Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Smrt soudkyně Ginsburgové: Trump chce rychle zaplnit její místo, Biden mluví o „hrubé moci“

 
Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden dnes vyzval americké senátory, aby nehlasovali o náhradnici za nedávno zesnulou soudkyni Nejvyššího soudu Ruth Baderovou Ginsburgovou do listopadových voleb. Snahu prezidenta Donalda Trumpa o co nejrychlejší postup v této věci nazval „uplatňováním hrubé politické moci“, napsala agentura Reuters.
20.09.2020 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Rakovině podlehla známá soudkyně. Trump ji chválil, její poslední přání ho ale nepotěší

 
Ve věku 87 let v pátek zemřela soudkyně amerického nejvyššího soudu Ruth Baderová Ginsburgová. Podle prohlášení soudu podlehla komplikacím spojeným s rakovinou slinivky břišní a poslední momenty prožila doma se svojí rodinou. Prezident Donald Trump ji označil za úžasnou ženu. Jedna věc ho ale nepotěší. Ginsburgová prý své vnučce sdělila poslední přání - aby jejího nástupce jmenoval až nově zvolený prezident.
19.09.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

„Strčil mi jazyk do krku.“ Bývalá modelka obvinila Trumpa během kampaně z obtěžování

 
Bývalá modelka Amy Dorrisová obviňuje amerického prezidenta Donalda Trumpa, že ji před více než dvaceti lety sexuálně obtěžoval na tenisovém turnaji US Open. Prezidentovi právníci však její tvrzení odmítají a tvrdí, že vzhledem k načasování krátce před listopadovými prezidentskými volbami by mohlo být její obvinění politicky motivované, napsal britský list The Guardian.
17.09.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Ivanka Trump v roušce jako bílá labuť: Šaty za 28 tisíc taktikou na obměkčení voličů?

 
Ivanka Trumpová (38), přední poradkyně a dcera prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, ukázala, že nošení roušky zvládá na jedničku. Nejenže se v ní pravidelně ukazuje na veřejnosti, věnuje se i jejich výrobě, s dcerou jich na počátku pandemie několik ušila. Nyní ji ale plně zaměstnává otcova prezidentská kampaň, Trump totiž usiluje o znovuzvolení a jeho dcera neúnavně objíždí USA a lobbuje za něj. Její poslední zastávka ji zavedla mezi původem latinskoamerické voliče v Arizoně, snažila se je obměkčit šaty z kolekce kolumbijské návrhářky, uvedl deník Daily Mail.
17.09.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Biden si získal půlku Američanů. Rival převálcoval Trumpa ve volebních průzkumech

 
Americký prezident Donald Trump zaostává za svým demokratickým vyzyvatelem do listopadových voleb Joem Bidenem v celoamerickém měřítku o devět procentních bodů. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na průzkum společnosti Ipsos mezi lidmi, kteří se chystají k volbám. Šetření podle Reuters rovněž ukázalo, že se Trumpovi nedaří příliš mobilizovat voliče z amerických předměstí svým tvrdým postojem vůči kriminalitě, jež doprovázela v posledních měsících protesty v některých městech.
16.09.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Budu, eh...kam to jedu? Senilita? Joe Biden neví

 
Američané si na internetu pouštějí video, které zachycuje trapné momenty amerického kandidáta na prezidenta Joea Bidena. Ve videu je vidět, že si spletl manželku se sestrou, má problémy s počty či trpí výpadky paměti. Prý se však těší na společnou debatu se současným prezidentem Donaldem Trumpem. V úterý byl zachycen, jak vytáhl telefon a pustil do mikrofonu písničku Despacito. „Uvědomuje si Joe Biden, že despacito znamená pomalu? Sedí to dobře s pomalým Joe,“ napsala poradkyně předvolební kampaně Donalda Trumpa.
16.09.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Trump podepsal přelomovou dohodu. Melania v šatech za 80 tisíc ladila s Netanjahuovou

 
Bílý dům byl v úterý svědkem historické události. Zástupci Spojených arabských emirátů (SAE) a Bahrajnu se tu v dohodě zavázali k navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem. Na vše dohlížel prezident Spojených států Donald Trump, který normalizaci vztahů obou arabských zemí s židovským státem označil za počátek „nového Blízkého východu“. Pozornost na sebe ale strhla především první dáma USA Melania Trumpová (50), která ve svých tmavomodrých šatech zastínila nejen zahraniční státníky, ale také manželku izraelského premiéra Saru Netanjahuovou (61), uvedl list Daily Mail.
16.09.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Donald Trump: Uspěje ve volbách i přes kritiku a impeachment?

 
Amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ve funkci proslul řadou kontroverzních činů a výroků, čeká další boj o křeslo v Bílém domě. Za Demokratickou stranu ohlásil kandidaturu do primárních voleb Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., který byl v letech 2009 až 2017 47. viceprezident USA. Volby 46. prezidenta USA jsou naplánovány na úterý 3. listopadu 2020.
16.09.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Hanebné výroky Trumpové: Hrozná slova o imigrantech

 
První manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa (74) v rozhovoru s britskou televizí ITV spustila tirádu na téma imigrace. Přestože Ivana Trumpová (71) do Ameriky sama emigrovala z Česka, o imigrantech si myslí jen to nejhorší.
16.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Ve Slovinsku vztyčili novou sochu Trumpové. Opět připomíná „strašáka do zelí”

 
Ve Slovinsku byla v úterý odhalena bronzová socha americké první dámy Melanie Trumpové, uvedla agentura Reuters. Socha od amerického umělce žijícího v Berlíně Brada Downeyho stojí blízko města Sevnica, kde Trumpová vyrostla, a má sloužit jako náhrada za dřevěné vyobrazení bývalé modelky a manželky Donalda Trumpa, které v červenci poničili vandalové.
15.09.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Nelegální migranti kradou a znásilňují ženy, prohlásila Ivana Trumpová

 
Bývalá manželka prezidenta Spojených států Donalda Trumpa (74) Ivana Trumpová (71), rozená Zelníčková, v aktuálním rozhovoru pro britskou televizní stanici ITV prohlásila, že nelegální migranti v Americe kradou a znásilňují ženy.
15.09.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Trumpovy ženy: Ivana šokovala výroky o znásilnění, Melania vytáhla šaty za 20 tisíc

 
Ženy amerického prezidenta Donalda Trumpa mají tento týden dost napilno. Jeho první exmanželka, česká podnikatelka a bývalá lyžařka, Ivana Trumpová-Zelníčková (71) to schytala za svoje výroky o migrantech ve Spojených státech. Nechala se totiž slyšet, že někteří z nich se „oblékají neamericky a znásilňují ženy“. To její dcera Ivanka (38), poradkyně Bílého domu, dál lobbuje za „nejautentičtějšího prezidenta, kterého kdy USA měly“ a shání otci voliče. První dáma Melania (50) okouzlila Američany v jednoduchých bílých šatech, které ji vyšly v přepočtu na více než 20 tisíc korun, uvedl list Daily Mail.
15.09.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Trumpův mítink uprostřed pandemie: Tisíce lidí pod střechou, žádné roušky ani rozestupy

 
Kampaň amerického prezidenta Donalda Trumpa v neděli po delší době uspořádala předvolební mítink v uzavřeném prostoru, navzdory varování zdravotnických expertů, kteří upozorňují na vysoké riziko šíření koronaviru při velkém množství lidí uvnitř budov. Dějištěm shromáždění byla průmyslová hala ve státě Nevada, kde navíc platí zákaz velkých společenských akcí. Podle agentury Reuters seděli účastníci těsně vedle sebe a mnozí neměli roušku.
14.09.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Nobelovka. Za Kosovo. Pro Trumpa. Z toho někoho trefí šlak

 
Americký prezident Donald Trump byl nominován na Nobelovu cenu míru pro rok 2021. A ne jen jednou. Za své úspěchy v diplomacii si již tento týden vysloužil hned druhou nominaci. Kromě Trumpových úspěchů v navázaní spolupráce mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty, nominaci obdržel i za dohodu mezi Kosovem a Srbskem, podepsanou před týdnem v Bílém domě. Možná by brzo mohla přijít i třetí.
11.09.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

„Měl s tím přijít dřív.“ Slavný novinář to schytává za zadržování výroků Trumpa o koronaviru

 
Zveřejněná únorová nahrávka, na níž americký prezident Donald Trump označuje koronavirus SARS-CoV-2 za „smrtící záležitost“, vyvolala ve Spojených státech dvě vlny kritiky. Kromě šéfa Bílého domu, který před veřejností mnohokrát hrozbu viru bagatelizoval, se pod palbou ocitl i novinář Bob Woodward. Právě jemu tehdy Trump virus popisoval jako velmi nebezpečný. Mnohým komentátorům teď vadí, že Woodward si nahrávky několik měsíců nechával pro sebe, ačkoli možná mohly zmírnit epidemii nemoci covid-19 ve Spojených státech.
11.09.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Bob Woodward (6 článků) , Bob Woodward (6 článků) , Bob Woodward (3 články)

Blízký východ: Další stát uznal Izrael

 
Po několika dnech od navázání diplomatických vztahů Izraele se Spojenými arabskými emiráty, dnes došlo k normalizaci vztahů k Izraeli i od Bahrajnu. Po telefonickém rozhovoru mezi bahrajnským králem Hamadem bin Isou Chalífou a izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem o tom informoval americký prezident Donald Trump. Jde tak již o čtvrtou arabskou zemi, která se pro spolupráci s židovským státem rozhodla. Mírovou dohodu již dříve podepsaly Egypt a Jordánsko.
11.09.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Trump zklidňuje Blízký východ: Bahrajn naváže vztahy s Izraelem, přidal se k Emirátům

 
Bahrajn se připojil ke Spojeným arabským emirátům v dohodě o normalizaci vztahů s Izraelem. S odvoláním na sdělení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom napsala agentura Reuters. Ta zároveň uvedla, že toto rozhodnutí má přispět ke zmírnění napětí na Blízkém východě. Spojené arabské emiráty a Izrael ohlásily navázání diplomatických vztahů v srpnu. Slavnostní podepsání dohody by se mělo uskutečnit příští týden ve Washingtonu. O tom, že se k dohodě připojí také na ropu bohatý Bahrajn, se spekulovalo.
11.09.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)

Biden a Pence si v New Yorku připomněli oběti útoků z 11. září. Trump byl u Shanksville

 
Americký viceprezident Mike Pence, prezidentský kandidát demokratů Joe Biden a newyorský guvernér Andrew Cuomo si v pátek v New Yorku, na místě, kde stávala dvojice mrakodrapů Světového obchodního centra (WTC), připomněli oběti teroristických útoků z 11. září 2001. Do někdejší dominanty New Yorku narazili před 19 lety teroristé s unesenými dopravními letadly, zahynuly tisíce lidí. Prezident Donald Trump mezitím památku obětí uctil v Pensylvánii, kde se zřítilo další unesené letadlo.
11.09.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků) , Mike Mike (79 článků)

Mike Pence: Nenápadná pravá ruka Donalda Trumpa jde po jeho boku do voleb podruhé

 
Republikán Mike Pence se stal pravou rukou 45. prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa. Do funkce 48. viceprezidenta (šestého z Indiany) byl jmenován 20. ledna 2017.
11.09.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Mike Mike (79 článků)

Čte Jan Hrušínský? Milan Lasica pro PL o divadle v době viru. Na řadu přišli i Havel se Zemanem, vzkaz mezi řádky

 
ROZHOVOR Legendární komik, herec a divadelní principál vzpomíná na tragické události z 11. září roku 2001, krátce se vyjadřuje k situaci okolo korona viru, která ho trápí zejména jako divadelního šéfa, prozrazuje také, jaký mají Slováci vztah k Václavu Havlovi, za koho by rád vyměnil Donalda Trumpa nebo zda by si přál mít za souseda raději Zuzanu Čaputovou či Miloše Zemana.
11.09.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5827 článků) , Donald Trump (5180 článků) , Milan Lasica (114 článků) , Miloš Zeman (24239 článků) , Zuzana Čaputova (31 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »