cyril Svoboda: USA jsou rozdělené jako za občanské války Sever proti Jihu. Afroameričané půjdou volit. Trump se teď nemůže postavit na jejich stranu

 
ROZHOVOR Současnou rozdělenost Spojených států přirovnává lidovec, bývalý ministr, pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda k době občanské války Sever proti Jihu. Americký prezident Donald Trump však podle něj ani nemůže jednat jinak, protože by popřel sám sebe. Heslem Amerika na prvním místě totiž myslí především „bílou“ Ameriku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také odsoudil vyřizování účtů přes sochy: „Je klasickým jevem, že se konflikt projevuje na symbolech. A socha je symbol. Já považuji za ubohé vyřizovat si účty přes sochy, nicméně je to projev a veřejnost na tomto symbolu vyjadřuje svůj názor,“ řekl mimo jiné Svoboda.
16.06.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , Cyril Svoboda (392 článků)

Trump: Války někde daleko? Už ne. Nějaké končiny, o kterých nikdo ani neslyšel...

 
Prezident Donald Trump promluvil na slavnostním ceremoniálu Vojenské akademie ozbrojených sil USA ve West Pointu. Zdůraznil, že úkolem amerického vojáka není měnit svět. Jeho úkolem je se vší urputností bránit svůj národ před cizími nepřáteli.
16.06.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

„Milujeme tě.“ Trumpovi přály děti, Ivanka ukázala fotku z dětství. Proč chyběla první dáma?

 
Prezident Spojených států Donald Trump v neděli 14. června oslavil 74. narozeniny, o víkendu si na oslavu zaletěl zahrát milovaný golf a na chvíli opustil Washington, který stejně jako další americká a světová města zmítají masivní protesty proti rasismu a policejní brutalitě. Vlnu nepokojů vyvolalo zabití Afroameričana George Floyda (†46), ten zemřel po brutálním zákroku bělošského policisty během zatýkání. Trumpova popularita mezi Američany klesá, je kritizován za svůj postoj k protestům, narozeniny si ale prezident nenechal zkazit, všechny jeho dospělé děti mu přály na twitteru. Většina z nich doplnila blahopřání o fotku z Bílého domu, Ivanka Trumpová „vytáhla“ snímek z dětství, uvedl list Daily Mail.
15.06.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , George Washington (23 článků) , George George (711 článků) , Washington Washington (38 článků) , Washington Washington (38 článků)

Rudolf Mládek: Biden stále vede

 
Joe Biden spíše než kandidáta na prezidenta připomíná roztržitého profesora, který neví, co má přečíst, když se i při svém vlastním ekonomickém projevu ztratí, ale v průzkumech stále vede. (1) Předtím ovšem obvinil Donalda Trumpa, že hodlá ukradnout volby a že v případě porážky jej bude muset armáda odvléci z Bílého domu.
13.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , Joe Biden (68 článků)

Oblíbený expert ČT na Ameriku: Trump nemá progresivním aktivistům co vyčítat

 
Novinář se zaměřením na Spojené státy Daniel Anýž pro server Aktuálně.cz popsal aktuální situaci ve Spojených státech i to, jak podle něj může pokračovat. Myslí si, že na žádné razantní kroky v USA nedojde a změny budou spíše postupné. „Máme pět měsíců před prezidentskými i kongresovými volbami – a je zřejmé, že z obou stran barikády se agendy chápou radikálové,“ předjímá nejbližší budoucnost země a poukazuje na výroky prezidenta Donalda Trumpa i časté příklady radikalismu uvnitř demokratů.
12.06.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , Daniel Daniel (295 článků) , Daniel Daniel (295 článků) , Daniel Daniel (295 článků) , Daniel Daniel (188 článků) , Daniel Daniel (295 článků) , Daniel Daniel (295 článků) , Daniel Daniel (295 článků) , Daniel Daniel (295 článků)

Prezident Klaus: Demonstrace v USA? Dávno nacvičená hra. Je to jinak. A Evropa...

 
ROZHOVOR Druhý český prezident Václav Klaus komentuje pro ParlamentníListy.cz současnou vlnu násilí a rabování pod heslem boje za dobro a pokrok a zpochybňování minulosti evropské civilizace kvůli údajné „vině bílého muže“, symbolu všech možných útlaků. On sám se rozhodně necítí být „bílým mužem“ ve smyslu toho, kdo by se podle progresivních liberálů měl stydět a omlouvat. A ocenil Donalda Trumpa, který podle Klause i přes svou osobitost přinesl do světové politiky řadu potřebných věcí.
12.06.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9962 článků) , Donald Trump (5112 článků)

Trump ztrácí půdu pod nohama? Jeho rádci požadují omluvu od CNN za předvolební průzkum

 
Stanice CNN obdržela dopis od poradců prezidenta Donalda Trumpa, kteří vedou jeho prezidentskou kampaň. V listu se dovolávají, aby stanice stáhla nedávno zveřejněný průzkum veřejného mínění, který ukazuje, že Trumpův sok, demokratický kandidát Joe Biden, má nad prezidentem náskok. Kromě stažení předvolebního průzkumu se Trumpovci dožadují také omluvy.
11.06.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , Joe Biden (68 článků)

Pošlete na ně armádu! napsal senátor do novin. To se nesmí říkat. Novinář na dlažbě. V USA už jsou dál

 
Protesty v USA mají svou oběť z řad novinářů. Stal se jí James Bennet, editor názorové sekce deníku New York Times. Neutrpěl jeho život, ale jeho kariéra. Když noviny publikovaly komentář republikánského senátora, který navrhl, aby do ulic Donald Trump povolal armádu, tak se zaměstnanci vzbouřili. A to Benneta nakonec stálo jeho místo. Jeho konce už lituje komentátor Petr Kamberský, protože to podle něho znamená, že se snahou prezentovat více názorů je konec.
10.06.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Putin vyhrál! Donald Trump rozhodl o Německu. A je veselo

 
Až 9 500 vojáků chce Donald Trump stáhnout z Německa, informoval deník Wall Street Journal. Podle dalších zpráv se část přestěhuje do vedlejšího Polska a dalších států, zbytek se vrátí domů. A na Trumpa už se sesypala kritika, že o tom nikoho neinformoval a že napomáhá Putinovi. A co se týče obrany, zazněl názor, že by se Evropa měla postavit na vlastní nohy.
08.06.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků)

Závislí černoši, bílá spodina. Je to jinak. Dušan Neumann z USA o násilí i Trumpovi

 
ROZHOVOR Jaké je pozadí za masovými a mnohdy i násilnými protesty po smrti Afroameričana George Floyda? Publicista dlouhodobě žijící v USA, spolupracovník Českého rozhlasu Dušan Neumann v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá hluboké a dlouhotrvající příčiny nespokojenosti menšin. Jak o nepokojích referují americká média? K čemu už nepokoje vedly? V rozhovoru došlo i na otázku, zda Donald Trump má šanci letos v listopadu obhájit post prezidenta.
08.06.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5112 článků) , George George (711 článků)