Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Trump odráží vtípky na oranžový obličej. A řekl, co může za nepřirozenou barvu

 
Americký prezident Donald Trump si ve světle klasických žárovek připadá hezčí než v záři těch úsporných. Ve čtvrtek se s tímto poznatkem svěřil zaměstnancům továrny na výrobu praček ve městě Clyde v Ohiu, kam se vydal na návštěvu. Zaujalo to agenturu DPA.
07.08.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Trump možná pronese nominační projev v Bílém domě. Kritici: Stranická politika sem nepatří

 
Americký prezident Donald Trump uvažuje o tom, že po oficiálním obdržení nominace Republikánské strany na prezidenta USA pronese svůj očekávaný projev v Bílém domě. Ačkoliv jeho úmysl zatím není potvrzený, jednalo by se podle agentury AP o bezprecedentní využití veřejného majetku pro soukromé politické účely. Trumpův vyzyvatel Joe Biden nedlouho poté oznámil, že nominaci nepřevezme na demokratickém sjezdu v Milwaukee, jak původně plánoval. Další podrobnosti zatím ale nesdělil.
05.08.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků) , Joe Biden (65 článků)

U Trumpa žalují Nevadu kvůli korespondenčnímu hlasování. Prezident zmínil podvody

 
Kampaň amerického prezidenta Donalda Trumpa za znovuzvolení a Republikánská strana ve středu podaly žalobu na stát Nevada s cílem zablokovat nový zákon, podle nějž mají místní úřady rozeslat všem registrovaným voličům korespondenční volební lístek do nadcházejících prezidentských voleb. Podle žaloby by totiž opatření „nevyhnutelně“ vedlo k volebním podvodům, což je názor, který dlouhodobě opakuje Trump i řada republikánů. Volební experti však upozorňují na to, že hlasování poštou v USA jen velmi výjimečně doprovázely nesrovnalosti, píše agentura Reuters.
05.08.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Bejrút: Strašný útok, řekl Trump. A je zle. Vyjádřil se Izrael

 
Americký prezident Donald Trump se podle všeho opět unáhlil se svým výrokem. Několik minut po výbuchu města Bejrút v Libanonu oznámil před novináři, že se nejspíš jednalo o záměrný útok, a ještě se přitom zaštítil několika generály, se kterými prý hovořil. Překvapil tím celý svět, o chvíli později totiž přišla informace, že se jedná o tragickou nehodu. Překvapeni prý byli i úředníci z Bílého domu, se kterými to prezident vůbec neprobíral.
05.08.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

„Byly slyšet bombardéry,“ popisují chvíle před explozí svědci. Útok v Bejrútu zmínil i Trump

 
Mohutnou explozi v libanonské metropoli Bejrútu nezpůsobil výbuch skladu s ledkem, tvrdí místní. Podle nich byly ve vzduchu krátce předtím slyšet letecké bombardéry. Tvrdí to v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes mladá Libanonka Diala Sleymanová. Podle amerických vojenských expertů šlo o pumový útok, řekl prezident Donald Trump. Výbuch si podle nejnovější bilance vyžádal 135 mrtvých a 5000 zraněných. Bilance ale není konečná, další lidé se pohřešují.
05.08.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Richard Seemann: Němci vítají odchod Američanů

 
Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa stáhnout ze Spolkové republiky Německo dvanáct tisíc amerických vojáků a přeložit velení ozbrojených sil v Evropě z Stuttgartu do belgického Monsu k hlavnímu stanu NATO, vyvolalo nebývalou pozornost nejen na politické scéně. Většina Němců vítá stažení části amerických jednotek ze Spolkové republiky, podle průzkumu zadanou německou tiskovou agenturou DPA čtyřicet sedm procent snížení akceptuje. Naopak třetina dotázaných je pro zachování americké vojenské přítomnosti, z toho dvacet osm procent dotázaných souhlasí s dosavadním počtem a čtyřem procentům by nevadilo jejich posílení.
04.08.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Trump drsně nastoupil na Číňany kvůli počítačové aplikaci. Mafiánské chování, tvrdí někteří lidé z oboru

 
Donaldu Trumpovi se nelíbí čínská aplikace TikTok, která dle něj ohrožuje americkou bezpečnost. Pokud nebude do 15. září odkoupena americkou firmou, tak bude její další provoz v USA zakázán. TikTok by měl být odkoupen nejspíše Microsoftem. Má to však háček. Trump chce z prodeje peníze. „Řekl jsem, že velmi podstatná část této ceny bude musí přijít do státní pokladny Spojených států. Protože umožňujeme, aby k této dohodě došlo,“ řekl prezident USA na tiskové konferenci. Takový postup se však nelíbí některým analytikům. Prý je to až mafiánské chování.
04.08.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

„Hon na čarodějnice,“ zuří Trump. Prokurátor chce jeho finanční záznamy a daňová přiznání

 
Úsilí newyorského prokurátora ohledně vydání prezidentových finančních záznamů je podle Donalda Trumpa jen pokračováním údajného honu na čarodějnice. Prokurátor z newyorské čtvrti Manhattan Cyrus Vance v pondělí sdělil federálnímu soudu, že o vydání finančních záznamů prezidenta usiluje i kvůli možnému rozsáhlému a dlouhodobému kriminálnímu počínání v prezidentově firmě The Trump Organization, včetně údajného pojistného a bankovního podvodu.
04.08.2020 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

TikTok zřejmě v USA skončí. Trump chce aplikaci zakázat, bojí se čínského špehování

 
Nad hudební aplikací TikTok se v USA sbíhají mračna. Americký prezident Donald Trump oznámil, že plánuje ještě v sobotu podepsat příkaz, který její používání v zemi zakáže. Důvodem jsou podle něj bezpečnostní obavy. TikTok vlastní čínská společnost ByteDance, která je podle některých názorů ovládána čínskou komunistickou vládou.
01.08.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Donald Trump chce v USA zakázat TikTok: Je to čínská špionáž, míní prezident

 
Statisíce Američanů mohou přijít o svůj hlavní zdroj příjmů. Prezident USA Donald Trump se totiž rozhodl zakázat jednu z nejpopulárnějších aplikací s názvem TikTok. Už dlouhý čas se totiž říká, že aplikaci zneužívá komunistická čínská vláda k tomu, aby získávala citlivé údaje dalších zemí.
01.08.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Petr Hampl: „Černé životy“ dorazí do Česka. Budeme se omlouvat Romům. Pražáci...

 
Sociolog Petr Hampl se domnívá, že Black Lives Matter určitě dorazí do Česka. Zároveň v rozhovoru pro XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým také řekl, že americký prezident Donald Trump už asi nevyhraje. „Vše stojí proti němu,“ dodal; s tím, že Joe Biden je sice dementní, ale má proti Trumpovi reálnou šanci.
01.08.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků) , Joe Biden (65 článků) , Luboš Veselý (488 článků) , Matter Matter (83 článků)

Covid-19 decimuje USA. Trump nadhodil možnost odkladu voleb. Ale hned narazil

 
Počty Američanů, které napadl koronavirus, nadále prudce rostou. Prezident Donald Trump proto přišel s myšlenkou, že by možná bylo vhodné prezidentské volby, naplánované na listopad, odložit. Agentura Reuters však upozorňuje, že tuto pravomoc v žádném případě nemá v rukou prezident, nýbrž Kongres USA.
30.07.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Bojí se prohry? Trump zmínil odklad prezidentských voleb, budou prý „zkorumpované“

 
Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek poprvé zmínil o možnosti odložit letošní listopadové prezidentské volby, přestože datum je zakotveno v zákoně. Šéf Bílého domu v této souvislosti, opět bez důkazů, uvedl, že korespondenční hlasování bude zneužito k volebním podvodům, poznamenala agentura Reuters.
30.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Velký přesun amerických vojáků: Zmizí i ze základny u Česka, Bavorsko se děsí

 
Ministr obrany USA Mark Esper oznámil, že na základě rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa stáhnou Spojené státy z Německa zhruba 12 000 svých vojáků. Téměř polovina z nich zůstane v Evropě. Informovaly o tom zahraniční agentury.
29.07.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Svrhnout Trumpa? Black Lives Matter a Antifa nespí. Vážná slova

 
Významný spolupracovník Gatestone Institute v New Yorku Soeren Kern se rozepsal o tom, že Antifa využívá smrti George Flodya v Minnesotě. Poukazuje na to, že jedním z širších cílů je dokonce odstranění prezidenta Donalda Trumpa z funkce.
29.07.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků) , Matter Matter (83 článků) , George George (710 článků)

„Miluji, když mi děti skákají na klíně.“ Joe Biden, 77 let. Dva z pěti Američanů tuší demenci

 
Možný nástupce Donalda Trumpa, Joe Biden, má problém. Po internetu se začalo šířit populární video kompilací trapných momentů z dob jeho kariéry. V něm je vidět, jak neumí počítat, plete si řády, nezná jména či povídá o podivném vztahu s dětmi. „Měl jsem chlupy na nohách, které se měnily, které, které, které se měnily, na oh, oh, oh, blond… na sluníčku. A děti přibíhaly a přicházely na bazén a drbaly mi nohu až dolů, aby se chlupy narovnaly a pozorovaly, jak se znovu postaví. Dívaly se na ně. Takže jsem se dozvěděl o švábech, dozvěděl jsem se o dětech, které mi skákaly na klíně. A já miluji, když mi děti skákají na klíně,“ pochlubil se svou historkou Biden v hloučku dětí.
29.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků) , Joe Biden (65 článků)

Trump lékařům navzdory: Dál propaguje lék na malárii v boji proti covid-19 a postěžoval si

 
Americký prezident Donald Trump v úterý znovu podpořil používání preparátu hydroxychlorochin při léčbě nemoci covid-19. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) přitom zpochybnil jeho účinnost a varoval, že přípravek může způsobit srdeční potíže. Světová zdravotnická organizace (WHO) uvádí, že „v současné době neexistují žádné důkazy“ o účinnosti hydroxychlorochinu při léčbě či prevenci covidu.
29.07.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Petr Hampl: Poslední bitva Donalda Trumpa

 
Je možné, že Donald Trump bude v listopadových prezidentských volbách poražen? Je to pravděpodobné? A co by to znamenalo?
28.07.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků)

Soros opět bojuje za demokracii. Teď do toho narval přes miliardu korun. Zastaví Trumpa?

 
Listopad se blíží a s ním i volby, které rozhodnou, kdo bude obývat Bílý dům. Kampaň obou stran už jede. Ale každá kampaň stojí peníze a jedná se o částky v milionech dolarů. A právě miliony dolarů Demokratům poskytl kromě jiných například miliardář maďarského původu George Soros. Jak informuje server Washington Free Beacon, Soros se prý překonal a v těchto volbách poskytl Demokratům do různých volebních fondů dary v hodnotě 52 milionů dolarů. Což je údajně o 30 milionů dolarů více než v minulé prezidentské volbě. Dodejme ovšem, že v předchozí volbě označovalo mnoho průzkumů Donalda Trumpa za outsidera bez šance.
28.07.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků) , George Soros (239 článků) , Washington Washington (37 článků) , Washington Washington (37 článků)

Trumpův blízký muž se nakazil covidem-19. Bílý dům promluvil o ohrožení prezidenta

 
Bezpečnostní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Robert O'Brien je nakažen koronavirem. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Bloomberg. O'Brien, který nyní pracuje z domácí izolace, je Trumpovým nejbližším spolupracovníkem, u kterého byla nemoc covid-19 diagnostikována.
27.07.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5102 článků) , Robert O'Brien (1 článek)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »