Články k osobnosti

Dominik Duka

  kardinál

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Dominik Duka »
 

Duka vydal „valentinskou deklaraci“. Ne o lásce, ale o válce

 
„Válku považujeme za zločin a neštěstí. Válka je vždy nespravedlivá, umírají v ní viníci i nevinní. Bohužel k válkám dochází a musíme k nim zaujmout stanovisko,“ píšou ve své valentýnské deklaraci, kterou sdílel na sociální síti Dominik Duka, mimo jiné Alexandr Vondra, Marek Benda, Jana Černochová, Pavel Bělobrádek, Daniel Herman či Jiří Oberfalzer.
15.02.2024 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (79 článků) , Alexandr Vondra (1406 článků) , Dominik Duka (1153 článků) , Marek Benda (675 článků) , Jana Černochová (965 článků) , Daniel Herman (657 článků) , Pavel Bělobrádek (1641 článků) , Daniel Herman (1134 článků) , Jiří Marek (482 článků) , Jan Marek (481 článků) , Pavel Marek (371 článků) , Jiří Marek (482 článků) , Pavel Marek (387 článků) , Jan Benda (64 článků) , Jiří Vondra (88 článků) , Pavel Benda (11 článků)

Největší hrozba pro svobodu slova? „Rakušan,“ udeřil Zeman. Přidali se Klaus, Duka...

 
Bývalý prezident Miloš Zeman tvrdí, že ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ohrožuje svobodu slova v Česku. Zeman to uvedl v rámci průzkumu Společnosti pro obranu svobody projevu. Podle exprezidenta Václava Klause současné politické elity zastrašují a nálepkují lidi s jiným názorem a vyvolávají tím názorovou autocenzuru. Kardinál Dominik Duka tvrdí, že u nás ubylo lidí, kteří mají odvahu říkat pravdu.
29.12.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11068 článků) , Dominik Duka (1153 článků) , Miloš Zeman (28025 článků) , Vít Rakušan (786 článků)

„Byli jsme a budem!“ Kardinál Duka poslal vzkaz celému národu

 
Letošní Vánoce by podle kardinála Dominika Duky měly být „hlubším prohloubením našeho vztahu“ a uvědoměním si, že „člověk člověku má být druhem, přítelem, a ne protivníkem anebo jen kolečkem v té velké mašinérii letošního světa“. Pro pořad Aby bylo jasno však pronesl, že letošní svátky zároveň poznamenává neklidná geopolitická situace, která pro mnohé připomíná začátek „horké války“. U situace v Izraeli a v ruské invazi na Ukrajině však dle něj i přes komplikovanost platí jasná morální zásada – „kdo si začal, a kdo se stal obětí“.
23.12.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Voják, vězeň, disident, kardinál... Nová kniha o Dominiku Dukovi. Co o něm nevíte?

 
Za svůj život prošel socialismem i kapitalismem. Byl vojákem a vysokým církevním představitelem. Kardinál Dominik Duka za spoluautorství publicisty a spisovatele literatury faktu Milana Syručka připravil publikaci o svém životě. Vyšla v těchto dnech a naše redakce nemohla nebýt při jejím představení. Četní přítomní slyšeli v pražském Muzeu Karlova mostu i zajímavosti o generálu de Gaullovi a také co řekl jeden romský mukl na Borech nynějšímu kardinálovi.
09.12.2023 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Ruské zbraně přes Hizballáh k Hamásu. Milan Syruček sleduje dění

 
Stovky ruských úderů proti Islámskému státu v Sýrii. Ale také živé kontakty s Hamásem a Hisballáhem. O tom pro ParlamentníListy.cz hovoří autor mnoha knih literatury faktu a novinářský nestor Milan Syruček. Zmiňuje se i o generálu de Gaullovi, u jehož pamětní desky, kterou právě inicioval Syruček, se každoročně scházejí významné osobnosti, aby si připomněly tuto nevšední světovou personu. Nebylo to jiné ani letos a zúčastnil se kromě jiných také Dominik Duka.
11.11.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

„Spojit se proti Německu.“ Střední Evropa, EU, rodina: Silné plány, přítomen Duka

 
Středoevropské státy by měly nacházet společná témata, podporovat rodiny s dětmi, hájit národní zájmy a střežit svou suverenitu. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference Budoucnost střední Evropy, která se během víkendu konala v Praze. Jedině to je podle řečníků z devíti zemí záruka, že dokážeme uspět a zajistit si budoucnost. Patron akce kardinál Dominik Duka ocenil, že řečníci zdůrazňovali důležitost křesťanských kořenů naší civilizace, a odmítl mnohdy šířenou myšlenku, že národní státy do dnešního světa nepatří.
15.10.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Jako kdyby jim někdo sebral „snížek“. Vyoral glosuje „kyselé ksichty“ po slovenských volbách

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Zůstanou jenom Petrovi věrní,“ komentuje Tomáš Vyoral to, co se děje na Hradu. Nemyslí ovšem Petra Pavla, ale Petra Koláře. Že se z Hradu stane sídlo lobbistů bylo podle něho jasné od začátku. Poznamenal také, že je kuriozní, že Pavel „propálil“, že Rusko jedná realisticky, a nikdo si toho nevšiml. A povšiml si, jakou ránu dal Pavlovi Dominik Duka...
06.10.2023 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (728 článků) , Dominik Duka (1153 článků) , Tomáš Vyoral (238 článků) , Petr Pavel (2751 článků)

Duka: „Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.“ V publiku Pavel

 
Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí se konala tradiční poutní mše, kterou vrcholí Národní svatováclavská pouť. Mši celebroval kardinál Dominik Duka, kázání pronesl litoměřický biskup Jan Baxant. „Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, je věrný i teď; kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, žádnou víru nemá. Člověka nepředěláš, jen se ti vybarví,“ pronesl Duka mimo jiné před prezidentem republiky Petrem Pavlem, který se mše rovněž účastnil.
28.09.2023 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků) , Petr Pavel (2751 článků)

Ve Staré Boleslavi si lidé poutní mší připomněli svatého Václava

 
Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz světce a českého patrona svatého Václava. V místě, kde byl kníže Václav v roce 935 zavražděn, se jí účastnily tisíce lidí. Mši sloužil kardinál Dominik Duka, kázal litoměřický biskup Jan Baxant. Účastnil se také pražský arcibiskup Jan Graubner a všichni čeští a moravští biskupové.
28.09.2023 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků) , Jan Graubner (77 článků) , Petr Pavel (2751 článků)

Muž, žena, manželství, děti... Duka pod palbou „liberálů“. Střet pokračuje

 
Kardinál Dominik Duka se setkal s rozpornými reakcemi na svůj proslov v Koclířově, kde hovořil o tradičním manželství, o Ukrajině a o homosexuálech. Podle novináře Jiřího Peňáse je Duka symbolickým zástupcem dětí, bláznů a starců, protože čím dál častěji říká věci, které by jinak mohli říkat jenom oni, tedy děti, blázni a starci – tedy pravdu. Duka to hodnotí jako „bouři ve sklenici vody“ a vzkazuje: „Přeberte si to, moji přátelé.“
09.09.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Věděl, že mu budou nadávat. „Nevadí mi to.“ Duka o Ukrajině a homosexuálech

 
„Teď vím, že se dostanu do tisku, a nevadí mi to,“ avizoval při sobotním kázání v Koclířově kardinál Dominik Duka. Jeho následná slova o ohrožení dětí a naději, kterou musí světu přinést křesťané, vyvolala právě takovou reakci, kterou asi očekával. Nálepka „homofob“, otevřený dopis, posílání do SPD i sprosté nadávky z hnutí Žít Brno na sebe nenechaly dlouho čekat.
07.09.2023 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Bude Pekarová plakat? Biskupové vypustili velmi silná slova. Homosexuálové, děti. Ne!

 
MONITORING Aktuálnímu dění kolem manželství a rodiny se věnovali také čeští a moravští biskupové, kteří k tomu vydali aktuální prohlášení. Na facebookovém profilu jej sdílí i někdejší pražský arcibiskup Dominik Duka.
06.07.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Dominik Duka o volbách: „Můj otec byl voják.“ A pak pokračoval…

 
Nejen Brusel. Budu trochu legrační. Myslím si, že jedním z největších diktátorů je ta švédská dívenka Greta. Když si vezmete, že i politici a papež, tak... Tak si s námi rozprávěl Dominik kardinál Duka (Občanským jménem Jaroslav Václav Duka. Pozn. Red.) S ParlamentnímiListy.cz se bavil i o dalších věcech.
20.01.2023 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků) , Red Red (79 článků)

Trapas Danuše Nerudové: Neznala prezidentské pravomoci, podváděla v testu a odmítala to přiznat

 
Čím dál víc se ukazuje, že kandidátům na prezidenta chybějí základní znalosti. Po Andreji Babišovi, který pohořel před žáky základní školy, se "blýskla" i Danuše Nerudová, a to hned dvakrát. V rozhovoru pro portál Novinky.cz nedokázala správně odpovědět na to, jaké má prezident pravomoci, či netušila, že Dominik Duka už není pražským arcibiskupem. V DVTV se pak snažila vykroutit z obvinění, že podváděla při testu. A to i přes viditelné důkazy.
06.01.2023 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Hrad: Prezident republiky přijal Jana Graubnera a Dominika Duku

 
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 21. prosince 2022 na Pražském hradě J. E. Jana Graubnera, arcibiskupa pražského a primase českého, a J. Em. Dominika kardinála Duku při příležitosti tradičního adventního setkání.
22.12.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků) , Jan Graubner (77 článků) , Miloš Zeman (28025 článků)

Léčí si komplexy. Dominik Duka varoval před českou nenávistí k Rusům

 
Strach prorůstá naší společností víc, než kdy dříve. Hlavním z důvodů je válka na Ukrajině, energetická krize a zdražování, na které lidé přestávají stačit. Arcibiskup Dominik Duka v rozhovoru pro Rádio Universum před strachem varuje. Jako problém vnímá, že si v naší společnosti mnozí v až antiruské mentalitě léčí komplexy z minulosti.
11.11.2022 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Dominik Duka: Kontrolují nás nezávislé instituce i samotný Svatý Stolec

 
Glosa na facebookovém profilu k prodeji zámku Mostov
23.10.2022 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Dominik Duka: Střední Evropa je náš domov

 
Projev na mezinárodní konferenci "Svatý Vojtěch a středoevropský prostor"
05.07.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků)

Okamura: Lidice jsou mementem, že se musíme proti totalitním tendencím bránit

 
V Lidicích si v neděli 12. června přeživší a jejich potomci připomněli 80. výročí zničení obce nacisty. Pietní akce začala mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Oběťmi nacistů se tehdy stalo 340 lidických obyvatel, 14 dní poté následovalo vypálení Ležáků. Na událost na svém Facebooku zavzpomínal předseda hnutí SPD Tomio Okamura.
13.06.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1153 článků) , Tomio Okamura (3112 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »