Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Příchod Trumpa na hřiště. Otřásá Amerikou. Dějí se věci

 
Podpora bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa do prezidentských voleb v listopadu příštího roku roste. O své oblibě se exprezident USA rozhodl v sobotu přesvědčit sám na vlastní kůži během utkání dvou největších univerzit v Jižní Karolíně a po jeho vstupu na hřiště započal aplaus. „Chceme Trumpa! Chceme Trumpa!“ volal dav ve státě, jehož bývalou guvernérkou je přitom Trumpova republikánská vyzyvatelka Nikki Haleyová. Současnému americkému prezidentovi Joeu Bidenovi pak přítomní „slušně“ vzkázali, „kam má jít“.
26.11.2023 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Joe Biden (1023 článků)

„Už nebudeme mít demokracii. Zmizím do Kanady.“ V USA počítají dny, než vyhraje Trump

 
Američané jsou příliš hloupí a musí se jim jasně a „po lopatě“ sdělit, proč je Donald Trump špatný. I takto lze shrnout obsah článku, který vyšel na serveru Salon.com. Článek byl doplněn temnými vizemi toho, co by se stalo, kdyby Trump skutečně zvítězil. Od jeho odpůrců v něm zazněly např. obavy z fašismu, či záměr emigrovat, pokud by Trump opravdu následující prezidentské volby vyhrál.
24.11.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

„Jsou dva druhy lidí. Demokrati a deb*lové.“ Napsal a herečka s kavárnou tleskají

 
Novinář Vladimír Foltán z webu TaPolitika.cz rozdělil české voliče na dva neslučitelné tábory. První skupina vyznává hodnoty demokracie a hledá svého dokonalého zástupce na politické scéně. Pokud však dokonalý není, je schopna nejít k volbám a nahrává tím druhé skupině, která dokonalost nehledá a volí za vůdce dezoláty a lháře. V tomto kontextu zmiňuje i obavy z blížících prezidentských voleb ve Spojených státech, pokud zvítězí „extrémisté“ a do Bílého domu se vrátí Donald Trump. Mnozí jeho úvahu podpořili.
24.11.2023 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

„500 tisíc Ukrajinců ochotných zemřít nevidím. Takové nadšení, a teď...“ Kyjev zjišťuje pravdu

 
Nebude to to vítězství, o kterém jsme snili, a bude to trvat mnohem déle, než jsme si mysleli, říká bývalý ukrajinský ministr Volodymyr Omelyan o válce na Ukrajině. Nevidím dalších 500 tisíc lidí připravených zemřít, sděluje rovnou. Za úpadkem ukrajinského nadšení stojí jak krize na Blízkém východě, tak i vyhlídka možného druhého funkčního období Donalda Trumpa jakožto prezidenta Spojených států amerických. Kyjev dle článku deníku Guardian zjišťuje pravdu o vyhlídkách ve válce.
21.11.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Převrat! Akorát že vůbec. Vypuštěno VIDEO, jak to bylo s „útokem na Kapitol“. A dějí se věci

 
Předseda Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických Mike Johnson oznámil, že bude zveřejněno 95 % záznamů z 6. ledna 2021, kdy proběhl útok na americký Kapitol ze strany demonstrantů, kteří protestovali proti výsledku prezidentských voleb 2020. Nově zveřejněné záznamy ukazují, že policisté demonstrantům průchod do budovy Kapitolu usnadňovali a útok podněcovali. Donald Trump Johnsonovi pogratuloval k odvaze.
19.11.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Mike Johnson (2 články) , Mike Johnson (2 články) , Donald Trump (6036 článků) , Mike Johnson (1 článek) , Mike Johnson (1 článek) , Mike Johnson (1 článek) , Mike Johnson (1 článek) , Mike Johnson (2 články) , Mike Johnson (1 článek) , Mike Johnson (2 články) , Mike Johnson (1 článek) , Mike Johnson (2 články) , Mike Johnson (1 článek)

A co když Trump vyhraje, máte plán? „Megapr*ser.“ Někteří nechtějí ani pomyslet

 
Za rok se konají americké prezidentské volby a s tím pomalu narůstají i některé obavy, aby se příštím prezidentem nestal znovu Donald Trump, kterému poslední průzkumy přisuzují vítězství. Co by to znamenalo pro Českou republiku, potažmo celou Evropu? Klíčové otázky, které bychom si měli podle geografa Jana Kofroně začít pokládat. V reakcích to ale vyvolalo spíše pousmání.
18.11.2023 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Strach o Donalda Trumpa. Spletl si Bidena s Obamou a zapomněl druhou světovou válku. Řeší se demence

 
Donald Trump svou kampaň proti Bidenovi před posledními prezidentskými volbami založil na tom, že je jeho konkurent příliš starý a úřad prezidenta nebude schopen vykonávat dobře. Teď se mu ale jeho taktika vrací v plné síle. V posledních týdnech se totiž začal nápadně často přeříkávat, několikrát uváděl mylné informace a celkově zřejmě není ve své kůži. V kuloárech a zahraničních médiích se šušká o postupující demenci.
12.11.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Trump chce zatočit s přistěhovalci: Chystá nejtvrdší protiimigrační politiku moderní historie

 
Bývalý americký prezident a uchazeč o znovuzvolení do Bílého domu v příštím roce Donald Trump chystá podle deníku The New York Times ( NYT ) oživit některé části své migrační politiky, jež byly kritizované jako příliš drakonické, a přidat mnohé další. Zahrnovat by měly například zřízení táborů poblíž mexických hranic, které budou sloužit jako přestupní stanice pro deportaci milionů lidí bez povolení k pobytu ve Spojených státech ročně.
11.11.2023 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

,,Ti lidé by byli živí.” Trump mrazivě k Ukrajině i Izraeli

 
Bývalý americký prezident Donald Trump v sobotu na floridském republikánském summitu prohlásil, že v případě svého znovuzvolení ve Spojených státech odstartuje „největší masovou deportaci v historii“. Upozornil, že do USA aktuálně míří z Blízkého východu „tisíce a tisíce lidí“, u nichž Američané nemají sebemenší ponětí, odkud se berou, a kromě pašeráků drog a zločinců jsou mezi nimi i teroristé. Kromě Bidenovy administrativy to od něj schytal i floridský guvernér Ron DeSantis. Svého republikánského rivala do prezidentských voleb označil za „zraněné ptáče padající z nebe“.
05.11.2023 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Soudce v Trumpově procesu čelí stovkám výhrůžek. Chodí mu i podezřelé balíčky

 
Newyorský soudce, který dohlíží na proces kolem podnikatelských praktik rodinné firmy amerického exprezidenta Donalda Trumpa, dnes uvedl, že jeho kancelář je od začátku řízení bombardována výhrůžnými a obtěžujícími vzkazy. Soudce Arthur Engoron zmínil stovky telefonátů, e-mailů či dopisů. Výhrůžkám čelí také činitelé zapojení do jiných soudních kauz bývalé hlavy státu, úřady už v této souvislosti nejméně dva lidi obžalovaly.
04.11.2023 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Arthur Arthur (1 článek)

Trumpovi už to také nepálí jako dřív: Kupí přebrepty, může to oslabit jeho útoky na Bidena

 
Nejdříve zaměnil Hillary Clintonovou s Barackem Obamou. Pak prohlásil, že maďarský premiér Viktor Orbán je lídrem Turecka. V neděli zase špatně uvedl název města, ve kterém vystupoval. Americký exprezident Donald Trump má za sebou sérii chybných a kuriózních výroků, které mohou představovat problém pro jeho strategii v boji o návrat do Bílého domu, upozornil deník The New York Times ( NYT ).
31.10.2023 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Barack Obama (2515 článků) , Viktor Viktor (124 článků)

Trump: Nechoďte hlasovat, hlasy máme. Hlídejte sčítání!

 
Bývalý prezident Spojených států amerických a kandidát na prezidenta ve volbách 2024 Donald Trump své příznivce v New Hampshiru vyzval k hlídání hlasování. Sami hlasovat nemusí, Trump má údajně hlasů dostatek. Odkazoval pravděpodobně ke svému přesvědčení, že prezidentské volby v roce 2020 byly zmanipulované.
24.10.2023 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Chroust, chroust. „A kdo to říká? Vy jste se ptal, tak někoho musíte znát.“ Politik brutálně naložil novináři

 
Nejen u Kanaďanů se v posledních dnech značně proslavil lídr kanadských konzervativců Pierre Poilievre za to, jak s klidem zvládl rozhovor s novinářem listu Times Chronicle, který mu během jedné z otázek začal tvrdit, že se „vydává na populistickou cestu“ a že jej „spousta lidí“ přirovnává k americkému exprezidentovi Donaldu Trumpovi. „Spousta lidí? Jako kteří lidé něco takového řekli?“ zaskočil Poilievre novináře a trval na tom, aby mu je jmenoval. „Vy jste tu otázku položil, takže někoho znát musíte,“ zazní, načež novinář těžko hledá slova, zatímco politik s klidem jí svoje jablko.
22.10.2023 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Trump by teď byl zvolen, tvrdí prestižní průzkum. Biden hoří na Izraeli

 
Zdá se, že v blížících se prezidentských volbách může 46. prezident USA Joe Biden prohrát se svým dnes nejvýraznějším republikánským vyzyvatelem 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem. Američané podle všeho nevěří, že stávající prezident dokáže řešit ekonomické těžkosti Spojených států. A to není jediný problém, který momentálně před Bidenem stojí. Voliči nejsou spokojení ani s jeho politikou vůči Izraeli.
20.10.2023 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Joe Biden (1023 článků)

Zítra bude zle, zní z Hamásu. Nejde o Gazu

 
„Je čas přejít od slov k činům!“ Bývalý šéf Hamásu Chálid Maš'al burcuje muslimy do války proti Izraeli. Obrátil se speciálně na obyvatele Jordánska, Egypta a dalších muslimských zemí ležících v sousedství Izraele. Saúdský korunní princ Mohammed bin Salmán volá po deeskalaci napětí. Je toho názoru, že by Izraelci měli zastavit bojové operace. K situaci v Izraeli se vyjádřil i exprezident USA Donald Trump. Pro mnohé překvapivě.
12.10.2023 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Babi Zelníčková slavila 97. Vážím si každé sekundy s ní, říká Ivanka Trumpová

 
Dcera bývalého amerického prezidenta Ivanka Trumpová (41) s rodinou uspořádala oslavu pro svou babičku Marii Zelníčkovou. Rodačka ze Zlína, jejíž dcera Ivana byla první manželkou Donalda Trumpa, oslavila 97. narozeniny. Už několik let žije v USA.
05.10.2023 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Patří snad děti státu? Republikánka táhne do boje proti přepsané historii. A horším věcem

 
Julie Pickrenová je členkou Statní rady pro vzdělávání ve státě Texas. A snaží se jít proti tomu, co v USA prosazuje ve školství federální vláda. Totiž přístup, že o vzdělání dětí nerozhodují jejich rodiče, ale stát. A také vyučování genderu, LGBT ideologie a „kritické rasové teorie“, nemluvě o přepisování historie. Souzní s Donaldem Trumpem v názoru, že celé ministerstvo školství by se mělo zrušit. A správu vzdělání by měly převzít státy, jak tomu bylo ještě před 50 lety.
23.09.2023 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Texas Texas (198 článků) , Julie Julie (229 článků)

Karta se obrátila. Syn amerického prezidenta by mohl nakonec položit otce

 
Politiku Spojených států v příštím roce opanují prezidentské volby. V tuto chvíli se zdá, že dojde na druhý souboj úřadujícího prezidenta Joea Bidena v barvách demokratů a jeho předchůdce Donalda Trumpa za republikány. A pokud se nic nezmění, dá se říct, že prezidentu Bidenovi nastávají již dnes nelehké časy. Americká média totiž hlásí, že prezidentův syn Hunter Biden byl obviněn ze spáchání federálních zločinů souvisejících s užíváním drog, lhaním a vyplněním žádosti o koupi zbraně.
15.09.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků) , Joe Biden (1023 článků)

Putina těší mé stíhání, uhodil Trump. „V USA není demokracie.“

 
Bývalý prezident USA a staronový prezidentský kandidát na pána v Bílém domě Donald Trump na sociálních sítích poukázal na to, že už i ruský prezident Vladimir Putin se zájmem sleduje, co se děje v USA, kde je Trump stíhán soudní mocí. Trump tvrdí, že jde o politické procesy a Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku k tomu také přidal pár slov.
13.09.2023 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5204 článků) , Donald Trump (6036 článků)

1,6 milionu příhod po vakcíně. A Trump tvrdě zaútočil

 
Bývalý americký prezident Donald Trump vyzval farmaceutické společnosti, aby zveřejnily údaje o bezpečnosti vakcín proti COVIDU-19. Učinil tak v souvislosti s šířícími se zprávami o vedlejších účincích vakcín, které v posledních měsících zaplavily veřejný prostor. Mluví se zejména o zvýšeném výskytu zánětu srdečního svalu, o krevních sraženinách a infarktech, ale také například o neurologických či respiračních poruchách. Některé již zveřejněné dokumenty společnosti Pfizer navíc ukazují, že firma o masivním výskytu vedlejších účinků věděla.
06.09.2023 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »