Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Donald Trump chce v USA zakázat TikTok: Je to čínská špionáž, míní prezident

 
Statisíce Američanů mohou přijít o svůj hlavní zdroj příjmů. Prezident USA Donald Trump se totiž rozhodl zakázat jednu z nejpopulárnějších aplikací s názvem TikTok. Už dlouhý čas se totiž říká, že aplikaci zneužívá komunistická čínská vláda k tomu, aby získávala citlivé údaje dalších zemí.
01.08.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků)

Petr Hampl: „Černé životy“ dorazí do Česka. Budeme se omlouvat Romům. Pražáci...

 
Sociolog Petr Hampl se domnívá, že Black Lives Matter určitě dorazí do Česka. Zároveň v rozhovoru pro XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým také řekl, že americký prezident Donald Trump už asi nevyhraje. „Vše stojí proti němu,“ dodal; s tím, že Joe Biden je sice dementní, ale má proti Trumpovi reálnou šanci.
01.08.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Joe Biden (127 článků) , Luboš Veselý (519 článků) , Matter Matter (101 článků)

Covid-19 decimuje USA. Trump nadhodil možnost odkladu voleb. Ale hned narazil

 
Počty Američanů, které napadl koronavirus, nadále prudce rostou. Prezident Donald Trump proto přišel s myšlenkou, že by možná bylo vhodné prezidentské volby, naplánované na listopad, odložit. Agentura Reuters však upozorňuje, že tuto pravomoc v žádném případě nemá v rukou prezident, nýbrž Kongres USA.
30.07.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků)

Bojí se prohry? Trump zmínil odklad prezidentských voleb, budou prý „zkorumpované“

 
Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek poprvé zmínil o možnosti odložit letošní listopadové prezidentské volby, přestože datum je zakotveno v zákoně. Šéf Bílého domu v této souvislosti, opět bez důkazů, uvedl, že korespondenční hlasování bude zneužito k volebním podvodům, poznamenala agentura Reuters.
30.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků)

Velký přesun amerických vojáků: Zmizí i ze základny u Česka, Bavorsko se děsí

 
Ministr obrany USA Mark Esper oznámil, že na základě rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa stáhnou Spojené státy z Německa zhruba 12 000 svých vojáků. Téměř polovina z nich zůstane v Evropě. Informovaly o tom zahraniční agentury.
29.07.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků)

Svrhnout Trumpa? Black Lives Matter a Antifa nespí. Vážná slova

 
Významný spolupracovník Gatestone Institute v New Yorku Soeren Kern se rozepsal o tom, že Antifa využívá smrti George Flodya v Minnesotě. Poukazuje na to, že jedním z širších cílů je dokonce odstranění prezidenta Donalda Trumpa z funkce.
29.07.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Matter Matter (101 článků) , George George (724 článků)

„Miluji, když mi děti skákají na klíně.“ Joe Biden, 77 let. Dva z pěti Američanů tuší demenci

 
Možný nástupce Donalda Trumpa, Joe Biden, má problém. Po internetu se začalo šířit populární video kompilací trapných momentů z dob jeho kariéry. V něm je vidět, jak neumí počítat, plete si řády, nezná jména či povídá o podivném vztahu s dětmi. „Měl jsem chlupy na nohách, které se měnily, které, které, které se měnily, na oh, oh, oh, blond… na sluníčku. A děti přibíhaly a přicházely na bazén a drbaly mi nohu až dolů, aby se chlupy narovnaly a pozorovaly, jak se znovu postaví. Dívaly se na ně. Takže jsem se dozvěděl o švábech, dozvěděl jsem se o dětech, které mi skákaly na klíně. A já miluji, když mi děti skákají na klíně,“ pochlubil se svou historkou Biden v hloučku dětí.
29.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Joe Biden (127 článků)

Trump lékařům navzdory: Dál propaguje lék na malárii v boji proti covid-19 a postěžoval si

 
Americký prezident Donald Trump v úterý znovu podpořil používání preparátu hydroxychlorochin při léčbě nemoci covid-19. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) přitom zpochybnil jeho účinnost a varoval, že přípravek může způsobit srdeční potíže. Světová zdravotnická organizace (WHO) uvádí, že „v současné době neexistují žádné důkazy“ o účinnosti hydroxychlorochinu při léčbě či prevenci covidu.
29.07.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků)

Petr Hampl: Poslední bitva Donalda Trumpa

 
Je možné, že Donald Trump bude v listopadových prezidentských volbách poražen? Je to pravděpodobné? A co by to znamenalo?
28.07.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků)

Soros opět bojuje za demokracii. Teď do toho narval přes miliardu korun. Zastaví Trumpa?

 
Listopad se blíží a s ním i volby, které rozhodnou, kdo bude obývat Bílý dům. Kampaň obou stran už jede. Ale každá kampaň stojí peníze a jedná se o částky v milionech dolarů. A právě miliony dolarů Demokratům poskytl kromě jiných například miliardář maďarského původu George Soros. Jak informuje server Washington Free Beacon, Soros se prý překonal a v těchto volbách poskytl Demokratům do různých volebních fondů dary v hodnotě 52 milionů dolarů. Což je údajně o 30 milionů dolarů více než v minulé prezidentské volbě. Dodejme ovšem, že v předchozí volbě označovalo mnoho průzkumů Donalda Trumpa za outsidera bez šance.
28.07.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , George Soros (244 článků) , Washington Washington (48 článků) , Washington Washington (48 článků)

Trumpův blízký muž se nakazil covidem-19. Bílý dům promluvil o ohrožení prezidenta

 
Bezpečnostní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Robert O'Brien je nakažen koronavirem. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Bloomberg. O'Brien, který nyní pracuje z domácí izolace, je Trumpovým nejbližším spolupracovníkem, u kterého byla nemoc covid-19 diagnostikována.
27.07.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Robert O'Brien (2 články)

Trumpův protikandidát Biden se chtěl zalíbit muslimským voličům. Ale něco pak na něho prasklo

 
Joe Biden, demokratický konkurent Donalda Trumpa a dřívější viceprezident Baracka Obamy, se dle Breitbartu dopustil lži, když na muslimské události slíbil, že zruší zákaz cestování pro muslimy, který měl zavést Donald Trump. Prý to však je lež, protože Trump nikdy nic takového nezavedl. „Muslimský zákaz existuje pouze v myslích demokratů a levicových novinářů,“ psalo se na stránkách Breitbartu.
21.07.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Barack Obama (2466 článků) , Joe Biden (127 článků)

Jen je nechte, ať se bojí? Donald Trump má ještě naději. Nová zpráva z USA

 
Duel Trump vs. Biden se odehraje až v listopadu, průzkumy se však dělají už teď. Jeden si nechala zpracovat i televize Fox News. Z dat zjištěných ze vzorku 1104 respondentů se ukazuje, že koronavirus důvěrou v Donalda Trumpa dost zamával, a pokud by se volby konaly nyní, zvítězil by podle průzkumu demokratický kandidát Joe Biden. Ale kdyby kritická situace s koronavirem přetrvala až do listopadu, Trumpovi to paradoxně může pomoci.
21.07.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Joe Biden (127 článků)

Linkin Park zatrhli Trumpovi svou muziku. „Je horší než terorismus,“ říkal Chester (†41)

 
Skupina Linkin Park je zatím poslední z řady muzikantů, kteří americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi zakázali používat svou hudbu během kampaně za znovuzvolení. Jak informoval zpravodajský server Fox News, skupina vyzvala Trumpa, aby přestal používat její hudbu poté, co hit Linkin Parku In the End zazněl ve videu, které na twitteru zveřejnil ředitel Bílého domu pro sociální sítě Dan Scavino a Trump ho sdílel.
21.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Dan Fox (1 článek) , Park Park (50 článků) , Dan Dan (31 článků) , Dan Dan (31 článků)

Dejte mi ten graf! Ne ten, tamten! Trump v TV o koroně, bylo to veselé

 
Donald Trump byl hostem nedělního rozhovoru na Fox News, kde byl tématem koronavirus. Spojené státy prý dělají nejlepší testování, a proto mají i vysoký počet nakažených. „Nikdo se nebaví o Mexiku, Brazílii a některých částech Evropy, které byly postiženy dřív než my. Ale podívejte se, proč se nebavíme o Mexiku, které nám nepomáhá, a vše co mohu říct je, že děkuji Bohu za vybudování částí zdi, protože kdybychom neměli zeď, měli bychom mnohem větší problémy,“ pověděl Trump. Rozhovorem létaly i slova o fake news.
20.07.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků)

„Falešné průzkumy,“ čílí se Trump. Na soka ztrácí 15 procentních bodů a nechce říct, jestli výsledky voleb uzná

 
Americký prezident Donald Trump se odmítl veřejně zavázat k tomu, že přijme výsledek nadcházejících prezidentských voleb. V nedělním rozhovoru na televizi Fox News uvedl, že nemůže „prostě říct ano“, protože na to by musel výsledky vidět. Média připomínají, že podobně se Trump k této otázce stavěl i před čtyřmi lety.
20.07.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků)

Pehe chválí: Ženy političky koronu zvládly na jedničku, egoističtí muži si udělali ostudu

 
Komentátor Jiří Pehe upozorňuje na zajímavou skutečnost, že ve velké části zemí, které podcenily koronavirovou pandemii a musely se potýkat s velkými problémy, stojí v čele egoističtí muži. Jako hlavní příklady uvádí amerického prezidenta Donalda Trumpa nebo britského premiéra Borise Johnsona. Naopak si všímá, že většina zemí, které mají v čele ženu, epidemii velmi dobře zvládly.
17.07.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Jiří Pehe (431 článků)

Trumpův syn se rozzuřil, jeho tátu válcuje Biden. A známý rapper skutečně podal přihlášku

 
Demokratického kandidáta Joea Bidena podle nového průzkumu vysoké školy Monmouth University v americkém státě Pensylvánie podporuje 53 procent voličů, zatímco prezidenta Donalda Trumpa 40 procent. Deník The New York Times (NYT) napsal, že 13bodový náskok je pro bývalého viceprezidenta rekordem, pokud jde o letošní průzkumy preferencí v daném státě. Podle středečních čísel televize CNBC je Biden favoritem i v dalších státech, které nejsou dlouhodobě baštou demokratů ani republikánů. Bidenův náskok neustál prezidentův syn Donald mladší a zaútočil na něj na twitteru, použil k tomu překvapivou „zbraň“ – svého nejmladšího, nevlastního bratra Barrona.
16.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Joe Biden (127 článků)

„Peníze místo lásky,“ popsala Trumpa neteř. A jako psycholožka vzkazuje: „Rezignuj!“

 
Kritická kniha o současném prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi z pera jeho neteře Mary je už na pultech i českých knihkupců. Trumpová tento týden u příležitosti vydání svého díla podala pro stanici ABC News exkluzivní rozhovor, pro svého strýce měla jasný vzkaz: „Jako prezident rezignuj!“ vyzvala ho. Promluvila hlavně o tom, jak je celá jejich rodina Trumpů dysfunkční.
15.07.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Mary Mara (433 článků) , Mary Mary (137 článků)

Trump udělal ze svého přítele čistého muže. Odpustil mu vězení, pokutu i dohled úřadů

 
Americký prezident Donald Trump svým víkendovým rozhodnutím ušetřil svého přítele Rogera Stonea nejen odnětí svobody, ale i dalších aspektů jeho trestu za lhaní vyšetřovatelům a další zločiny. Detaily Trumpova nařízení vyšly najevo v noci na úterý poté, co si je od ministerstva spravedlnosti vyžádala federální soudkyně. Příkaz Stoneovi odpouští i uloženou pokutu a dvouleté období úředního dohledu.
14.07.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5273 článků) , Roger Roger (16 článků)