Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Právník migrantů tepe Trumpa za „šílený přístup“. Pustil se i do EU

 
Hned několik karavan migrantů míří přes Mexiko do USA a prezident Donald Trump už opevňuje hranice. Tvrdý přístup Američanů rozebral v rozhovoru pro Blesk Zprávy právník žijící ve Spojených státech Matúš Varga. Zmínil i to, jak přitvrdila pravidla pro udělení azylu a jestli je podle něj propracovanější než v Evropské unii?
07.11.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Velký zájem o volby v USA: Lidé stojí fronty i v dešti. Hlasovací zařízení hlásí problémy

 
Dnešní americké volby do Kongresu Spojených států vyvolaly skutečně velký zájem. Lidé musejí doslova vystát dlouhé fronty, aby na jejich konci mohli ve volební místnosti odevzdat svůj hlas. To vše navíc komplikují hlášené problémy s hlasovacími zařízeními. O prvních celoamerických volbách od nástupu Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta se podle některých médií hovoří jako o ukazateli jeho skutečné obliby v polovině čtyřletého mandátu.
06.11.2018 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Demokrati se kvůli Trumpovi přejídají, ale paradoxně také cvičí více než republikáni

 
Barbra Streisand se netají svým odporem k republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Prohlásila kupříkladu, že může za její nadváhu. Ze stresu, který u ní vyvolává jeho politika a veřejné projevy, se přejídá palačinkami. Komfortní konzumace tučných a sladkých pokrmů je formou řešení nadměrného stresu z Trumpovy politiky u většiny demokratů. Zjistili to američtí sociologové s tím, že demokrati ale paradoxně také cvičí mnohem více než republikáni.
06.11.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Barbra Streisand (67 článků) , Donald Trump (4606 článků)

Američané volí Kongres, média volby vidí jako 'referendum o Trumpovi'

 
Voliči ve Spojených státech v úterý rozhodují o obsazení křesel ve federálním parlamentu a v zákonodárných sborech jednotlivých států. Výsledky ve prospěch demokratů by znamenaly komplikaci pro republikánského prezidenta Donalda Trumpa, který má před sebou přes dva roky svého nynějšího mandátu. Ve 39 státech dnes voliči vybírají i guvernéry. Očekává se vysoká volební účast.
06.11.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Trump se s Melanií zavřel v Bílém domě před zraky Američanů. Ti mu vystaví „vysvědčení“

 
V USA byly v úterý zahájeny kongresové volby, které v případě očekávaného úspěchu demokratů zkomplikují zbývající dva roky vlády republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Předvolební průzkumy předpokládají, že demokraté ovládnou Sněmovnu reprezentantů a že republikáni udrží převahu v Senátu. Donald Trump se volební den, považovaný za jeho vysvědčení po dvou letech u moci, rozhodl trávit v Bílém domě mimo zraky veřejnosti ve společnosti svého politického týmu, rodiny a přátel. Zaznamenány byly pokusy o ovlivnění voleb pomocí dezinformací.
06.11.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

V USA to vře: „Demokraté vyrábějí lůzu, Trump pracovní místa!"

 
V úterý 6. listopadu rozhodnou obyvatelé Spojených států o tom, zda si prezident Donald Trump udrží většinu v Kongresu nebo ji získají opoziční Demokraté. Příznivci Trumpa jsou odhodlaní svému prezidentovi pomoci ze všech sil. Bojuje se podle nich o vizi budoucí Ameriky. O tvrdé americké předvolební kampani informuje agentura Reuters.
05.11.2018 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Spojené státy zavádějí další sankce vůči Íránu. Ropu prodávat nepřestaneme, vzkázal Rúhání

 
Írán bude prodávat svou ropu a hodlá porušovat sankce, které proti němu obnovily Spojené státy. Na setkání s ekonomy, které přenášela íránská televize, to v pondělí řekl íránský prezident Hasan Rúhání. Dnes vstoupila v platnost druhá sada sankcí, jež zahrnuje ropný, bankovní a dopravní sektor.
05.11.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Hodně divoká předvolební kampaň v USA: Donald Trump zveřejnil video, které vytočilo Demokraty k nepříčetnosti

 
Ve Spojených státech se blíží volby a na napětí mezi politiky je to znát. Pokud Republikáni prohrají, Trump ztratí většinu v zákonodárném sboru a jen těžko bude prosazovat své plány. Všechno vsadil na kartu boje proti migrantům. Nařídil armádě, aby hlídala hranici s Mexikem. Pokud k ní dorazí migranti, kteří začnou po bezpečnostních složkách házet kamením, Trump doporučil zvážit možnost odpovědět palbou z pušek.
02.11.2018 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

„Mezi uprchlíky jsou zločinci,“ hromuje Trump. Chce registraci před vstupem do USA

 
Spojené státy umožní požádat o azyl pouze těm přistěhovalcům, kteří se registrují už při vstupu do země. Ostatní budou považováni za osoby, které nelegálně překročily hranice, a budou vyhoštěni. Oznámil to ve čtvrtek americký prezident Donald Trump s tím, že se příští týden chystá vydat dekret upravující imigrační pravidla.
01.11.2018 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Pošetilý Kanye West: Byl jsem zneužit, končím s politikou!

 
Rapper Kanye West má sice tři potomky, sám je však ještě nezralé dítě. Emocemi snadno zmítaný hudebník mění své názory a postoje jako apríl slunce a sníh. Zatímco v polovině října byl ještě tvrdým zastáncem Donalda Trumpa a hodlal být jednou sám politikem, 30. října na Twitteru zaútočil na hlavu USA, že jím byl zneužit a využit. West prohlásil, že se odvrací od politiky a hodlá se věnovat pouze umění.
01.11.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (515 článků) , Donald Trump (4606 článků)

Profesor Krejčí důrazně varuje: Je stejná situace, jako před 1. světovou válkou

 
ROZHOVOR „Rozehrávají hru především proti Číně,“ říká k záměru prezidenta Donalda Trumpa vypovědět smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu profesor Oskar Krejčí. „S Putinem se může časem domluvit na vylepšení staré smlouvy. Opravdu ale nevím, jak se s Moskvou dohodne na raketách v Číně. A to je základní hra,“ vysvětluje. Politolog také upozorňuje na záměrné otevření debaty na toto téma před volbami do Kongresu. A rozmístění raket na území Evropy? „Mnozí čeští politici a generální tajemník NATO se budou okamžitě nadšeně hlásit, že chtějí americké rakety na svém území, ale rozumnější politici z Francie a Německa nebudou chtít, aby se z jejich území stalo rukojmí.“ Závěrem varuje: „Stejná situace byla i před první světovou válkou. Tehdejší mocní si také válku nepřáli, ale dělali vše pro to, aby přišla.“
01.11.2018 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Trump vysílá na hranice tisíce vojáků kvůli migrantům. Neziskovky zuří

 
K hranicím Spojených států v současnosti míří dvě karavany migrantů, v nichž jsou i celé rodiny prchající před chudobou a vysokou kriminalitou ve Střední Americe. Prezident USA Donald Trump hrozil uzavřením hranic, oznámil také, že na jih vyšle až 15 tisíc vojáků, kteří posílí obranu americko-mexické hranice. Neziskové organizace se proti tomuto opatření bouří a Trumpovi vzkazují: „Migranti nejsou hrozba!“, jak informoval britský deník The Guardian.
01.11.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Šlápl Bakalův Respekt do...? Psali o Donaldu Trumpovi a SSSR, ale je to prý úplně jinak

 
Zmatený výklad dokumentů, zásadní omyly ve výkladu pojmů a celkově naprosto mylné tvrzení. Tak expert na historii bezpečnostních složek strhal článek v časopise Respekt. V něm se autoři Ondřej Kundra a Jaroslav Spurný snažili prokázat, že komunistická StB se před rokem 1989 intenzivně zajímala o Donalda Trumpa a již tehdy počítala s tím, že tento člověk jednou bude americkým prezidentem.
31.10.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Trump uctil památku obětí v Pittsburghu: Demonstranti ho vyzývali k opuštění města

 
Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií dnes zavítal do Pittsburghu, kde příbuzní pohřbívají první čtyři z 11 obětí sobotního krveprolití v místní synagoze. Prezidenta přivítala demonstrace stovek odpůrců, kteří stejně jako část židovských předáků či starosta nesouhlasí s jeho návštěvou truchlícího města a vyčítají mu agresivní rétoriku polarizující národ. Trump po příletu navštívil synagogu a zapálil svíčku za každou z obětí, uvedla agentura AP.
30.10.2018 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Trump chce obejít Kongres a zablokovat získání občanství cizincům narozeným v USA

 
Americký prezident Donald Trump zvažuje zablokování právní zásady, kdy se americkými občany automaticky stávají i děti cizinců narozené na území Spojených států. V rozhovoru v pořadu portálu Axios pro televizi HBO Trump řekl, že uplatňování výše zmíněného práva, které zaručuje 14. dodatek americké ústavy, může zastavit exekutivním nařízením, tedy dekretem, takže se obejde bez souhlasu Kongresu USA.
30.10.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Snoubenka rozřezaného novináře dojala sál. „Bránila bych ho svým tělem,“ hlesla

 
Dojemnou řeč na památku zavražděného saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího pronesla jeho snoubenka Hatice Cengizová. „Byl hlasem umlčovaných, nebál se promluvit, když ostatní mlčeli,“ řekla na memoriálu v Londýně. Zároveň oznámila, že odmítla pozvání prezidenta Donald Trumpa do Bílého domu, uvedl deník Daily Mail.
30.10.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Podle Barbry Streisand je prezident Donald Trump hlupák a podvodník

 
Herečka a zpěvačka Barbra Streisand je dlouhodobě kritičkou Donalda Tumpa, ale tento týden se do hlavy USA skutečně pustila s nebývalým slovníkem. Podle jejího názoru je to hlupák a podvodník, který nemá žádné faktické vědomosti o světě a životě, ale dokáže jediné, prodávat a propagovat sám sebe.
29.10.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Barbra Streisand (67 článků) , Donald Trump (4606 článků)

Trump zase baví: S otevřeným deštníkem se nevešel do dveří letadla, tak ho odhodil na zem

 
Americký prezident Donald Trump má za sebou další bizarní nástup do svého letadla Air Force One. Tentokrát se nejedná o jeho příčesek vlající ve větru ani o kus toaletního papíru přichyceného na botě. Prezident měl problém vejít se do dveří se svým deštníkem, místo toho, aby ho zavřel, deštník prostě upustil na zem.
29.10.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

StB vedla svazek o Trumpovi

 
Současný americký prezident Donald Trump byl v minulosti předmětem zájmu československé komunistické Státní bezpečnosti (StB). Cílem StB, která vedla svazek ve spolupráci s rozvědkou, bylo zjistit vazby Trumpovy rodiny na vládní a mocenské kruhy ve Spojených státech. StB měla od informátorů k dispozici údaje o Trumpově rodině, podnikatelské činnosti či ambici stát se prezidentem.
29.10.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Prezident republiky kondoloval americkému prezidentovi

 
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v neděli dne 28. října 2018 kondolenční telegram Donaldu Trumpovi, prezidentovi Spojených států amerických, v souvislosti s teroristickým útokem v Pittsburghu.
28.10.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)