Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Trump udělal ze svého přítele čistého muže. Odpustil mu vězení, pokutu i dohled úřadů

 
Americký prezident Donald Trump svým víkendovým rozhodnutím ušetřil svého přítele Rogera Stonea nejen odnětí svobody, ale i dalších aspektů jeho trestu za lhaní vyšetřovatelům a další zločiny. Detaily Trumpova nařízení vyšly najevo v noci na úterý poté, co si je od ministerstva spravedlnosti vyžádala federální soudkyně. Příkaz Stoneovi odpouští i uloženou pokutu a dvouleté období úředního dohledu.
14.07.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Roger Roger (14 článků)

Black Lives Matter, cenzurování filmů? Režisér Adamec se svěřil s osobními zkušenostmi z USA

 
ROZHOVOR „Myslím, že jsme svědky souboje o postavení první světové velmoci a je evidentní, že Čína díky své ekonomické síle po tomto postu sahá,“ říká známý režisér Jiří Adamec a přidává další postřehy o Číně. Vyjádřil se i k situaci v USA, kde většinou část roku s rodinou pobývá. Nevynechal ani Donalda Trumpa a Rusko včetně Vladimira Putina, v jehož souvislosti padla slova „zatraceně silný hráč“. Přečtěte si také, co si jako dlouholetý úspěšný režisér myslí o tom, jak se filmové servery, v souvislosti s rasovými nepokoji, „staví“ k některým filmům.
14.07.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Jiří Adamec (233 článků) , Donald Trump (5094 článků) , Jiří Adamec (113 článků) , Matter Matter (82 článků)

Google skončil s Huawei. Jeho místo v čínských mobilech zaplnil český Seznam

 
Firma Huawei, před kterou varovala Bezpečnostní informační služba či Národní úřad pro kybernetickou a informační společnost, našla v českém Seznamu Iva Lukačoviče partnera, po tom, co Donald Trump umístil firmu na černou listinu a Huawei tak ztratil služby od Googlu. V mobilech Huawei by se tak mohly objevit mapy, vyhledávač či e-mail od Seznamu. „Jsme velmi rádi, že jsme získali silného partnera s řadou produktů, které jsou u Čechů velmi oblíbené,“ pověděl PR manažer Huaweie.
14.07.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)

Melania Trumpová se v roušce objevila poprvé. A Ivanka doplnila hedvábí jednorázovou ochranou

 
První dáma Spojených států Melania Trumpová od počátku pandemie propagovala nošení roušek a zakrývání úst a nosu, v instruktážním videu Střediska pro kontrolu a prevenci (CDC) nemocí dokonce vysvětlila, proč je roušku nutné nosit. Sama se v ní ale nikdy na veřejnosti neobjevila, zlom nastal na konci minulého týdne. To se poprvé v roušce objevil nejen jejich velký protivník prezident Donald Trump, ale i jeho manželka, informovala stanice CNN. To Ivanka Trumpová se v roušce předvádí poměrně často.
14.07.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Sam Sam (220 článků)

Jozef Banáš: Idiotům se dobře vládne. Přijde výbuch. Otrokářství? Dojde na katolickou církev

 
ROZHOVOR Několik týdnů trvající protestní akce v USA jsou důsledkem explozivní sociální nerovnosti podpořené koronavirem a snahou zabránit opětovnému zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Podle slovenského diplomata a úspěšného spisovatele Jozefa Banáše je rasová otázka jen zástupným problémem, nejde o vzpouru černých proti bílým, ale o vzpouru chudých a ponižovaných. Zatímco evropské koloniální mocnosti těžily z rabování, Češi a Slováci mezi historické lupiče nepatří, a proto je třeba jasně říci, že problém „Black Lives Matter“ není náš problém.
14.07.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)

Zabíjel i v Česku. „Požírač mozku“ je vedle koronaviru další hrozbou na Floridě

 
Spojené státy patří mezi země, které mají nejvíce nakažených koronavirem. Ve státě Florida jich za jeden den přibylo rekordních 15 tisíc. Nyní se stát, kde má své luxusní sídlo Mar-a-Lago i prezident Donald Trump, musí potýkat s další smrtící hrozbou. Úřady podle portálu BBC vyzvaly místní, aby se vyvarovali kontaktu vody z vodovodu či dalších zdrojů s nosními dutinami. Na Floridě byl potvrzen případ napadení organismem s latinským názvem Naegleria fowleri. Prvokovi se lidově přezdívá „požírač mozku“. Žije ve vodě a vzácně napadá člověka. Nejrozsáhlejší epidemii způsobil v 60. letech minulého století v Československu, kdy mu podlehlo 16 obětí, mezi kterými byly i děti.
12.07.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)

Nečekaný obrat: Trump nasadil roušku a pochvaluje si ji jako „skvělou věc“

 
Dlouho ji odmítal, ale přece ji vzal na milost. Řeč je o roušce a americkém prezidentu Donaldu Trumpovi, který si ochranu obličeje nikdy nechtěl nasadit – na rozdíl i od své dcery Ivanky, která už se v roušce na veřejnosti ukázala opakovaně. Ale pak přišla sobotní návštěva vojenské nemocnice Waltera Reeda na předměstí Washingtonu – sem nakráčel v roušce už i Trump, navíc ji pro určité příležitosti označil za „skvělou věc“.
12.07.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Walter Reed (6 článků)

Hutka se vrátil. Zbásnil svůj vztek na Zemana s Babišem. A nejen to

 
Písničkář Jaroslav Hutka se po někdejší ostré písničce Miloš a zubatá pouští do tvorby básní, které sdílí na sociální síti. A opět nešetří současnou hlavu státu či premiéra ČR. Stranou tentokrát nezůstal ani šéf Bílého domu Donald Trump.
11.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Jaroslav Hutka (85 článků) , Miloš Zeman (24022 článků)

Kamarád Trumpa se raduje. Prezident uchránil před vězením svého exporadce Stonea

 
Americký prezident Donald Trump změnil trest, který soud vyměřil jeho dlouholetému příteli a někdejšímu poradci Rogeru Stoneovi v souvislosti s vyšetřováním vlivu Ruska na americké prezidentské volby v roce 2016. Stone tak nebude muset do vězení, kde měl strávit 40 měsíců. Oznámil to Bílý dům.
11.07.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)

Další zádrhel v prezidentské kampani: Trump kvůli bouři odložil předvolební mítink

 
Americký prezident Donald Trump v pátek odložil volební mítink ve státě New Hampshire, který se měl uskutečnit tuto sobotu. Shromáždění se neuskuteční kvůli tropické bouři Fay, která se blíží k východnímu pobřeží USA, zdůvodnil podle agentury Reuters zrušení akce Trumpův volební tým. Mluvčí Bílého domu uvedla, že by se mohlo shromáždění uskutečnit „za jeden či dva týdny“.
10.07.2020 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)

Trump tlačí na otevření škol. Vrátí se do lavic i jeho vnoučata a syn Barron (14)?

 
Ve Spojených státech se tento týden rozhořela debata o znovuotevření základních a středních škol na konci letních prázdnin – vzhledem k současnému stavu pandemie covidu-19 v USA. Prezident Donald Trump  pohrozil pozastavením financování pro ty státy, které se rozhodnou svoje školy nechat zavřené, řada místních činitelů však zřejmě ve věci rozhodne až v následujících týdnech. „Otevřete školy a nechte těch nesmyslů,“ hřímal Trump, podle prezidenta na uzavření škol trvají demokraté. Problematika se úzce dotýká také prezidentových vnoučat a jeho nejmladšího syna Barrona (14).
10.07.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)

Falešný svět, pokrokáři přepisují dějiny. Ale až se Trump naštve, nebude se Twitter stačit divit, myslí si ekonom

 
Evropská unie i Spojené státy volají po boji proti šíření dezinformací na sociálních sítích. U zavádějících příspěvků by se na příště mohla objevit poznámka, že jsou zavádějící. U Twitteru to vzali od podlahy a začali tyto poznámky psát i k příspěvkům prezidenta USA Donalda Trumpa. Ekonom Vladimír Pikora k tomu poznamenal, že Twitter bude tak dlouho štvát proti Trumpovi, až bude znárodněn.
10.07.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)

Melania sklidila od Trumpovy rodiny výsměch a urážky, popsala první setkání neteř

 
Když si Donald Trump poprvé v roce 1998 přivedl domů svou novou milenku, slovinskou modelku Melanii Knavsovou, jeho rodina z ní nebyla extra nadšená. Cizince tehdy bylo 28 let a u večeře pořádané na Den otců moc nemluvila, odhalila ve své knize neteř současného prezidenta Spojených států Mary Trumpová, jejíž šokující kniha po několika soudních tahanicích přijde příští týden na pulty knihkupců, uvedl list Daily Mail.
09.07.2020 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Mary Mara (424 článků) , Mary Mary (128 článků)

Profesor Krejčí: Sledovací programy. Abyste nezpochybňovali názory z ČT. Izolace USA kvůli viru. Pravá podstata Ameriky

 
ROZHOVOR „Právě poslal dvě letadlové lodě do oblasti čínského vojenského cvičení v Jihočínském moři…“ Politolog Oskar Krejčí komentuje v rozhovoru nejen kroky prezidenta Donalda Trumpa. Reakci Bílého domu na pandemii považuje za opožděnou a chaotickou. Profesor také porovnává čísla z Ruska a jiných států. „Na tom se nedá propagandisticky vydělat. Koronavirus je lidské neštěstí. Posmívat se někomu, že u něj umírá více lidí, se rozhodně nevyplatí,“ podotýká. Zároveň uvedl: „Chápání lidských práv jako svévole spojené se zbytečností porozumět problémům druhých je součástí amerického individualismu. Je to ve svém celku občanská společnost bez občanských ctností. Samozřejmě se zářnými výjimkami.“
09.07.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)

Výbušná kniha Trumpovy neteře: Týral ho otec!

 
Donalda Trumpa (74) bodla do zad i jeho vlastní rodina. Jako sociopata, lháře, megalomana a nevzdělance, který podváděl i u zkoušek na vysokou, popsala amerického prezidenta jeho neteř Mary (55).
09.07.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Mary Mara (424 článků) , Mary Mary (128 článků)

Rapper Kanye West „sundal“ Trumpovu čepici. Do boje o Bílý dům jde s heslem jako Babiš

 
Americký rapper Kanye West naznačil, že už nepodporuje prezidenta Donalda Trumpa, a prohlásil, že do letošních prezidentských voleb jde s cílem zvítězit. Hudebník to uvedl v rozhovoru s časopisem Forbes, v němž se rovněž vyslovil proti dobrovolným potratům a vyjádřil pochyby ohledně očkování proti koronaviru.
08.07.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (542 článků) , Donald Trump (5094 článků)

Neteř Trumpa v knize popisuje jako sociopata. A co na první dámu prozradí její kamarádka?

 
První pár Spojených států Donald a Melania Trumpovi se stanou hlavními hrdiny další knihy, příběh se tentokrát bude točit okolo první dámy. Chystaná publikace pochází z pera Stephanie Winstonové Wolkoffové, někdejší poradkyně Trumpové. Se slovinskou exmodelkou ji nespojuje jen rozvázaný pracovní poměr, ale také 15leté přátelství, které narušil právě její nucený odchod z Bílého domu, informovala stanice BBC. To neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa ve své knize tvrdí, že svého strýce považuje za sociopata a nepoučitelného lháře, jehož megalomanství, nevzdělanost a arogance mohou ohrozit budoucnost Spojených států.
07.07.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Melania Trump (63 článků)

USA končí s WHO. Trump s organizací „ovládanou Pekingem“ nadobro skoncoval

 
Spojené státy opustí Světovou zdravotnickou organizaci (WHO). Krok následuje po tvrdé kritice organizace od amerického prezidenta Donalda Trumpa především za její přístup během vypuknutí koronavirové krize a za to, že podle něj má být „ovládána Pekingem“. O odchodu informovaly agentury DPA a AFP a potvrdil jej i demokratický senátor Bob Menendez. Finálním dnem setrvání Spojených států ve WHO se zřejmě stane 6. červenec 2021.
07.07.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků) , Bob Bob (23 článků)

Kr*téni a malá hov*nka. Donald Trump má problém, prý i konkurenta

 
Rapper Kanye West oznámil, že chce kandidovat na prezidenta Spojených států a nahradit Donalda Trumpa v Bílém domě. Publicista levicově orientovaného ‚Deníku Referendum‘ Petr Bittner upozornil v souvislosti s Westovou kandidaturou na článek, v němž je řečeno, že Westova kandidatura ohrožuje Trumpovo znovuzvolení, protože raper může prezidentovi odebrat část klíčových hlasů od ‚kret*nů‘.
07.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (542 článků) , Donald Trump (5094 článků)

Trump slibuje vakcínu proti koronaviru do konce roku. Odborníci zatím krčí rameny

 
Šéf amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) Stephen Hahn v neděli vznesl pochyby ohledně předchozího výroku prezidenta Donalda Trumpa, že USA budou mít k dispozici účinnou vakcínu proti koronaviru do konce letošního roku. Podle Hahna se na očkovací látce pracuje, ale nelze nyní říci, kdy, a zda vůbec, se ji podaří úspěšně otestovat, napsal server BBC.
06.07.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5094 článků)