Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Trump chce do OSN vyslat bývalou moderátorku. Vybral si i šéfa justice

 
Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že chce, aby velvyslankyní Spojených států při OSN byla Heather Nauertová a novým ministrem spravedlnosti William Barr. Oba kandidáty musí do funkce potvrdit Senát USA, ve kterém mají většinu republikáni. Barr již post ministra spravedlnosti, se kterým je spojena i funkce nejvyššího žalobce, zastával v letech 1991-93 v administrativě nedávno zesnulého prezidenta George Bushe staršího.
07.12.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , George George (532 článků)

Nové informace, Trump prý bude brzy obviněn. Začal mluvit jeho blízký muž: analytik předkládá souvislosti

 
ROZHOVOR Kauza údajné spolupráce volebního týmu současného amerického prezidenta Donalda Trumpa a Rusů zaznamenala v uplynulém týmu posun. Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller pro „ruskou kauzu“ totiž soudu navrhl, že bývalý bezpečnostní poradce Donalda Trumpa Michael Flynn díky tomu, že s vyšetřovateli nyní spolupracuje, by neměl být odsouzen k nepodmíněnému trestu vězení. Flynn se v říjnu 2017 přiznal k tomu, že FBI záměrně lhal ohledně svých styků s ruským velvyslancem. Analytik a vědecký spolupracovník Begin-Sadatova Centra pro strategická studia při Bar-Ilanově univerzitě v Izraeli Jiří Valenta v tom vidí možné ohrožení Donalda Trumpa vedoucí až k jeho možné obžalobě americkým Kongresem. V Senátu, kde mají republikáni většinu, by ale Trumpa mohli podle Valenty podržet.
07.12.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Jiří Valenta (148 článků) , Michael Flynn (22 článků) , Michael Flynn (11 článků) , Robert Mueller (8 článků)

Výročí Trumpovy inaugurace ozáří krvavý Měsíc. „Zlé znamení,“ odtušil pastor

 
Krvavý Měsíc a druhé výročí inaugurace amerického prezidenta Donalda Trumpa. Dvě události, které spojuje jedno datum: 20. leden 2019. Ačkoli jde o pouhou náhodu, americký pastor Paul Begley je přesvědčen, že shoda se neděje jen tak. Podle něj se máme připravit na zlé časy, protože kombinace krvavého Měsíce a Trumpa nevěstí nic dobrého.
07.12.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Nenávist a zlost na pohřbu Bushe st.: Trump a Clinton si ani nepodali ruku

 
Nevraživost až za hrob panuje mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem (71) a rodinou exprezidenta Billa Clintona (72). Ti si ani na pohřbu další hlavy státu George Bushe st. (†94) nepodali ruce.
07.12.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (264 článků) , Donald Trump (4606 článků) , George George (532 článků)

Velvyslanec USA King: Jak by to vypadalo v novinách, kdyby se sešli Trump a Zeman...

 
REPORTÁŽ Na českou akademickou půdu dorazil reprezentant Spojených států amerických. Velvyslanec USA v České republice Stephen King zavítal ve středu na pozvání studentského spolku Mladí občané na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, aby přednesl směrem ke studentům krátký projev a poté odpovídal na dotazy z publika. Řešil se nejen vztah Česka a USA, ale také otázka Izraele, problémy s Ruskem, nebo Donald Trump. Připomenut byl i odkaz Václava Havla či George Bushe staršího.
06.12.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Stephen King (87 článků) , Donald Trump (4606 článků) , George King (1 článek) , George King (2 články) , George George (532 článků)

„Madonna vyk*uří, když zvolíš Hillary.“ Benjamin Kuras přednášel o mládeži a neomarxismu. Zničení národa, ovládnutí světa...

 
REPORTÁŽ Mezi studenty Vysoké školy ekonomické v Praze zavítal spisovatel Benjamin Kuras. Byl hostem v rámci předmětu nazvaného „Informace, dezinformace a propaganda“, který se vyučuje na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Na přetřes přišly třeba americké prezidentské volby a související vulgarita nejen ze strany Donalda Trumpa, ale Kuras zkritizoval rovněž úpadek univerzitního prostředí v anglosaském světě. Došlo i na Putina a údajnou koluzi s Donaldem Trumpem a jeho prezidentskou kampaní. Kuras studenty varoval také před sílící radikální levicí a hrozbou cenzury svobodných médií pod rouškou boje proti „fake news“.
05.12.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Clinton, Merkelová či princ Charles se loučili s Bushem. Trump vynechal smuteční projev

 
Spojené státy ve středu státním smutečním obřadem ve washingtonské Národní katedrále uctily památku George Bushe staršího, který zemřel minulý týden ve věku 94 let. Piety se zúčastnili americký prezident Donald Trump i jeho demokratičtí předchůdci Barack Obama, Bill Clinton a Jimmy Carter. Bushe, který bude ve čtvrtek uložen do rodinného hrobu v Texasu, si dnes státním smutkem připomínají celé Spojené státy.
05.12.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , George Clinton (10 článků) , George George (532 článků)

Washington se rozloučil s bývalým prezidentem Georgem Bushem starším

 
Rakev s bývalým americkým prezidentem Georgem Bushem starším ve středu na palubě prezidentského speciálu odletěla z Andrewsovy letecké základny u Washingtonu zpět do Houstonu. Tam se bude ve čtvrtek konat další smuteční obřad a ještě téhož dne bude exprezident v texaském městě College Station pohřben.
05.12.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , George Washington (18 článků) , George George (532 článků)

Štěpán Křeček: Snížení cel na americké automobily může snížit poptávku po evropské produkci

 
Podle prezidenta Donalda Trumpa Čína souhlasí se snížením a odstraněním cel na automobily, které jsou vyváženy ze Spojených států do Číny.
04.12.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Smrčka (SPOZ): Donald Trump ví, co dělá a dokonce to i funguje

 
Kdysi jsem popsal v jednom blogu politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa jako destrukční konstruktivismus. Jeho vize je rozbít něco nefunkčního a postavit ze zbytků cosi fungujícího.
03.12.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Drsný Schwarzenegger: „Trump je mešuge,“ zaútočil „Terminátor“ na prezidenta

 
Herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger dnes počastoval amerického prezidenta Donalda Trumpa oslovením „mešuge“, což je v jidiš nelichotivý výraz pro blázna. Takové přízvisko si šéf Bílého domu vysloužil kvůli odmítání pařížské klimatické dohody z roku 2015.
03.12.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (580 článků) , Donald Trump (4606 článků)

Zbyněk Fiala: Obchodní válku přibrzdilo příměří

 
Z argentinské schůzky skupiny G20 nakonec vypadlo něco podstatného až v posledních hodinách na večeři amerického prezidenta Donalda Trumpa s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.
03.12.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků)

Prezident Zeman: George Bush starší byl výjimečný i pro mou zemi

 
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal kondolenční telegram Donaldu J. Trumpovi, prezidentovi Spojených států amerických.
02.12.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Donald Trump (4606 článků) , George George (532 článků)

Historické vystoupení prezidenta Zemana v Knesetu. Zde jsou ohlasy a reflexe přímo z Izraele

 
ANALÝZA JIŘÍHO VALENTY Se souhlasem akademika a odborníka na zahraniční vztahy Jiřího Valenty publikujeme v českém překladu článek, který původně vyšel na stránkách Begin-Sadatova centra pro strategická studia při izraelské Bar-illanově univerzitě. Valenta v něm analyzuje aktuální návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Izraeli a zabrousí i do historické analýzy vztahů mezi Československem a Státem Izrael, jak se odvíjely v minulosti. Závěrem pak předkládá i to, co by v reakci na Zemanovo vystoupení a aktivity mohl udělat současný americký prezident Donald Trump.
01.12.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Jiří Valenta (148 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Státníci s partnerkami dorazili na summit G20, Mayová působila osaměle

 
Světoví lídři se sjeli na summit G20, který dnes začíná v argentinském Buenos Aires. Mnoho státníků na setkání doprovodily jejich partnerky. S americkým prezidentem Donaldem Trumpem přiletěla jeho žena Melania, nechybí ani francouzská první dáma Brigitte Macronová. Osaměle však působila britská premiérka Theresa Mayová, která výjimečně přijela bez manžela Philipa, napsal deník Daily Mail.
30.11.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Theresa Mayová (254 článků)

Ruším schůzku s Putinem, oznámil Trump. Kreml rychle zareagoval

 
45. prezident Donald Trump zrušil setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Své rozhodnutí oznámil na sociální síti Twitter. Trump prozradil, že schůzku zrušil kvůli ruskému počínání v krizi v Kerčském průlivu. Kreml okamžitě zareagoval.
30.11.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3345 článků) , Donald Trump (4606 článků)

Lhal jsem, přiznal u soudu Trumpův bývalý právník. Jaké plány měl prezident v Rusku?

 
Někdejší osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen se dnes před soudem přiznal, že v roce 2017 Kongresu lhal o Trumpově neuskutečněném realitním záměru v Rusku. Trump Cohenovo doznání, které je součástí právníkovy dohody se zvláštním vyšetřovatelem Robertem Muellerem, označil podle agentury AP za lež a Cohena za slabocha, který se lhaním snaží dosáhnout mírnějšího trestu.
29.11.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Michael Cohen (17 článků)

Trump zrušil schůzku s Putinem v Argentině: Oznámil to na Twitteru

 
Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru odřekl připravované setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem na okraj summitu G20 v Argentině. Kreml zrušení schůzky potvrdil a vyjádřil politování, že se tím projednání důležitých mezinárodních i bilaterálních otázek odsouvá na neurčito. Trump dnes nejprve před odletem do Argentiny prohlásil, že je na setkání s Putinem příhodný čas, ale krátce poté na twitteru oznámil, že do vyřešení rusko-ukrajinského incidentu v Kerčském průlivu je v zájmu všech stran rokování zrušit. Ukrajinský prezident Petro Porošenko Trumpovo rozhodnutí ocenil jako chování velkého státníka.a.
29.11.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3345 článků) , Donald Trump (4606 článků)

Putin řekl jasné slovo, co se prý dělo v Kerčském průlivu. Trump z druhé strany světa pohrozil

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou stále neopadá. Ruský prezident Vladimir Putin a ukrajinský premiér Petro Porošenko pokračují ve válce slov. Do slovní přestřelky se zapojil i 45. prezident USA Donald Trump, který ze svých úst vypustil pohrůžku směřovanou Vladimiru Putinovi.
28.11.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3345 článků) , Donald Trump (4606 článků) , Petro Porošenko (158 článků)

Trump hrozí Putinovi: „Zruším schůzku.“ Rusové uvalili vazbu i na zraněné námořníky

 
Americký prezident Donald Trump pohrozil, že by mohl kvůli nedělnímu incidentu v Kerčském průlivu zrušit plánovanou schůzku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, která se má uskutečnit na okraj summitu G20 v Argentině. Prezident to řekl v rozhovoru, který dnes zveřejnil list The Washington Post. Představitelé dvacítky největších ekonomik světa se v Buenos Aires sejdou v pátek a v sobotu.
28.11.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3345 článků) , Donald Trump (4606 článků)