Články k osobnosti

David Rath

  lékař, exposlanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Rath »
 

Rathova parťačka je venku z basy. Kottová si odseděla za korupci tři roky z šesti

 
Byla to klíčová žena v korupční kauze okolo bývalého hejtmana Davida Ratha. Za mřížemi skončila vedla Ratha právě i Kateřina Kottová (dříve Pancová), exšéfka kladenské nemocnice, a její muž, někdejší poslanec za ČSSD. Nyní je ale zpět na svobodě, jak uvedl web iDnes.cz, který ji také navštívil v jejím domě v Rudné u Prahy. Soud jí vyměřil původně šestiletý trest, podmínečně byla propuštěna už po třech letech.
22.06.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Nejvyšší soud dnes oznámí, jak rozhodl v Rathově korupční kauze

 
Nejvyšší soud (NS) dnes zveřejní, jak rozhodl o dovoláních bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha a dalších aktérů vleklé kauzy zmanipulovaných krajských zakázek. Celkem se zabýval podněty osmi odsouzených a také Nejvyššího státního zastupitelství.
17.03.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Nejvyšší soud odmítl Rathovo dovolání v první větvi korupční kauzy

 
Nejvyšší soud odmítl dovolání nejvyššího státního zástupce, bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha a dalších aktérů případu korupce při zadávání zakázek na rekonstrukci zámku Buštěhrad a budovy gymnázia v Hostivici u Prahy. ČTK o tom dnes informoval advokát někdejšího politika Roman Jelínek.
16.03.2021 23:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Sedm let platí: Nejvyšší soud smetl dovolání Ratha i Zemana. Exhejtman chystá stížnost do Štrasburku

 
Nejvyšší soud (NS) odmítl všechna dovolání aktérů první větve korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha. Neuspělo ani státní zastupitelství, které podávalo dovolání v neprospěch obžalovaných. Šlo o sofistikovanou trestnou činnost, důkazů je dostatek, uvedl NS v odůvodnění. Už ve středu o výsledku informoval ČTK advokát Roman Jelínek, nyní soud verdikt s plným odůvodněním oficiálně zpřístupnil na úřední desce.
16.03.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Pěkní zoufalci, ubožáci. Silná slova kolem Davida Ratha. Jeho minulost a budoucnost

 
V dalším videu o vězních a vězeních se Jiří Kajínek věnoval Davidu Rathovi. Se kterým se tedy nesetkal, ale velice oceňuje, že bude moci pracovat jako doktor, protože to prospěje jak vězňům, tak vězeňské službě. Zato se postavil proti tomu, jak do Sněmovny přivezli Ratha s pouty, řekl, že to byla ukázka čecháčkovství. „Samozřejmě že víme, že se nemají brát úplatky, ale na rovinu si řekněme, podívejte se na různé lidi v politice, na jejich sídla, jak v politice najednou záhadně zbohatli. Takže asi to nebude jenom tím platem, který tam berou,“ řekl.
15.02.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků) , Jiří Kajínek (836 článků)

David Rath se zapojí do boje proti pandemie. Převezli ho kvůli tomu do Brna

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, který si odpykává sedmiletý trest za korupci, byl převezen do věznice v Brně. Tam by měl pracovat jako lékař ve vězeňské nemocnici, protože na místě akutně chybí personál z důvodu pandemie koronaviru.
09.02.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Ratha převezli za Kottem do Brna. Bude za mřížemi léčit a pomůže i na covidové jednotce

 
Lékař a bývalý středočeský hejtman David Rath, který si odpykává sedmiletý trest za korupci, bude pracovat v brněnské vězeňské nemocnici. Mluvčí Vězeňské služby (VS) Petra Kučerová potvrdila, že bezpečnostní sbor chystá v tomto týdnu zařazení druhého lékaře z řad odsouzených. Rathův advokát Adam Černý v úterý bez dalších podrobností sdělil, že Vězeňská služba už jeho klienta převezla do Brna.
09.02.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků) , Petr Kučera (84 článků) , Petr Kučera (84 článků) , Adam Adam (247 článků) , Adam Adam (247 článků)

Vězeňská služba zaměstná odsouzené lékaře - i kvůli covidu

 
Vězeňská služba zaměstná ve svých nemocnicích odsouzené lékaře. Prvním z takto nasazených lékařů je Petr Kott, který byl odsouzen v korupční kauze dalšího lékaře, někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha.
15.12.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Rath brzy znovu lékařem? Na covidovou jednotku nastupuje z vězení jeho kumpán Kott

 
David Rath momentálně sedí ve vězení, odsouzen byl i další aktér jeho korupční kauzy Petr Kott s manželkou Kateřinou Kottovou, dříve Pancovou. Exposlanec a lékař Kott nyní dle ČT nastoupí z vězení coby lékař na covid jednotku v brněnské věznici - svolení dostal od Vězeňské služby ČR. A počítá se prý i s Rathem. Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová Blesk Zprávám řekl, že z 10 odsouzených lékařů by se mohli zapojit čtyři ve výkonu trestu.
15.12.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Rathovo dědictví zmizí. Nové vedení Středočeského kraje zruší žákovské a seniorské jízdné

 
Nové vedení Středočeského kraje chce od ledna zrušit žákovské a seniorské jízdné zavedené v minulosti na základě předvolebního slibu ČSSD. Ve Středočeském kraji se o něj zasazoval tehdejší hejtman David Rath (ČSSD). Důvodem jsou úspory kvůli propadu daňových příjmů, řekl v pátek ČTK krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).
20.11.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Lídr socdem Středočeského kraje: Být v koalici neznamená mlčet. Nedokážu tomu současnému chaosu přihlížet

 
ROZHOVOR Vede středočeskou kandidátku ČSSD do voleb. Je hlasitým kritikem současného ministra zdravotnictví, k resortu ministryně Maláčové, kde je náměstkem, také míří nesouhlasné poznámky. Jak vzpomíná na Davida Ratha a co si myslí o slibech současné hejtmanky Jermanové? Žije se v „malé Praze“ dobře? Na to jsme se ptali lídra středočeské kandidátky ČSSD Robina Povšíka.
15.09.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Mstí se Rath bratrovi? Přihlásil si k němu bydliště, teď na dveře buší exekutoři

 
David Rath, odsouzený za poškozování finančních zájmů EU na sedm let odnětí svobody, ukázal, že některé věci umí zařídit i z vězení. Přesunul si trvalé bydliště do domu, kde bydlí jeho bratr Michal Rath s rodinou. David Rath se prý možná touto cestou bratrovi mstí.
04.09.2020 15:21 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Zadlužený Rath si z basy změnil trvalé bydliště. Vtrhne exekutor k bratrovi?

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath, který si ve vězení odpykává sedmiletý trest za korupci, změnil nedávno adresu trvalého bydliště. Místo vily v Hostivicích u Prahy má nyní oficiální sídlo v domě ve Zbuzanech, který obývá jeho bratr s rodinou. Na polovinu nemovitosti přitom soudní exekutor vydal příkaz k prodeji. O změně Rathova bydliště dnes informoval server iROZHLAS.cz.
04.09.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Rath změnil adresu, nově má bydliště v domě s exekucí

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath, který si ve vězení odpykává sedmiletý trest za korupci, změnil nedávno adresu trvalého bydliště. Místo vily v Hostivicích u Prahy má nyní oficiální sídlo v domě ve Zbuzanech, který obývá jeho bratr s rodinou. Na polovinu nemovitosti přitom soudní exekutor vydal příkaz k prodeji. O změně Rathova bydliště v pátek informoval server iRozhlas.cz.
04.09.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

O Rathovi řekl, že lhal. Státní zástupce se nemusí omlouvat, rozhodl soud

 
Středočeské krajské státní zastupitelství se nemusí omlouvat Davidu Rathovi za mediální výrok, že bývalý hejtman ve své korupční kauze lhal. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl odvolací soud. Zároveň vrátil k novému projednání další část Rathovy žaloby na ochranu osobnosti. Někdejší politik měl totiž podle soudců správně zažalovat ministerstvo spravedlnosti, nikoliv státní zastupitelství.
03.09.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Na Ratha si prý brousí nože exekutor. Kvůli nezaplacenému peněžitému trestu

 
Exhejtman Středočeského kraje David Rath má další problém – míří na něj exekuce. Důvodem je, že nezaplatil druhou polovinu peněžitého trestu. Píše o tom server iROZHLAS.cz.
31.08.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Rath nedoplatil peněžitý trest, soud na něj uvalil exekuci. Protáhne si pobyt za mřížemi?

 
Na odsouzeného bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha míří exekuce. Protože od něj soud nevymohl druhou polovinu desetimilionového peněžitého trestu, obrátil se na exekutora. Rath již dříve žádal Krajský soud v Praze, aby mu druhou část finančního trestu prominul, se žádostí však neuspěl. Místo toho exhejtman nabízel část domu, který vlastní spolu se svým bratrem. Informoval o tom server iROZHLAS.cz.
31.08.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

 
VZPOMÍNKY A PERLY Václav Moravec o sobě prý již v gymnaziálních časech zjistil, že je exhibicionista a narcis, a tak se dal na dráhu novináře. V talk show Miroslava Donutila v roce 2012 svému exhibicionismu popustil uzdu skutečně nečekaným způsobem. Schytal to Václav Klaus, Miloš Zeman, totálně se vysmál v té době vazebně stíhanému Davidu Rathovi. Za superhrdinu byl pouze Karel Schwarzenberg, v té době prezidentský kandidát.
12.08.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (433 článků) , Václav Klaus (10543 článků) , Karel Schwarzenberg (4026 článků) , David Rath (4586 článků) , Václav Moravec (656 článků) , Miloš Zeman (25971 článků)

Šest let pro Rathova poradce. A ještě pokuta 10 a půl milionu

 
Šest let vězení. Takový trest dostal bývalý poradce středočeského hejtmana Davida Ratha Filip Bušina, a to za daňové úniky. Píše o tom server Aktuálně.cz.
31.07.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)

Bradáčová dostala „kartáč“ z ministerstva kvůli Rathovi

 
V případu exhejtmana Středočeského kraje a exposlance Davida Ratha došlo k několika pochybením. Podle serveru iRozhlas.cz, jenž přináší vyjádření mluvčího resortu Vladimíra Řepky, došlo k chybě na straně věznice i na straně státních zástupců.
28.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »