Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Trump s Melanií neslavil výročí svatby. Prezident na jubileum nebyl vůbec doma

 
O americkém prezidentovi Donaldovi Trumpovi je známé, že se s chutí ke všemu dění vyjadřuje na svém twitteru. Chlubí se svými úspěchy, útočí na nepřátele, za den je schopný sepsat i několik desítek tweetů. O jedné své životní události ale mlčí, a to o výročí své svatby. Letos s první dámou Melanií Trumpovou slavil křišťálovou svatbu, pár je sezdaný už 15 let. Ani jeden z nich se ke svému jubileu, které připadlo na středu 22. ledna, nevyjádřil, uvedl deník Daily Express.
24.01.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

George Soros v Davosu vyjmenoval, proti komu hodlá bojovat. Přichystal si na to miliardu dolarů

 
Americký miliardář a filantrop narozený v Maďarsku George Soros na Světovém ekonomickém fóru v Davosu oznámil, že univerzitám ve světě daruje jednu miliardu dolarů, v přepočtu asi 22 miliard korun. Vše ve jménu zachování demokracie v co největším počtu zemí na světě. Soros, který jako malý musel sám utíkat před Hitlerem, má totiž strach, že svět znovu podléhá nebezpečnému kouzlu autoritářských režimů. Radost mu prý nedělá ani Donald Trump.
24.01.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků) , George Soros (221 článků)

Donald už Česko trestá, a to jsme 'Google daň' ještě nezavedli

 
Donald Trump má jak jaderné tlačítko, tak tlačítko dolarové, kterým nejen vyhrožuje, ale které také dokáže použít. A to i vůči spojencům včetně Česka.
23.01.2020 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Benzín, nafta, uhlí. Všechno pryč. HNED! Greta si dupla v Davosu

 
Kromě významných představitelů ekonomiky a politiky z celého světa se do švýcarského Davosu, kde tento týden začalo 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), vypravila na tuto významnou konferenci i švédská aktivistka za klima Greta Thunbergová. A jala se zúčastněné čelné světové představitele kárat. Prý nic nedělají a není už „žádný čas“. Opět po vzoru svého loňského projevu připomenula, že chce, aby se „ocitli v panice“. Řekla, že je nutné ukončit těžbu fosilních paliv, a to „hned teď“. Jinak prý budou umírat lidé. „Už po zvýšení průměrné teploty o jeden stupeň Celsia lidé umírají v důsledku klimatických změn,“ varovala. A pustila se i do americké hlavy státu Donalda Trumpa.
23.01.2020 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Benzín, nafta, uhlí. Všechno pryč. HNED! Greta si dupla v Davosu

 
Kromě významných představitelů ekonomiky a politiky z celého světa se do švýcarského Davosu, kde tento týden začalo 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), vypravila na tuto významnou konferenci i švédská aktivistka za klima Greta Thunbergová. A jala se zúčastněné čelné světové představitele pokárat. Prý nic nedělají a není už „žádný čas“. Opět se po vzoru svého loňského projevu jala připomenout, že chce, aby se „ocitli v panice“. Řekla, že je nutné ukončit těžbu fosilních paliv, a to „hned teď“. Jinak prý budou umírat lidé. „Už po zvýšení průměrné teploty o jeden stupeň Celsia lidé umírají v důsledku klimatických změn,“ varovala. A pustila se i do americké hlavy státu Donalda Trumpa.
23.01.2020 08:16 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Tereza Spencerová v šoku: Co to? Nedávno brali Rusko za hrozbu. Nové info

 
Analytička Tereza Spencerová hovoří o světu při ranní kávičce pro server iPrima.cz. Mimo jiné mluví o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi či o americké hlavě státu Donaldu Trumpovi. Ale zmínila také Ukrajinu.
22.01.2020 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3414 článků) , Donald Trump (4833 článků)

Jak jít Trumpovi po krku? Senát se po vydatné debatě dohodl na pravidlech jednání

 
Senát amerického Kongersu ve středu ráno po mnohahodinové debatě schválil organizační pravidla projednávání ústavní žaloby proti prezidentovi Donaldu Trumpovi. Předtím republikánská většina zamítla řadu návrhů demokratů na získaní nových dokumentů či předvolání nových svědků. Žalobu, o které horní komora rozhoduje a která by teoreticky mohla vést k odvolání prezidenta z úřadu, vznesla Sněmovna reprezentantů. Trump obvinění ze zneužití funkce a z obstrukcí vůči Kongresu odmítá a očekává se, že Senát ho podpoří.
22.01.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Trumpa čeká „zúčtování“. Kongres otevřel cestu k žalobě, čeká se dlouhé řečnění

 
Debatou o organizaci a pravidlech jednání začal v úterý v Senátu amerického Kongresu proces soudní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Z rozhodnutí Sněmovny reprezentantů, kde mají převahu opoziční demokraté, je šéf Bílého domu obviněn ze zneužití úřadu a obstrukce Kongresu. Konečný verdikt vynese Senát, kde mají převahu Trumpovi republikáni.
21.01.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Greta je zpátky na scéně: Strach o její život! Takhle zdravá 17letá dívka nevypadá

 
Gretě Thunberg (17) skončila dovolená a do práce se vrhla po hlavě. Švédská aktivistka přednesla plamennou řeč na Světovém hospodářském fóru v Davosu. Na místě je i americký prezident Donald Trump (73), který do Grety pravidelně šije. Zatím se ale nepotkali. Ještě víc než dívčina slova ale šokovala její vyhublá postava a kruhy pod očima. Fanoušci mají obavy o její život!
21.01.2020 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Drsná odplata za smrt generála: Politik nabízí 68 milionů za Trumpovu hlavu

 
Íránský zákonodárce v úterý oznámil, že vypisuje odměnu v podobě tří milionů dolarů (67,9 milionu Kč) pro kohokoliv, komu se podaří zabít amerického prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom íránská polooficiální agentura ISNA. Americký vyslanec pro odzbrojení Robert Wood označil výzvu za směšnou a dodal, že to jen ukazuje na teroristickou podstatu íránské vlády, napsala agentura Reuters.
21.01.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Potká se „spratek“ Greta s Trumpem? Do Davosu se sjíždí smetánka na tradiční fórum

 
Ve švýcarském alpském středisku Davos dnes začíná jubilejní 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), kterého se zúčastní špičky světové politiky, podnikatelé, ekonomové i aktivisté. Mezi nejsledovanější účastníky zřejmě budou patřit americký prezident Donald Trump a mladá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová.
21.01.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Lidi by se, do prdele, měli bát. Trumpův fašismus. V Praze to řezala punková kapela z Pittsburghu

 
Počty sebevražd členů LGBT komunity a zločiny z nenávisti narostly v místech, kde Donald Trump vyhrál volby. Nedovolme to opět. To říkají členové punkové kapely Anti-Flag z Pittsburghu, která včera řezala do kytar v pražském klubu Roxy. Jméno amerického prezidenta ale při nedělním vystoupení slyšet nebylo.
21.01.2020 04:21 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

„Trump není neporazitelný.“ Český expert poodkryl zákulisí prezidentských voleb v USA

 
Podzimní prezidentské volby v USA budou jednou z nejsledovanějších událostí roku 2020. Přípravy na ně jsou v plném proudu, i když do hlasování zbývá 10 měsíců. Favorit republikánů je jasný – současný prezident Donald Trump (73). Kdo z demokratů se mu postaví, to je zatím nejisté, mohl by to být například někdejší viceprezident exprezidenta Baracka Obamy Joe Biden (77). Je možné, že v Oválné pracovně zasedne poprvé žena, na demokratické soupisce je jich hned několik. Někteří Američané s nadějí hledí na neúspěšnou kandidátku z předchozích voleb Hillary Clintonovou (72), ta ale kandidaturu zatím neoznámila. Amerikanista Jiří Pondělíček pro Blesk Zprávy řekl, co si o kandidátech myslí, jaké šance mají ženy i jak si stojí Trump. V Clintonovou by naději nevkládal, věří ale sedmdesátníkům.
18.01.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků) , Barack Obama (2450 článků) , Joe Biden (30 článků)

Trumpovi oslaví křišťálovou svatbu. Ani po 20 letech nemají společnou ložnici

 
První pár Spojených států, prezident Donald Trump a první dáma Melania Trumpová, oslaví křišťálovou svatbu. 22. ledna to bude 15 let, co si na floridském sídle Mar-a-Lago řekli „ano“. Jejich manželství je ale diametrálně odlišné od jiných, první dáma do něj trochu nechala nahlédnout korespondentku CNN pro Bílý dům Kate Bennettovou, která své poznatky o Trumpových shrnula v neautorizovaném životopisu. „Jsou nezávislým párem, ani po 20 letech nesdílejí ložnici,“ napsala Bennettová.
17.01.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků) , Kate Kate (247 článků)

Trumpa chtějí sesadit: Zneužil úřad? „Kvičení demokratů,“ čertí se jeho mluvčí

 
V Senátu USA dnes formálně začal impeachmentový proces s prezidentem Donaldem Trumpem, když hlavní zástupce Sněmovny reprezentantů Adam Schiff přečetl senátorům znění ústavní žaloby. Tu proti Trumpovi sněmovna vznesla, protože ho viní ze zneužití úřadu a obstrukcí vůči Kongresu. Trump označuje impeachment, v němž mu hrozí zbavení moci, za politický hon na čarodějnice. Mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová během čtení žaloby označila její obsah na twitteru za švindl vyrobený proti Trumpovi.
16.01.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků) , Adam Adam (44 článků) , Adam Adam (44 článků)

Konec obchodní války? Trump podepsal dohodu s čínským vicepremiérem

 
Trump na podpis 86stránkového dokumentu pozval přes 200 hostů z podnikatelských, vládních a diplomatických kruhů. V nezvykle dlouhém projevu před podpisem dohody mnoho z nich osobně přivítal. Obchodní dohodu označil za historickou. Podle něj napravuje minulé křivdy a zajistí ekonomickou spravedlnost a bezpečnost pro americké pracující, zemědělce a rodiny. V projevu také poděkoval všem, kteří se jednání o dohodě účastnili, a slíbil, že brzy navštíví Čínu.
15.01.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Gustáv Murín: Clinton? Vzpomeňte, co se mu stalo. Jde o Írán. Pravda o Gretě. A co se říká o Čaputové

 
ROZHOVOR Západní média, vydatně podporovaná politiky, si vybrala duševně ne zcela vyzrálou švédskou aktivistku Gretu Thunbergovou, aby vyhysterizovala kampaň, o které nikdo nemůže říci, jestli nebude v konečném důsledku kontraproduktivní. Slovenský přírodovědec Gustáv Murín uvádí jako názorný příklad slabomyslnosti této kampaně slogan o „nulové uhlíkové stopě“. Publicista a spisovatel hledá souvislost mezi zabitím íránského generála Kásima Sulejmáního a bombardováním Jugoslávie a nachází ji v impeachmentu, kterému čelil tehdejší prezident Bill Clinton i nynější Donald Trump. K blížícím se volbám na Slovensku dodává v zemi kolující zvěst, že prezidentka Zuzana Čaputová poruší pravidlo o vítězi voleb a Smeru-SD nedá ani jen šanci na sestavení vlády.
14.01.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (267 článků) , Donald Trump (4833 článků)

Hukot před americkou ambasádou: Pryč s Trumpem, EU dělá tajtrlíka. A schytal to i redaktor od Bakaly

 
REPORTÁŽ Trumpe, ruce pryč od Íránu. Tak zhruba zněl vzkaz, který v neděli 12. ledna vyslala přímo před budovou amerického velvyslanectví v Praze skupinka několika desítek demonstrantů. Šlo o Írán a kroky amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči němu, rozhodně však ne o podporu íránského nedemokratického režimu, uváděli manifestující opakovaně.
14.01.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)

Gustáv Murín: Clinton? Vzpomeňte, co se mu stalo. Jde o Írán. Pravda o Gretě. A co se říká o Čaputové

 
ROZHOVOR Západní média, vydatně podporovaná politiky, si vybrala duševně ne zcela vyzrálou švédskou aktivistku Gretu Thunbergovou, aby vyhysterizovala kampaň, o které nikdo nemůže říci, jestli nebude v konečném důsledku kontraproduktivní. Slovenský přírodovědec Gustáv Murín uvádí jako názorný příklad slabomyslnosti této kampaně slogan o „nulové uhlíkové stopě“. Publicista a spisovatel hledá souvislost mezi zabitím íránského generála Kásima Sulejmáního a bombardováním Jugoslávie a nachází ji v impeachmentu, kterému čelil tehdejší prezident Bill Clinton i nynější Donald Trump. K blížícím se volbám na Slovensku dodává v zemi kolující zvěst, že prezidentka Zuzana Čaputová poruší pravidlo o vítězi voleb a Smeru-SD nedá ani jen šanci na sestavení vlády.
14.01.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (267 článků) , Donald Trump (4833 článků)

Hukot před americkoou ambasádou: Pryč s Trumpem, EU dělá tajtrlíka. A schytal to i redaktor od Bakaly

 
REPORTÁŽ Trumpe, ruce pryč od Íránu. Tak zhruba zněl vzkaz, který v neděli 12. ledna vyslala přímo před budovou amerického velvyslanectví v Praze skupinka několika desítek demonstrantů. Šlo o Írán a kroky amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči němu, rozhodně však ne o podporu íránského nedemokratického režimu, uváděli manifestující opakovaně.
13.01.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4833 článků)