Články k osobnosti

David Oyelowo

  herec, režisér, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Oyelowo »
 

Zoe Saldana se proměnila ve zpěvačku Ninu Simone

 
Americkou zpěvačku Ninu Simone, která zažila největší slávu v 60. a 70. let minulého století, ztvární ve filmu "Nina" herečka Zoe Saldana. Životopisný snímek se zaměří nejen na hudební kariéru jazzové a soulové pěvkyně, ale také na období jejího boje za občanská práva černochů i fázi depresí a alkoholu. Režisérkou a scenáristkou snímku je Cynthia Mort, pro niž jde o celovečerní debut. Manažera zpěvačky Cliftona Hendersona ztvárnil David Oyelowo (Interstellar). Po uveřejnění traileru se objevily reakce, že herečka je pro roli "málo černá" a na jejím obličeji je příliš patrný ztmavující mejkap. Film dorazí do amerických kin 22. dubna.
08.03.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Nina Simone (12 článků) , Zoe Saldana (50 článků) , David Oyelowo (4 články) , Cynthia Mort (1 článek) , Simone Simone (52 článků)

Píseň Glory na Oscarech rozplakala herce

 
Herec David Oyelowo, který hrál Martina Luthera Kinga v historickém filmu Selma, na udílení Oscarů uronil slzu při písni Selma od Johna Legenda a Commona. Získala Oscara pro nejlepší filmovou píseň.
23.02.2015 08:56 |

podobné články

Osobnosti: John Legend (26 článků) , David Oyelowo (4 články) , Martin King (27 článků)

Slavný režisér George Lucas si nebere servítky: Oscaři jsou fraška!

 
Režisér George Lucas zaútočil na Americkou filmovou akademii, která každoročně na sklonku zimy uděluje Oscary. Podle slavného filmaře se z této události stala čistě politická kampaň, která nemá nic společného s oceňováním umělců a pozoruhodných výkonů a počinů ve filmovém umění. Režiséra Lucase dopálilo, že nominaci nezískali herec David Oyelowo a režisérka Ava Duvernay.
21.01.2015 11:01 |

podobné články

Osobnosti: David Oyelowo (4 články) , George Lucas (45 článků)

Nová příšerná móda? Brad Pitt měl nalakované nehty jako malá holka

 
Hlavní hvězdou letošního filmového festivalu v Palm Springs se stal Brad Pitt  (51) . V tamním Convenion Center pronesl i krátkou řeč a předal cenu nazvanou Breakthrough Performance Award (za převratný výkon) hereckému kolegovi Davidu Oyelowovi v historickém dramatu Selma, na němž se Pitt podílel jako producent. Během jeho vystoupení na pódiu se však nedalo nevšimnout hercových pestrobarevných nehtů.
18.01.2015 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1652 článků) , David Oyelowo (4 články)
« Předchozí 1 Další »