Články k osobnosti

Donald Trump

  realitní magnát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Donald Trump »
 

Merkelová zmínila migranty i temnou skvrnu. A těší se, jak se prospí na dovolené

 
Vztahy Německa se Spojenými státy, spor v německé vládě až po osobní cestovní plány. I takovým otázkám čelila v pátek kancléřka Angela Merkelová (CDU) na tradiční tiskové konferenci před vládní dovolenou. Čtyřiašedesátiletá politička na ně 90 minut odpovídala, jak je jejím zvykem, klidně a diplomaticky, shodují se německá média.Zřejmě nečastějším tématem dotazů byly vztahy s USA a jejich prezidentem Donaldem Trumpem, který Německo i Merkelovou osobně nezřídka tvrdě kritizuje.
20.07.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků) , Angela Merkelová (2241 článků)

Rozbor summitu v Helsinkách od bývalého náčelníka generálního štábu. Trump uvažuje mnohem výše a strategičtěji, než jeho kritici dovedou pochopit

 
ROZHOVOR Evropa a její bezpečnost už není pro USA podle bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR generála Jiřího Šedivého v centru pozornosti. „Spojené státy americké chtějí mít v Evropě klid, protože vidí, že se svět opravdu mění a že v budoucnosti se závažnější problémy, ať už potenciálně vojenského nebo nevojenského charakteru, rýsují úplně někde jinde, například v Číně. A pokud by se Rusko a Čína daly dohromady, tak je to pro Spojené státy v horizontu několika desítek let opravdový a pravděpodobně nepřekonatelný protivník,“ prohlásil generál Šedivý po schůzce amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina, která vyvolala v celém světě obrovskou pozornost.
20.07.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3152 článků) , Donald Trump (4007 článků)

Putin prý navrhl Trumpovi referendum o Donbasu. Nepodléhejte iluzím, zní z Kyjeva

 
Ruský prezident Vladimir Putin při pondělní schůzce svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi navrhl uspořádat referendum v separatisty ovládaných oblastech Donbasu, které by pomohlo vyřešit konflikt na východě Ukrajiny, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Trump prý žádal Putina, ať tento plán veřejně nerozhlásí, aby si jej mohl promyslet. The New York Times též píše, že Trump věděl, že Putin nařídil kybernetické útoky s cílem ovlivnit americké prezidentské volby.
20.07.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3152 článků) , Donald Trump (4007 článků)

Opomíjená dcera Donalda Trumpa: Je to celý táta! Cestou z večírku se sotva držela na nohou

 
Podobu se slavným tatínkem opravdu nezapře! Nepříliš známá dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa (72) Tiffany (24) z druhého manželství po odchodu z večírku sotva pletla nohama a dělala u toho takové obličeje, že byla celý táta.
20.07.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Drsná hádka v ČT o Trumpa: Pán s koňským ohonem lže, neustál profesor Klausova Jakla

 
Americký prezident Donald Trump svými vyjádřeními kolem summitu v Helsinkách opět vzbudil vášně. Planuly i ve vysílání České televize, kam do Událostí, komentářů dostal pozvání bývalý Klausův hradní muž Ladislav Jakl a přes telemost profesor působící v USA Igor Lukeš. Toho Jaklovy poznámky o Trumpovi natolik rozlítily, že se do něj pustil jako do „pána s koňským ohonem“, který lže a přebírá rétoriku Kremlu.
19.07.2018 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

„Takové práce, takových peněz, a přitom taková blbost.“ Komentátor se pozastavil nad tím, co „předvedli“ protitrumpovští demonstranti v Británii

 
Šéf Bílého domu Donald Trump svou výpravou na státní návštěvu do Velké Británie nepotěšil některé tamní obyvatele, a proto jej přivítali hned několika protesty. Největší z nich se odehrál v hlavním městě Londýně. Politický komentátor Jan Palička poukázal na to, že hlavní atrakcí demonstrace měl být i nafukovací balón zpodobňující Trumpa jako malé dítě v nadživotní velikosti, a také že byl, jen trochu jiných rozměrů, než se očekávalo. „Podobné formě protestu se ale nedá upřít originalita,“ píše ve svém textu na serveru Zdroj.cz Palička.
19.07.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Trump se těší na další setkání s Putinem: Nikdo netuší, co vlastně domluvili

 
Prezident Spojených států Donald Trump ve čtvrtek na Twitteru napsal, že se již těší na další schůzku s ruským kolegou Vladimirem Putinem, aby mohli začít uskutečňovat to, o čem na pondělním summitu v Helsinkách debatovali. Žádný termín nové vrcholné schůzky Trump nezmínil, zopakoval ale, že setkání ve finské metropoli bylo velkým úspěchem. Na čem se hlavy států dohodly, ale stále není jasné.
19.07.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3152 článků) , Donald Trump (4007 článků)

P. C. Roberts: "Zrádní demokraté" volají po svržení zvolené vlády USA

 
Ve svém posledním blogu P.C. Roberts píše, že Donald Trump usiluje o mír mezi nukleárními supervelmocemi. Vyjadřuje však znepokojení nad odezvou některých amerických politiků.
19.07.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Trump žádá o propuštění amerického pastora. Erdogan ho od puče vězní

 
Americký prezident Donald Trump vyzval na Twitteru tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, aby se zasadil o propuštění amerického pastora Andrewa Brunsona z tureckého vězení. Brunson je ve vazbě od října 2016 a čelí obvinění z terorismu a špionáže. Podle deníku Hürriyet mu hrozí až 35 let vězení. Pastor všechna obvinění odmítá. V úterý turecký soud rozhodl, že Brunson zůstane ve vazbě, a další jednání stanovil na 12. října.
19.07.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Lidi si prostě vymýšlejí nesmysly. Vymýšlejí si nesmysly! Barack Obama se bouřil na přednášce

 
Bývalý americký prezident Barack Obama je znepokojen. Netřeba asi dodávat, že jde o jeho nástupce Donalda Trumpa. Výroků Baracka Obamy si povšimli ve vysílání britské televizní stanice Channel 4.
19.07.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků) , Barack Obama (2414 článků)

Brusel zvažuje další cla - na americké uhlí i léky

 
Evropská unie by mohla zavést cla na uhlí, léky a chemické výrobky ze Spojených států. K opatření by přistoupila, pokud americký prezident Donald Trump zavede omezení na dovoz evropských aut do USA, píše německý list WirtschaftsWoche. Evropská komise (EK) předpokládá, že opatření by se dotklo dovozu zboží v celkové hodnotě 8,5 miliardy eur (zhruba 220 miliard Kč).
19.07.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Co to je v té ČT? O co jim jde? Vyhrocený ohlas na setkání Trumpa s Putinem

 
Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se zamýšlí nad komentáři k summitu a nad setkáním státníků Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Přijde mu zvláštní, že ani jedno české mainstreamové médium jim neděkuje za obrovský přínos k uvolnění (uměle vytvářeného a udržovaného) napětí osudově směrujícího minimálně Evropu k (nukleární) válce. „Všude jen zesměšňování, zpochybňování, nebo přímo pomluvy a urážky,“ sdělil.
19.07.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3152 článků) , Donald Trump (4007 článků)

On zpochybňuje NATO! My se bojíme Ruska. Po slovech Trumpa přichází odezva

 
Americký prezident Donald Trump je v těchto dnech vystaven nepřetržité kritice. Americká publicistka Anne Applebaum, která se zabývá komunismem a vývojem společností ve střední a východní Evropě, si všímá Trumpova kontroverzního výroku na adresu Černé Hory. Stejné téma probírá i rozsáhlý komentář na webu americké televize CNN.
19.07.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků) , Anne Anne (75 článků)

To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

 
Hrůza a zděšení zavládly v Černé Hoře. Jedna z nejmenších evropských republik se dostala do pozornosti světových médií po vyjádřeních amerického prezidenta Donalda Trumpa. O šoku Černohorců, kteří v minulé dekádě opustili společný stát se Srbskem a nedávno vstoupili do NATO informuje server BBC.
19.07.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Světová válka? Bohužel ještě blíž, říká Tereza Spencerová po summitu Trump–Putin. A má vzkaz pro Jaromíra Bosáka

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Ve chvíli, kdy Trump fakticky ‚odmával‘ studenou válku, tlak na vyprovokování války skutečné vlastně jen zesílí. Je to bizarní a krajně nebezpečné,“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová diplomatickou snahu amerického prezidenta Donalda J. Trumpa vůči ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, kterou Trumpovi nepřátelé v USA mohou považovat za „bratření se s Ruskem“. Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též srovnává Rusko, které letos pořádalo mistrovství světa v kopané, s Katarem, který tuto vrcholnou akci bude hostit v roce 2022.
19.07.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3152 článků) , Jaromír Bosák (24 článků) , Donald Trump (4007 článků)

Stopa? Ruská špionka, kterou zadrželi v USA, prý donášela vysokým místům v Rusku

 
Mladá ruská aktivistka, jež byla zadržená v USA, se podle serveru Lidovky.cz dostala mimo jiné i na inaugurační ples prezidenta USA Donalda Trumpa či na mnoho VIP akcí zbraňových lobbistů. Nyní Marii Butinové hrozí deset let vězení, podle FBI totiž donášela informace ruským úřadům.
19.07.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Pitomost, to s Ruskem. Lezete do zadku... Andor Šándor bourá český výklad schůzky Trump-Putin

 
ROZHOVOR Bývalý šéf zpravodajské služby, bezpečnostní expert generál Andor Šándor nemyslí, že by bylo dobře, kdyby americký prezident Donald Trump jel na setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem s cílem příliš hrotit otázku anexe Krymu, protože Rusko stejně už nikdy Krym nevrátí, takže by se jednání nikam neposunula. Kritizuje také chování představitelů Severoatlantické aliance a evropských státníků, kteří nejsou schopni Trumpovi vzdorovat.
19.07.2018 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Zbyněk Fiala: Trump a Putin konečně spolu

 
První soustavnější jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimíra Putina přineslo zájem o obnovu pravidelných věcných kontaktů, nejen politiků, ale i odborných skupin. Je to pokus jak vrátit realitu do americko-ruských vztahů a vyprostit je ze zajetí pohádkářů.
18.07.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

Královna Alžběta se tajně vysmála Trumpovi? Prozradily to její šperky!

 
Donald Trump (72) celý svět šokoval svým neuctivým chováním k britské královně Alžbětě II. (92). Ta sice jako pravá dáma nehnula ani brvou, ale teď se zdá, že přece jen našla způsob, jak americkému prezidentovi nenápadně ukázat, co si o něm vlastně myslí.
18.07.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)

„Ty demente, táhni do hajzlu!“ Tomáš Klvaňa dostal poštu

 
Analytik Tomáš Klvaňa si tropí žerty z prezidenta USA Donalda Trumpa. Prozrazuje také, co mu píší jeho „milí“ spoluobčané.
18.07.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4007 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »