Články k osobnosti

Dmitrij Medveděv

  ruský prezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Dmitrij Medveděv »
 

Českého starostu označil za nacistu. Putin udělal z exministra svého poradce

 
Vladimir Putin jmenoval svými poradci Maxima Oreškina a Vladimira Medinského, kteří donedávna zastávali funkce ministrů hospodářského rozvoje a kultury ve vládě premiéra Dmitrije Medveděva. Medinskij v minulých měsících zasáhl ostrými výroky do česko-ruských vztahů ve sporu o pražskou sochu sovětského maršála Ivana Koněva nebo o zamýšlený pomník vlasovcům.
24.01.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

„Zazobaná“ manželka dělá potíže novému ruskému premiérovi. Jak vydělala stamiliony?

 
V Rusku se opět hýbou ledy. Po překvapivé rezignaci vlády v čele s Dmitrijem Medveděvem a jmenování nového premiéra Michaila Mišustina, se média pustila do pátrání po tom, kdo je vlastně nový předseda kabinetu Ruské federace. A možná největší pozornost si získala manželka bývalého šéfa Federální daňové správy Vladlena Mišustinová. Ačkoliv je oficiálně nezaměstnaná – jak upozornil opoziční lídr Alexej Navalnyj – za posledních 10 let si podle daňových přiznání „vydělala“ přes 800 milionů ruských rublů (téměř 300 milionů korun).
17.01.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků)

Pan EET místo American Boye: Nový premiér nebude prezidentovi překážet

 
Rusko tento týden zažilo malé politické zemětřesení, které rozvířilo stojaté vody tamní politiky. Vladimir Putin plánuje ústavní reformu a odstranil premiéra Dmitrije Medveděva z úřadu. Jen aby po roce 2024 sám zůstal u moci.
17.01.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Medveděva střídá Mišustin. Ruská duma hladce schválila Putinova nového premiéra

 
Ruská Státní duma, dolní komora parlamentu, podle očekávání schválila Michaila Mišustina ve funkci ruského premiéra. Ve středu z postu premiéra nečekaně odstoupil Dmitrij Medveděv a Putin coby jeho nástupce jmenoval dosavadního šéfa ústřední daňové správy Mišustina.
16.01.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků)

Zemětřesení v ruské politice: Překvapivý proslov Putina a konec vlády

 
Předseda vlády Ruské federace Dmitrij Medveděv (54) ve středu 15. ledna oznámil demisi vlády. O rozpuštění kabinetu podle ruské redakce BBC dopředu netušili ani její členové. Rozhodnutí přišlo jen krátce po projevu prezidenta Vladimira Putina (67) o stavu země. V něm navrhl výrazné změny ústavy.
15.01.2020 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Ruská vláda podává demisi. Putin ji prý překvapil svými návrhy na změnu ústavy

 
Ruský prezident Vladimir Putin si už buduje novou mocenskou pozici na dobu, až mu skončí prezidentský mandát. Podal návrh na ústavní změny, které vedly k demisi současné vlády premiéra Dmitrije Medveděva. Pro členy vlády to bylo podle ruské redakce BBC „naprosté překvapení“.
15.01.2020 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Putin mění ústavu, ruská vláda kvůli tomu podala demisi: Medveděvovi nabízí trafiku

 
Ruský prezident Vladimir Putin (67) plánuje provést ústavní změny, vláda Dmitrije Medveděva (54) mu k tomu vyklidila pole. Podle agentury TASS to premiér pokládá za správný krok. Putin chce mimo jiné posílit pravomoci parlamentu, dokud nejmenuje nový kabinet, musí si vláda plnit povinnosti.
15.01.2020 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

V Rusku končí vláda. Medveděv oznámil rezignaci, vystřídat ho má exšéf berňáků

 
Ruský premiér Dmitrij Medveděv podle agentury TASS předal prezidentovi Vladimirovi Putinovi svou rezignaci, společně s ním odstoupila celá vláda. Medveděv složil funkci krátce potom, co Putin pronesl každoroční poselství, ve kterém oznámil možnou změnu ústavy a státního zřízení Ruska. O odstoupení vlády předem podle ruské redakce BBC nevěděli ani její členové, šlo o „naprosté překvapení“.  Na nového předsedu vlády Putin navrhl Michaila Mišustina. Podle agentury TASS to oznámila tisková služba Kremlu. Mišustin od roku 2010 řídil ruskou daňovou správu.
15.01.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Prezident Zeman v Číně: Sedl za piano a zahrál tu svoji!

 
Prezident Václav Havel (†75) zkoušel hrát na saxofon, jeho nástupce Václav Klaus (77) na foukací harmoniku a Miloš Zeman (74) zahrál »z fleku« svoji oblíbenou na klavír. A to před zraky čínského prezidenta Si Ťin-pchinga (65) a ruského premiéra Dmitrije Medveděva (53).
06.11.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5827 článků) , Václav Klaus (9988 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků) , Miloš Zeman (24239 článků)

Čína: Zeman se sešel s Medveděvem. A hrál na klavír

 
Prezident Miloš Zeman se dnes zúčastnil slavnostního zahájení dovozního veletrhu China International Import Expo (CIIE), který se koná tento týden v Šanghaji. Čínského prezidenta Si Ťin-pchinga pak provedl českou expozicí. První ročník veletrhu konaného v jednom z největších výstavních komplexů na světě má podpořit dovoz zahraničních výrobků a služeb do Číny a zbavit ji pověsti země, která se soustředí především na export. Zeman se mimo jiné již sešel také s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem.
05.11.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků) , Miloš Zeman (24239 článků)

Zeman v Číně zahrál prezidentovi i na klavír. Nohám ulevil na vozíku

 
Prezident Miloš Zeman se v pondělí v Šanghaji sešel se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. A přijal další pozvání do Číny na duben 2019 na summit o Hedvábné stezce. Zeman byl už před schůzkou na zahájení prvního ročníku dovozního veletrhu China International Import Expo (CIIE). Na akci dorazil i ruský premiér Dmitrij Medveděv. Ten pak i s čínským prezidentem přihlížel Zemanově hře na klavír. Na rozlehlém výstavišti prezident, který má neuropatii nohou, využil i elektrického vozíku.
05.11.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků) , Miloš Zeman (24239 článků)

Profesor Krejčí: Sýrie a Izrael? Je to vážné. Putin protesty vydrží. Děsím se, co přijde po ztrátě moci USA, protože Západ se neumí chovat. Češi už za to platí

 
ROZHOVOR „Velmi nebezpečná předzvěst budoucnosti.“ „Nehrají si na vyvolený národ, ale na vyvolený stát, který si může dovolit, co chce. Já to říkám z obavy o osud Izraele i Evropy,“ komentuje chování Izraele v Sýrii profesor Oskar Krejčí. V souvislosti s dohodou o vytvoření demilitarizované zóny s cílem odzbrojit a vyvést povstalce zmiňuje i slova: chemický útok. A co lze očekávat od amerického prezidenta? „Bílý dům potřebuje impuls. Jestli to bude protičínská akce nebo divočina na Blízkém východě, je nepředvídatelné. Je klidně možné, že se ještě před volbami v USA dožijeme nějaké velké teatrální akce,“ říká politolog, který upozorňuje na dvě paralelní formy globalizace. Věnuje se také volbám v Rusku a masovým demonstracím. „Putin to ustojí, otázkou je, jestli to ustojí Dmitrij Medveděv.“
25.09.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků)

Putin dostává od Rusů za uši. Popularita prezidenta letí dolů kvůli penzijní reformě

 
Činnost prezidenta Vladimira Putina ve funkci hlavy státu schvaluje 62,8 procenta Rusů. Zjistil to průzkum státní agentury VCIOM, o jehož výsledcích informovala tisková agentura Interfax. Podle ruských analytiků se popularita prezidenta snižuje. Fungování ruské vlády hodnotí pozitivně 36,4 procenta dotázaných a jejího předsedu Dmitrije Medveděva 29,9 procenta.
11.08.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Vyhlásí tím obchodní válku, varuje Medveděv. Rusko připraví nové sankce o pořádný balík

 
Jakékoli sankce USA, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války, řekl v pátek podle místních médií ruský premiér Dmitrij Medveděv. Americké sankce by mohly ruskou ekonomiku stát až stovky milionů dolarů. První vlna protiruských sankcí by mohla být zavedena již v srpnu, uvádí Spojené státy.
10.08.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků)

Americké sankce bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války, varuje Medveděv

 
Americké sankce, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, budou pro Rusko znamenat vyhlášení obchodní války, uvedl ruský premiér Dmitrij Medveděv. „Moskva na americké sankce odpoví politicky i ekonomicky. Nebo dalšími prostředky, bude-li to nutné,“ dodal předseda ruské vlády. Sankce mají vstoupit v platnost 22. srpna nebo blízko tomuto datu.
10.08.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků)

Vyhlášení obchodní války, řekl Medveděv k sankcím USA

 
Jakékoli sankce USA, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války. Řekl to v pátek podle místních médií ruský premiér Dmitrij Medveděv. Moskva na americké sankce podle něj odpoví politicky i ekonomicky nebo dalšími prostředky, bude-li to nutné.
10.08.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků)

„Ne penzijní genocidě.“ 12 tisíc Rusů protestovalo proti důchodu od 63 a 65 let

 
Více než 12.000 lidí se dnes podle nezávislých odhadů sešlo v Moskvě na povolené demonstraci proti záměru vlády zvýšit důchodový věk. Při akci, jejímž organizátorem byla komunistická strana, se objevily i velmi kritické výzvy, například k odvolání premiéra Dmitrije Medveděva či k rozpuštění Státní dumy, dolní komory parlamentu. Informovala o tom ruská média.
28.07.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (345 článků)

Ruským premiérem zůstává Medveděv, do funkce ho opět schválila Státní duma

 
Předsedou nové ruské vlády se stal dosavadní premiér Dmitrij Medveděv. Dolní komora ruského parlamentu pro to vyslovila souhlas. Státní duma tak vyšla vstříc návrhu prezidenta Vladimira Putina, informovala ČTK.
08.05.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Definitivně potvrzeno: Tandem Putin - Medveděv povládne Rusku dál

 
Dolní komora ruského parlamentu v úterý vyslovila souhlas s tím, aby se předsedou nové ruské vlády stal dosavadní premiér Dmitrij Medveděv. Státní Duma tak vyšla vstříc návrhu prezidenta Vladimira Putina, který podle agentury TASS už necelou hodinu poté podepsal dekret o Medveděvově jmenování.
08.05.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Putin složil prezidentský slib a doporučil na premiéra Medveděva

 
Vladimir Putin je počtvrté ruským prezidentem. Včera v poledne složil v moskevském Kremlu prezidentskou přísahu. Hlavou státu tak bude do roku 2024. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz, který uvádí i to, že Putin do funkce předsedy vlády doporučil současného premiéra Dmitrije Medveděva.
08.05.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3489 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »