Články k osobnosti

David Rath

  lékař, exposlanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Rath »
 

Rathovi se budou vracet peníze. Má zaplatit méně, než mu zabavili

 
Desítky milionů korun jsou stále ve hře v případu exposlance Davida Ratha. Jde totiž o to, že exhejtman může žádat část milionů, které mu a dalším spolupachatelům zabavila před lety při domovních prohlídkách policie. Tyto částky jsou totiž mnohem vyšší, než kolik jim byly určeny peněžité tresty. Píše to server Aktuálně.cz.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Jan Ziegler: Rath urazil protinacistické odbojáře a patří za mříže

 
Upřímně řečeno, pádných a přesvědčivých důkazů proti bývalému středočeskému krajskému hejtmanovi je tolik, že jiný trest ani padnout nemohl. Reakce Davida Ratha pak svědčí o absolutní ztrátě soudnosti.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Schwarzenberg a klinická smrt. Žaloba na Merkelovou, upálit Dalajlámu. U Xavera to nečekaně rozbalil politický veterán

 
Jako komentátora současného dění si Luboš Xaver Veselý pozval opět bývalého poslance Vlastimila Tlustého. Ten ocenil dalajlámův výrok o Evropě pro Evropany, okomentoval existenciální krizi ČSSD a spekuloval, že třes rukou kancléřky Merkelové může být znakem toho, že Němci z její politiky vyvozují odpovědnost. A sedm let pro Davida Ratha je prý málo, měl dostat pětadvacet.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (237 článků) , David Rath (4486 článků) , Luboš Veselý (359 článků)

Rath je vinen, dostal sedmiletý trest

 
Odvolací pražský vrchní soud potvrdil, že exhejtman David Rath je vinen v případu přijímání úplatků. Soud mu snížil trest na sedm let vězení. Rozsudek byl vynesen v rámci první větve Rathovy korupční kauzy.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Nešťastně číslo Davida Ratha! 7 let od 7 milionů v krabici: 7 let v base

 
Šťastných sedm? Jak pro koho! 7 let poté, co ho policie zadržela se 7 miliony v krabici, byl David Rath (53) pravomocně odsouzen. Odvolací soud ho včera pravomocně poslal na 7 let do vězení!
01.07.2019 11:58 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Rath uspěl s odškodněním za „klepeta“ na rukách: Od ministerstva dostane 12 tisíc

 
Bývalý sociálnědemokratický středočeský hejtman, poslanec a politik David Rath musí dostat 12.000 korun za to, že ho eskorta v závěru jeho vazby vodila k hlavnímu líčení v poutech. Ve středu to pravomocně potvrdil pražský městský soud, který zamítl odvolání jak Ratha, tak i ministerstva spravedlnosti. Prvně jmenovaný požadoval odškodnění ve výši 30.000 korun. Ministerstvo mělo za to, že by dostatečnou náhradou pro Ratha bylo konstatování, že stát porušil jeho práva.
23.01.2019 12:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Rath vypovídá u soudu třetí den, odpovídal na dotazy žalobce

 
Již třetí den pokračuje výpověď bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha ve druhé části jeho korupční kauzy u pražského krajského soudu. Rath dopoledne odpovídal na otázky státního zástupce, následovat by nyní měly dotazy obhájců obžalovaných. Rath i další obžalovaní braní úplatků a podplácení v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek ve Středočeském kraji popírají.
18.01.2019 13:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Rath dnes u soudu celý den pokračoval ve své výpovědi

 
Celý třetí den soudního jednání v druhé části korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha zabrala výpověď někdejšího politika. Rath se zatím před Krajským soudem v Praze spontánně vyjadřoval k jednotlivým bodům obžaloby, na otázky soudu, státního zástupce či advokátů se nedostalo. Vypovídat tak bude bývalý politik i v pátek.
17.01.2019 21:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Pohodlně se usaďte. David Rath spustil u soudu svou obhajobu, má prý hovořit mnoho hodin

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath začal dnes výpověď ve druhé části své korupční kauzy u Krajského soudu v Praze rozsáhlou kritikou státního zastupitelství. Stejně jako již několikrát dříve upozornil na to, že se případ dostal před trestní senát až po sedmi letech, což považuje ze strany žalobců za účelové. Zprávu přinesla ČTK.
16.01.2019 16:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Manželé Kottovi odmítli obžalobu v druhé Rathově korupční kauze

 
Bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr Kott dnes u středočeského krajského soudu odmítli obžalobu, která je viní z přijetí úplatku v druhé části korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Také Rath před počátkem soudního jednání novinářům řekl, že úplatky nebral, napsala ČTK.
15.01.2019 13:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Začalo soudní líčení v další části Rathovy kauzy. Exhejtman dorazil s transparentem

 
Krajský soud v Praze dnes začal projednávat druhou část korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Politik ještě před jednáním novinářům zopakoval, že úplatky nebral. Také další dva hlavní aktéři případu - bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr Kott - obžalobu odmítli. Státní zástupce Jiří Pražák viní v kauze devět lidí a osm firem z uplácení a manipulací při zadávání veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic.
15.01.2019 10:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Ratha čeká další soud. Za nemocniční zakázky hrozí exhejtmanovi až 12 let

 
Krajský soud v Praze začne v úterý projednávat druhou část korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana a poslance Davida Ratha. Někdejší politik čelí obžalobě z pomoci při zjednání výhody při zadání veřejných zakázek a stejně jako v první větvi případu, i z přijímání úplatků se sazbou až 12 let vězení. Rath trvá na své nevině, tvrdí, že korupčního jednání se nedopustil. Spolu s ním je obžalováno dalších osm lidí, trestnímu stíhání tentokrát čelí také firmy.
12.01.2019 12:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Kdybych byl ještě v ČSSD, Hamáčka bych nakopl stejně jako kdysi, stíhaný David Rath promluvil přes PL. Velice ostré!

 
ROZHOVOR Kdybych byl dnes v sociální demokracii, tak bych Honzu Hamáčka nakopl tak, jak jsem ho párkrát v uvozovkách nakopl, když byl mým podkandidátem na krajské kandidátce, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý vlivný a stále ještě trestně stíhaný sociální demokrat David Rath, který zkusí přízeň voličů v blížících se volbách do Evropského parlamentu na kandidátce České suverenity. A vysvětluje proč.
09.01.2019 14:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků) , Jan Hamáček (1261 článků)

Případ Rath míří k Ústavnímu soudu

 
Neplatné zvolení? Půjdeme k Ústavnímu soudu! Partaj Česká Suverenita chce nápravu pro Davida Ratha (53), jemuž soud odebral křeslo v zastupitelstvu Hostivice.
05.01.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Buchty místo koblih: Česká suverenita s Rathem na palubě chce lákat bývalé sociální demokraty

 
REPORTÁŽ Česká suverenita v pražských Holešovicích otevřela své veřejné centrum a představila kroky v souvislosti s Ústavní stížností na soudní rozhodnutí o neplatnosti zastupitelského mandátu Davida Ratha v Hostivici. Strana rovněž představila, s kým se chystá vyrukovat do voleb do evropského parlamentu.
04.01.2019 15:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Rath chce „nakopat pr*ele“ úředníků z Bruselu. Zabojuje o europarlament

 
Letos v květnu budou v evropské sedmadvacítce, tedy patrně už bez Velké Británie, volby do Evropského parlamentu. Strany začínají šikovat své kandidáty. Za Českou suverenitu Jany Volfové, která bojovala proti islámu v Česku, bude kandidovat také několik jmen známých z minulosti. Jsou mezi nimi trestně stíhaný středočeský exhejtman David Rath nebo někdejší policista a poslanec Věcí veřejných Stanislav Huml.
04.01.2019 06:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků) , Stanislav Huml (469 článků)

David Rath: Otevřete oči, pane premiére

 
Ministerský předseda A. Babiš si koncem roku pochvaloval v jak skvělé kondici je naše země - směřuje ke špičce zemí EU. Podle statistických čísel to skutečně vypadá dobře a pokud člověk jezdí limuzínou centrem Prahy, Průhonicemi a prochází se po Čapím hnízdě, může rychle podlehnout iluzi, že jsme dotáhli Rakousko a dýcháme na záda Lucembursku.
03.01.2019 11:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

David Rath se obrátil na Ústavní soud. Stěžuje si, že je u nás „bordel“

 
Někdejší středočeský hejtman David Rath, prozatím nepravomocně odsouzený za korupční jednání, znovu míří k soudu. Tentokrát však ne kvůli sedmi milionům v krabici od vína, se kterými ho nachytala policie v roce 2012. Tyto miliony podle státního zástupce měly pocházet právě z protizákonné činnosti. Rath se obrátil přímo na Ústavní soud ČR. Rozčiluje ho totiž, že je tady „bordel“.
29.12.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Česká Suverenita nabídla místo na kandidátce do Evropského parlamentu MUDr. Davidu Rathovi

 
MUDr. David Rath kandidoval za Českou Suverenitu v senátních volbách a v komunálních volbách. "V obou těchto volbách dosáhl pan Rath na 5% podpory voličů, což odpovídá současným údajným preferencím ČSSD," konstatovala předsedkyně České Suverenity Mgr. Jana Volfová.
11.12.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

„Je Středočeský kraj prokletý?“ klade si otázku server. Zde je důvod

 
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) čeká potomka. Na počátku příštího roku by se však chtěla vrátit do práce. Jenže podle serveru NášRegion.cz už se Pokorná Jermanová nemusí mít kam vrátit. Opoziční zastupitel Michael Pánek (ODS) totiž tvrdí, že se na obzoru možná rýsuje další korupční skandál, ne nepodobný tomu, který před lety politicky pohřbil jiného středočeského hejtmana Davida Ratha.
09.12.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (111 článků) , David Rath (4486 článků) , Michael Michael (1365 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »