Články k osobnosti

David Rath

  lékař, exposlanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Rath »
 

Stíhejte nenávist! Witowská v den ,,dotýkací kauzy" mluvila s Bradáčovou. Babiš, Šlachta, Rath, všechno

 
V Interview ČT24 zasedla proti moderátorce Světlaně Witowské vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Promluvila o kauze premiéra Nečase, konkrétně o tiskové konferenci, která proběhla po zajištění důkazů, a také o peripetiích s odsouzením Davida Ratha. Také o kauze Čapí hnízdo a případné reformě justice. A nakonec s moderátorkou mluvila o totalitě, Miladě Horákové a o tom, jak se na internetu šíří propaganda. "Já nabádám všechny kolegy, aby jakémukoliv podněcování nebo vyvolávání strachu, nenávisti, z jakýchkoliv důvodů, přikládali v této době mimořádný význam, protože pokud se stát neumí poučit z toho, co tu bylo, tak je odsouzen k tomu, aby chyby opakoval," varovala.
01.07.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (434 článků) , Světlana Witowská (309 článků) , David Rath (4563 článků)

Rath prodal většinu majetku, který mu chtěl žalobce vzít

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath prodal většinu svých nemovitostí pod cenou rodině, a vyvedl ho tak údajně z dosahu justice. Státní zástupce Jiří Pražák přitom Rathovi odsouzenému za korupci v druhé větvi jeho kauzy navrhoval propadnutí veškerého majetku, což ale soud neakceptoval.
26.06.2020 03:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Jsem chudý, nemám z čeho platit, říká David Rath. Majetek měl rozprodat příbuzným pod cenou

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath se vyhýbá zaplacení mnoha milionové pokuty mimo jiné tím, že prodává své rodině veškerý majetek, který by mohly soudy zkonfiskovat. Ceny pro rodinu byly navíc podle makléřů hluboko pod tržní cenou. Rath je obviněn v několika korupčních případech, v jednom mu zbývá doplatit pěti milionovou pokutu, ve druhém byl obviněn k osmi letům vězení a dalšímu osmnáctimilionovému trestu. Podle Rathova právníka ale obžalovaný peníze na pokuty nemá.
25.06.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

„Nebude z čeho brát.“ Rath prodal lacině rodině většinu majetku, o který měl přijít

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, odsouzený za korupci, prodal většinu svých nemovitostí pod cenou rodině, a vyvedl ho tak z dosahu justice. Státní zástupce Jiří Pražák mu v druhé větvi jeho korupční kauzy, kterou stále řeší soudy, navrhoval propadnutí veškerého majetku.
25.06.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Rath nemá 5 milionů! Zůstane v base o 2,5 roku déle?

 
Policie ho před osmi lety zadržela se sedmi miliony v krabici od vína a u něj doma se pak našly další miliony. Ale světe, div se! Teď prý exhejtman David Rath (54) nemá na zaplacení druhé splátky peněžitého trestu.
19.06.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Rath nezaplatí zbylých pět milionů

 
V sobotu uplyne lhůta, dokdy má odsouzený někdejší středočeský hejtman za ČSSD David Rath uhradit druhou polovinu z desetimilionového peněžitého trestu. Ten mu loni v červnu spolu se sedmi lety vězení pravomocně uložil pražský vrchní soud.
18.06.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Rath v civilu a s vlastní matrací? Šéf žalobců Zeman: Teplická věznice porušila předpisy

 
Teplická věznice podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana porušila předpisy, když odsouzenému bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi dovolila civilní oblečení a vlastní matraci. ČTK to dnes potvrdil mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý. Na výsledek kontroly dnes upozornila Česká televize.
05.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků) , Petr Zeman (332 článků) , Petr Pavel (642 článků)

Němcová chce po 22 letech ze Sněmovny. Strany hledají „taháky“ pro senátní volby. Co Prymula?

 
Od roku 1998 je stálicí Poslanecké sněmovny. Byla její místopředsedkyní a jedno volební období dokonce poslancům i šéfovala. Musela například povolit také zatčení Davida Ratha (tehdy hejtmana za ČSSD). Teď chce Miroslava Němcová (ODS) ze Sněmovny odejít a hlídat demokracii ze Senátu. Kandidovat by měl podle informací Blesk Zpráv ale také ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský, naopak náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula tuto možnost pro Blesk Zprávy odmítl.
05.05.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5692 článků) , David Rath (4563 článků) , Miroslava Němcová (1513 článků) , Michael Michael (1509 článků) , Roman Michael (3 články)

Alena Vitásková: Porušování lidských práv v kauze dr. Davida Ratha, dlouhé šetření, nebo maření spravedlnosti

 
• Někteří státní zástupci se mohou dopouštět „omylů“ • Lidské životy za těmito „omyly“ jsou nepodstatné • Nerespektování zákonů státními zástupci je považováno za jejich právní názor. Obava občanské veřejnosti, že státní zastupitelství může jednat v rozporu se zákony, se nepodařila Ministerstvu spravedlnosti doposud vyvrátit.
05.04.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Rathovi patří 280 000 od Sněmovny. Na náhrady měl nárok i ve vazbě, potvrdil soud

 
Někdejší poslanec a hejtman středočeského kraje David Rath (ČSSD) měl i v době, kdy byl zadržován ve vazbě kvůli podezření z korupce, nárok na paušální náhrady k poslaneckému platu. Sněmovna neuspěla s dovoláním k Nejvyššímu osudu proti verdiktu, který jí přikazoval doplatit Rathovi 280 000 korun.
23.03.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Máme problém. Sabina Slonková si stěžovala, jak to má těžké

 
Hostem moderátorky Barbory Tachecí v rozhovoru Osobnost Plus Českého rozhlasu byla novinářka Sabina Slonková. Podle jejích slov máme problém vyšetřovat politické kauzy. „Posledním velkým případem je David Rath,“ uvedla.
04.03.2020 13:06 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků) , Sabina Slonková (188 článků)

Rath splatil 5 milionů

 
První část svého peněžitého trestu ve výši pět milionů korun už exhejtman David Rath (54, na snímku) uhradil státu. Sám si požádal o »splátkový kalendář«, a tak má stejnou částku zaplatit ještě v červnu.
22.02.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Rath v pořádku uhradil první splátku peněžitého trestu

 
Exhejtman Středočeského kraje David Rath uhradil podle informací serveru iRozhlas.cz první část svého peněžitého trestu ve výši pěti milionů korun. Potvrdila to mluvčí Krajského soudu v Praze Hana Černá.
21.02.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Soud už dostal od Ratha pět milionů

 
Středočeský krajský soud tento týden obdržel požadovaných pět milionů korun jako první splátku peněžitého trestu, kterou měl do 15. února uhradit odsouzený někdejší středočeský hejtman David Rath. Právu to ve čtvrtek potvrdila mluvčí soudu Hana Černá.
21.02.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Vojtěch Razima: Smlouvy za stamiliony podepsal Středočeský kraj bez soutěže

 
Středočeský kraj za dob Davida Ratha zajišťoval autobusovou dopravní obslužnost téměř za miliardu korun ročně nevýhodnými smlouvami uzavřenými bez soutěže. Cílem obecně prospěšné společnosti Kverulant.org je již od roku 2010 tuto praxi zrušit a přimět krajský úřad k uspořádání transparentního výběrového řízení. To se mu bohužel stále nepodařilo, dokonce ani poté, co byl Rath v květnu 2012 zatčen s krabicí od vína plnou úplatků.
19.02.2020 13:31 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Soud prodloužil trest Rathovi: »STOPKU« dostal také Metrostav

 
Padly tresty v druhé korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (54). On a dalších osm obžalovaných soud uznal vinným za přijímání úplatků a manipulaci se zakázkami. Státu musejí také zaplatit milionové peněžité tresty. Stavební firma Metrostav dokonce dostala »stopku« účastnit se veřejných zakázek.
01.02.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Soud v Rathově kauze zakázal Metrostavu účast v zakázkách

 
Krajský soud v Praze dnes zakázal stavební společnosti Metrostav za podíl v kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha účast ve veřejných zakázkách na tři roky. Největší stavební firma v Česku má zároveň zaplatit peněžitý trest deset milionů korun. Metrostav s nepravomocným verdiktem nesouhlasí, avizoval, že se odvolá. Generálnímu řediteli společnosti Pavlu Pilátovi uložil soud tříletou podmínku s odkladem na čtyři roky, třímilionový peněžitý trest a čtyřletý zákaz činnosti.
31.01.2020 18:41 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Soud v Rathově kauze uložil podmínky i tresty vězení

 
Středočeský krajský soud dnes v takzvané druhé větvi korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha uznal vinnými devět lidí a osm firem. Společnostem uložil tresty od zveřejnění rozsudku po zrušení, lidi potrestal vězením i podmínkami, většinou spojenými s peněžitými tresty a zákazy činnosti. Verdikt není pravomocný, obžalovaní se proti němu buď na místě odvolali nebo si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Všichni vinu za korupci a machinace se zakázkami odmítají.
31.01.2020 16:31 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Špatné zprávy pro Davida Ratha: Soud ho uznal vinným v druhé části kauzy a zvýšil mu trest

 
Středočeský krajský soud v pátek prodloužil Davidu Rathovi sedmiletý trest o další rok. Někdejší politik byl shledán vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Tresty byly na osm let, v tomto případě tedy o dva roky, navýšeny i manželům Kottovým.
31.01.2020 15:41 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)

Soud uznal Ratha i ostatní vinnými v druhé části korupční kauzy

 
Středočeský krajský soud uznal dnes bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Trestné činnosti se podle předsedkyně trestního senátu Ivy Říhové dopustilo i dalších osm obžalovaných lidí a devět firem, napsala ČTK.
31.01.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4563 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »