Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Ondřej Hejma pro PL: Trump rozděluje Ameriku stejně jako Zeman Česko. Ve jménu boje proti údajným elitám, ve jménu mlčící většiny!

 
ROZHOVOR „Za dva roky dokázal dostat ekonomiku do špičkové formy, v podstatě zastavil válečná šílenství v zahraničí a vysvětlil obyvatelstvu, že Amerika má skutečný migrační problém. To není málo,“ říká na adresu Donalda Trumpa novinář a hudebník Ondřej Hejma. Promluvil k americkým volbám do Kongresu a vyjádřil se i k „humbuku“ kolem státních vyznamenání. Zmínil také Jarka Nohavicu a vztah Čechů k Rusku.
08.11.2018 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků) , Ondřej Hejma (134 článků)

Dozvuk bouřlivé tiskovky: Reportér kvůli sporu s Trumpem přišel o akreditaci

 
Bílý dům odňal akreditaci zpravodaji televize CNN, který se na středeční tiskové konferenci dostal do  sporu  s prezidentem Donaldem Trumpem. Reportér Jim Acosta pozbyl práva účastnit se prezidentských akcí v Bílém domě. Jak k tomu poznamenala agentura AP, Trumpův "bojovný vztah" k médiím se ještě vyhrotil i poté, co na stejné akci označil některé novináře za drzé a reportérku televizní sítě PBS černé pleti obvinil z kladení rasistického dotazu.
08.11.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

VIDEO „Jste nepřátelé lidu! Styďte se. Sedněte si. A vás taky nemám rád.“ Donald Trump vyřval „váženého“ novináře

 
Vztah Donalda Trumpa a médií, která o něm informují, je na kordy už dlouho. Tisková konference po volbách do Kongresu přinesla další incident. Reportér televize CNN, kterou Trump dlouhodobě označuje za fake news, odmítal pustit mikrofon. Trump se do něj pustil nejprve verbálně a poté mu nechal zabavit průkaz do Bílého domu. O incidentu informovala CNN a je k zhlédnutí na YouTube.
08.11.2018 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Trumpa vytočily nepříjemné otázky. Novinář dostal od Bílého domu stopku

 
Bílý dům odňal akreditaci zpravodaji televize CNN, který se na středeční tiskové konferenci dostal do sporu s prezidentem Donaldem Trumpem. Reportér Jim Acosta pozbyl práva účastnit se prezidentských akcí v Bílém domě.
08.11.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Po výzvě Trumpa končí šéf spravedlnosti. Ohrozí to vyšetřování kauzy s Rusy?

 
Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions dnes na výzvu prezidenta Donalda Trumpa odstoupil z funkce. Podle agentury Reuters zaslal do Bílého domu rezignační dopis a prezident mu za vykonanou práci poděkoval. Demokraté se obávají, že krok může ohrozit vyšetřování kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016.
07.11.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Donald Trump zhodnotil volby jako ohromný úspěch republikánů. A demokratům vážně pohrozil

 
Americký prezident Donald Trump na středeční tiskové konferenci při komentování výsledků voleb do Kongresu, ve kterých Demokratická strana získala většinu ve Sněmovně reprezentantů, prohlásil, že si dovede představit spolupráci s demokraty při rozvoji hospodářství, obchodu a infrastruktury nebo v rámci snahy snížit ceny léků na recepty. Výsledky voleb pro republikány jinak zhodnotil jako velmi dobré.
07.11.2018 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Toto prý Českou republiku ohrožuje daleko víc než cokoliv, co dělá Donald Trump

 
Česko-americký investiční bankéř Ondřej Jonáš okomentoval výsledek amerických voleb do Kongresu. Opoziční demokraté ovládli dolní komoru Kongresu, což zkomplikuje život současnému prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Jeho republikáni však udrželi Senát. Ať už si o Trumpovi myslíme cokoli, podle Ondřeje Jonáše mu nelze upřít jednu věc. Donald Trump plní to, co slíbil voličům. Včetně toho, že vede obchodní válku s Čínou.
07.11.2018 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Ve volbách v USA uspěli i zástupci menšin: Lesbická indiánka, muslimka ze Somálska, homosexuální guvernér...

 
„America first – Amerika první,“ říkával a říká Donald Trump. Nyní se toto úsloví znovu potvrdilo ve volbách do Kongresu. Někteří zvolení i předpokládaní kandidáti jsou skutečně zatím nevídaní zástupci menšin. Do sněmovny míří za demokraty první indiánky, muslimky a do křesla guvernéra první veřejně přiznaný homosexuál. První transsexuál na pozici guvernéra však neuspěl(a). Informuje o tom CNN a CNBC.
07.11.2018 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Až na nás Trump klekne, ani demokraté ho nezastaví

 
Donald Trump se po úterních volbách do Kongresu bude dělit o moc s opozičními demokraty. Evropanům však neustoupí ani o píď, jeho politika 'Amerika na prvním místě' nekončí. Pocítí ji také Češi.
07.11.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Republikáni udrželi Senát, demokraté ovládli Sněmovnu. Trump je prý spokojen

 
Demokrati v úterních volbách ve Spojených státech převzali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů, v Senátu naopak svou dosavadní většinu lehce posílili republikáni. Prezident Donald Trump je s výsledkem spokojený a na dnešní tiskové konferenci ho opakovaně označil za fantastický úspěch.
07.11.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Právník migrantů tepe Trumpa za „šílený přístup“. Pustil se i do EU

 
Hned několik karavan migrantů míří přes Mexiko do USA a prezident Donald Trump už opevňuje hranice. Tvrdý přístup Američanů rozebral v rozhovoru pro Blesk Zprávy právník žijící ve Spojených státech Matúš Varga. Zmínil i to, jak přitvrdila pravidla pro udělení azylu a jestli je podle něj propracovanější než v Evropské unii?
07.11.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Velký zájem o volby v USA: Lidé stojí fronty i v dešti. Hlasovací zařízení hlásí problémy

 
Dnešní americké volby do Kongresu Spojených států vyvolaly skutečně velký zájem. Lidé musejí doslova vystát dlouhé fronty, aby na jejich konci mohli ve volební místnosti odevzdat svůj hlas. To vše navíc komplikují hlášené problémy s hlasovacími zařízeními. O prvních celoamerických volbách od nástupu Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta se podle některých médií hovoří jako o ukazateli jeho skutečné obliby v polovině čtyřletého mandátu.
06.11.2018 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Demokrati se kvůli Trumpovi přejídají, ale paradoxně také cvičí více než republikáni

 
Barbra Streisand se netají svým odporem k republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Prohlásila kupříkladu, že může za její nadváhu. Ze stresu, který u ní vyvolává jeho politika a veřejné projevy, se přejídá palačinkami. Komfortní konzumace tučných a sladkých pokrmů je formou řešení nadměrného stresu z Trumpovy politiky u většiny demokratů. Zjistili to američtí sociologové s tím, že demokrati ale paradoxně také cvičí mnohem více než republikáni.
06.11.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Barbra Streisand (67 článků) , Donald Trump (4596 článků)

Američané volí Kongres, média volby vidí jako 'referendum o Trumpovi'

 
Voliči ve Spojených státech v úterý rozhodují o obsazení křesel ve federálním parlamentu a v zákonodárných sborech jednotlivých států. Výsledky ve prospěch demokratů by znamenaly komplikaci pro republikánského prezidenta Donalda Trumpa, který má před sebou přes dva roky svého nynějšího mandátu. Ve 39 státech dnes voliči vybírají i guvernéry. Očekává se vysoká volební účast.
06.11.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Trump se s Melanií zavřel v Bílém domě před zraky Američanů. Ti mu vystaví „vysvědčení“

 
V USA byly v úterý zahájeny kongresové volby, které v případě očekávaného úspěchu demokratů zkomplikují zbývající dva roky vlády republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Předvolební průzkumy předpokládají, že demokraté ovládnou Sněmovnu reprezentantů a že republikáni udrží převahu v Senátu. Donald Trump se volební den, považovaný za jeho vysvědčení po dvou letech u moci, rozhodl trávit v Bílém domě mimo zraky veřejnosti ve společnosti svého politického týmu, rodiny a přátel. Zaznamenány byly pokusy o ovlivnění voleb pomocí dezinformací.
06.11.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

V USA to vře: „Demokraté vyrábějí lůzu, Trump pracovní místa!"

 
V úterý 6. listopadu rozhodnou obyvatelé Spojených států o tom, zda si prezident Donald Trump udrží většinu v Kongresu nebo ji získají opoziční Demokraté. Příznivci Trumpa jsou odhodlaní svému prezidentovi pomoci ze všech sil. Bojuje se podle nich o vizi budoucí Ameriky. O tvrdé americké předvolební kampani informuje agentura Reuters.
05.11.2018 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Spojené státy zavádějí další sankce vůči Íránu. Ropu prodávat nepřestaneme, vzkázal Rúhání

 
Írán bude prodávat svou ropu a hodlá porušovat sankce, které proti němu obnovily Spojené státy. Na setkání s ekonomy, které přenášela íránská televize, to v pondělí řekl íránský prezident Hasan Rúhání. Dnes vstoupila v platnost druhá sada sankcí, jež zahrnuje ropný, bankovní a dopravní sektor.
05.11.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Hodně divoká předvolební kampaň v USA: Donald Trump zveřejnil video, které vytočilo Demokraty k nepříčetnosti

 
Ve Spojených státech se blíží volby a na napětí mezi politiky je to znát. Pokud Republikáni prohrají, Trump ztratí většinu v zákonodárném sboru a jen těžko bude prosazovat své plány. Všechno vsadil na kartu boje proti migrantům. Nařídil armádě, aby hlídala hranici s Mexikem. Pokud k ní dorazí migranti, kteří začnou po bezpečnostních složkách házet kamením, Trump doporučil zvážit možnost odpovědět palbou z pušek.
02.11.2018 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

„Mezi uprchlíky jsou zločinci,“ hromuje Trump. Chce registraci před vstupem do USA

 
Spojené státy umožní požádat o azyl pouze těm přistěhovalcům, kteří se registrují už při vstupu do země. Ostatní budou považováni za osoby, které nelegálně překročily hranice, a budou vyhoštěni. Oznámil to ve čtvrtek americký prezident Donald Trump s tím, že se příští týden chystá vydat dekret upravující imigrační pravidla.
01.11.2018 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4596 článků)

Pošetilý Kanye West: Byl jsem zneužit, končím s politikou!

 
Rapper Kanye West má sice tři potomky, sám je však ještě nezralé dítě. Emocemi snadno zmítaný hudebník mění své názory a postoje jako apríl slunce a sníh. Zatímco v polovině října byl ještě tvrdým zastáncem Donalda Trumpa a hodlal být jednou sám politikem, 30. října na Twitteru zaútočil na hlavu USA, že jím byl zneužit a využit. West prohlásil, že se odvrací od politiky a hodlá se věnovat pouze umění.
01.11.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (515 článků) , Donald Trump (4596 článků)