Články k osobnosti

David Rath

  lékař, exposlanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Rath »
 

Lídr socdem Středočeského kraje: Být v koalici neznamená mlčet. Nedokážu tomu současnému chaosu přihlížet

 
ROZHOVOR Vede středočeskou kandidátku ČSSD do voleb. Je hlasitým kritikem současného ministra zdravotnictví, k resortu ministryně Maláčové, kde je náměstkem, také míří nesouhlasné poznámky. Jak vzpomíná na Davida Ratha a co si myslí o slibech současné hejtmanky Jermanové? Žije se v „malé Praze“ dobře? Na to jsme se ptali lídra středočeské kandidátky ČSSD Robina Povšíka.
15.09.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Mstí se Rath bratrovi? Přihlásil si k němu bydliště, teď na dveře buší exekutoři

 
David Rath, odsouzený za poškozování finančních zájmů EU na sedm let odnětí svobody, ukázal, že některé věci umí zařídit i z vězení. Přesunul si trvalé bydliště do domu, kde bydlí jeho bratr Michal Rath s rodinou. David Rath se prý možná touto cestou bratrovi mstí.
04.09.2020 15:21 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Zadlužený Rath si z basy změnil trvalé bydliště. Vtrhne exekutor k bratrovi?

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath, který si ve vězení odpykává sedmiletý trest za korupci, změnil nedávno adresu trvalého bydliště. Místo vily v Hostivicích u Prahy má nyní oficiální sídlo v domě ve Zbuzanech, který obývá jeho bratr s rodinou. Na polovinu nemovitosti přitom soudní exekutor vydal příkaz k prodeji. O změně Rathova bydliště dnes informoval server iROZHLAS.cz.
04.09.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Rath změnil adresu, nově má bydliště v domě s exekucí

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath, který si ve vězení odpykává sedmiletý trest za korupci, změnil nedávno adresu trvalého bydliště. Místo vily v Hostivicích u Prahy má nyní oficiální sídlo v domě ve Zbuzanech, který obývá jeho bratr s rodinou. Na polovinu nemovitosti přitom soudní exekutor vydal příkaz k prodeji. O změně Rathova bydliště v pátek informoval server iRozhlas.cz.
04.09.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

O Rathovi řekl, že lhal. Státní zástupce se nemusí omlouvat, rozhodl soud

 
Středočeské krajské státní zastupitelství se nemusí omlouvat Davidu Rathovi za mediální výrok, že bývalý hejtman ve své korupční kauze lhal. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl odvolací soud. Zároveň vrátil k novému projednání další část Rathovy žaloby na ochranu osobnosti. Někdejší politik měl totiž podle soudců správně zažalovat ministerstvo spravedlnosti, nikoliv státní zastupitelství.
03.09.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Na Ratha si prý brousí nože exekutor. Kvůli nezaplacenému peněžitému trestu

 
Exhejtman Středočeského kraje David Rath má další problém – míří na něj exekuce. Důvodem je, že nezaplatil druhou polovinu peněžitého trestu. Píše o tom server iROZHLAS.cz.
31.08.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Rath nedoplatil peněžitý trest, soud na něj uvalil exekuci. Protáhne si pobyt za mřížemi?

 
Na odsouzeného bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha míří exekuce. Protože od něj soud nevymohl druhou polovinu desetimilionového peněžitého trestu, obrátil se na exekutora. Rath již dříve žádal Krajský soud v Praze, aby mu druhou část finančního trestu prominul, se žádostí však neuspěl. Místo toho exhejtman nabízel část domu, který vlastní spolu se svým bratrem. Informoval o tom server iROZHLAS.cz.
31.08.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

 
VZPOMÍNKY A PERLY Václav Moravec o sobě prý již v gymnaziálních časech zjistil, že je exhibicionista a narcis, a tak se dal na dráhu novináře. V talk show Miroslava Donutila v roce 2012 svému exhibicionismu popustil uzdu skutečně nečekaným způsobem. Schytal to Václav Klaus, Miloš Zeman, totálně se vysmál v té době vazebně stíhanému Davidu Rathovi. Za superhrdinu byl pouze Karel Schwarzenberg, v té době prezidentský kandidát.
12.08.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (397 článků) , Václav Klaus (9989 článků) , Karel Schwarzenberg (3949 článků) , David Rath (4576 článků) , Václav Moravec (590 článků) , Miloš Zeman (24273 článků)

Šest let pro Rathova poradce. A ještě pokuta 10 a půl milionu

 
Šest let vězení. Takový trest dostal bývalý poradce středočeského hejtmana Davida Ratha Filip Bušina, a to za daňové úniky. Píše o tom server Aktuálně.cz.
31.07.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Bradáčová dostala „kartáč“ z ministerstva kvůli Rathovi

 
V případu exhejtmana Středočeského kraje a exposlance Davida Ratha došlo k několika pochybením. Podle serveru iRozhlas.cz, jenž přináší vyjádření mluvčího resortu Vladimíra Řepky, došlo k chybě na straně věznice i na straně státních zástupců.
28.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Aféra s Rathovou matrací: Ministerstvo vytklo chyby, Bradáčové zaslali dopis

 
V souvislosti s vězněním bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha pochybila jak teplická věznice, tak i státní zástupci. V tiskové zprávě to v úterý uvedlo ministerstvo spravedlnosti, které podmínky věznění prověřovalo. Zároveň sdělilo, že porušení zákona nedosáhlo takové intenzity, aby bylo nutné přijímat další opatření. Pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou úřad na pochybení upozornil dopisem. Bradáčová ČTK sdělila, že pro veřejný komentář tiskové zprávy nespatřuje důvod.
28.07.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Ministerstvo spravedlnosti ukončilo šetření ve věci odsouzeného MUDr. Davida Ratha

 
Ministerstvo spravedlnosti provedlo šetření ve vztahu k odsouzenému MUDr. Davidu Rathovi. Na základě získaných poznatků učinilo závěr o porušení právního předpisu jak ze strany Vazební věznice Teplice, tak o pochybení na straně státních zástupců. Porušení zákona však nedosáhlo takové intenzity, aby bylo nutné činit ve věci další opatření. Na zjištěná pochybení byla vrchní státní zástupkyně v Praze upozorněna dopisem.
28.07.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Rath musí platit, jinak si prodlouží pobyt v base. Jsem na mizině, vzkázal exhejtman soudu

 
Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu prominul druhou část desetimilionového peněžitého trestu. Uvedla to mluvčí soudu Hana Černá. Bývalý politik měl do 20. června zaplatit druhou splátku trestu, který dostal za korupci při zadávání tendru na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku. Částku ale neuhradil, podle prohlášení jeho advokáta Romana Jelínka pro deník Právo nemá peníze. Prvních pět milionů z trestu Rath uhradil letos v únoru.
13.07.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Stíhejte nenávist! Witowská v den ,,dotýkací kauzy" mluvila s Bradáčovou. Babiš, Šlachta, Rath, všechno

 
V Interview ČT24 zasedla proti moderátorce Světlaně Witowské vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Promluvila o kauze premiéra Nečase, konkrétně o tiskové konferenci, která proběhla po zajištění důkazů, a také o peripetiích s odsouzením Davida Ratha. Také o kauze Čapí hnízdo a případné reformě justice. A nakonec s moderátorkou mluvila o totalitě, Miladě Horákové a o tom, jak se na internetu šíří propaganda. "Já nabádám všechny kolegy, aby jakémukoliv podněcování nebo vyvolávání strachu, nenávisti, z jakýchkoliv důvodů, přikládali v této době mimořádný význam, protože pokud se stát neumí poučit z toho, co tu bylo, tak je odsouzen k tomu, aby chyby opakoval," varovala.
01.07.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (454 článků) , Světlana Witowská (320 článků) , David Rath (4576 článků)

Rath prodal většinu majetku, který mu chtěl žalobce vzít

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath prodal většinu svých nemovitostí pod cenou rodině, a vyvedl ho tak údajně z dosahu justice. Státní zástupce Jiří Pražák přitom Rathovi odsouzenému za korupci v druhé větvi jeho kauzy navrhoval propadnutí veškerého majetku, což ale soud neakceptoval.
26.06.2020 03:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Jsem chudý, nemám z čeho platit, říká David Rath. Majetek měl rozprodat příbuzným pod cenou

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath se vyhýbá zaplacení mnoha milionové pokuty mimo jiné tím, že prodává své rodině veškerý majetek, který by mohly soudy zkonfiskovat. Ceny pro rodinu byly navíc podle makléřů hluboko pod tržní cenou. Rath je obviněn v několika korupčních případech, v jednom mu zbývá doplatit pěti milionovou pokutu, ve druhém byl obviněn k osmi letům vězení a dalšímu osmnáctimilionovému trestu. Podle Rathova právníka ale obžalovaný peníze na pokuty nemá.
25.06.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

„Nebude z čeho brát.“ Rath prodal lacině rodině většinu majetku, o který měl přijít

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, odsouzený za korupci, prodal většinu svých nemovitostí pod cenou rodině, a vyvedl ho tak z dosahu justice. Státní zástupce Jiří Pražák mu v druhé větvi jeho korupční kauzy, kterou stále řeší soudy, navrhoval propadnutí veškerého majetku.
25.06.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Rath nemá 5 milionů! Zůstane v base o 2,5 roku déle?

 
Policie ho před osmi lety zadržela se sedmi miliony v krabici od vína a u něj doma se pak našly další miliony. Ale světe, div se! Teď prý exhejtman David Rath (54) nemá na zaplacení druhé splátky peněžitého trestu.
19.06.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Rath nezaplatí zbylých pět milionů

 
V sobotu uplyne lhůta, dokdy má odsouzený někdejší středočeský hejtman za ČSSD David Rath uhradit druhou polovinu z desetimilionového peněžitého trestu. Ten mu loni v červnu spolu se sedmi lety vězení pravomocně uložil pražský vrchní soud.
18.06.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Rath v civilu a s vlastní matrací? Šéf žalobců Zeman: Teplická věznice porušila předpisy

 
Teplická věznice podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana porušila předpisy, když odsouzenému bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi dovolila civilní oblečení a vlastní matraci. ČTK to dnes potvrdil mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý. Na výsledek kontroly dnes upozornila Česká televize.
05.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků) , Petr Zeman (335 článků) , Petr Pavel (678 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »