Články k osobnosti

David Rath

  lékař, exposlanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Rath »
 

Hřebejk chtěl točit seriál o Davidu Rathovi. Ale ČT se lekla, stěžuje si

 
„Veřejnoprávní televize se lekla,“ říká režisér Jan Hřebejk, jenž se pustil do seriálového ztvárnění knih o slavné korupční kauze Davida Ratha z českého podsvětí. „Nejdřív to Česká televize chtěla, ale pak mi bylo vzkázáno: My to nechceme,“ popsal v pořadu Galerie osobností serveru Seznam Zprávy.
01.06.2023 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (540 článků) , David Rath (4629 článků)

David Rath byl propuštěn z vězení

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath v úterý opustil brněnskou věznici, kde si od počátku ledna odpykával trest za korupci. Za mříže jej soud poslal loni v červnu, kdy mu ve druhé větvi kauzy manipulací při zadávání zakázek ve Středočeském kraji o rok prodloužil už dříve uložený sedmiletý trest.
18.05.2023 11:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Zeman na poslední chvíli omilostnil firmu z kauzy ovlivnění zakázky v Lánské oboře

 
Končící prezident Miloš Zeman udělil milost firmě Energie - stavební a báňská (ESB), které soud na tři roky zakázal účast ve veřejných zakázkách v kauze ovlivňování zakázky v Lánské oboře. ČTK to dnes sdělil mediální zástupce ESB Karel Samec.
07.03.2023 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků) , Miloš Zeman (28025 článků)

Rath nastoupil do vězení, odpyká si zbytek trestu za korupci

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath dnes nastoupil k výkonu trestu, který mu soud uložil v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Dostavil se do brněnské věznice, kterou zhruba před rokem opustil. ČTK to potvrdila mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová. Ratha uznal soud v druhé části případu vinným loni v červnu, trest mu prodloužil o rok.
09.01.2023 18:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Rath má znovu nastoupit do vězení. Sloužím na Pankráci, takže už tam skoro jsem, vzkázal

 
Krajský soud v Praze dnes zaslal bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi i dalším odsouzeným v korupční kauze výzvu k nástupu do vězení.
30.12.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

David Rath půjde po Novém roce znovu za mříže: Fakticky už ve vězení jsem, pronesl

 
Krajský soud v Praze dnes zaslal bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi (57) i dalším odsouzeným v korupční kauze výzvu k nástupu do vězení. Na dotaz ČTK to odpověděl mluvčí soudu Jiří Wažik. Na převzetí výzvy mají odsouzení deset dní, od doručení pak musí do vězení nastoupit do pěti dnů. Rath má nyní jako lékař služby v nemocnici v pankrácké věznici. Se soudem už komunikoval, počítá s tím, že se do věznice ve stanoveném termínu vrátí, řekl ČTK.
30.12.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Soud zaslal Davidu Rathovi výzvu k nástupu do vězení

 
Krajský soud v Praze dnes zaslal bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi i dalším odsouzeným v korupční kauze výzvu k nástupu do vězení. Na převzetí výzvy mají odsouzení deset dní, od doručení pak musí do vězení nastoupit do pěti dnů.  Rath má nyní jako lékař služby v nemocnici v pankrácké věznici. Se soudem už komunikoval, počítá s tím, že se do věznice ve stanoveném termínu vrátí.
30.12.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Napadl ve vězení Ratha nůžkami, teď jde k soudu

 
Krajský soud v Brně začal projednávat loňský incident, kdy v květnu při lékařské prohlídce jeden z trestanců, Vietnamec Hoang Anh Vu, napadl exhejtmana Davida Ratha. Ten ve věznici působil jako praktický lékař, zároveň si zde odpykával sedmiletý trest za korupci. Píše to server iDNES.cz.
30.08.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

David Rath v průšvihu: Prodloužili mu trest! Problémy má i Metrostav kvůli manipulacím

 
Odvolací pražský vrchní soud dnes prodloužil bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi již dříve uložený sedmiletý trest o rok. Uznal ho vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Problémy má také největší česká stavební firma Metrostav a její dceřiná společnost Metrostav Infrastructure. Tři roky se tak nebude moci zúčastnit veřejných soutěží a plnit veřejné zakázky. Pravomocně o tom dnes rozhodl odvolací pražský vrchní soud.
21.06.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Rath odsouzen. Rakušan na něj myslí

 
Někdejší středočeský hejtman za ČSSD David Rath se z rozhodnutí soudu vrací do vězení, byl odsouzen i ve druhé větvi své korupční kauzy. A nebyl sám. Odsouzení dopadne i na stavební firmu Metrostav. Rozsudek je pravomocný.
21.06.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Soud prodloužil Rathovi za korupci trest o rok

 
Odvolací pražský vrchní soud dnes uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy někdejšího politika.
21.06.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Žalobce chce pro Ratha tvrdší trest v druhé větvi korupční kauzy. Vrátí se exhejtman do vězení?

 
Státní zástupce Jiří Pražák požaduje, aby odvolací senát zpřísnil trest, který prvoinstanční soud uložil bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Bývalý politik odešel od Krajského soudu v Praze v lednu 2020 s osmiletým trestem vězení za přijímání úplatků a manipulace se zakázkami ve Středočeském kraji. Soud mu tím o rok prodloužil již dříve pravomocně uložený sedmiletý trest. Naopak Rathovi obhájci požadují, aby byl někdejší hejtman viny zproštěn. K jeho odsouzení podle nich nejsou důkazy.
06.04.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Rath kritizoval medializaci a politizaci svého procesu. Soud jeho stížnost odmítl

 
Ústavní soud odmítl stížnost bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, udělal tak poslední tečku za první větví jeho korupční kauzy.
28.01.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Sotva Rath vyšel z vězení, musí řešit rodinné války o dědictví

 
Mezi bratry Rathovými to vře. Michal Rath označuje za neplatnou závěť otce Ratmíra Ratha, na jejímž základě má veškerý otcův majetek zdědit David Rath, nedávno propuštěný z vězení, kam se dostal za korupční jednání porušující ekonomické zájmy EU. Michal Rath je odhodlán domoci se spravedlnosti, kterou mu z jeho pohledu soud odpírá.
21.01.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Bitva o milionové dědictví po otci: Rathův bratr napadl závěť, u soudu neuspěl

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath zdědil majetek po svém otci Ratmírovi oprávněně a na základě platné závěti. Soud ve středu nepravomocně zamítl žalobu jeho bratra Michala, podle které byla závěť neplatná. Ani jeden z bratrů se k soudu nedostavil. David Rath minulý týden opustil věznici v Brně, kde si odpykal polovinu ze sedmiletého trestu za korupci.
19.01.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

David Rath má novou práci: Jako ombudsman bude radit pacientům

 
Svaz pacientů ČR včera jmenoval bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha pacientským ombudsmanem pro střední Čechy a Prahu. Má pomoci chránit práva pacientů a plnit roli mediátora. Finanční odměnu za tuto práci pobírat nebude, řekl na pondělní tiskové konferenci Rath, kterého soud minulý týden po odpykání poloviny ze sedmiletého trestu za korupci podmíněně propustil z vězení. Žádost o propuštění podal Svaz pacientů.
18.01.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Propuštěný David Rath již ordinuje: Chrání práva pacientů

 
Bývalý středočeský hejtman, ministr zdravotnictví a teď už i exvězeň David Rath (56, exČSSD) nelení. Po propuštění z basy hned začal ordinovat ve své praxi v Hostivicích. A jak potvrdil Aha!, stane se z něho pacientský ombudsman.
15.01.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Novinka u Ratha jen pár dní po propuštění z vězení: Stal se z něj ombudsman

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath, který teprve v úterý opustil věznici v Brně, kde si odpykal polovinu ze sedmiletého trestu za korupci, dostal novou funkci. Stal se pacientským ombudsmanem pro Prahu a střední Čechy v rámci Svazu pacientů. Právě tato organizace žádala o Rathovo podmínečné propuštění. Mimo to bude ještě nějakou dobu dojíždět do věznice, plánuje i práci v ordinaci v Hostivici.
13.01.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Hádka kvůli ovladači? David Rath vysvětlil, proč měl vlastní televizi

 
Měl čerstvě propuštění bývalý ministr zdravotnictví David Rath za mřížemi zvláštní privilegia? Tento dojem mohla budit krabice od plasmové televize, kterou někdejší poslance držel v ruce, když v úterý opouštěl brány věznice. V druhé části rozhovoru pro eXtra.cz nám sám bývalý středočeský hejtman prozradil, proč ji mohl mít ve své cele. A nejen to! Zhodnotil dokonce i vyhlídky své bývalé strany - sociální demokracie - a jejího nového předsedy. 
13.01.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

David Rath po propuštění pro eXtra.cz: Ve vězení se mě snažil napadnout chlap nůžkami!

 
Bývalý hejtman a poslanec David Rath (56) zažívá šťastné chvíle. V úterý totiž opustil věznici v Brně, kde si odpykal polovinu ze sedmiletého trestu za korupci. Následně se vypravil do svého domova v Hostivici, kde také zodpověděl dotazy eXtra.cz. V první části našeho rozhovoru se dozvíte mimo jiné to, ve které věznici mají nejhorší jídlo a jak vypadala chvíle, kdy na Ratha ve vězení zaútočil muž nůžkami.
12.01.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »