Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Demonstrace, ohně a rabování: Donald Trump se po násilné smrti černocha schoval do bunkru

 
Smrt černocha George Floyda rozpoutala v Americe vlnu protestů proti policejní brutalitě. Minulé pondělí na neozbrojeném muži klečeli hned tři bělošští policisté, kteří byli žádáni, aby z něj slezli, protože nemůže dýchat. Jeden z policistů mu klečel přímo na krku, což vedlo k úmrtí. Vlna demonstrací, která trvá už téměř týden a probíhá na mnoha místech USA, přináší i rabování a ohně. Demonstranti se přesunuli i na Lafayettovo náměstí, které je vedle Bílého domu, Donald Trump (73) se proto schoval do bunkru.
01.06.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků) , George George (716 článků)

Amerika v plamenech: Protesty se přesunuly před Bílý dům, Trump hrozí „nejzlejšími psy“

 
Jedna z celoamerických demonstrací vyvolaných smrtí černocha George Floyda se v noci na dnešek konala i u Bílého domu, kde se dav několik hodin přetlačoval s ostrahou. Ta podle CNN nejméně jednou použila proti protestujícím pepřový sprej. Americký prezident Donald Trump na twitteru ocenil práci bezpečnostních sborů a demonstrantům pohrozil „těmi nejzlejšími psy a nejstrašlivějšími zbraněmi“.
30.05.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků) , George George (716 článků)

Trump odstřihl Světovou zdravotnickou organizaci od amerických peněz. Kvůli Číně

 
Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že USA končí spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO), protože je pod vlivem Číny. Uvedl přitom, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely, informovaly agentury.
29.05.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Trump jde po krku Twitteru i Facebooku. Sociální sítě chce regulovat nebo rovnou zavřít

 
Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před převzetím zodpovědnosti za obsah zveřejněný jejich uživateli. Exekutivní příkaz podepsal v reakci na krok společnosti Twitter, která označila několik jeho zpráv za nepřesné. Podle názorů odborníků nemá jeho pokus valnou šanci na úspěch, napsaly světové agentury.
28.05.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Smrt muže, který zemřel při zatýkání policie, vyvolala násilné protesty: Trump prošetřením případu pověřil FBI

 
Americký prezident Donald Trump ve středu na sociální síti twitter potvrdil, že případ smrti zatýkaného neozbrojeného černocha George Floyda ve státě Minnesota již vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Kvůli incidentu ve městě Minneapolis pokračovaly nepokoje, při nichž někteří lidé rabovali obchody a několik podniků lehlo popelem, informoval list The New York Times.
28.05.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků) , George George (716 článků)

Rodina oplakává smrt „něžného obra“. Smrt zatýkaného černocha prověří FBI, nařídil Trump

 
Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černocha ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Sdělil to ve středu podle agentury Reuter americký prezident Donald Trump. Podle něj se tak děje na jeho žádost.
28.05.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Twitter poprvé v historii „naložil“ Trumpovi. „Ověřte si fakta!“ vyzývá sociální síť

 
 Společnost Twitter, která provozuje stejnojmennou sociální síť, poprvé označila tweety amerického prezidenta Donalda Trumpa jako nepřesné. Trump následně pohrozil sociálním sítím regulací či uzavřením, pokud budou umlčovat konzervativní hlasy. Upozornění vydané Twitterem se týká Trumpova kritického názoru na korespondenční hlasování, které prezident nepovažuje za nic jiného než za podvod. Portál magazínu Variety poznamenal, že Twitter nadále bez označení ponechal Trumpův tweet, který podporuje konspirační teorii, že někdejší republikánský kongresman Joe Scarborough zabil pracovnici své kanceláře Lori Klausutisovou. Smazání těchto Trumpových tweetů požaduje vdovec po Klausutisové.
27.05.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Trumpová ve svátek ukázala kabát za 88 tisíc, prezident si užíval golf. A co sok Biden?

 
Američané si v pondělí 25. května připomněli Den obětí války, prezident Donald Trump (73) s manželkou Melanií (50) vyrazili na pietu na Arlingtonský národní hřbitov ve Virginii. První dáma u této příležitosti "provětrala" krémový kabát za bezmála 88 tisíc korun. Prezident Trump si o svátečním víkendu vyrazil na golf, chvíle na greenu prokládal útočnými výlevy na svém twitteru. Jedním z jeho terčů byl i jeho sok v klání o prezidentské křeslo Joe Biden (77), ten se po týdnech v karanténě konečně ukázal na veřejnosti. Na rozdíl od Trumpa si venku nasadil roušku, uvedl deník The Guardian.
26.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků) , Joe Biden (99 článků)

Nechutné video sdílel i Trump: Mladík mlátil nemocné stařečky do hlavy

 
Dvacetiletý ošetřovatel v domově pro seniory v Detroitu mlátil nebohého nemocného starce do hlavy. Celý hrůzný čin si navíc natáčel na video, které zveřejnil na sociálních sítích. Záznam šokoval i amerického prezidenta Donalda Trumpa. Odporného násilníka už dopadla policie, jeho jméno je zřejmě Jaydon H., ale policie to zatím nepotvrdila.
25.05.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

V USA zuří i politický virus, zahřměl čínský ministr zahraničí. Způsobuje, že...

 
Komunistická Čína čelí na půdě mezinárodního společenství kritice za to, že na počátku koronavirové epidemie neinformovala svět o nové nemoci a informace tajila, na což upozorňovaly tajné služby Spojených států, Nového Zélandu a dalších zemí. Nejhlasitějším kritikem Číny je prezident Spojených států Donald Trump. Ten dokonce volá po tom, aby Čína vyplácela ostatní státům kompenzace za to, že dopustila rozšíření nemoci COVID-19 do celého světa. Z Číny však dostal jasnou odpověď.
24.05.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Video: Mladík si udělal boxovací pytel ze seniora v domově důchodců, brutálně ho zmlátil

 
Mladý boxer (20) z amerického Detroitu má velký problém. Při návštěvě domova důchodců brutálně napadl jednoho ze seniorů, doslova si z něj udělal boxovací pytel. Muž skončil se zakrváceným obličejem a mnoha podlitinami. Posilovna, ve které trénoval, už agresora vyloučila a pomůže policii s vyšetřováním. V šoku je i prezident Donald Trump (73).
24.05.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Trumpův „recept“ proti viru: Nadějí hydroxychlorochin? Riziko smrtících vedlejších účinků

 
Mluví se o ní od počátku pandemie. Látka hydroxychlorochin obsažená v některých lécích proti malárii byla popisována jako jedna z velkých nadějí v boji proti koronaviru. První výsledky naznačovaly, že dokáže s léčbou nemoci covid-19 pomoci. Postupně se ale ukazuje, že vedlejší účinky, které mohou být v některých okolnostech velmi vážné, přebíjí možná pozitiva. I proto rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa brát lék preventivně celý svět překvapilo.
24.05.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Co bude s Palestinci a izraelskou demokracií?

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) spolu s bývalými šéfy české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) a Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) sepsali společné prohlášení týkající se Izraele. Kritizují v něm iniciativu prezidenta USA Donalda Trumpa a izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, která podle nich vylučuje vznik životaschopného palestinského státu. Sobotní vydání deníku Právo jejich článek otisklo.
23.05.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků) , Karel Schwarzenberg (3948 článků) , Lubomír Zaorálek (2651 článků)

Trump bije na poplach: Korespondenční hlasování v prezidentských volbách? Ne! Toto hrozí

 
Šéf Bílého domu Donald Trump se brání možnosti, aby Američané hlasovali v listopadových prezidentských volbách korespondenčně. Bojí se, že by pak v zemi už nikdy nebyl zvolen republikán, píší Lidové noviny.
23.05.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Nadávala „bílému odpadu“, na ministerstvu řídila odbor rovnosti pohlaví. Teď končí a na závěr ještě pořádně zasmradila

 
Kontroverzní Oľga Pietruchová, slovenská ředitelka odboru rovnosti pohlaví dala dobrovolně výpověď. „Ako som sa už pred rokmi vyjadril, myslím si, že vysokopostaveným štátnym úradníkom by nemal byť človek, ktorý označí ľudí s iným politickým názorom za ‚biely odpad, ako to pani Pietruchová urobila v minulosti,“ uvedl v reakci na její odchod slovenský ministr Milan Krajniak. Pietruchová totiž v roce 2016 označila voliče Donalda Trumpa za bílý odpad. „Je mi ľúto, že sa rozhodla sama odísť. Chceli sme ju radšej vyhodiť,“ zaznělo z ministrova okolí. A své k tomu napsala i známá česká politická komentátorka.
22.05.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

USA vystupují z vojenské dohody, Trump zavírá nebe pro Rusko i Česko. Už žádné přelety

 
Spojené státy odstupují od vojenské dohody, která umožňuje provádět vzájemné kontrolní přelety nad signatářskými státy. Oznámil to ve čtvrtek podle agentury AP Bílý dům. Dohoda o otevřeném nebi, kterou vedle USA, Kanady a Ruska uzavřela většina evropských zemí včetně Česka, byla podepsána v Helsinkách v roce 1992, v platnost vstoupila o deset let později. Podle deníku The New York Times je vypovězení dalším dokladem toho, že je prezident Donald Trump připraven ukončit i americko-ruskou smlouvu START o omezení strategických zbraní.
21.05.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Univerzity testují lék, který si naordinoval Trump. Pomáhá, nebo škodí?

 
Britské univerzity v Oxfordu a Brightonu zahájily rozsáhlou studii, která má zjistit, zda mohou mít dva léky proti malárii preventivní účinky proti onemocnění covidem-19. Jedním z testovaných léků je i hydroxychlorochin, který podle svých slov preventivně užívá americký prezident Donald Trump. Výsledek studie se očekává na konci tohoto roku, informoval zpravodajský web BBC.
21.05.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Štěpán Křeček: Po pandemii přichází další pohroma. Trump opět vyhrožuje obchodní válkou

 
Pandemie koronaviru zvýšila napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že koronavirus pochází z laboratoře ve Wu-chanu, a naznačil, že by Spojené státy mohly zavést nová cla na Čínu jako trest za pandemii.
20.05.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

„Byli téměř mrtví.“ Trump se brání kritice za antimalarika a štve ho „nemocná žena“

 
Americký prezident Donald Trump se v úterý bránil proti kritice řady politiků i zdravotnických expertů, jež následovala po jeho oznámení, že kvůli pandemii covidu-19 preventivně bere antimalarikum hydroxychlorochin. Podle odborníků by totiž jeho slova mohla vést ke zneužívání této látky, jež může mít za určitých okolností až smrtelné vedlejší účinky, napsala agentura AP.
20.05.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků)

Hackeři ukradli právnické firmě citlivá data: Tasíme špínu na Trumpa!

 
Jsou světové hvězdy a další známé osobnosti v ohrožení? Zřejmě ano! Hackeři ze skupiny REvil známí také jako Sodinokibi, už vypustili soukromé údaje o zpěvačce Lady Gaga (34), zvýšili »výkupné« na více než miliardu korun a chystají se kompromitovat i amerického prezidenta Donalda Trumpa (73)!
19.05.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5185 článků) , Lady Gaga (1408 článků)