Články k osobnosti

Dominik Feri

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Dominik Feri »
 

Ženíšek na ministra, zkouší znovu Pekarová. Internet padl: Feri z vězení by byl lepší

 
TOP 09 opět terčem posměchu. Podle předsednictva této strany má být novým ministrem pro vědu a výzkum Marek Ženíšek, na sociální síti o tom informovala šéfka strany Markéta Pekarová Adamová. Lidé zpochybňují, že je Ženíšek pro tuto funkci kompetentní osobou, a vyčítavě vzpomínají i jeho slova o tom, že Dominik Feri je „frajer“.
07.05.2024 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Giuseppe Maiello: Moje zkušenost s Dominikem Ferim. Ještě před aférou. Už je mi to jasné

 
Tříletý trest vězení zhatil Dominiku Ferimu nejen domácí hvězdnou politickou kariéru, ale připravil ho i o zářivou budoucnost v unijních strukturách. V Evropské komisi ho museli vymazat ze seznamu budoucích globálních lídrů, když v Bruselu s ním počítali jako s jedním z nich. „Když ty struktury vytvoří nějakého globálního politika, tak on o tom ani vědět nemusí. Oni nepotřebují chodit s kufříky. Stačí si vytipovat lidi, kteří jsou přesvědčení, kteří mají nějaké charakteristiky, a pomáhat jim v kariéře,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz vysokoškolský pedagog a člen Pirátské strany Giuseppe Maiello.
05.05.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků) , Oni Oni (140 článků)

Vězení? To bývá odrazový můstek. Upozornění u kauzy Feri

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kauza Dominika Feriho je komentátorovi nadále podezřelá. „Jakákoli forma takzvané ‚metoo‘ nátlakovky, kdy se najednou kdekdo rozvpomíná na kdeco, je mi vrcholně podezřelá – ne-li odporná. Jakkoliv jsem si vědom, že řada případů se skutečně udála a děje,“ říká. Nicméně dodává, že Feri ochutnal, co pomáhal zavádět. A klade si otázku, jak bude Feri pokračovat dál. „Ono vězení – ať už takové či makové – nezřídka působí jako ‚odrazový můstek‘. Stačí vzpomenout na vězněné kádry typu Havla, Walesy, Husáka, Castra, Hitlera…“ připomíná Tomáš Vyoral.
26.04.2024 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (245 článků) , Dominik Feri (474 článků)

Markéta Pekarová Adamová se konečně vyjádřila ke kauze Feri. Jednání bývalého kolegy a kamaráda odsoudila

 
Po rozsudku, který v pondělí potvrdil tříletý nepodmíněný trest pro exposlance TOP 09 Dominika Feriho, bylo v jeho bývalé straně až podezřelé ticho. Karlovarská buňka strany navíc na sociální síti X místo omluvy sdílela výsměšný příspěvek, šijící do poslankyně Taťány Malé, která na okatý nezájem TOP 09 upozornila. Šéfka strany Markéta Pekarová Adamová se nyní k rozsudku konečně vyjádřila. „V řádu hodin byla vyvozena politická odpovědnost, vzdal se poslaneckého mandátu a ukončil stranické členství. Jednání, ze kterého byl soudem pravomocně shledán vinným, je zcela neakceptovatelné,“ napsala Pekarová Adamová Seznam Zprávám.
25.04.2024 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Odsouzený Feri a jeho módní gang: V partě obalené luxusem vypadal jako chudý příbuzný

 
Expolitik Dominik Feri se svým odvoláním neuspěl. Městský soud v Praze potvrdil předchozí verdikt a bývalý poslanec půjde na tři roky do vězení. Ačkoli mu před soudem zmrzl úsměv, po odchodu z budovy už se zase tvářil, jako by se nic nestalo, a ve společnosti svých přátel vyrazil do nedaleké restaurace, jak zachytil fotoreportér redakce eXtra.cz. Při pohledu na skupinku by si leckdo mohl myslet, že se právě vrátili z milánského Fashion Weeku.  
24.04.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Dominik Feri míří na 3 roky do basy: Co ho čeká, jak z toho chce vykličkovat a kdy může vyjít ven

 
Exposlanci Dominiku Ferimu v ponděli u pražského městského soudu zhasla jedna z posledních nadějí na to, že se vyhne vězení. Soudce totiž zamítl Feriho odvolání a potvrdil tak tříletý nepodmíněný trest. Feri přímo na místě novinářům včetně reportéra eXtra.cz řekl, že se dovolá k Nejvyššímu soudu. Jakou má šanci na úspěch? A co ho může ve vězení čekat?
23.04.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Dominik Feri po vynesení rozsudku: První slova o vězení, pivo s přáteli a zbabělý úprk

 
Je rozhodnuto. Dominik Feri si dnes u odvolacího soudu vyslechl pro něj nepříznivý rozsudek a byl potvrzen původní verdikt, tři roky vězení. Ačkoli si nevyslechl závěr podle svých představ, odcházel zvesela, v obklopení přátel. Jak zachytili fotografové eXtra.cz, ihned se s kamarády vydali na pivo a celou dobu neopouštěl exposlance úsměv z tváře. Poté ale humor přece jen došel a Dominik se vypařil jako pára nad hrncem. 
22.04.2024 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Tři roky vězení pro Feriho. Některým je to málo

 
Někdejší poslanec za TOP 09 Dominik Feri byl pravomocně odsouzen za znásilnění a za pokus o něj. Městský soud v Praze zamítl odvolání a potvrdil původní trest tří let vězení.
22.04.2024 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Dominik Feri tvrdě narazil a jde na 3 roky do basy! Náhradu škody soudce navíc zvýšil

 
Exposlanec Dominik Feri u Městského soudu v Praze nepochodil. Krátce po půl druhé byl vynesen rozsudek – prvotní verdikt platí. Feri jde tedy za mříže na tři roky. Soudce navíc zvýšil náhrady škod. Nyní se čte vysvětlení. Vše na místě sleduje redaktor eXtra.cz.
22.04.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Dívky lžou, zuřil Feri a popisoval intimní detaily: Jeho výroky zvedly soud ze židle

 
Bývalý poslanec Dominik Feri stanul v pondělí před Městským soudem v Praze kvůli odvolání v případu zneužití tří dívek. Expolitik obvinění odmítal. U soudu se mimo jiné hájil tím, že si dívky události vymyslely, a popřel, že by jedné z nich dal do fanty uspávací látku. Podle státního zástupce byly naopak jeho výroky pohrdavé vůči soudnímu procesu a obviněný neprojevil žádnou sebereflexi. Rozsudek padl krátce po půl druhé odpoledne - Ferimu soud potvrdil tři roky ve vězní. Vše na místě sledoval reportér eXtra.cz.
22.04.2024 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Obviněný Dominik Feri dorazil k soudu: Hrozí mu tři roky, expolitik se snaží vykroutit

 
U Městského soudu v Praze začalo projednání odvolání v případu obviněného expolitika Dominika Feriho. Ten podle nepravomocného rozhodnutí obvodního soudu má jít na tři roky do vězení za zneužívání dívek. Feri přišel k soudu se sebejistým výrazem a během soudního líčení, které sleduje přímo na místě reportér eXtra.cz, se sám hájil, a to spatra. 
22.04.2024 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Soud projedná odvolání v kauze Feriho, který má jít do vězení za znásilnění

 
Pražský městský soud dnes projedná odvolání v případu Dominika Feriho. Bývalý poslanec TOP 09 si má podle nepravomocného rozsudku odpykat tříleté vězení za znásilnění tří mladých žen, z toho jedné nezletilé. Feri kvůli obvinění rezignoval na poslanecký mandát a opustil politiku. Odmítá ale, že by se dopustil jakéhokoliv sexuálního násilí. Proti verdiktu se odvolal jak on, tak i ženy, které se domáhají vyššího odškodného.
22.04.2024 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Z Cimického mi bylo špatně, Feri svou pravou tvář odhalil sám, říká Johanna Nejedlová a promluvila o adekvátním trestu

 
Zakladatelka organizace Konsent Johanna Nejedlová se v pořadu eXtra Host rozpovídala o známých kauzách spojených se zneužíváním žen. Řeč přišla jak na Dominika Feriho, tak na Jana Cimického. "Nepřekvapilo mě, kolik to bylo žen, ale jak dlouho mu to procházelo a kolik lidí o tom vědělo. To mi přijde děsivé, že jsme tu měli takovou dobu člověka, který se choval tak nevhodně," řekla k chování obžalovaného psychiatra.
12.04.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (263 článků) , Dominik Feri (474 článků)

Proti rozsudku za znásilnění se vedle Feriho odvolala i zmocněnkyně obětí

 
Proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 3 za znásilnění se odvolal nejen bývalý poslanec Dominik Feri, ale také zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší. Zatímco někdejší politik nesouhlasí s celou obžalobou, oběti požadují vyšší finanční zadostiučinění,  informoval  dnes iROZHLAS a Radiožurnál. Feri byl loni v listopadu nepravomocně odsouzen ke tříletému vězení za dvě znásilnění a pokus o znásilnění. O dalším vývoji nyní rozhodne Městský soud v Praze.
13.02.2024 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Dominik Feri se odvolal proti rozsudku v kauze zneužívání: Své důvody sepsal na stovkách stran

 
Bývalý politik Dominik Feri (27) v kauze zneužívání žen dostal loni tři roky natvrdo ve věznici s ostrahou. Někdejší člen TOP 09 se však nyní proti rozsudku odvolal. Své odvolání sepsal na několika stech stránkách. Podle informací webu iRozhlas se odvolala také zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší, která pro své klienty žádá vyšší odškodné.
13.02.2024 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Rozsudek nad Ferim zůstane tajný. Ohrozilo by to prý poškozené

 
Obvodní soud Praha 3 odmítl veřejnosti poskytnout anonymizované písemné odůvodnění rozsudku v kauze Dominika Feriho. Poskytnutím anonymizovaného rozsudku by podle odůvodnění obvodního soudu mohla být ohrožena ochrana práv a svobod obětí i presumpce neviny obžalovaného. Rozhodnutí dosud není pravomocné. V případu bude ještě rozhodovat Městský soud v Praze.
03.02.2024 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Rozsudek Dominika Feriho: Žádný odklad se nekoná. Bývalý politik dostal tři roky ve vězení

 
Písemné odůvodnění rozsudku, které v kauze bývalého poslance Dominika Feriho (TOP 09) sepsala soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 3 Lenka Hájková, je dokončené. Feri byl v listopadu loňského roku nepravomocně odsouzen za dvě zneužití a jeden pokus o něj ke třem letům odnětí svobody. Podle informací, které přinesl web iROZHLAS.cz, se bývalý politik proti konečnému výroku odvolal, případem se tedy bude zabývat ještě pražský městský soud. Pro případné odvolání si státní zástupkyně ponechala lhůtu, po vyhlášení verdiktu ale prohlásila, že je s rozhodnutím spokojená. 
26.01.2024 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

GLOSA: Poučil se Cimický z chyb Feriho? Sebevědomého politika v soudní síni vystřídal krotký psychiatr

 
Česká justice řeší v poslední době dvě velké, ale v lecčems podobné kauzy. Exposlanec Dominik Feri i psychiatr Jan Cimický se shodně zpovídají ze závažných obvinění, mezi kterými jsou i ta z pohlavního zneužití. Oba zatím byli pouze u prvoinstančního soudu, nicméně každý z nich zvolil jiný styl obhajoby. Redakce eXtra.cz byla u projednávání obou případů přítomná, dovolíme si tedy jejich srovnání.
05.01.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (263 článků) , Dominik Feri (474 článků)

Sebelítost Feriho rozčílila jeho bývalé fanoušky. Stíhaný expolitik si postěžoval na náročný rok, místo soucitu se dočkal drsné kritiky

 
Bývalý poslanec Dominik Feri má za sebou náročný rok. V listopadu ho Obvodní soud pro Prahu 3 odsoudil k tříletému nepodmíněnému trestu vězení za dvě znásilnění a jeden pokus o něj. Ačkoli rozhodnutí není pravomocné, pro dříve oblíbeného politika znamenalo citelnou ránu. To potvrdil i ve svém nejnovějším vyjádření. Na závěr roku totiž napsal na sociální síť Threads vzkaz, za který schytal tvrdou kritiku.
03.01.2024 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Konečná (KSČM): Oblečení gentlemana nedělá

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci Karla Schwarzenberga na odsouzení bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho
07.11.2023 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4144 článků) , Dominik Feri (474 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »