Články k osobnosti

Pavel Dobeš

  písničkář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Pavel Dobeš »
 

Místostarosta Prahy 3 rezignoval. Mikeska je po operaci páteře a „dorazil“ ho covid. Nahradí ho exministr

 
V Praze 3 rezignoval ke konci června na svou funkci v radě místostarosta Tomáš Mikeska (STAN), který měl na starosti finance a územní rozvoj. Zastupitelé v úterý na jeho místo zvolili bývalého ministra dopravy Pavla Dobeše (za STAN), který už v tomto volebním období na radnici působil jako radní pro finance, loni však odstoupil.
22.06.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Nečasův ministr dopravy se vysmál Ťokovi kvůli sněhu na D1. Čeká omluvu i soud

 
Bývalý ministr dopravy v koaliční vládě Petra Nečase Pavel Dobeš (dříve VV) se pustil do stávajícího šéfa resortu Dana Ťoka (za ANO). Hlavním důvodem je nepřehledná situace na opravovaném úseku D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde kvůli opravám a sněžení kolabovala v minulých dnech doprava. Ťok situaci „povýšil“ výrokem, že nečekal, že by mohlo v tomto období sněžit, stavební firma už si na dálnici ani neškrtne. Dobeš se v rozhovoru pro Blesk Zprávy Ťokově odůvodnění vysmál. A očekává, že se veřejnosti omluví a po firmě bude chtít peníze. Situaci ve čtvrtek projednají mimořádně také poslanci.
20.12.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nečas (465 článků) , Pavel Dobeš (514 článků) , Petr Nečas (9391 článků)

Exministr dopravy Dobeš: O úplatcích, Bártovi, tlaku Peake a velké drzosti

 
Bývalý ministr dopravy za Věci veřejné a později strany LIDEM Pavel Dobeš se pokouší o politický návrat. Loni na podzim sice neuspěl ve volbách do Poslanecké sněmovny, kam kandidoval za hnutí STAN, nevzdává se ale ani teď a za hnutí chce prorazit na společné kandidátce s TOP 09 na radnici v Praze 3 a na magistrát. V rozhovoru pro Blesk Zprávy Dobeš promluvil o tom, kdo fakticky řídil ministerstvo dopravy, proč šel do vlády v pouhých 29 letech i o údajných úplatcích ve Věcech veřejných. Dále o tom, proč odcházel z VV a nakonec i od Karolíny Peake.
17.07.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Černoch od Okamury v ODS, Dobeš z VV u STAN. Před volbami se mění stranické dresy

 
Tak jako řada lidí během života své zaměstnání, mění politici stranické dresy. Někdy je to ale pořádný kotrmelec. Například bývalý předseda poslaneckého klubu hnutí Tomia Okamury si pořídil stranickou knížku ODS. Bývalý ministr Pavel Dobeš, který prošel Věcmi veřejnými a LIDEM, je členem hnutí STAN, za které se pokoušel vrátit na politické výsluní už na podzim loňského roku při volbách do Sněmovny. Senátorka Eva Syková zas našla místo ČSSD podporu u Babišova hnutí ANO.
09.06.2018 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Písničkář Pavel Dobeš: Opustila ho žena, utopil 100 tisíc!

 
Napsal řadu známých písniček, ovšem jako spisovatel Pavel Dobeš (68) krutě narazil... Skoro celý náklad jeho poslední knihy mu leží doma ladem!
23.02.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Ona četla s Martinem Severou zprávy, on se toho v 80. letech něco nazpíval: Takhle dnes moderátorka a písničkář vypadají

 
Moderátorku Martinu Kociánovou si ještě někteří pamatují z televizního vysílání, a nejvíce z dob, kdy s Martinem Severou moderovala zprávy. Aktuálně ji diváci mohou spíš slyšet, než vidět, a to v pořadu Host do domu na Českém rozhlase Dvojce, kde nedávno vyzpovídala ostravského písničkáře populárního hlavně v 80. a 90. letech minulého století - Pavla Dobeše.
15.02.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (67 článků) , Pavel Dobeš (514 článků) , Pavel Severa (22 článků)

Řekli nám, že jednoho z nás zastřelí, šokoval novinář po návratu z Libanonu

 
Pohublí, ale šťastní, že se setkali se svými rodinami. Takové jsou hlavní pocity dvou jindřichohradeckých novinářů Miroslava Dobeše a Pavla Kofroně.
08.02.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Rozhlasový koncert Dobeše nabídne legraci i křehké písničkové skvosty

 
Galérii význačných osobností zastupující rozličné hudební žánry, které koncertovaly ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice, rozšíří ve středu 22. října večer známý a populární písničkář Pavel Dobeš.
20.10.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Tohle prý příliš nezvládáte, pane ministře dopravy. Hovoří muž, který váš úřad dobře zná

 
O milion méně by měly dostat firmy za každý den zpoždění stavby, prohlásil exministr dopravy Pavel Dobeš. A teprve potom se s nimi může Ředitelství silnic a dálnic dohadovat, kdo za zpoždění může. Dobeš kritizuje, že dnes je realita jiná, zhotovitel dostane zaplaceno všechno a pak se investor domáhá vrácení peněz za nekvalitní a pozdě odvedenou práci.
22.09.2014 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Pavel Dobeš: Demokraté Jana Kasla neprodávají jogurt, ale skutečnou vizi pro Prahu

 
Síla a správnost myšlenky se určitě nepozná podle toho, jaká je její délka „na papíře“. Někdy může být správné řešení to, které je popsané na celé straně, jindy to může být jen jedna jediná věta, klíčová pro vyřešení problému.
12.09.2014 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků) , Jan Dobeš (72 článků)

Exministr dopravy Dobeš bude kandidovat za Demokraty Jana Kasla

 
VÍME PRVNÍ Exministr dopravy Pavel Dobeš bude kandidovat v pražských komunálních volbách za Demokraty Jana Kasla. ParlamentnímListům.cz to potvrdil Jan Kasl. Dobeš svou kandidaturu nechtěl komentovat.
15.07.2014 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků) , Jan Dobeš (72 článků)

K Babišovi chtějí vstoupit tisíce lidí. Mluví se i o Pavlu Dobešovi

 
Hnutí ANO Andreje Babiše zažívá obrovský zájem o členství. MF Dnes píše, že zájem spolupracovat mají i bývalí politici Věcí veřejných, a to včetně exministra dopravy Pavla Dobeše.
28.02.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24598 článků) , Pavel Dobeš (514 článků)

Praha dá exministru Dobešovi miliony na podnikatelský inkubátor

 
Pražský magistrát se dohodl na spolupráci se sdružením GNSS Centre of Excellence, které založil exministr dopravy Pavel Dobeš. To se uchází o provozování prvního českého podnikatelského inkubátoru určeného pro kosmický byznys. Na inkubátor, který má podporovat inovativní projekty, přispěje v následujících dvou letech pěti miliony korun. ČTK to potvrdila mluvčí magistrátu Iva Vojtková.
04.07.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Exministr Dobeš chce vést nové centrum pro vesmírný byznys

 
Zájmové sdružení GNSS Centre of Excellence, které založil bývalý ministr dopravy Pavel Dobeš, se uchází o provozování prvního českého podnikatelského inkubátoru určeného pro kosmický byznys. Píšou to dnešní Hospodářské noviny. Výsledky soutěže Ministerstvo dopravy vyhlásí v září. Vítězná společnost bude firmám vedle rad rozdělovat také desítky milionů korun. Podle listu má Dobešovo sdružení, které se spojilo s velkými státními podniky i politiky, velkou naději na úspěch.
03.07.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Exministr Dobeš má novou práci. U technologií, kterým prý málokdo rozumí tak jako on

 
Server Týden.cz informuje o tom, že bývalý ministr dopravy Pavel Dobeš se stal minulou středu ředitelem GNSS Centre of Excellence, tedy společnosti, která podporuje vývoj globálního družicového polohového systému a spolupracuje s GSA (evropskou GNNS agenturou).
02.03.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Pavel Dobeš možná dostane trafiku v evropské agentuře Galileo

 
V čele centrály evropské agentury pro vesmírný systém Galileo, jejíž pražské sídlo bylo otevřeno loni v září, by mohl stanout bývalý ministr dopravy Pavel Dobeš, který má podle dobře informovaných zdrojů o tuto pozici zájem. Právě on ještě v čele rezortu podepsal za Českou republiku hostitelskou smlouvu. Tomuto řešení však není nakloněn premiér Petr Nečas.
31.01.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků) , Petr Nečas (9391 článků) , Pavel Nečas (465 článků)

Pavel Dobeš možná dostane trafiku v evropské agentuře Galileo

 
VÍME PRVNÍ V čele centrály evropské agentury pro vesmírný systém Galileo, jejíž pražské sídlo bylo otevřeno loni v září, by mohl stanout bývalý ministr dopravy Pavel Dobeš, který má podle dobře informovaných zdrojů o tuto pozici zájem. Právě on ještě v čele rezortu podepsal za Českou republiku hostitelskou smlouvu. Tomuto řešení však není nakloněn premiér Petr Nečas.
30.01.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků) , Petr Nečas (9391 článků) , Pavel Nečas (465 článků)

Resort dopravy možná připadne samotné Peake

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) skončí ve funkci ke třetímu prosinci dílky tomu, že ho politicky popravila vlastní strana v čele s vicepremiérkou Karolínou Peake. A resort možná nakonec povede ona sama. Informuje o tom čtvrteční Právo. Dobeš oficiálně končí kvůli problémům s registrem vozidel.
22.11.2012 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

Zmatky kolem výběru ministra: Peake ho má, nemá, má, nemá...

 
Zmatky a nejasnosti provázely v pondělí hledání nového minstra dopravy místo odstupujícího Pavla Dobeše. Jednou lidé z TOP 09 tvrdili, že mají nového kandidáta vybraného, pak zase, že nikoliv. Chvíli to měl být člen jejich strany, pak zase bezpartijní. Zmatky kolem obsazení ministerské funkce už začínají vadit ODS, která LIDEM vyhrožuje, že jim resort odebere. Zástupci koaličních stran si věc ujasní na dnešním jednání K9.
20.11.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Lídři koalice budou hledat nového ministra dopravy. Kdo nahradí Dobeše?

 
Jednání koaličních lídrů ve formátu K9 bude dnes projednávat personální obsazení ministerstev, zejména rezortu dopravy, ze kterého k 3. prosinci odchází ministr Pavel Dobeš (LIDEM). V minulém týdnu se o jeho nástupci pohádala předsedkyně LIDEM Karolína Peake s premiérem Petrem Nečasem (ODS).
20.11.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků) , Petr Nečas (9391 článků) , Karolína Peake (1615 článků) , Pavel Nečas (465 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »